Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 21 wrz 2018, 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2018, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 353
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

" Wiadomości Parafialne " - bezpłatny dodatek do Orędownika.
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... Parafialne

Tekst przepisany z gazety - pisownia oryginalna.
W nawiasach niewiadome, których nie mogę odczytać.

Rok 1934.
Gazeta dodała nowy rodzaj ogłoszeń.


Nr 22, 3 czerwca, str. 86, 87.

Przewidziane Msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 8-mej za śp. Weroniki i Marcina Wąchalskich.
We wtorek o godzinie 8-mej za śp. Antoniego, Marjanny i Ignacego Marciniaków.
W środę o godzinie 8-mej za śp. Andrzeja i Marjanny Mellerów.

Chrzest św. przyjęli:
Antoni Wysiejak.
Władysława Wiatrowska.
Marjan Lektarski.
Czesław Berger.
Helena Wanda Wójczak.
Władysław Poprawski.
Krystyna Pietraszewska.
Zofja Poświatowska.
Irena Dypczyńska.
Marja Skórczak.
Wanda Stachowiak.
Czesława Koteras.
Czesław Frąckowiak.
Zofja Marja Nowicka.
Zygmunt Paweł Jędrzejczak.

Nr 23, 10 czerwca, str. 91, 92.

Przewidziane Msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Helenę Szudziankę.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Antoniego Radołę i Antoniego Koprowiaka,
o 8-mej za śp. Leonarda, Annę i Wacława Krupczyńskich.
W środę o 8-mej za śp. Antoniego Woziwodzkiego.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Trzeciaków i Kachlickich,
o 8-mej za śp. Antoninę, Ludwikę Zarzyckich i Julię Rotter (?).
W piątek o godzinie 7-mej za śp. rodzinę Beczkowiaków.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Izydora, Tomasza i Karolinę Koszczyńskich,
o 8-mej za śp. Antoniego Tomczaka.

Nr 24, 17 czerwca, str. 94, 95, 96.

Przewidziane Msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Anielę Włodarską,
o 8-mej za śp. Anielę i Wojciecha Włodarskich.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. rodzinę Hasińskich i Gubańskich,
o godz. 8-mej za św. Wiktora i Marjannę Tomaszewskich.
W czwartek o godzinie 8-mej za śp. Katarzynę Woźniak.
W piątek o godzinie 7-mej za śp. Władysławę Barcikowską,
o 8-mej za śp. rodzinę Paszkowiaków i Stanisława Wójty.
W sobotę o godzinie 8-mej za śp. Antoniego Szwedka i rodzinę Nowakowskich.
W niedzielę o godzinie 7-mej za śp Katarzynę Biderman i Macieja Sowińskich.

Chrzest św. przyjęli:
Czesław Antkowiak.
Marjan Tefelski.
Czesław Józef Maćkowiak.
Janina Felicja Wojtyniak.
Andrzej Nowicki.

Związek małżeński zawarli:
Stafan Kuliński z Marją Guderską.

Nasi zmarli parafjanie:
Tomasz Olejniczak przeżywszy 53 lata.
Jan Kulczak przeż. 1 mies.
Stanisław Flak.
Michał Grzembowski.

Nr 25, 24 czerwca, str. 99, 100.

Przewidziane Msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za św. Pelagję Konieczną.
W środę o godzinie 7-mej za św. X. Bałamącka od Dzieci Marji.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Stanisława Klupsia.
W piątek o godzinie 7-mej za śp. Józefa Gośćiniaka, Katarzyny i Mikołaja Naglerów.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Marję Kobusińską.

Chrzest św. przyjęli:
Stanisław Wojciech Kobzda.

Nasi zmarli parafjanie:
Kazimierz Jesiok przeżywszy 3 mies.
Stanisław Klupś przeżywszy 34 lata.
Franciszka Andrzejewska przeżywszy 49 lat.

cdn.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2018, 16:27 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 353
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

" Wiadomości Parafialne " - bezpłatny dodatek do Orędownika.
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... Parafialne

Tekst przepisany z gazety - pisownia oryginalna.
W nawiasach niewiadome, których nie mogę odczytać.

Rok 1934.
Gazeta dodała nowy rodzaj ogłoszeń.

Nr 26, 1 lipca, str. 104.

TESTAMENT ŚP. ANIELI KĄKOLEWICZÓWNY.

Mój testament.
Ja, Aniela Kąkolewiczówna zamieszkała w Gostyniu, mianuję jako jedynego mego spadkobiercę Ks. Prałata i Proboszcza, Nikodema Mędlewskiego z Gostynia z tem, że jest obowiązany wypłacić z pozostałego mojego majątku na mój pogrzeb tysiąc złotych, na msze św. gregorjańskie dwieście złotych, na legat mszalny za mnie i moją rodzinę tysiąc dziewięćset złotych, na dom parafjalny także tysiąc dziewięćset złotych, na mój grobowiec tysiąc złotych, ewentualna reszta ma służyć na rozkrzewienie wiary.
Mój spadkobierca Ks. Nikodem Mędlewski ma być wykonawcą tej mojej ostatniej woli.
Gostyń, dnia 20 marca 1933 r.
(-) Aniela Kąkolewiczówna.

Śp. Aniela Kąkolewiczówna zmarła dnia 9 listopada 1933 r. w wieku 78 lat [...]

Nr 27, 8 lipca, str. 108.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Marjannę i Michała Jankowiaków.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Hanryka Czabajskiego.
W niedzielę o godzinie 7-mej za śp. Stanisława Woźniaka.

Chrzest św. przyjęli:
Jan Wolny.
Irena Rajewska.
Anna Ratajczak.
Jan Wolny.
Wanda Anna Lauierska (?).
Janusz Marjan Laskowski.
Roman Ignacy Laskowski.
Czesław Wawrzyniak.

Związek małżeński zawarli:
Andrzejewski Edmund z Czapracką Jadwigą.
Majchrzak Roman z Smektałówną Franciszką.
Górski Wiktor z Zielińską Stanisławą.
Kowalski Henryk z Jezierską Kazimierą.
Buliński Franciszek z Kramarczykówną Wiktorją.

Nasi zmarli parafjanie:
Karolina Jakubowska.
Franciszka Neuman.
Helena Baran.
Marjanna Klupś.
Stanisława Tobecka.
Teresa Idziak.
Stanisłąw Smułczyński.
Antoni Dworczak.
Kaz. Marcinkowski.

Nr 28, 15 lipca, str. 112.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Jana Skrzypczaka i syna.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Marję, Walentego, Tomasza, Władysława Bąków, Stanisława Antoniewicza, Stan. Banaszków,
o godzinie 8-mej za śp. Stanisława Kołowrotkiewicza.
W środę o godzinie 7-mej za śp. Jakóba i Marję Kubaniak i dusze w czyścu.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. rodzinę Prałatów i Stanisława Dziedzica.

Chrzest św. przyjęli:
Czesława Szarzyńska.
Anna Gania.
Czesław Rajth.
Krystyna i Grzegorz Politowski.

Związek małżeński zawarli:
Biernat Józef z Marją Grzempowską.

Nasi zmarli parafjanie:
Marjan Grubalny przeż. 1 dzień.
Franciszka Sworowska przeż. lat 63.
Anna Ratajczak przeż. 22 dni.
Józefa Kołowrotkiewicz.

Nr 29, 22 lipca, str. 115, 116.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Stanisława i Ludwikę Nikodemskich,
o godzinie 8-mej za śp. Marję Klupsiową.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Antoniego, Józefę, Pelagję i Jadwigę Żarnowskich.
W środę o godzinie 7-mej za śp. Annę Krupczyńską.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. członków cechu piekarskiego,
o godzinie 8-mej za śp. Józefę Kołowrotkiewicz.
W piątek o godzinie 8-mej za śp. Franciszka Mendykę.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Makarego i Ludwikę Szułczyńskich i rodzinę,
o godzinie 7-mej za Franciszkę Tarnowską.
W niedzielę o godzinie 7-mej za Antoniego Tomczaka.

Chrzest św. przyjęli:
Czesław Kosowicz.
Tadeusz Andrzejewski.
Czesław Knap.
Zofja Smektała.

Związek małżeński zawarli:
Talaga Józef z Kaczorówną Agnieszką.
Matuszewski Jan z Urbanowiczówną Józefą.

Nr 30, 29 lipca, str. 120.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 8-mej za śp. Gotharda Mullera (u z kropkami).
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Walentego Komorniczaka.
W czwartek o godzinie 8-mej za śp. Annę Czabajską.
W piątek o godzinie 8-mej za śp. Józefa, Marję i Franciszka Naskrętów.
W sobotę o godzinie 8-mej za śp. Małgorzatę, Kazimierza i rodzinę Szarych.
Ks. Radca Olejniczak odprawia msze św. gregorjańskie za śp. Marjannę Kobusińską.

Chrzest św. przyjęli:
Henryk Wichłacz.
Ignacy Marcinkowski.
Krystyna Matyla.
Czesław Przygodzki.
Czesław Kostek.

Nasi zmarli parafjanie:
Ignacy Zalewski.
Stefanja Gorwa przeżywszy 3 miesiące.

cdn .
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2018, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 353
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

" Wiadomości Parafialne " - bezpłatny dodatek do Orędownika.
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... Parafialne

Tekst przepisany z gazety - pisownia oryginalna.
W nawiasach niewiadome, których nie mogę odczytać.

Rok 1934.
Gazeta dodała nowy rodzaj ogłoszeń.

Nr 31, 5 sierpnia, str. 124.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 8-mej za śp. Franciszka Prałata.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Andrzeja i Kunegundę Mączków i Józefa Bogdaszewskiego,
o godzinie 8-mej za śp. Krystynę Chorowską.
W środę o godzinie 8-mej za św. Walentego Komorniczaka.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Józefa Śląskiego.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Zofję Mroczkiewiczową.
W niedzielę o godzinie 7-mej za śp. Michalinę Jędryczkę.

Chrzest św. przyjęli:
Czesław Gronowski.
Andrzej Józef Klupś.
Andrzej Edmund Beczkiewicz.
Hieronim Cieślak.
Czesław Łukaszewski.
Teresa Bobkiewicz.

Nasi zmarli parafjanie:
Janina Furmaniak przeż. 3 mies.
Marja Klupsiowa przeż. 39 lat.

Nr 32, 12 sierpnia, str. 127, 128.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Franciszka Prałata,
o godzinie 8-mej za śp. Franciszka i Agnieszkę Krótkich.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Walentego i Konstancję Szymańskich,
o godzinie 8-mej za śp. Weronikę, Zofję, Jana i Ignacego Sempińskich.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Józefa i Bronisławę Latosińskich,
o godzinie 8-mej za śp. Marję i Józefa Hasińskich.
W piątek o godzinie 7-mej za śp. Józefa i Wojciecha Ratajczaków i Wojtkowiaków.

Chrzest św. przyjęli:
Jan Raś.

Związek małżeński zawarli:
Majsnerowski Tomasz z Burzyńską Heleną.

Nasi zmarli parafjanie:
Henryka Furmaniak. Czesław Gładysz przeżywszy 59 lat.

Nr 33, 19 sierpnia, str. 132.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Józefa i Agnieszkę Wilińskich,
o godzinie 8-mej za śp. Leona Dzieciuchowicza.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Bronisława Tomczaka i Józefa Latosińskiego.
W środę o godzinie 7-mej za śp. Rocha i rodzinę Jezierskich,
o godzinie 8-mej za śp. Marję Klupś.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. rodzinę Kramarczyków,
o godzinie 8-mej za śp. Marję Klupś.
W piątek o godzinie 7-mej śp. Helenę Woziwodzką.
W sobotę o godzinie 8-mej za śp. Michalinę i Ludwika P(R?)ewińskich.

Związek małżeński zawarli:
Cichocki Franciszek z Grześkowiakówną Marją.

Nasi zmarli parafjanie:
Spychaj Andrzej przeż. 2 lata.
Fornalik Kasper przeżywszy 68 lat.
Michał Muszyński przeżywszy 49 lat.

Nr 34, 26 sierpnia, str. 135, 136.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Józefa i Marjannę Olszak, Jana i Franciszkę Kaczmarek,
o godzinie 8-mej za śp. Antoniego, Józefa i Franciszki Nawrockich.
We wtorek o godzinie 8-mej za śp. Stanisławę Pawlak i dusze w czyścu od Matek z Czajkowa.
W środę o godzinie 8-mej za Salomeę i Michała Tabaków, Antoninę Kołkową i dusze w czyścu.
W czwartek o godzinie 8-mej za śp. Wawrzyna i Magdalenę Szwarców.
W piątek o godzinie 8-mej za śp. Ludwikę i Franciszka Neumannów.
W niedzielę o godzinie 8-mej za śp. Józefa, Bernarda i Józefę Antczaków.

Chrzest św. przyjęli:
Marja Teresa Wajszczak.
Kazimiera Kaczmarek.
Stefanja Górna.
Kazimiera Lipowicz.
Bronisław Ginter.
Roman Wacław Gumienny.
Bronisław Andrzejewski.
Marja Anna Chuda.
Marjan Szczepaniak.

Związek małżeński zawarli:
Andrzejewski Józef z Dudziakówną Urszulą.

Nasi zmarli parafjanie:
Jankowiak. Kudełka Stanisław, przeżywszy 4 lata.
Leonarczyk Franciszka przeżywszy, 85 lat.

cdn.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2018, 14:07 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 353
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

" Wiadomości Parafialne " - bezpłatny dodatek do Orędownika.
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... Parafialne

Tekst przepisany z gazety - pisownia oryginalna.
W nawiasach niewiadome, których nie mogę odczytać.

Rok 1934.
Gazeta dodała nowy rodzaj ogłoszeń.


Nr 35, 2 września, str. 140.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Stefana S(Ś)wirskiego.
W środę o godzinie 7-mej za śp. Jana Winlera.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Jakóba, Marjannę i Rozalję Kubosiaków.
W piątek o godzinie 7-mej za śp. Stanisławę Walewską.

Chrzest św. przyjęli:
Władysława Talaga.
Andrzej Stanisław Krzykowski.
Teresa Jastrzembska.

Związek małżeński zawarli:
Fabijańczyk Jan z Karolewiczówną Franciszką.
Bidermann Franciszek z Andrzejewską Marją.

Nasi zmarli parafjanie:
Bolesław Nawrocki przeż. 27 lat.
Kaz. Skrzypczak przeż. 86 lat.

Nr 36, 9 września, str. 143, 144.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Wincentego i Rozalję Kobusińskich.
o godzinie 8-mej za śp. Bolesława Nawrockiego.
We wtorek o godzinie 8-mej za śp. Franciszkę Konieczną.
W środę o godzinie 7-mej za św. Jana i Agaty Kulczaków.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Mikołaja Wróblewskich,
o godzinie 8-mej za śp. Marcina Bobkiewicza.
W piątek o godzinie 7-mej za św. Ludwikę Basińską,
o godzinie 8-mej za sp. Błażeja i Elżbietę Bobkiewiczów.

Chrzest św. przyjęli:
Stefan Małecki.
Marjan Wolczak.
Helena Mikołajczyk.
Teresa Rogasik.

Nr 37, 16 września, str. 148.

Chrzest św. przyjęli:
Marja Mięta.
Franciszek Maleszka.

Związek małżeński zawarli:
Borkiewicz Ludwik i Smorowska Aniela.

Nr 38, 23 września - brak ogłoszeń.

Nr 39, 30 września, str. 156.

Chrzest św. przyjęli:
Wacław Bronisław Kołodziejczak.
Antoni Sokołowski.
Marjan Kaja.
Marta Jankowiak.
Marja Banaszak.
Teresa Berger.
Mieczysława Golińska.

Związek małżeński zawarli:
Wojciechowski Franciszek z Karolewiczówną Joanną.
Fiebig Antoni z Szfrańską Stanisławą.

Nasi zmarli parafjanie:
Bąkowska Barbara przeż. 1 dzień.
Mikołajczyk Helena przeż. 1 m.
Stawska Marja przeż. 91 lat.
Szaroletta Ryszard przeż. 8 miesięcy.

cdn.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2018, 12:56 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 353
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

" Wiadomości Parafialne " - bezpłatny dodatek do Orędownika.
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... Parafialne

Tekst przepisany z gazety - pisownia oryginalna.
W nawiasach niewiadome, których nie mogę odczytać.

Rok 1934.
Gazeta dodała nowy rodzaj ogłoszeń.

Nr 40, 7 października, str. 159, 160.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Bidermanów i Walkowiaków.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Józefy i Antoniego Kolińskich.
W środę o godzinie 7-mej w int. Franciszka.
W sobotę o godzinie 7-mej za śp. Cyryla, Praksedy i Józefy Kaźmierczaków.

Chrzest św. przyjęli:
Wacław Bzdęga.
Zdzisław Bernard Weigelt.
Teresa Michalina Poświatowska.
Irena Teresa Rajewska.
Teresa Franciszka Bulińska.
Stanisław Henryk Kwiatkowski.

Nasi zmarli parafjanie:
Łagoda Franciszek przeż. 86 lat.
Sokołowski Ant. przeż. 1 m.
Musielak Marja przeżywszy 68 lat.

Nr 41, 14 października, str. 164.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Jadwigę i Pelagię Sadowskie,
o godzinie 8-mej za śp. Helenę Samolewską.
W środę o godzinie 8-mej za śp. Wincentego, Stanisława i Marję Klupsiów.
W czwartek o godzinie 8-mej za śp. rodzinę Beczkowiaków.
W sobotę o godzinie 8-mej za śp. Antoniego Kulińskiego.
W niedzielę o godzinie 7-mej za śp. Jadwigę i Stan. Andrzejczaków.

Chrzest św. przyjęli:
Helena Wanda Wy(cz?)yszczak.
Andrzej Ksawery Gburek.
Jadwiga Gorwa.
Teresa Radocka.
Stanisław Buliński.
Wacław Matyla.

Związek małżeński zawarli:
Skrzypczak Józef z Michalakówną Marją.

Nasi zmarli parafjanie:
Henryk Banaszak przeżywszy 21 lat.

Nr 42, 21 października, str. 170.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Jana i Ludw. Chudych.
We wtorek o godzinie 7-mej za śp. Jana Grzymisławskiego.
W środę o godzinie 7-mej za śp. Ks. Granatowicza i rodzinę Pietraszewskich i Helmachowskich.
W czwartek o godzinie 7-mej za śp. Antoniego Ratajczaka.
W piątek o godzinie 7-mej za śp. Józefa Gościniaka.

Chrzest św. przyjęli:
Joanna MIelcarek.
Kazimierz Jędrzejak.
Tadeusz Kopeć.

Związek małżeński zawarli:
Czesław Klupś z Horałówną Stan.
Mielczarski Ignacy z Wróblewską Cecylją.

Nasi zmarli parafjanie:
Balcerowiak Franciszka przeż. lat 5.
Balcerowiak St. przeż. lat 32.
Wojtkowiak Apolonja przeż. lat 82.
Zygmanowska Tekla przeż. l. 63.
Przybył Franciszka przeż. lat 36.
Giglewicz Stan. przeż. 30 lat.

Nr 43, 28 października, str. 174.

Przewidziane msze św. w przyszłym tygodniu:
W poniedziałek o godzinie 7-mej za śp. Antoniego Woziwodzkiego,
o godzinie 8-mej za śp. Marję Andrzejewską.

Chrzest św. przyjęli:
Kazimierz Andrzej Jędrzejczak.
Elżbieta Marja Urbanowiczowa.
Joanna Mielcarek.
Marja Teresa Bączkowska.
Tadeusz Kopeć.
Halina Stanisława Kaczmarek.

Związek małżeński zawarli:
1. Perdesz Piotr i Stanisława Barankówna.
2. Mielcarski Ignacy i Wróc(b?)lewska Cecylja.
3. Konieczny Wacław i Szopna Józefa.

cdn.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL