Logo WTG

Wersja polska  English  Deutsch  Français

Dziś jest 28 maja 2017 roku, imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Księgi metrykalne parafii katolickich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu zabór pruski zabór rosyjski Księgi metrykalne parafii ewangelickich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu zabór pruski zabór rosyjski Księgi metrykalne gmin żydowskich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu zabór pruski zabór rosyjski Księgi Urzędów Stanu Cywilnego w Archiwum Państwowym w Poznaniu zabór pruski



Księgi metrykalne parafii katolickich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu

wyszukiwanie sygnatur – za pośrednictwem bazy danych SEZAM: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/index.php


zabór pruski

  • Bagrowo (1818-1874)
  • Baranów (1818-1874)
  • Bardo (1818-1874)
  • Baszków (1809-1874)
  • Benice (1818-1874)
  • Biała (1818-1874)
  • Białcz (1818-1864)
  • Biechowo (1818-1874)
  • Bieganowo (1817-1873)
  • Biezdrowo (1819-1873)
  • Biskupice (1818-1874)
  • Błociszewo (1817-1850)
  • Bnin (1818-1826)
  • Bojanowo Stare (1844-1874)
  • Borek (1818-1829)
  • Borzęciczki (1815-1874)
  • Brody (1818-1874)
  • Bronikowo (1808-1874)
  • Broniszewice (1818-1855)
  • Brzezie (1818-1874)
  • Brzostków (1818-1828)
  • Bucz (1818-1874)
  • Budzyń (1808-1810)
  • Buk (1818-1873)
  • Bukowiec (1812-1874)
  • Bukownica (1818-1855)
  • Bytyń (1829-1872)
  • Ceradz Kościelny (1817-1868)
  • Cerekwica (pow. poznański) (1817-1874)
  • Cerekwica (pow. jarociński) (1820-1829)
  • Chlewo (1818-1855)
  • Chodzież (1819-1874)
  • Chojnica (1815-1874)
  • Choryń (1818-1875)
  • Chrzypsko Wielkie (1818-1856)
  • Czacz (1808-1874)
  • Czarnków (1815-1874)
  • Czempiń (1815-1874)
  • Czerlejno (1818-1874)
  • Czermin (1818-1854)
  • Czerniejewo (1819-1874)
  • Czerwonawieś (1818-1874)
  • Czeszewo (1809-1874)
  • Człopa (1817-1874)
  • Dakowy Mokre (1818-1874)
  • Dalewo (1808-1874)
  • Dąbrówka Kościelna (1846-1869)
  • Dębnica (1818-1874)
  • Dębno (1818-1839)
  • Długie Stare (1818-1829)
  • Dłużyna (1808-1829)
  • Dobrzyca (1810-1874)
  • Domachowo (1818-1874)
  • Donaborów (1818-1855)
  • Doruchów (1818-1855)
  • Droszew (1818-1874)
  • Drzeczkowo (1818-1837)
  • Dubin (1819-1874)
  • Duszniki (1809-1860)
  • Dziekanowice (1818-1874)
  • Giecz (1818-1874)
  • Głuszyna (1830-1874)
  • Gniezno, Archikatedra (1818-1874)
  • Gniezno, par. Św. Michała (1818-1874)
  • Gniezno, par. Św. Piotra i Pawła (1813-1832)
  • Gniezno, par. Św. Trójcy (1808-1874)
  • Gniezno, par. Św. Wawrzyńca (1818-1874)
  • Gnin (1818-1874)
  • Golejewko (1818-1829)
  • Golina (1818-1854)
  • Gołanice (1818-1829)
  • Gołębin Stary (1808-1874)
  • Gołuchów (1818-1853)
  • Goniębice (1818-1829)
  • Gostyczyna (1818-1874)
  • Gostyń (1810-1874)
  • Gostyń Stary (1818-1873)
  • Gościeszyn (1822-1874)
  • Gozdowo (1808-1874)
  • Góra (1820-1829)
  • Górka Duchowna (1808-1829)
  • Graboszewo (1808-1874)
  • Grabów (1818-1873)
  • Granowo (1812-1874)
  • Grodzisk Wlkp. (1818-1874)
  • Grodzisk (pow. jarociński) (1818-1829)
  • Grodziszczko (1818-1874)
  • Grylewo (1808-1874)
  • Gryżyna (1808-1874)
  • Grzybowo (1818-1874)
  • Gułtowy (1818-1874)
  • Imielno (1818-1874)
  • Iwno (1818-1874)
  • Janków Zaleśny (1808-1874)
  • Jaraczewo (1818-1829)
  • Jarocin (1811-1854)
  • Jarząbkowo (1819-1874)
  • Jedlec (1818-1854)
  • Jeżewo (1808-1874)
  • Juncewo (1818-1861)
  • Jutrosin (1818-1847)
  • Kaczanowo (1817-1874)
  • Kamieniec (1810-1829)
  • Kamionna (1816-1856)
  • Karmin (1818-1854)
  • Kaszczor (1818-1866)
  • Kaźmierz (1819-1873)
  • Kąkolewo (1818-1829)
  • Kębłowo (1818-1854)
  • Kędzierzyn (1818-1874)
  • Kępno (1818-1855)
  • Kicin (1817-1874)
  • Kiekrz (1817-1874)
  • Kiszkowo (1817-1874)
  • Kleszczewo (1818-1874)
  • Kłecko (1818-1874)
  • Kobierno (1808-1874)
  • Kobylagóra (1817-1855)
  • Kobylin (1818-1873)
  • Kołaczkowo (1818-1873)
  • Komorniki (1817-1860)
  • Konary (1818-1828)
  • Konarzewo (1817-1874)
  • Koryta (1818-1873)
  • Kostrzyn (1818-1874)
  • Kościan (1808-1817)
  • Koszuty (1809-1874)
  • Kotlin (1820-1829)
  • Kotłów (1809-1854)
  • Kowalew (1818-1854)
  • Kozielsko (1821-1874)
  • Koźmin (1818-1868)
  • Krerowo (1818-1874)
  • Kretków (1821-1857)
  • Krobia (1808-1874)
  • Krotoszyn (1818-1874)
  • Krzycko Małe (1808-1835)
  • Krzywin (1808-1874)
  • Krzyżowniki (1829-1855)
  • Kucharki (1818-1834)
  • Kuchary (1818-1854)
  • Kuczków (1818-1854)
  • Kunowo (1817-1864)
  • Kwilcz (1808-1856)
  • Lechlin (1809-1874)
  • Lenartowice (1820-1941)
  • Leszno (1818-1881)
  • Lewków (1818-1874)
  • Liszkowo (1848-1849)
  • Lubasz (1818-1874)
  • Lubin (1790-1874)
  • Lubosz (1808-1856)
  • Lusowo (1811-1872)
  • Lutogniew (1808-1873)
  • Lutom (1836-1856)
  • Lutynia (1818-1874)
  • Lwówek (1809-1874)
  • Łagiewniki (1817-1874)
  • Łaszczyn (1808-1874)
  • Łęgowo (1818-1855)
  • Łęki Wielkie (1809-1829)
  • Łódź (pow. poznański) (1817-1874)
  • Łubowo (1818-1874)
  • Łukowo (1833-1856)
  • Magnuszewice (1820-1854)
  • Margonin (1808-1833)
  • Marzenin (1818-1874)
  • Mączniki (1818-1874)
  • Mądre (1818-1874)
  • Mchy (1812-1874)
  • Michorzewo (1795-1857)
  • Miejska Górka (1818-1819)
  • Mielżyn (1811-1874)
  • Mieścisko (1815-1874)
  • Mieszków (1812-1826)
  • Mikorzyn (1819-1855)
  • Mikstat (1818-1854)
  • Miłosław (1810-1874)
  • Modliszewko (1818-1874)
  • Modrze (1817-1874)
  • Mokronos (1818-1874)
  • Mórkowo (1818-1829)
  • Murzynowo Kościelne (1818-1874)
  • Myjomice (1818-1855)
  • Nekla (1818-1874)
  • Niechanowo (1818-1874)
  • Niepart (1810-1874)
  • Niepruszewo (1818-1873)
  • Nietrzanowo (1818-1874)
  • Nosków (1820-1829)
  • Nowe Miasto n. Wartą (1821-1829)
  • Nowa Wieś Królewska (1867-1874)
  • Objezierze (1856)
  • Oborzyska (1886-1892)
  • Obra (1809-1872)
  • Obrzycko (1811-1860)
  • Ociąż (1818-1874)
  • Odolanów (1808-1874)
  • Odrowąż (1817-1874)
  • Olszowa (1818-1855)
  • Ołobok (1818-1874)
  • Opalenica (1808-1874)
  • Opatów (1818-1855)
  • Opatówko (1818-1874)
  • Oporowo (1818-1829)
  • Orchowo (1829-1874)
  • Osieczna (1818-1829)
  • Ostroróg (1818-1873)
  • Ostrowo Kościelne (1818-1855)
  • Ostrów Wlkp. (1808-1874)
  • Ostrowite (1808-1874)
  • Ostrzeszów (1817-1855)
  • Otorowo (1818-1874)
  • Owińska (1817-1873)
  • Pakosław (1818-1832)
  • Panienka (1818-1835)
  • Panigródz (1819-1874)
  • Parzęczewo (1808-1858)
  • Parzynów (1817-1855)
  • Pawłowice (1818-1829)
  • Pawłowo (1818-1874)
  • Pępowo (1810-1914)
  • Piłka (1818-1874)
  • Pleszew (1819-1854)
  • Pniewy (1824-1874)
  • Pobiedziska (1812-1874)
  • Podlesie Kościelne (1808-1874)
  • Pogorzela (1807-1874)
  • Pogrzybowo (1818-1874)
  • Pomarzany (1817-1874)
  • Potarzyca (1820-1829)
  • Potulice (1808-1874)
  • Powidz (1818-1874)
  • Poznań, par. Bożego Ciała (1912-1936)
  • Poznań, par. Św. Jana (1817-1874)
  • Poznań, par. Św. Małgorzaty (1772-1941)
  • Poznań, par. Św. Marcina (1778-1941)
  • Poznań, par. Św. Marii Magdaleny (1800-1941)
  • Poznań, par. Najśw. Serca Jezusa i św. Floriana (1895-1941)
  • Poznań, par. Św. Rocha (1826-1866)
  • Poznań, par. Św. Wojciecha (1817-1874)
  • Prochy (1817-1910)
  • Przedborów (1818-1855)
  • Przemęt (1790-1845)
  • Psarskie (1819-1866)
  • Ptaszkowo (1808-1874)
  • Radomicko (1808-1829)
  • Radzim (1844-1869)
  • Rakoniewice (1818-1854)
  • Raszków (1818-1874)
  • Rawicz (1837-1874)
  • Rawicz – więzienie (1837-1856)
  • Rąbiń (1818-1874)
  • Rogaszyce (1819-1855)
  • Rosko (1868-1874)
  • Rososzyca (1810-1874)
  • Rozdrażew (1809-1874)
  • Ruchocice (1808-1874)
  • Rusko (1830-1854)
  • Rydzyna (1803-1830)
  • Sarnowa (1818-1874)
  • Siedlec (pow. wolsztyński) (1770-1870)
  • Siedlec (pow. średzki) (1818-1874)
  • Siedlemin (1820-1832)
  • Siekierki Wielkie (1818-1874)
  • Siemianice (1818-1855)
  • Siemowo (1818-1874)
  • Sieraków (1831-1882)
  • Skalmierzyce (1818-1874)
  • Skarboszewo (1817-1874)
  • Skoki (1808-1829)
  • Skoraszewice (1818-1865)
  • Skórzewo (1817-1874)
  • Skrzebowa (1808-1874)
  • Sławno (1808-1874)
  • Sławoszew (1821-1869)
  • Słopanowo (1818-1840)
  • Słupia (pow. kępski) (1818-1855)
  • Słupia (pow. poznański) (1817-1874)
  • Słupia Kapitulna (1818-1874)
  • Smogulec (1817-1872)
  • Smolice (1818-1874)
  • Sobota (1817-1860)
  • Sobótka (1808-1874)
  • Sokolniki (pow. gnieźnieński) (1818-1874)
  • Sokolniki (pow. ostrzeszowski) (1814-1823)
  • Sokolniki (pow. wrzesiński) (1817-1874)
  • Solec (1808-1874)
  • Sośnica (1816-1874)
  • Sowina (1808-1879)
  • Spławie (1817-1829)
  • Starogród (1711-1854)
  • Staw (1817-1867)
  • Stęszew (1817-1874)
  • Strzałkowo (1818-1874)
  • Strzelce Wielkie (1818-1874)
  • Strzyżewo Kościelne (1828-1874)
  • Sulmierzyce (1819-1874)
  • Swarzędz (1817-1874)
  • Szamotuły (1818-1865)
  • Szczury (1835-1874)
  • Szkaradowo (1835-1874)
  • Śmigiel (1808-1829), (1903-1904)
  • Śnieciska (1808-1874)
  • Śrem (1808-1817)
  • Święciechowa (1816-1829)
  • Świerczyna (1809-1829)
  • Targowa Górka (1795-1874)
  • Tarnowo (pow. poznański) (1817-1874)
  • Tarnowo (pow. wągrowiecki) (1817-1835)
  • Tomice (1808-1857)
  • Trzcianka (1815-1874)
  • Trzcianka (pow. ostrzeszowski) (1818-1884)
  • Trzemeszno (1817-1874)
  • Tuchorza (1816-1854)
  • Tulce (1818-1874)
  • Tursko (1819-1854)
  • Twardów (1829-1854)
  • Ujście (1815-1816)
  • Uzarzewo (1817-1874)
  • Waliszewo (1820-1832)
  • Wałków (1820-1874)
  • Wągrowiec (1836-1839)
  • Węglewo (1817-1874)
  • Wieleń (1815-1873)
  • Wielichowo (1818-1829)
  • Wielowieś (1817-1874)
  • Wierzenica (1817-1829)
  • Wilczyna (1808-1865)
  • Wilkowo Polskie (1814-1874)
  • Wilkowyja (1818-1829)
  • Winnagóra (1818-1874)
  • Wiry (1817-1829)
  • Witaszyce (1817-1830)
  • Witkowo (1817-1874)
  • Wolsztyn (1809-1874)
  • Wonieść (1808-1874)
  • Wronczyn (1819-1866)
  • Wronki (1819-1868)
  • Września (1818-1873)
  • Wszembórz (1809-1873)
  • Wyganów (1818-1873)
  • Wyskoć (1808-1874)
  • Wysocko Wielkie (1818-1874)
  • Wyszanów (1818-1855)
  • Wytomyśl (1818-1872)
  • Zajączkowo (1821-1832)
  • Zakrzewo (1815-1874)
  • Zaniemyśl (1814-1874)
  • Zduny (1818-1874)
  • Zieleniec (1818-1855)
  • Zielęcin (1818-1831)
  • Żegocin (1818-1854)
  • Żerków (1818-1829)
  • Żydowo (1842-1874)
  • Żytowiecko (1818-1874)

zabór rosyjski

  • Białków (1808-1900)
  • Bierzwienna (1808-1902)
  • Blizanów (1819-1871)
  • Błenna (1726-1865)
  • Boleszczyn (1809-1900)
  • Borków (1809-1871)
  • Borysławice Kościelne (1809-1900)
  • Brdów (1808-1902), (1940)
  • Brodnia (1808-1855)
  • Broniszewo (1852), (1855), (1876-1901)
  • Brudzew (pow. kaliski) (1791-1871)
  • Brudzew (pow. koniński) (1808-1899)
  • Budzisław Kościelny (1810-1898)
  • Chełmce (1808-1872)
  • Chełmno (1808-1915)
  • Chlewo (1808-1900)
  • Chocz (1808-1874)
  • Chwalborzyce (1808-1901)
  • Ciążeń (1819-1905)
  • Cienin Kościelny (1808-1901)
  • Dąbie (1806-1901)
  • Dembe (1808-1897), (1910)
  • Dęby Szlacheckie (1809-1899)
  • Dobra (1818-1899)
  • Dobrosłowo (1764-1898)
  • Dobrów (1769-1900)
  • Dobrzec (1808-1870)
  • Dzierzbice (1876-1900)
  • Dzierzbin (1810-1869)
  • Giewartów (1808-1890)
  • Giżyce (1815-1865)
  • Glinno (1808-1825)
  • Głuchów (1795-1901)
  • Godziesze (1808-1877)
  • Golina (1821-1902)
  • Goliszew (1843-1912)
  • Gosławice (1810-1902)
  • Goszczanów (1727-1900)
  • Grabienice (1808-1899)
  • Grochowy (1890-1902)
  • Grodziec (1809-1902)
  • Grodzisko (1815-1901)
  • Grzegorzew (1810-1900)
  • Grzymiszew (1808-1900)
  • Iwanowice (1808-1871)
  • Izbica Kujawska (1710-1865)
  • Janiszew (1714-1899)
  • Jeziorsko (1808-1874)
  • Kalinowa (1808-1901)
  • Kalisz, par. Św. Józefa (1827-1874)
  • Kalisz, par. Św. Mikołaja (1827-1874)
  • Kawnice (1632-1900)
  • Kazimierz Biskupi (1808-1902)
  • Kleczew (1810-1895)
  • Kłodawa (1809-1902)
  • Kokanin (1819-1871)
  • Koło (1810-1901)
  • Konin (1800-1902)
  • Kosmów (1810-1874)
  • Koszuty (1808-1875)
  • Kościelec (pow. kaliski) (1808-1894)
  • Kościelec (pow. kolski) (1754-1900)
  • Kościelna Wieś (1818-1879)
  • Kowale Pańskie (1808-1901)
  • Kowalewo-Opactwo (1808-1890)
  • Koźminek (1808-1873)
  • Kramsk (1770-1901)
  • Kraszewice (1808-1865)
  • Królikow (1822-1902)
  • Krzymów (1808-1896)
  • Kuchary Kościelne (1822-1902)
  • Ląd (1891-1902)
  • Lądek (1808-1902)
  • Licheń (1811-1901)
  • Lipe (1826-1868)
  • Lisiec Wielki (1851-1902)
  • Lisków (1819-1871)
  • Lubotyń (1808-1902)
  • Lubstów (1808-1900)
  • Lubstówek (1816-1889)
  • Malanów (1808-1902)
  • Mąkolno (1808-1900)
  • Mąkoszyn (1876-1901)
  • Miłkowice (1808-19000
  • Młodojewo (1808-1901)
  • Modzerowo (1810-1872)
  • Morzysław (1797-1902)
  • Myślibórz (1884-1900)
  • Niemysłów (1808-1860)
  • Niewiesz (1808-1855)
  • Opatówek (1808-1872)
  • Osiek Wielki (1808-1902)
  • Ostrowąż (1808-1901)
  • Ostrowite (1808-1894)
  • Pamięcin (1808-1901)
  • Pęczniew (1817-1855)
  • Piątek Wielki (1826-1871)
  • Przedecz (1864-1900)
  • Przespolew Pański (1808-1874)
  • Psary (1808-1900)
  • Pyzdry (1808-1934)
  • Racięcice (1890-1900)
  • Rajsko (1819-1872)
  • Rdutów (1876-1902)
  • Rusocice (1755-1902)
  • Rychnów (1808-1899)
  • Rychwał (1820-1902)
  • Rzgów (1808-1899)
  • Sadlno (1868-1901)
  • Siedlątków (1808-1818)
  • Skęczniew (1808-1899)
  • Skulsk (1808-1899)
  • Sławsk (1826-1902)
  • Słupca (1819-1901)
  • Sobótka (1876-1890)
  • Sokołów (1812-1826)
  • Sompolno (1808-1901), (1916)
  • Spicimierz (1876-1901)
  • Stare Miasto (1767-1902)
  • Staw (1809-1879)
  • Stawiszyn (1808-1873)
  • Szamarzewo (1819-1902)
  • Szymanowice (1808-1867)
  • Ślesin (1869-1901)
  • Świnice Warckie (1813-1901)
  • Tłokinia (1809-1872)
  • Tokary (1841-1901)
  • Trąbczyn 1836-1898)
  • Tuliszków (1810-1897)
  • Turek (1808-1902)
  • Tykadłów (1812-1871)
  • Umień (1808-1901)
  • Uniejów (1808-1901)
  • Wartkowice (1808-1876), (1936)
  • Wąsosze (1818-1901)
  • Wielenin (1817-1901)
  • Wilamów (1819-1901)
  • Wilczyn (1808-1909)
  • Wrząca Wielka (1808-1901)
  • Wyszyna (1808-1902)
  • Zagórów (1808-1901)
  • Zbiersk (1779-1873)
  • Zborów (1808-1839)
  • Złotków (1820-1894)
  • Złotniki Wielkie (1808-1841)

Księgi metrykalne parafii ewangelickich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu

wyszukiwanie sygnatur – za pośrednictwem bazy danych SEZAM: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/index.php


zabór pruski

  • Biała (1826-1852), (1853-1886)
  • Bnin (1778-1944)
  • Bojanowo (1670-1892)
  • Borek (1853-1923)
  • Boruja (1818-1874)
  • Brójce (1933-1938)
  • Budzyń (1835-1875)
  • Buk (1839-1874)
  • Bukowiec (1813-1817)
  • Chlastawa (1795-1875)
  • Chodzież (1809-1939)
  • Czarnków (1815-1874)
  • Czarnylas (1857-1874)
  • Czempiń (1856-1874)
  • Czerniejewo (1780-1874)
  • Dębowa Góra (1815-1856)
  • Dobrzyca (1818-1874)
  • Droszki (1765-1941)
  • Duszniki (1859-1926)
  • Dzierżążno Wielkie (1817-1874)
  • Gębice (1857-1873)
  • Gniezno (1802-1889)
  • Gołaszewo (1846-1872)
  • Grabów (1870-1872)
  • Grodzisk (1795-1885)
  • Hamer-Boruja (1818-1874)
  • Jabłonna (1854-1874)
  • Jutrosin (1641-1915)
  • Kąkolewo (1851-1974)
  • Kępno (1751-1858)
  • Kiszkowo (1856-1874)
  • Kłecko (1848-1874)
  • Kobylin (1652-1874)
  • Koty Wielkie (1735-1874)
  • Kościan (1836-1940)
  • Kostrzyn (1871-1874)
  • Koszanowo (1863-1864)
  • Koźmin (1818-1874)
  • Krosno (1776-1892)
  • Krotoszyn (1790-1876)
  • Krzemieniewo (1891-1944)
  • Krzyż (1891-1944)
  • Książ (1776-1876)
  • Kuślin (1866-1944)
  • Kwiejce (1667-1874)
  • Lasocice (1635-1941)
  • Latowice (1853-1891)
  • Leszno, par. Św. Jana (1667-1940)
  • Leszno, par. Św. Krzyża (1707-1907)
  • Leszno, gmina bezwyznaniowa (1865-1874)
  • Lipia Góra (1837-1875)
  • Lwówek (1808-1874)
  • Margonin (1810-1872)
  • Miejska Górka (1776-1841)
  • Międzychód (1646-1874)
  • Murowana Goślina (1776-1794)
  • Nietążkowo (1790-1798)
  • Nowy Tomyśl (1741-1936)
  • Oborniki (1775-1845)
  • Obrzycko (1873)
  • Odolanów (1776-1919)
  • Orzeszkowo (1664-1896)
  • Osieczna (1775-1904)
  • Ostrów Wlkp. (1775-1896)
  • Ostrzeszów (1806-1875)
  • Piaski (1782-1884)
  • Piotrowo (1660-1874)
  • Pleszew (1819-1854)
  • Pniewy (1837-1874)
  • Pobiedziska (1786-1874)
  • Pogorzela (1853-1874)
  • Poniec (1678-1943)
  • Poznań, par. Krzyża (1595-1945)
  • Poznań, par. Św. Pawła (1836-1916)
  • Poznań, par. Św. Piotra (1781-1877)
  • Poznań, par. Chrystusa (Łazarz) (1901-1945)
  • Poznań, par. Ewangelicka - Starołęka (1912-1944)
  • Poznań, par. Ewangelicka Kościoła Unijnego (1817-1833)
  • Poznań, par. Ewangelicka Kościoła Luterańskiego (1834-1908)
  • Przytocznia (1847-1851)
  • Racot (1819-1874)
  • Radolin (1773-1885)
  • Rakoniewice (1662-1937)
  • Rawicz (1017-1879)
  • Rawicz, par. dysydentów (1845-1876)
  • Rawicz – więzienie (1841-1875)
  • Rejowiec (1776-1941)
  • Rogoźno (1776-1798)
  • Romanowo (1861-1874)
  • Rostarzewo (1818-1854)
  • Runowo (1808-1930)
  • Rydzyna (1776-1928)
  • Sarnowa (1787-1939)
  • Sieraków (1776-1856)
  • Skoki (1680-1874)
  • Sobótka (1853-1946)
  • Stajkowo (1867-1874)
  • Strzyżew (1854-1875)
  • Swarzędz (1701-1934)
  • Szamocin (1818-1890)
  • Szamotuły (1783-1914)
  • Szemzdrowo (1659-1801)
  • Szydłowiec (1852-1874)
  • Śmigiel (1709-1906)
  • Śrem (1841-1876)
  • Środa (1833-1898)
  • Tabor Wielki (1761-1876)
  • Trzcianka (1798-1823)
  • Trzebosz (1656-1941)
  • Tuchorza (1870-1874)
  • Waszkowo (1719-1940)
  • Wieleń (1728-1821)
  • Wilkowo Leszczyńskie (1818-1829)
  • Witkowo (1817-1874)
  • Władysławów (1776-1940)
  • Wolsztyn (1643-1874)
  • Wronki (1775-1874)
  • Września (1818-1874)
  • Zaborowo (1644-1940)
  • Zacharzyn (1868-1937)
  • Zamorze-Grzebienisko (1865-1870)
  • Zaniemyśl (1832-1944)
  • Zduny (1713-1874)
  • Zielonowo (1818-1874)

zabór rosyjski

  • Babiak (1780-1902)
  • Dąbie (1809-1901)
  • Grodziec (1827-1902)
  • Kalisz (1808-1874)
  • Kleczew (1822-1824)
  • Koło (1843-1891)
  • Konin (1819-1899)
  • Maślaki (1827-1900)
  • Prażuchy (1809-1874)
  • Przedecz (1864-1902)
  • Pyzdry (1856-1876)
  • Sobiesęki (1820-1871)
  • Sompolno (1840-1940)
  • Stawiszyn (1809-1873)
  • Turek (1837-1902)
  • Wilczyn (1843-1895)
  • Władysławów (1776-1940)
  • Zagórów (1843-1899)
  • Żychlin (1634-1937)

Księgi metrykalne gmin żydowskich b. zaboru pruskiego i rosyjskiego w Archiwum Państwowym w Poznaniu

wyszukiwanie sygnatur – za pośrednictwem bazy danych SEZAM: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/index.php


zabór pruski

  • Baranów (1835-1846)
  • Brójce (1847)
  • Czarnków (1823-1840)
  • Gniezno (1823-1848)
  • Kępno (1825-1847)
  • Koźmin (1811-1812)
  • Kórnik (1817-1847)
  • Krotoszyn (1825-1847)
  • Krzywiń (1835-1847)
  • Mielęcin (1840-1846)
  • Mikstat (1835-1846)
  • Mosina (1835-1836)
  • Opatów (1836-1846)
  • Ostrzeszów (1835-1846)
  • Pleszew (1835-1847)
  • Pobiedziska (1837-1871)
  • Podzamcze (1835-1846)
  • Rogoźno (1817-1847)
  • Sieraków (1830)
  • Sobótka (1846)
  • Śrem (1817-1841)
  • Trzcianka (1816-1908)
  • Wyszanów (1835-1836)
  • Zduny (1817-1848)

zabór rosyjski

  • Babiak (1826-1859),
  • Błaszki (1826-1893)
  • Dąbie (1826-1901)
  • Golina (1826-1870)
  • Izbica Kujawska (1810-1919)
  • Kalisz (1809-1874)
  • Kleczew (1808-1900)
  • Kłodawa (1826-1913)
  • Koło (1825-1901)
  • Konin (1815-1902)
  • Koźminek (1895)
  • Pobiedziska (1812-1816)
  • Przedecz (1875-1886)
  • Pyzdry (1826-1902)
  • Rychwał (1826-1855)
  • Skulsk (1826-1900)
  • Słupca (1869-1939)
  • Sompolno (1826-1900)
  • Stawiszyn (1826-1865)
  • Ślesin 1826-1898)
  • Turek (1837)
  • Wilczyn (1827-1939)
  • Zagórów (1826-1901)

Księgi Urzędów Stanu Cywilnego w Archiwum Państwowym w Poznaniu

Niemieckie USC zostały powołane w 1874 roku (tylko na terenie dawnego państwa pruskiego, więc nie obejmowały zaboru rosyjskiego)

wyszukiwanie sygnatur - za pośrednictwem bazy danych SEZAM: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/index.php


zabór pruski

  • Biedrusko (1874-1905)
  • Bnin (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1883-1892 ? syg. 73
  • Bolewice (1874-1903)
  • Boruja Kościelna (1874-1905)
  • Borzykowo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1895 ? syg. 158
  • Bronisław (1874-1905)
    • Index Konigl. Preuss. Standesamt [skorowidz]; 1899-1902 ? syg. 175
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów 1874-1884 - syg. 142
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów 1885-1895 - syg. 143
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów 1896-1898 - syg. 144
  • Buk - miasto (1874-1905)
  • Buk - wieś (1874-1876)
  • Bukowiec (1874-1905)
  • Cerekwica (1874-1905)
  • Chrzypsko Wielkie (1874-1903)
  • Cichagóra (1878-1905)
  • Czempiń - miasto (1874-1905)
  • Czempiń - wieś (1874-1876)
  • Czerniejewo (1874-1905)
    • Alphabetische Liste zum Geburts - Register; 1874-1877 - syg. 160
    • Alphabetische Liste zum Heiraths und Sterbe Register; 1874-1877 - dyg. 161
    • Skorowidz alfabetyczny Urodzenia; 1878-1881 - syg. 162
    • Alphabetische Liste Małżeństwa; 1878-1881 - syg. 163
    • Skorowidz alfabetyczny Zgony; 1878-1881 - syg. 164
    • Alphabetische Liste Urodzenia; 1882-1885 - syg. 165
    • Alphabetische Liste Małżeństwa; 1882-1885 - syg. 166
    • Alphabetische Liste Zgony; 1882-1885 - syg. 167
    • Alphabetisches Geburts Register; 1886-1889 - syg. 168
    • Alphabetische Liste Heiraths-Register; 1886-1889 - syg. 169
    • Alphabetische Sterbe Register; 1886-1889 - syg. 170
    • Alphabetische Liste zum Geburts-Register; 1890-1899 - syg. 171
    • Skorowidz Urodzeń; 1890-1899 - syg. 172
    • Alphabetische Liste Heiraths-Register; 1890-1899 - syg. 173
    • Alphabetische Liste Sterbe-Register; 1890-1899 - syg. 174
  • Dalewo (1874-1905) (pow. śremski)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1892 - syg. 70
  • Dąbrówka (1874-1905) (pow. poznański)
    • Skorowidz alfabetyczny; 1886-1905 - syg. 176
  • Dębogóra (1874-1879)
  • Długa Goślina (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1876-1880 - syg. 76
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1881-1892 - syg. 77
  • Dolsk (1874-1905)
  • Duszniki (1874-1904)
  • Głuchowo (1877-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny do ksiąg urodzeń, małżeństw i zgonów; 1877-1900 - syg. 154
  • Gniezno - miasto (1874-1905)
    • Spis alfabetyczny aktów urodzeń; 1874-1876 - syg. 7
    • Skorowidz urodzeń; 1877-1884 - syg. 42
    • Skorowidz małżeństw; 1877-1884 - syg. 43
    • Skorowidz zgonów; 1877-1885 - syg. 44
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru urodzin; 1885-1890 - syg. 61
    • Skorowidz małżeństw; 1885-1890 - syg. 62
    • Alfabetyczny spis aktów zejścia; 1885-1890 - syg. 63
    • Spis alfabetyczny aktów małżeństw; 1891-1894 - syg. 87
    • Alfabetyczny spis aktów urodzeń; 1895-1898 - syg. 166
    • Alfabetyczny spis aktów zejścia; 1895-1898 - syg. 167
    • Księga Akt Urodzenia t. I; 1899-1899 - syg. 168
    • Bestimmungen und Erläuterungen zum Reichsgesetz Bezugl. der Eheschließungen; 1874-1898 Titel II E. Generalia No 4. Volumen I. [Postanowienia i wyjaśnienia prawa Rzeszy dotyczące zawarcia małżeństw] - syg. 219
    • Sammelakten betreffend Ehescheidungserkenntnisse und Berichtigung der Heiratsregister; 1881-1897 Repertorium Titel III e No 1. Vol. No I, fr. Vol.II. [akty zbiorowe dot. rozwodow i wpisy slubow] - syg. 220
    • Bestimmungen und Erläuterungen zum Reichsgesetze vom 9 März 1874 und vom 6 Februar 1875 hinsichtlich des Geschäftsverfahrens und Anzeigen an das Gericht zur Einleitung von Vormundschaften; 1874-1898; Titel II E. Generalia No 3. [Postanowienia i wyjaśnienia do prawa Rzeszy... dot. decyzji sądu o odebraniu prawa rodzicom i dotyczących odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej...] - syg. 221
    • Sammelakten betreffend eingegangene schriftliche Anzeige von Sterbefällen in denen eine amtliche Ermittelung über den Todesfall stattgesunden hat; 1875-1900; Repertorium Titel IV No 1. Vol. No I. [zbior aktów dot. wpływających zawiadomień o przypadkach śmierci, ktore musiały być urzędowo sprawdzone] - syg. 222
    • Sammelakten betreffend Genehmigungen zur Eintragung außerordentlicher Sterbefälle; 1876-1900; Repertorium Titel IV [V] No 4. Vol. No 1. [Akta dotyczące zgody do wpisów szczegolnych wypadków śmierci] - syg. 223
    • Sammelakten betreffend Berichtigung der Sterberegisters und nachträgliche Eintragung in dieselben; 1875-1900 Repertorium Titel IV [V] No 3. Vol. No I. Fortsetzung sich Bd. II. [Zbior aktów dot. poprawek indeksu śmierci i dodatkowych wpisów w tym samym indeksie] - syg. 224
    • Verkehr mit dem Königliche Erbschafts Steueramte [w Poznaniu]; 1875-1900 Titel VI No 3. Volumen I. [Wymiana listowna/korespondencja z Królewkim Urzedem Podatkowym w Poznaniu dot. spadkow] - syg. 225
    • Spis alfabetyczny ślubów; 1895-1902 - syg. 328
  • Gniezno - I obwód wiejski (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów gminy Gniezno; 1874-1877 - syg. 13
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów - Północ; 1874-1876 - syg. 48
    • Skorowidz urodzeń - Północ; 1877-1877 - syg. 49
    • Skorowidz małżeństw - Północ; 1877-1877 - syg. 50
    • Skorowidz zgonów - Północ; 1877-1877 - syg. 51
    • Skorowidz urodzeń; 1878-1888 - syg. 62
    • Skorowidz zgonów; 1878-1888 - syg. 63
    • Skorowidz małżeństw; 1878-1901 - syg. 221
  • Gniezno - II obwód wiejski (1874-1877)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów-Południe; 1874-1876 - syg. 13
    • Księga urodzeń-Południe - skorowidz; 1877-1877 - syg. 14
    • Księga małżeństw-Południe - skorowidz; 1877-1877 - syg. 15
    • Księga zgonów-Południe - skorowidz; 1877-1877 - syg. 16
  • Gorzyczki (1877-1905)
  • Grodzisk Wlkp. - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1876 - syg. 70
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1875-1879 - syg. 71
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1880-1886 - syg. 72
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1887-1892 - syg. 73
    • Akta zbiorcze zgonów; 1876-1895 - syg. 199
  • Grodzisk Wlkp. - wieś (1874-1876)
  • Gruszczyn (1876-1905)
    • Indeks alfabetyczny [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1876-1895 - syg. 103
  • Grzymisław (1874-1878)
  • Jankowice (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1886 - syg. 79
  • Jaroszewo (1892-1905)
    • Skorowidz do ksiąg urodzeń; 1892-1899 - syg. 34
  • Jastrzębsko Stare (1874-1905)
  • Jerzykowo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów.; 1874-1893 - syg. 118
  • Kamieniec (1874-1905)
    • Alphabetisches Verzeichnis des Geburts-Register; [urodzenia] 1874-1892 - syg. 157
    • Alphabetisches Verzeichnis des Heirathz-Register; [małżeństwa] 1874-1892 - syg. 158
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestrów śmierci; 1874-1892 - syg. 159
    • Todten-Liste [Lista zmarłych] 1885-1897 - syg. 160
  • Urząd Stanu Cywilnego Kaźmierz (pow. Szamotulski) 1904-1906
  • Kąkolewo (1876-1907)
    • Alphabetisches Namen-Register; 1876-1907 - syg. 160
  • Kiszkowo (1874-1905)
    • Skorowidz do rejestrów urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1882 - syg. 135
    • Skorowidz do rejestrów urodzeń; 1883-1889 - syg. 136
    • Alphabetische Liste zum Heiraths-Register; 1883-1889 - syg. 137
  • Kleszczewo (1874-1905)
    • Alphabetisches Namen-Register [Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1874-1886 - syg. 160
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1887-1901 - syg. 161
    • Skorowidz alfabetyczny Rejestrów: urodzeń, ślubów i śmierci z lat 1887-1901; 1887-1901 - syg. 171
  • Kluczewo (1874-1905)
    • Alphabetisches Register [urodzenia]; 1874-1877 - syg. 73
  • Kłecko - miasto (1874-1905)
  • Kłecko - wieś (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1881 - syg. 28
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1882-1899 - syg. 159
    • Skorowidz do rejestrów ślubu; 1882-1899 - syg. 161
    • Skorowidz do rejestrów śmierci; 1882-1899 - syg. 163
  • Knyszyn (1874-1884)
  • Komorowo (1874-1905)
  • Konarzewo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny; 1874-1885 - syg. 173
  • Konojad (1874-1905)
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestrów Urodzeń; 1874-1893 - syg. 157
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestrów ślubu; 1874-1893 - syg. 158
    • Spis małżeństw; 1874-1940 - syg. 159
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestrów śmierci; 1874-1893 - syg. 160
    • Alphabetisches Namensverzeichniss zum Geburts-Register [Skorowidz alfabetyczny urodzeń]; 1893-1903 - syg. 179
    • Alphabetisches Namensverzeichniss zum Heiraths-Register [skorowidz alfabetyczny małżeństw]; 1893-1904 - syg. 183
    • Alphabetisches Namensverzeichniss zum Sterbe-Register [skorowidz alfabetyczny zgonów]; 1893-1905 - syg. 184
  • Kostrzyn (1874-1905)
  • Kórnik (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1880-1892 - syg. 76
  • Krerowo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1874-1899 - syg. 160
    • [Skorowidz alfabetyczny zgonów]; 1874-1899 - syg. 161
  • Krzyżanowo (1897-1905)
  • Książ (1874-1905)
  • Książno (1874-1905)
  • Kurnatowice (1877-1905)
  • Kuszewo (1875-1905)
    • [Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1874-1897 - syg. 135
  • Kuślin (1874-1905)
    • Skorowidz urodzonych, małżeństw, zgonów (A-L); 1875-1905 - syg. 187
  • Kuźnica Zbąska (1874-1903)
  • Lubosz (1874-1905)
  • Lwówek - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1877 - syg. 71
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1878-1883 - syg. 72
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1884-1886 - syg. 73
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1883-1888 - syg. 74
    • Skorowidz urodzonych, zaślubionych, zmarłych; 1893-1905 - syg. 192
  • Lwówek - wieś (1874-1876)
  • Łopienno (1875-1905)
    • Spis Alfabetyczny urodzeń, ślubów, zgonów; 1874-1889 - syg. 135
  • Łubowo (1891-1905)
  • Malczewo (1874-1905)
    • Skorowidz do rejestrów urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1890 - syg. 158
  • Maniewo (1874-1905)
  • Mchy (1874-1878)
  • Michałowo (1874-1905)
  • Mielżyn (1874-1905)
    • Urodzenia, małżeństwa, zgony; 1874-1890 - syg. 161
  • Mieścisko (1875-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1874-1903 - syg. 174
    • Skorowidz alfabetyczny małżeństw; 1874-1903 - syg. 175
    • Skorowidz alfabetyczny zgonów; 1874-1903 - syg. 176
  • Międzychód (1876-1905)
  • Mikuszewo (1874-1905)
    • Alphabetisches Namen-Register [Urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1875-1882 - syg. 157
    • Alfabetyczny rejestr urodzeń, małżeństw i zgonów; 1883-188 - syg. 161
  • Miłosław - miasto (1874-1905)
    • Księga małżeństw [Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1874-1885; - syg. 163
  • Miłosław - wieś (1874-1885)
    • Alphabetisches Namen-Register. [Urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1874-1885 - syg. 73
  • Miłostowo (1874-1905)
  • Młodasko (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń; 1874-1880 - syg. 76
  • Modliszewko (1891-1905)
  • Modrze (1874-1903)
  • Morasko (1874-1904)
  • Mosina (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1881 - syg. 79
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1882-1891 - syg. 80
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1892-1900 - syg. 81
  • Murowana Goślina - miasto (1874-1905)
    • Namensverzeichnis des Standesamts Goslin-Stadt [Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1874-1892 - syg. 163
  • Murowana Goślina - wieś (1874-1877)
  • Myślątkowo (1876-1904)
  • Nekla (1874-1905)
    • Alfabetyczny rejestr urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1875 - syg. 160
    • Alfabetyczny rejestr urodzeń, małżeństw i zgonów; 1876-1878 - syg. 161
    • Alfabetyczny rejestr urodzeń, małżeństw i zgonów; 1879-1881 - syg. 162
    • Alfabetyczny spis urodzeń, małżeństw i zgonów; 1882-1883 - syg. 163
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw i zgonów; 1884-1890 - syg. 164
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw i zgonów; 1891-1896 - syg. 165
    • Alphabetisches Verzeichniss [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1891-1900 - syg. 166
  • Niemierzyce (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1883 - syg. 157
  • Niepruszewo (1874-1905)
  • Nochowo (1876-1905)
  • Nowe Miasto n. Wartą (1874-1905)
  • Nowy Tomyśl - miasto (1874-1905)
  • Nowy Tomyśl - wieś (1874-1877)
  • Objezierze (1893-1905)
  • Obłaczkowo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1874-1891 - syg. 72
    • Skorowidz alfabetyczny zgonów; 1874-1891 - syg. 73
  • Oborniki (1877-1905)
  • Obrzycko (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1874-1885 - syg. 40
    • Skorowidz alfabetyczny zgonów; 1874-1885 - syg. 41
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1886-1892 - syg. 153
    • Skorowidz alfabetyczny zgonów; 1886-1892 - syg. 154
  • Opalenica (1874-1905)
  • Ostroróg (1874-1905)
  • Otorowo (1874-1905)
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru urodzin; 1877-1892 - syg. 124
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru ślubów; 1877-1892 - syg. 125
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru śmierci; 1877-1892 - syg. 126
  • Owińska (1874-1905)
  • Piątkowo (1874-1905)
  • Pniewy - miasto (1874-1905)
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru urodzeń, ślubów i śmierci; 1874-1878 - syg. 37
    • Alfabetyczny spis nazwisk-urodzenia; 1879-1886 - syg. 47
    • Alfabetyczny spis nazwisk-zgony; 1879-1886 - syg. 48
    • Alfabetyczny spis nazwisk do rejestru ślubu; 1879-1890 - syg. 62
  • Pniewy - wieś (1874-1877)
  • Pobiedziska - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1885 - syg. 74
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1891 - syg. 75
  • Pobiedziska - wieś (1874-1885)
  • Połajewo (1874)
  • Popówko (1874-1905)
    • Alphabetisches Namen-Register [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1880-1892 - syg. 64
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1879 - syg. 71
  • Powidz - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1884 - syg. 159
    • Skorowidz Urodzenia, śluby, zgony; 1874-1899 - syg. 160
  • Powidz - wieś (1874-1875)
  • Poznań - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz nazwisk-akty urodzenia; 1874-1880 - syg. 1
    • Skorowidz nazwisk-akty małżeństw; 1874-1875 - syg. 2
    • Skorowidz nazwisk-akty zgonu; 1874-1875 - syg. 3
    • od 1876 prawie każdy rok ma swój spis alfabetyczny
  • Poznań - I obwód wiejski (1874-1905)
    • Spis alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1877 - syg. 13
    • od 1878 roku - prawie każdy rok ma swój spis alfabetyczny
  • Poznań - II obwód wiejski (1874-1877)
    • Rejestr urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1877 - syg. 14
  • Poznań - Górczyn (1877-1898)
    • Spis alfabetyczny małżeństw; 1877-1892 - syg. 50
    • Spis alfabetyczny zgonów; 1877-1892 - syg. 51
    • Spis alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1893-1898 - syg. 67
  • Poznań - Jeżyce (1877, 1890-1900) - syg.
    • Spis alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1877-1877 - syg. 1
    • Spis alfabetyczny zgonów 1890-1900; - syg. 8
    • Spis alfabetyczny urodzeń: Jeżyce, Łazarz; 1890-1895 - syg. 28
    • [Skorowidz alfabetyczny urodzeń] 1896-1900 - syg. 50
    • Spis alfabetyczny małżeństw [Skorowidz]; 1890-1900 - syg. 51
  • Poznań - Kobylepole (1874-1881)
    • Skorowidz nazwisk urodzeń, [małżeństw i zgonów]; 1874-1881 - syg. 22
  • Poznań - Łazarz (1898-1900)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1899-1900 - syg. 10
  • Poznań - Piotrowo (Głuszyna) (1874-1903)
    • Rejestr urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1882 - syg. 28
    • Spis alfabetyczny urodzeń; 1883-1892 - syg. 59
  • Poznań - Wilda (1895-1900)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1895-1900 - syg. 19
  • Przybychowo (1874)
  • Przysieka (1874-1877)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1877 - syg. 13
  • Rakoniewice - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz Urodzeń; 1877-1892 - syg. 160
    • Skorowidz alfabetyczny do rejestru ślubu; 1878-1892 - syg. 161
    • 2Skorowidz alfabetyczny wypadków śmierci; 1877-1892 - syg. 162
    • [Skorowidz alfabetyczny zgonów]; 1874-1876 - syg. 163
    • Skorowidz alfabetyczny [urodzenia, małżeństwa, zgony]; 1892-1901 - syg. 167
  • Rakoniewice - wieś (1874-1877)
    • Skorowidz alfabetyczny narodzin, ślubu i śmierci; 1874-1876 - syg. 19
  • Rejowiec (1876-1905)
  • Rostarzewo (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1892 - syg. 158
  • Rusocin (1874-1876)
  • Sady (1874-1905)
  • Sapowice (1877-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1877-1890 - syg. 44
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1890-1892 - syg. 51
  • Separowo (1876-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny rejestrów urodzeń, ślubów i śmierci; 1876-1880 - syg. 16
    • Skorowidz alfabetyczny rejestrów urodzeń ślubów i śmierci; 1881-1891 - syg. 50
    • Alfabetyczny rejestr urodzeń, ślubów i śmierci; 1891-1893 - syg. 150
  • Sieraków - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny; 1886-1895 - syg. 73
  • Sieraków - wieś (1874-1878)
    • Skorowidz alfabetyczny; 1874-1878 - syg. 15
  • Sierosław (1876-1905)
  • Skoki - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny łączny; 1874-1887 - syg. 154
  • Skoki - wieś (1874)
  • Sokolniki (1892-1905)
  • Stary Tomyśl (1874-1885)
  • Stęszew - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń; 1874-1890 - syg. 52
    • Skorowidz małżeństw; 1874-1892 - syg. 59
    • Skorowidz zgonów; 1874-1894 - syg. 75
    • Skorowidz urodzonych; 1891-1905 - syg. 149
  • Stęszew - wieś (1874-1877)
  • Stobnica (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1892 - syg. 70
  • Strzałkowo (1874-1905)
    • Alphabetisches Verzeichniss Geburtsfälle [urodzenia]; 1883-1886 - syg.160
    • Skorowidz [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1874-1888 - syg. 161
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1891 - syg. 180
  • Swarzędz - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1888 - syg. 73
    • Indeks alfabetyczny [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1889-1893 - syg. 143
    • Indeks alfabetyczny [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1894-1902 - syg. 144
  • Swarzędz - wieś (1876-1887)
    • Indeks alfabetyczny [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1882-1887 - syg. 57
    • Aufgebots-Verzeichniss des Königlichen Standesamtes [spis zapowiedzi małżeńskich}; 1876-1887 - syg. 70
  • Szamotuły - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1878 - syg. 43
    • Indeks do rejestru urodzin, ślubów i śmierci; 1878-1892 - syg. 120
  • Szamotuły - wieś (1874-1905)
    • Aufgebots-Verzeichniss des Königlichen Standesamtes [spis zapowiedzi małżeńskich}; 1876-1887 - syg. 70
    • Indeks alfabetyczny [urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1882-1887 - syg. 57
  • Szczytniki Duchowne (1888-1905)
  • Szlachcin (1874-1905)
    • Spis alfabetyczny dla zapisów urodzin, ślubów i śmierci; 1874-1891 - syg. 124
  • Szydłowiec (1876-1900)
  • Śliwno (1874-1905)
    • Alphabetisches Namen-Register [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1876-1876 - syg. 161; 1877-1877 - syg. 162; 1878-1878 - syg. 163; 1879-1879 - syg. 164; 1880-1880 - syg. 165; 1881-1881 - syg. 166; 1882-1882 - syg. 167; 1883-1883 - syg. 168
    • Alphabetisches Namens Register [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1884-1887 - syg. 169
    • Alphabetisches Namens Register [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1888-1894 - syg. 170
    • Alphabetisches Namens Register [urodzenia, małżeństwa i zgony]; 1895-1903 - syg. 184
  • Śrem - miasto (1874-1905)
    • Alfabetyczny spis urodzeń; 1874-1892 - syg. 68
    • Alfabetyczny spis zgonów; 1874-1892 - syg. 69
    • Skorowidz urodzeń; 1874-1892 - syg. 87
    • Skorowidz małżeństw; 1874-1892 - syg. 88
  • Śrem - wieś (1874-1876)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów-obwód wiejski Śrem, Grzymisław i Nochowo; 1874-1878 - syg. 10
  • Środa - miasto (1874-1905)
  • Środa - wieś (1874-1876)
  • Świniary (1892-1905)
  • Trzcielin (1874-1884)
    • Rejestr urodzeń, małżeństw, zgonów w układzie alfabetycznym; 1874-1881 - syg. 28
    • Skorowidz łączny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1882-1884 - syg. 35
  • Tworzymierki (1874-1879)
  • Wielichowo - miasto (1874-1903)
    • Alphabetisches Register [urodzenia]; 1877-1885 - syg. 160
    • Alphabetisches Register [małżeństwa]; 1874-1882 - syg. 161
    • Alphabetisches Register [urodzenia]; 1877-1885 - syg. 162
    • Alphabetisches Register [zgony]; 1874-1876 - syg. 163
    • Alphabetisches Register [zgony]; 1877-1885 - syg. 164
  • Wielichowo - wieś (1874-1885)
    • Alphabetisches Register [urodzenia]; 1874-1885 - syg. 73
    • Alphabetisches Register [małżeństwa]; 1874-1885 - syg. 74
    • Alphabetisches Register [zgony]; 1874-1885 - syg. 75
  • Wierzeja (1874-1905)
    • Alphabetisches Namen-Register Heiraths; 1874-1892 - syg. 149
    • Skorowidz Zgony; 1874-1892 - syg. 150
  • Wierzenica (1874-1884)
  • Wierzonka (1874-1905)
  • Wilkowo Polskie (1886-1905)
    • Skorowidz urodzeń; [1875]1886-1892 - syg. 100; USC Kluczewo 76
  • Wioska (1874-1905)
  • Wiry (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1891 - syg. 79
  • Witkowo - miasto (1874-1905)
    • [Skorowidz] Urodzenia, śluby, zgony; 1874-1900 - syg. 163
    • Skorowidz urodzeń; 1877-1901 - syg. 194
    • Skorowidz zgonów; 1877-1902 - syg. 195
  • Witkowo - wieś (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1876; USC Witkowo - obwód miejski, 1, USC Witkowo - obwód wiejski, 4 - syg. 10
    • [Skorowidz] Śluby; 1877-1902 - syg. 164
  • Wólka (1874-1905)
    • Skorowidz urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1891 - syg. 178
  • Września - miasto (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1876 - syg. 28
    • Skorowidz urodzeń; 1885-1885 - syg. 38
    • Skorowidz zgonów; 1885-1885 - syg. 40
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń; 1886-1892 - syg. 76
  • Września - wieś (1874-1885)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1874-1878 - syg. 28
  • Wysławice (1874-1905)
    • [Alfabetyczny rejestr urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1879-1884 - syg. 160
    • Indeks [alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów]; 1885-1898 - syg. 161
  • Zaniemyśl - miasto (1874-1905)
    • [Skorowidz małżeństw]; 1874-1893 - syg. 147
    • [Skorowidz zgonów]; 1874-1893 - syg. 148
  • Zaniemyśl - wieś (1874-1876)
  • Zębowo (1874-1905)
    • Skorowidz alfabetyczny urodzeń, małżeństw, zgonów; 1879-1899 - syg. 79
  • Złotniki (1874-1905)
  • Żabno (1874-1905)
    • Indeks alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1874-1880 - syg. 142
    • Indeks alfabetyczny urodzeń, małżeństw i zgonów; 1880-1889 - syg. 142
  • .