Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 paź 2017, 12:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2017, 04:54 

Ps
A jeszcze w temacie cmentarza górczyńskiego - bardzo ciekawe są księgi wojenne i przedwojenne - myślałem pójść tam z dobrym aparatem cyfrowym i porobić zdjęcia każdej strony w dobrej rozdzielczości i wrzucić na stronę-hosta do pobrania lub przeglądania ale to wymaga wolnego dnia i uzgodnień

PostNapisane: 25 sie 2017, 06:44 

viewtopic.php?f=5&t=925&hilit=cmentarz+sw.marcina
Poczytaj.

Haplogrupa V
Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam

PostNapisane: 25 sie 2017, 18:31 

Czytałem ale nic z tego nie wynika. Tylko tyle że niemcy ekshumowali na samotną nie dalej niż 15 lat po pogrzebie a resztę polacy do zbiorowego grobu na milostowie (też do końca nie wiadomo gdzie) -- tyle zrozumiałem. Mnie natomiast interesują księgi cmentarne

PostNapisane: 25 sie 2017, 20:44 

kapelusz napisał(a):
Ps
A jeszcze w temacie cmentarza górczyńskiego - bardzo ciekawe są księgi wojenne i przedwojenne - myślałem pójść tam z dobrym aparatem cyfrowym i porobić zdjęcia każdej strony w dobrej rozdzielczości i wrzucić na stronę-hosta do pobrania lub przeglądania ale to wymaga wolnego dnia i uzgodnień

viewtopic.php?f=3&t=4067&p=95129&hilit=cmentarz+g%C3%B3rczyn#p95129

Mniej więcej dwa lata temu padła propozycja zdigitalizowania tych ksiąg po wcześniejszym ich sfotografowaniu. Niestety ksiądz proboszcz nie był zainteresowany. Pozwolenie może dać tylko proboszcz parafii p.w MBB.

krysia

PostNapisane: 09 paź 2017, 08:36 

Przypominam ten wpis o cmentarzu greckim, który niegdyś mieścił się w płd-zach narożniku dawnego dworca autobusowego:

Łukasz Bielecki napisał(a):
Jeśli się nałoży tę mapę na dzisiejszą, to cmentarz wypada mniej więcej w rejonie skrzyżowania ulic Przemysłowej i Wujka, byłby to ten narożnik:
https://www.google.pl/maps/@52.399638,1 ... .4h,76.53t
Czyli na terenach dawnego dworca autobusowego...

Obecnie na całym tym terenie toczą się prace budowlane, a konkretnie kopane są fundamenty. Jakby podejść od strony ul. Przemysłowej i Wujka, to można by chociaż popatrzeć na wykop, nie podejrzewam, aby jeszcze dziś wykopywali jakieś szczątki ludzkie, choć wykluczyć nigdy nie można. W sumie może władze nawet nie dysponowały informacją, że tam się przez pewien czas mieścił cmentarz? W każdym razie pewnie wkrótce coś na tym terenie wybudują.

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1