Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 07:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rocznik 2015
PostNapisane: 29 lis 2014, 19:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Moi Kochani,

zaczynamy zbierać teksty do nowego Rocznika 2015.
Wstępnie kilka osób zadeklarowało się, że przyślą teksty - czekamy do 31 marca 2015 roku.
W kwestiach technicznych - polecam przeczytać uwagi dla autorów:
viewtopic.php?f=1&t=4736

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2014, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 15:11
Posty: 156
Lokalizacja: Pleszew
Czy jest szansa, że w Roczniku 2015 będzie artykuł p.Raniowskiego na tematy z wykładu w Dniu Genealoga 2014?
Wykład był bardzo ciekawy, jednak pamięć ludzka jest zawodna i wszystkiego nie da się od razu zapamiętać.
Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 20:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
W ostatnim czasie nadeszło kilka tekstów, za które Autorom bardzo dziękuję!

Wiem też, że większość tekstów "pisze się", względnie autorzy pozyskują do nich materiały, więc cierpliwie czekam :)

Gdyby ktoś miał jakieś pytania, np. dotyczące tematyki (bo spotykam się podczas "zakulisowych rozmów" ze stwierdzeniem: "a bo ja się tak zastanawiam i nie wiem czy to się nadaje"), to mu radzę, by dłużej nie myślał, tylko napisał i zapytał :)

Grażyna K. napisał(a):
Czy jest szansa, że w Roczniku 2015 będzie artykuł p.Raniowskiego na tematy z wykładu w Dniu Genealoga 2014?
Wykład był bardzo ciekawy, jednak pamięć ludzka jest zawodna i wszystkiego nie da się od razu zapamiętać.
Grażyna


Tego nie wiem.
W ubiegłym roku pan Raniowski był tak uprzejmy, że nie odmówił mej prośbie, zdając sobie zapewne sprawę z zainteresowania jakie wywarł jego wykład. Przyznam, że w tym roku z nim nie rozmawiałam.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2015, 20:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,

kończymy prace nad tegorocznym Rocznikiem, tak aby móc go zaprezentować na Dniu Genealoga. W tym roku będzie bardzo interesujący i obszerny.
Mam prośbę do osób-uczestników trzech spotkań o zdjęcia!!!! Potrzebuję po jednym zbiorowym z każdej imprezy
Brakuje mi zdjęć ze spotkań:

Poznań, 17 stycznia 2015 roku, spotkanie opłatkowe
Poznań, 28 marca 2015 roku, Walne Zgromadzenie WTG
Ziemia jarocińska, 20 czerwca 2015 roku

Chodzi o takie zdjęcie, gdzie jest wiele osób

Z góry dziękuję za pomoc

Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2015, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Sławo, zdjęcie grupowe z Jarocina ma Prezes.

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2015, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2014, 08:11
Posty: 204
Witam!

Czy "Rocznik 2015" można już nabyć drogą wysyłkową?

Pozdrawiam!
- Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2015, 07:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Oczywiście, że wysyłamy Roczniki, jak i wszystkie inne nasze książki. Proszę napisać zamówienie na adres mailowy WTG (wutege@gmail.com), a dokonanam wyceny przesyłki i po zapłacie wyśle na podany adres. Nie wysyłamy za zaliczeniem pocztowym. Zwiększa to koszty nabycia, oraz naraża WTG na niepotrzebne koszty - zdarzały się przypadki nieodebrania przesyłek.

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2015, 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
O Asi artykule

Fragment z bloga http://strzelno3.bloog.pl/id,351569792, ... index.html

(...) Kolejnym punktem spotkania była Konferencja genealogiczna, która rozpoczęła się o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu przy ul. ks. Ignacego Posadzego 2. Przed rozpoczęciem, jak i w trakcie trwania możną było zakupić wydawnictwa WTG.

Ja nabyłem kolejny numer "Rocznika...", w którym moją uwagę przykuł artykuł Joanny Lubierskiej Nie tylko o chrztach, ślubach i zgonach, czyli wydarzenia historyczne i życie parafian między matrykalia włożone. Już sam tytuł napisany na modłę staropolską przyciągnął mą uwagę, jak również, że niedyskretnie dopowiem, samo nazwisko autorki.
- Zapewne coś bardzo ciekawego - pomyślałem. Ale kiedy zajrzałem w treść i w mig zawartość przetrawiłem, wykrzyknąłem: - Super artykuł! Sam wstęp mobilizuje nas do dalszego pochłaniania... Widać, że fachowiec podjął - zdałoby się myśleć mało ciekawą - tematykę, która wychodząc spod pióra stała się niezwykle wciągającą i intrygującą. Nie uszczegóławiając tego, co mnie zafascynowało polecam Joanny artykuł wszystkim, którzy poszukując brakujących elementów w swych drzewach, nie potrafią dostrzec krótkich i super ciekawych informacji.

Brawo Aśka!

(...)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2015, 18:34 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
W tym roku w nasze rece został oddany już dziewiąty numer Rocznika WTG. Zarówno w tym jak i poprzednich znajdziemy szereg artykułów, opracowań w których autorzy dzielą się z nami czytelnikami swoimi ciekawymi odkryciami genealogicznymi, wynikami poszukiwań, historiami rodzinnymi i nie tylko. Znajdziemy tu opracowania autorów już znanych z poprzednich wydań jak i nowych. Jednym słowem dla każdego coś ciekawego.
Nowością jest artykuł, rozmowa pomiędzy dwoma słynnymi detektywami Sherlokiem Holmesem i Herkulesem Poirot (Łukasz Bielecki, Maciej Głowiak) o tym jak narodził się Poznań Project Przypuszczam, ze detektywi choć mieszkali w jednym państwie to nigdy się nie spotkali. U nas wszystko jest możliwe...
Dzięki Joli Mazur poznałam Pana Leszka Zdracha z Krotoszyna, który pomaga mi w pozyskaniu informacji o rodzinie Jana Wleklińskiego (Ganowicz&Wlekliński- fabryka papierosów)
Serdecznie dziękuję wszystkim Autorom zamieszczonych tekstów, ze zechcieli się z nami podzielić swoją wiedzą, doświadczeniami i wynikami poszukiwań genealogicznych.
Na końcu chciała bym bardzo serdecznie podziękować całemu Komitetowi Redakcyjnemu oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do dystrybucji tej publikacji.
Szczególne podziękowania składam Sławie i Asi.

krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL