Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 11 gru 2019, 04:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gostyń
PostNapisane: 02 lis 2016, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 375
Uczestnicy Powstania Wielkopolskiego w 1848 z ziemi gostyńskiej

1.Walenty Kościański -gospodarz -Posadowo
2.Józef Ciążyński -mieszkaniec -Gostynia
3.Stanisław Mycielski - Wydawy
4.Michał Mycielski -Wydawy
W Książu polegli:
5.Wincenty Modzelewski -kowal Gostyń -Lat 41
6.Franciszek Komorowicz -Gostyń
7.Ludwik Kamieński? Kamiński -Gostyń -Lat 33
.8.Jan Ziemiański dekarz -Krobia - ranny pod Ksiązem zmarł w lazarecie W Śremie
9.Wincenty Juskowiak -Czachorowo -Lat 29
10.Józef Martin -uczeń rzeżnicki -Gostyń -lat19
11.Jan Nepoucen Stróżyński -stolarz -Krobia -Lat 21 -lazaret Śrem
12.Jan/Julian Radachowski - Lat 22 -lazaret Śrem -pochodził ze Swierczyny
13.Tomasz Kaczmarek -fornal -Wielka Łeka -Lat 22 -lazaret Śrem
14.Wojciech Swędracki -Pudliszki -Lat 24 -lazaret Śrem
15.Andrzej Bugzel - Domachowo Lat 23
16.Tomasz Karolewicz - Lat 24
Do niewoli dostali się pod Ksiązem i siedzieli w Winiarach
17.Walenty Ciesielski -Gostyń
18.Stefan Drzymalski -szewc -Gostyń
19.Michał Gąsiorek -seminarzysta -Gostyń
20.Michał Jaliński/Joliński - Gostyń
21.Marcin Konacki -Gostyń
22.Ignacy Nowacki -rymarz -Gostyń
23.Alojzy Nagłowski -Gostyń
24.Andrzej Pożegowiak -Gostyń
25.Augustyn Walkowski -sekretarz u adwokata Brocka- Janiszewo
26.Ludwik Werbel -czeladnik młynarski -Gostyń
27.Michał Wolkowski -Gostyń
28.Marcin Laps robotnik -Krobia
29.Wojciech Piniewski -Krobia
30.Antoni Przybylak -Krobia
31.Jan Likowski -Krobia
32.Henryk Oerner -Pudliszki
33.Andrzej Pożegowiak- parobek -Żytowiecko -twierdza Głogów
34.Alojzy Strzeżyński -Niepart
35.Jan Bartlewicz -Piaski
36.Michał Klonowski -robotnik -Ludwinowo
37.Nepomucen Pankowski -krawiec -Daleszyn
38.Feliks Hoffmann -młynarz -Godurowo
39.Maciej Jankowski -Kosowo
40.Józef Maleczki -Szelejewo
41.Łukasz Mendyka -Domachowo
42.Piotr Ciesielczyk -Żychlewo
43.Walenty Wynik -Oczkowice
44.Michał Holzner -kowal -Bodzewo
45.Józef Kamiński -robotnik -Bogusławki
46.Łukasz Nowicki
47.Konstanty -Leszczyński -szewc Wielkie Strzelce
48.Marcin Plewkiewicz -pisarz gospodarczy -Smolice
49.Maciej Świtalski -Bączylas -zmarł 1916r Rokosowo
50.Franciszek Mendyka -Domachowo -zmarł 1872r
51.Kasper Klupś -Kosowo
52.Filip Gogół -Kosowo
53.Józef Żurkiewicz -Oczkowice -walczył pod Nowym Miastem
54.Walenty Adamski -Gogolewo
55.Jakub Bujakiewicz -fornal -Krajewice
56.Augustyn Benkowiak -Drzęczewo
57.Antoni Binasz -służący -Szelejewo
58.Piotr Dobrowolski -kucharz -Gola Lat 59
59.Ignacy Jankowski -garncarz -Bodzewo
60.Piotr Jaskóła -gospodarz -Bodzewo
61.Maciej Jankowski -Kosowo
62.Wojciech Morzyński -Bogusławki
63.Nepomucen Przybylski -Krobia
64.Nepomucen Pajewski -Poniec
65.Stanisław Rządkowski -Stary Gostyń
66.Stefan Trzerabinski -Wielka Łeka
67.Maciej Jasielski -Krobia
68.Józef Kotowicz -Żytowiecko
69.Stanisław Wyganowski - Żytowiecko
70.Jan Jasiński -Kuczyna
71.Józefa Hermana
72.Wojciech Wolny
73.Łukasz Mackowiak -sołtys -Stary Gostyń
74.Kazimierz Gruhn- gospodarz -Stary Gostyń
75.Nikodem Biskupski -młynarz -Stary Gostyń
76.Józef Rydlichowski -pisarz gospodarczy -Zalesie
77.Michał Stefanowicz -rządca -Zalesie
78.Tomasz Wolny gospodarz -Żychlewo
79.Józef Golas młynarz -Krobia
80.Gustaw Potworowski -Gola -dostarczanie broni mieszkańcom Gostynia
81. Ziemski -pisarz gospodarczy -Gola -przeciwpaństwowa agitacja
82.Józef Herman -piekarz -Krobia -rozbrojenie ludzi komisarza


„ Jak widzimy powiat nasz podczas powstania obfitą złożył ofiarę
na ołtarzu Ojczyzny z krwi i mienia. Ofiara ta nie była daremną
gdyż wyrobiła w naszem społeczeństwie tężyżnę,
która pozwoliła mu zwycięsko odpierać wszelkie zakusy zaborcy.
skierowane ku zniszczeniu wszystkiego co polskie”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie ... _1848_roku

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 8898&tab=3

viewtopic.php?p=113438#p113438


Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gostyń
PostNapisane: 12 lis 2019, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 375
„ Orędownik Gostyński „ 1919r

Propozycja kandydatów na radnych miasta Gostynia 1919r.
Jan Woziwodzki – kupiec, Jan Kaniewski – mistrz szewski, Franciszek Kobusiński – kowal, Wojciech Czerwiński – mistrz blacharski, Feliks Adamkiewicz- kupiec, Wawrzyniec Nowak – robotnik, Wacław Kubowicz- kierownik biura, Franciszek Polaszek – budowniczy, Józef Gościniak – robotnik, Roman Sura- dyrektor banku, Stanisław Szymański- mistrz golarski, Kazimierz Szumiński- ślusarz, Kalikst Jankiewicz- hotelista, Dr. Paweł Orszulok- lekarz, Franciszek Eitner – kierownik interesu, Maksymilian Muszyński- mistrz szewski, Józef Staśkiewicz – kupiec, Leon Mayer- robotnik, Czesław Gładysz- drogerzysta, Franciszek Janaszewski – mistrz ślusarski, Jan Janowski- półmistrz ciesielski, Adam Namysł – mistrz krawiecki, Kazimiera Nawrocka- żona budowniczego, Karolina Ż....- żona robotnika,

Głosowanie do sejmu warszawskiego 1919r . Nazwiska przewodniczących oraz ławników:
Bodzewo: Kutzner- nauczyciel, Kierblewski – gościnny, Gorwa Jan, Baran Stanisław, Zboralski – nauczyciel W. Strzelce.
Zalesie szkoła: Schach- nauczyciel, Baranowski rządca Zalesie, Kubiak Wojciech- Zalesie, Rzadkiewicz – rządca Godurowo.
Koszkowo szkoła- Świetlik- nauczyciel, Nowicki Józef, Puślecki Walenty, Pawlak Michał- Koszkowo, Dr. Pajzderski – Grodnica.
Domachowo szkoła: Walczak- dzierżawca prob. Mendyka Wojciech , Grześkowiak, St. Grzeskowiak – sołtys, Kaczmarek- nauczyciel Stara Krobia
Dusina szkoła: Tłok- nauczyciel, Dudziak – sołtys- Dusina, Magowski St. - Gostyń, Prałat Stanisław- Daleszyn, Flaczyński -St. Gostyń.
Gola szkoła: Tuszewski – nauczyciel, Szymański – sołtys, Augustyniak Józef, Gano Stanisław, Gembalski – nauczyciel- Brzezie.
Kosowo szkoła: Zieliński- leśniczy, Gano- sołtys, Skorupka Tomasz, Gogół Józef- Kossowo, Błoch nauczyciel – Siemowo,
Grabonóg szkoła: Maćkowiak- nauczyciel, Stefaniak Antoni, Niedziela Michał i Katarzyński Antoni gospodarze z Grabonoga, Ślachetka Wojciech.
Chwałkowo szkoła: Schmidt- nauczyciel, Pakosz Franciszek, Wożny Józef, Konarski Józef- Chwałkowo, Paczkowska – nauczycielka.
Smolice szkoła: Dubski- nauczyciel, Przewożny Józef, Gubański – rzeżnik, Zajączek – oberżysta- Smolice, Matyna- sołtys.
Niepart szkoła: Zimmermann- nauczyciel, Lisiecki- sołtys, Śmierzchała Jan, Wein Józef- Niepart, Leśniewicz nauczyciel- Skoraszewice.
Wielka Łęka szkoła: Thoma- nauczyciel, Iwan – sołtys, Nowak Jan, Pawłowski Wojciech , Stam- nauczyciel Mała Łęka.
Pudliszki szkoła: Kaczmarek- nauczyciel, Grodzki- sołtys, Gołąbek Józef, Nowacki Andrzej, Zygmunt Piotr- Pudliszki.
Sarbinowo szkoła: Echaust- rządca, Andrzejewski- sołtys, Janowicz Ignacy, Andrzejewski Wacław, Motylewski- nauczyciel Szurkowo.
Wymysłowo szkoła: Jopp- nauczyciel Sulkowice, Bugzel- sołtys Sulkowice, Jakubczak – sołtys Żychlewo, Wolny Wojciech – Żychlewo.
Sikorzyn szkoła: Weyreuther- nauczyciel Krajewice, Polaszek- sołtys, Giera Wojciech, Kubiak Franciszek, Wojtkowski -rządca Czachorowo.
Poniec szkoła: Pepiński- rządca Janiszewo, Rosik Wawrzyn- Dzięczyna, Otto Józef – Śmiłowo, Wojtkowiak Jan- Śmiłowo, Kaniewski Ig.- Wydawy.
Siedlec szkoła- Niedzieliński, Tomaszewski, Naglak, Małecki – Siedlec, Grześkowiak sołtys- Siedlec.
Żytowiecko szkoła:Sobecki- nauczyciel, Danielczak Walenty- Grodzisko, Kubacki Ant. -Żytowiecko, Pierszała Franciszek- Rokosów, Weiss Roman.
Pępowo szkoła: Begale- kupiec, Poprawa- sołtys, Krajka, Pośpiech, Geppert- nauczyciel.
Wilkonice szkoła: Poprawa- gościnny, Piszczelak- kowal, Pośpiech, Twardowski Józef- Wilkonice, Puślecki – Wilkonice.
Gostyń Hotel Kaczmarka- Ciążyński Bolesław, Kiełmiński, Dembiński, Duchiński, Czwójdziński Adam .
Gostyń Hotel Jankiewicza: Sura Roman, Jankiewicz K., Kuliński, Gładysz, Stachowski.
Gostyń Oberża Szyszki – Adamkiewicz Feliks, Kubowicz, Szarc, Janaszewski, Eitner Adam.
Krobia: Balcerek- burmistrz, Wlekliński Andrzej, Gulczyński Fr. Werbel Leon, Piko Fr.
Piaski : Małecki Józef, Łukaszewski Wawrzyn, Walkowiak Jan, Lisiecki Józef, Białecki Każmierz.
Poniec – Szramkiewicz, Bączkowski Feliks, Jaskulski Andrzej, Śliwiński Karol, Maniecki Maksymilian.

Powiat Leszczyński.
Kąkolewo - Stróżewski- inspektor szkolny Kąkolewo, Płoszajczak, Spławski, Maćkowiak, Górna- nauczycielka.
Pawłowice: Czapski – kasjer dworski Pawłowice, Dudziak, Paweł Wawrzyniak, Paweł Masztalerz – Robczysko, Dymczyńska- Mały Dwór.
Krzemieniewo szkoła: Ponikiewski- właściciel dóbr w Drobninie, Andersz, Kamieniarz. Majorczyk, Ponikiewska- Brylewo.
Oporówko szkoła; Schwartz- administrator Oporówko, Dziubiński, Patelka, Piotrowiak, Tomaszewski – nauczyciel Oporówko.
Belencin szkoła: Kwieciński- nauczyciel - Bojanowice, Mielcarek- Bojanowice, Józefiak z Belencina, Wabiński – Hersztupowo. Stawski- Karchowo.
Górzno szkoła: Mayer- kramarz Garzyn, Gorynowicz- Garzyn, Musielak- Garzyn, Bartkowiak- Górzno, Pawlicki- nauczyciel Garzyn.
Świerczyna szkoła: Szłapka- nauczyciel Świerczyna, Ratajczak, Kreuscher, Antoniak, Szułczyński – organista Świerczyna.
Osieczna ratusz: Ks. Likowski – Osieczna, Stanisław Śląski, Telesfor Szawelski, Zofia Pieczyńska, Marcinkowski – Osieczna.
Goniembice szkoła: Ks. Michalski- Goniembice, Dolczewski, Wojciechowski, Pietrzyk, Kamieniarz- nauczyciel Goniembice.

Listy kandydatów poselskich do Sejmu Warszawskiego [ ostrowski] 1919r.
Ks. Dachowski Filip 26 lat, duchowny- Kościan, Fiołka Wojciech 35 lat, malarz- Ostrzeszów, Kaczmarek Stefan 36 lat, nauczyciel - Krobia Stara, Marweg Zygmunt 41 lat, nakładca -Poznań, Nader Mikołaj 43 lata, stolarz- Poznań, Sikora Wojciech 45 lat, bankowiec- Ostrów, Ks. Styczyński Tadeusz 49 lat, duchowny- Grodzisk, Thomas Aleksander 46 lat, kupiec - Borek, Wierzbicki Andrzej 42 lata, przemysłowiec - Warszawa, Pusak Piotr 28 lat, murarz -Ostrów, Dr. Dąbrowski Stefan 40 lat, lekarz -Lwów, Browusford Kazimierz 63 lata, redaktor- Poznań, Gąsiorkiewicz Józef 46 lat, rzemieślnik -Krotoszyn, Ponikiewski Stefan 38? lat, ziemianin -Drobin, Zamaiara Józef 33 lata, robotnik- Witkowo, Dr. Englich Józef 43 lata. dyrektor banku -Poznań, Ciesielski Artur 31 lat, rolnik- Poznań, Kujawski Aleksander 53 lata, rzemieślnik - Śrem, Dr. Moszczeński Tadeusz 37 lat, ziemianin- Stempuchowo, Dr. Bogacki Tadeusz 32 lata, lekarz Śrem, Jaworowiczowa Jadwiga 45 lat, żona dyrektora- Kruświca, Nabzdyk Stanisław 49 lat, włościanin Lutogniew- Krotoszyn, Majówna Stanisława 38 lat, kupiec- Poznań, Moraczewski Jędrzej poseł do Sejmu Polskiego -Warszawa, Tadeusz Matuszewski , sekretarz związkowy lat 44- Poznań, Stanisław Wierbiński, tokarz 52 lata- Gniezno, Ignac Twardowski, introligator 36 lat -Poznań, Jan Malik , murarz 43 lata – Latowice. Walenty Miądowicz, dekarz 38 lat -Poznań, Wojciech Popka, murarz- Poznań, Maria Twardowska, mężatka 26 lat- Poznań, Theodor Oleszak, stolarz 54 lata- Poznań, Bernhard Kraszewski , tapicer 28 lat- Poznań , Emil Eitner, stolarz modelowy 44 lata- Swarzędz, Jan Włodarczyk, pisarz podworzowy- Dom. Obra.Kożmin lat 30, Michał Bartkowiak robotnik rolny- Dom.Obra p.Kozmin lat 31.

1919r. W powiecie gostyńskim zostały zatwierdzone na sołtysów i ławników następujące osoby:
Bączylas- Kwita Wojciech- sołtys, ławnicy: Serwatka Jan, Andrzejewski Feliks, Moderski Jan.
Bukownica: Majewski Ignacy- sołtys, ławnicy: Chudy Karol, Chudy Jan, Rozwalka Józef.
Chwałkowo: Kretschnet Franciszek – sołtys, ławnicy: Konarski Józef, Nawrocki Marcin, Kwiecik Tomasz.
Ciółkowo : Nowak Franciszek – sołtys, ławnicy: Łapawa Franciszek, Sędziak Jan, Andrzejewski Jan
Czarkowo: Sikorski Michał- sołtys,ławnicy: Podkowski Walenty, Olejniczak Franciszek, Jakubowski Piotr.
Deutschrode: Erdmann Oskar – sołtys, ławnicy: Schmieder Bernhard, Salge Wilhelm, Obal Christian.
Daleszyn: Sondermann Ewald – sołtys, ławnicy: Hanisch Gustaw, Kończak, Handke Karol.
Domachowo: Grześkowiak Michał – sołtys, ławnicy: Dułacz Franciszek, Kołak Wojciech, Piotrowski Józef.
Drzewce: Baksalary Piotr – sołtys, ławnicy: Rakowski Józef, Ziemliński Jan, Prałat Franciszek.
Dusina: Dudziak Mikołaj – sołtys, ławnicy: Kuberka Józef, Tłok Józef, Stelmaszyk Stanisław.
Dzięczyna: Rosik Wawrzyn – sołtys, ławnicy: Lange Heinrich, Klimpel Adoplf, Weigt Friedrich.
Gogolewo: Nowak Ignacy- sołtys, ławnicy: Andrzejewski Ludwik, Antkowiak Andrzej.
Gola: Gano Stanisław- sołtys, ławnicy: Konieczny Józef, Karczyński Wojciech, Gorynia Ignacy.
Grabianowo: Fórmanowski Józef – sołtys, ławnicy : Polaszek Stanisław, Czwójda Józef, Glura Marcin.
Grodzisko: Wojt Michał- sołtys, ławnicy: Bujak Jan, Pakosz Walenty, Konury Antoni.
Janiszewo: Kosiński Marcin- sołtys, ławnicy: Masztalerz Jan, Łuczak Tomasz. Chwaliszewski Stanisław.
Karzec: Mroziak Jan- sołtys, ławnicy: Kędzia Marcin, Gala Stanisław, Spychaj Ludwik.
Kokoszki : Walczak Mikołaj – sołtys, ławnicy: Kulczak Franciszek, Gała Franciszek, Mikołajczak Jan.
Kossowo: Ratajczak Adam – sołtys, ławnicy: Skorupka Tomasz, Libecki Andrzej, Kurasiński Józef.
Krajewice: Sobótka Michał – sołtys, ławnicy: Grzempowski Andrzej, Berger Gustav.
Krzyżanki: Szperlik Józef – sołtys, ławnicy; Kmiecik Michał, Nowicki Jakub, Mosiek Jan.
Kuczyna: Gronowski Jan- sołtys, ławnicy: Dolata Walenty, Kajewski Ludwik, Bartkowiak Józef.
Kuczynka: Pazoła Ignacy- sołtys, ławnicy: Piotrowiak Józef, Mendyka Franciszek, Zaremba Wincenty.
Mała Łęka: Andrzejewski – sołtys, ławnicy: Glapiak Michał, Wujek Franciszek, Wozich Tomasz.
Niepart: Gajowczyk Feliks – sołtys, ławnicy: Śmierzchała Jan, Wein Józef, Skrzypczak Wincenty.
Pasierby: Dyba Szczepan – sołtys, ławnicy: Kędzia Antoni, Bielarz Franciszek, Rozpęda Tomasz.
Posadowo: Sadowczyk Francisek – sołtys, ławnicy: Nowak Michał, Chudy Stanisław, Fórmanowski Paweł.
Potarzyca: Mendyka Walenty- sołtys, ławnicy: Kaczmarek Jan, Biernat Walenty, Idaszak Wawrzyn.
Pudliszki: Kaczmarek Feliks – sołtys, ławnicy: Smektała Maciej, Nowacki Andrzej, Nowak Ludwik.
Rembowo: Glura Stanisław – sołtys, ławnicy: Celka Franciszek, Zelazny Michał, Łagódka Marcin.
Rogowo: Grodzki Antoni- sołtys, ławnicy: Piotrowiak Walenty, Mendyka Andrzej, Kędzia Franciszek
Rokosowo: Olejnik Marcin- sołtys, ławnicy: Rosik Marcin, Kaiser Piotr, Zaworski Antoni.
Sikorzyn: Polaszek Józef – sołtys, ławnicy: Gubański Franciszek, Chudy Jan, Bach Max.
Skoraszewice: Kubiak Jan- sołtys, ławnicy: Puśledzki Franciszek, Pazoła Piotr, Poprawa Stanisław.
Smolice: Robakowski Franciszek – sołtys, ławnicy: Grzelewski Józef, Maćkowiak Stanisław, Szymanowski Ignacy.
Stary Gostyń: Maćkowiak Franciszek – sołtys, ławnicy: Magowski Ludwik, Konieczny Jan, Flaczyk Szczepan.
Sułkowice: Bąk Michał – sołtys, ławnicy: Pazoła Stanisław, Stachowiak Walenty, Nowak Antoni.
Szurkowo: Pawlak Antoni- sołtys. Ławnicy: Fornalik Jan, Hędzlik Jakub, Dworzyński Franciszek.
Śmiłowo: Brodziak Stanisław- sołtys, ławnicy : Otto Józef, Kwieciński Roman, Lipowicz Stanisław.
Wymysłowo : Begemann Gustaw- sołtys, ławnicy: Brumme Friedrich, Neudack Traugott, Ernstmeier Heinrich.
Ziemlin: Piotrowiak Feliks – sołtys, ławnicy: Zygmunt Wojciech , Lutyński Jan, Wencel Piotr.
Żychlewo : Nawrocki Walenty- sołtys, ławnicy: Jakubczak Piotr, Chudy B.
Pijanowice : Nowacki Antoni- sołtys, ławnicy: Klinowski Wojciech, Wieczorek Stanisław, Orłowski Jakub.
Chumiętki: Luer Wilhelm- sołtys, ławnicy: Szulce Karl, Strube Friedrich, Manek Ernst.

Babkowice: Walenty Koncewicz- sołtys, ławnicy: Antoni Turbański, Stanisław Robaszyński, Jan Szymanowski.
Bodzewo: Jan Gorwa- sołtys, ławnicy: Wojciech Berus, Wawrzyn Bujak.
Bodzewko: Piotr Wlekliński- sołtys, ławnicy: Józef Szymański, Jan Gubański, Franciszek Sendziak.
Brzezie: Walenty Zawieja- sołtys, ławnicy: Jan Gronowski, Wawrzyn Biedermann, Józef Olejniczak.
Czachorowo: Marcin Hałasiński- sołtys, ławnicy: Franciszek Łapawa, Jan Ptak, Franciszek Nawrocki.
Czajkowo- Tomasz Kończak- sołtys, ławnicy: Wojciech Jeniec, Stanisław Chudy, Franciszek Smektała.
Czeluścin: Stanisław Stachowiak – sołtys, ławnicy: Andrzej Turbański, Jan Ryba, Jadwiga Dopierała.
Drzenczewo: Kajetan Piotrowski – sołtys, ławnicy: Franciszek Zaremba, Jan Kulczak, Antoni Radoła.
Gębice: Piotr Waszyński- sołtys, ławnicy: Stanisław Wolny, Józef Bogdański, Władysław Knuła.
Grabonóg: Tomasz Bąk- sołtys, ławnicy: Jan Jankowiak, Piotr Matuszewski, Wojciech Piotrowiak.
Grodnica:Wojciech Dworczak - sołtys, ławnicy: Jan Skowron, Stanisław Borowczyk, Wincenty Olejniczak,
Jawory: Stanisław Dorsz- sołtys, ławnicy: Ignacy Małuszak, Michał Maciejewski, Michał Pachura.
Kołaczkowice: Walenty Popiołek – sołtys, ławnicy: Józef Świtała, Maciej Kaczmarek, Wojciech Naskręt.
Koszkowo: Michał Pawlak- sołtys, ławnicy: Walenty Puślecki, Franciszek Frąckowiak, Franciszek Jędrzejak.
Lafajetowo: Jan Wawrzyniak- sołtys, ławnicy: Kasper Wojtkowiak, Franciszek Glapka, Tomasz Dorsz.
Lipie: Franciszek Dudkowiak- sołtys, ławnicy: Tomasz Busz, Jan Dutkowiak., Jakub Kordus.
Ludwinowo: Walenty Wilczak – sołtys, ławnicy: Piotr Bogdański, Szczepan Nowak, Jan Gościański.
Oczkowice: Franciszek Przewożny – sołtys, ławnicy: Jan Stefaniak, Franciszek Suchanecki, Jan Twardy.
Pępowo: Łukasz Poprawa- sołtys, ławnicy: Piotr Krajka, Jan Zaremba, Maryanna Robaszyńska.
Podrzecze: Józef Andrzejowski – sołtys, ławnicy: Stefan Krzyżanowski, Franciszek Sperlik, Franciszek Przybył.
Raszewy: Walenty Jóskowiak – sołtys, ławnicy: Franciszek Krzyżosiak, Walenty Nowacki, Tomasz Ostach.
Siedlec: Józef Grześkowiak – sołtys, ławnicy: Jan Sierota, Franciszek Chorała, Piotr Błaszyk.
Siemowo; Michał Dudziak, ławnicy: Antoni Kozak, Stanisław Danek, Franciszek Flak.
Smogorzewo: Szczepan Jankowiak- sołtys, ławnicy: Stanisław Niewrzędowski, Piotr Dopierała, Jan Jakubiak.
Stara Krobia; Franciszek Karólczak- sołtys, ławnicy: Marcin Celka, Jan Kukla, Kazimierz Sarbinowski.
Strumiany: Paweł Müller- sołtys, ławnicy: Gustaw Müller, Stanisław Kościelniak, Adolf Vogt.
W. Strzelce: Marcin Talaga- sołtys, ławnicy: Wawrzyn Gorwa, Walenty Wożniak, Filip Klupś.
M. Strzelce: Stanisław Szymczak- sołtys, ławnicy: Tomasz Gruchała, Wawrzyn Juskowiak, Stanisław Sobecki.
Ziółkowo: Piotr Michalski- sołtys, ławnicy: Ignacy Radoła, Józef Zaremba, Józef Mikołajczak.
Magdalenowo: Jan Błaszczyk – sołtys, ławnicy: Jan Majnert, Marcin Twardowski, Wojciech Szafraniak.
Michałowo: Franciszek Kłopocki- sołtys, ławnicy: Marcin Komorniczak, Piotr Nadolny, Wojciech Skiba.
Ostrowo: Kazimierz Puślecki – sołtys, ławnicy: Wojciech Radoła, Jan Urbaniak, Stanisław Pawlak.
Przyborowo: Józef Wawrzynowicz- sołtys, ławnicy: Stanisław Pietrzyk, Franciszek Gembiak, Stanisław Pawlak,
Sarbinowo: Walenty Andrzejewski – sołtys, Franciszek Chudziński, Antoni Rosiński, Stanisław Wojciechowski.
Wilkonice: Stanisław Piszczelek- sołtys, ławnicy: Antoni Rosiński, Franciszek Chudziński, Stanisław Wojciechowski.
Wycisłowo: Andrzej Janowski – sołtys, ławnicy: Mateusz Bartoszak, Michał Kycia, Józef Pawlaczyk.
Zalesie: Michał Roszak- sołtys, ławnicy: Stanisław Grobelny, Antoni Smyczyński, Andrzej Ratajczak.
Żródło:
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... %20%201919

"Wyjeżdzający do Niemiec Gostyń 1919-1925r"
viewtopic.php?f=2&t=19741&sid=fefd030a7b7c62e26451c88285f77d9c#p157499

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL