Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asiek
Moderator
Posty: 1448
Rejestracja: 26 lis 2006, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: Asiek »

Ponieważ informacje tego typu są rozproszone w różnych wątkach, czas chyba wydzielić miejsce dla zasłużonych i uhonorowanych osób :)

Niedawno, w sali balowej zamku w Rydzynie odbył się tradycyjny koncert noworoczny starosty leszczyńskiego. W obecności zaproszonych gości Jarosław Wawrzyniak wręczył wyróżnienia mieszkańcom powiatu leszczyńskiego.
[...]
Koncert noworoczny był także doskonałą okazją do wręczenia honorowych wyróżnień „Dzierżykraja”, przyznanych przez kapitułę, którą tworzą inicjator oraz wcześniejsi laureaci tych wyróżnień. Pierwsze otrzymał Zdzisław Moliński, dyrektor Zamku w Rydzynie, „za propagowanie kultury i historii Polski, w tym szczególnie regionalnej, wystaw historycznych, imprez okolicznościowych i rocznicowych, organizację koncertów, redagowanie regionalnego wydawnictwa oraz konsekwentne dążenie do ustanowienia Zamku w Rydzynie pomnikiem historii, a także do utworzenia w Zamku regionalnego muzeum”. Drugiego „Dzierżykraja” otrzymał Bartosz Małecki z Kąkolewa „za niesamowity wkład pracy w kwerendy archiwalne ksiąg grodzkich, ziemskich, parafialnych, indagand i innych zbiorów dokumentów, ich profesjonalne przekłady z łaciny i opracowania oraz za bezinteresowne i życzliwe dzielenie się swą wiedzą na forach internetowych, a także za wytrwały udział w indeksowaniu wielkopolskich metrykaliów dla baz danych genealogicznych”.

Całość na stronie: http://www.powiat-leszczynski.pl/aktual ... zynie.html

Nie osiągnę takiego poziomu mistrzostwa, aby składać gratulacje po łacinie ;), więc tak skromnie po polsku - gratki Bartku!!!
Asiek
Awatar użytkownika
barbaraplewka
Posty: 1309
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:38
Lokalizacja: Luboń

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: barbaraplewka »

Brawo Bartku, gratuluję serdecznie! :D
Pozdrawiam serdecznie, Basia
jacek98764
Posty: 985
Rejestracja: 19 cze 2009, 15:43
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: jacek98764 »

Wielkie ukłony w Twoją stronę! :D :D Gratuluję Bartosz!
pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Eugeniusz
Posty: 468
Rejestracja: 23 cze 2007, 20:16
Lokalizacja: Wieleń

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: Eugeniusz »

Serdeczne Gratulacje Bartku!!!

Pozdrawiam
Eugeiusz
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?
Awatar użytkownika
albicilla2
Posty: 887
Rejestracja: 11 sty 2012, 22:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: albicilla2 »

Bartku dziękując,że jesteś, bo cóż bym ja maluczka bez Ciebie zrobiła, cieszę się z Twoich sukcesów. Gratuluję tytułu.
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska
Awatar użytkownika
Młynarka
Posty: 1713
Rejestracja: 06 paź 2007, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: Młynarka »

Z całego serca gratuluję, Bartku!

Chciałabym szczególnie podkreślić bezinteresowność i kreatywność Bartka, który nie tylko dzieli się z nami swoją unikalną wiedzą, lecz także wielu z nas zainspirował i nadal inspiruje do najróżniejszych działań genealogicznych.
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?
Awatar użytkownika
pepowianka
Posty: 979
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:47
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: pepowianka »

Wiele Ci zawdzięczam.Dziękuję i gratuluję!
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".
Bartek
Posty: 2535
Rejestracja: 21 mar 2007, 10:02
Kontakt:

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: Bartek »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. 10 lat temu znalazłem w sieci genpol.com, potem Poznan Project i tak się zaczęło.
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.
Awatar użytkownika
skała
Site Admin
Posty: 1353
Rejestracja: 13 mar 2007, 00:14
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: skała »

I ja zawdzięczam Tobie Bartek wiele istotnych dla mnie odkryć (o czym zresztą doskonale wiesz) i dzięki Tobie mogłem zgłębić będące dla mnie zagadką dokumenty. Nie mam wątpliwości, że to wyróżnienie trafiło w dobre ręce i jest ono w pełni zasłużone.

Serdecznie dziękuję i gratuluję!
Piotr

Obrazek
Genowefa
Posty: 2605
Rejestracja: 27 maja 2008, 14:34

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: Genowefa »

I ja dziękuję za wszystko i gratuluję. Przyjemnie widzieć, jak zasłużenie przyznawane są nagrody.
Bożena
Awatar użytkownika
kierejka
Posty: 402
Rejestracja: 25 maja 2013, 06:45

Re: Wyróżnienia i nagrody dla naszych!

Post autor: kierejka »

Gratuluję i dziękuję! :D

Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich
ROZPACZLIWIE POSZUKUJĘ:
WIŚNIEWSKA Justyna ur. ok. 1814, ojciec Adam
KIEREJEWSKI Walenty ur. ok. 1780, ojciec Jan
Ślubu Karol FISZER z Joanna/Krystyną Weiglin (przed 1818)
Awatar użytkownika
kabat
Posty: 2389
Rejestracja: 27 lis 2006, 07:34
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Wyróżnienie naszych Kolegów

Post autor: kabat »

Marian Przybylski
Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w poniedziałek (19 czerwca) w CKK Jordanki w Toruniu. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.
- Nasze doroczne wyróżnienia przyznajemy najlepszym z najlepszych – osobom, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo
ODPOWIEDZ