Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sie 2013, 11:03 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2012, 13:08
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
Witam,
Zwracam się z serdeczną prośbą do osób odwiedzających AP w Poznaniu o odszukanie na mikrofilmach dotyczących parafii Turek aktu ślubu zawartego przez Jana Szulca (może być pod inną pisownią np. Szultz, Schultz itd) z Marianną z Pańczyków. Ślub został zawarty prawdopodobnie krótko przed rokiem 1847, bo ok 1847 w tej parafii urodził się im najstarszy ze znanych mi dzieci tego małżeństwa.
W ramach wdzięczności mogę pomóc w łódzkim archiwum.

pozdrawiam
Maciej Majewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2013, 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Zwracam się z prośbą do genealogów, którzy wybierają się do AP w najbliższym czasie. Będę bardzo wdzięczna za zdobycie aktu urodzenia Stanisława Jopka, ur się w Parafii Bagrowo zespół 3235/0 w latach 1856, 1857 lub 1858. W parafii tej rodziło się bardzo mało dzieci więc to będzie kwestia 4-5 aktów w roku.
Bardzo Dziękuję ..Anna Sołtyszewska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 04 wrz 2013, 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
jurek.solecki napisał(a):
jurek.solecki napisał(a):
Witam.
Mam prośbę do kolegów i koleżanek z forum, którzy wybieraja sie do Archiwum Panstwowego w Poznaniu o sprawdzenie co zawierata pozycja.
Znalazłem ją na szukaj w archiwach
Stararoda [Altenrode} - sprawozdanie z rewizji gospodarczych powiatu Grudziądzkiego
53/680/0/9/537
Czy w tym zbiorze znajdują się jakieś dane osobowe.
Nazwiska to Solecki. Nowiński. Golecki, Posorska
Inna nazwa tej Miejscowości to obecnie Stara Ruda i Ollenrode

Pozdrawiam
Jurek Solecki

Ponawiam prośbę

Jurek Solecki

anusia1610 napisał(a):
Zwracam się z prośbą do genealogów, którzy wybierają się do AP w najbliższym czasie. Będę bardzo wdzięczna za zdobycie aktu urodzenia Stanisława Jopka, ur się w Parafii Bagrowo zespół 3235/0 w latach 1856, 1857 lub 1858. W parafii tej rodziło się bardzo mało dzieci więc to będzie kwestia 4-5 aktów w roku.
Bardzo Dziękuję ..Anna Sołtyszewska

Drogie Koleżeństwo.
Chyba nie będzie tak łatwo z realizacją Waszych próśb, ze względu na ograniczenia w ilości zamawianych jednostek, obowiązujące w AP Poznań.
Jednorazowo można zamówić 5 jednostek, zatem każdy bywalec pracowni, który zechciałby Wam pomóc, musi zrezygnować z własnych poszukiwań na Waszą rzecz, zamawiając dla Was materiały.
Aniu, nie wiem jak są pisane akta USC Parafii Bagrowo, ale w innych Parafiach zawsze trafiałam, że jeden rok stanowił jedną jednostkę, a były w nim chrzty, śluby i zgony.
Choć Bagrowo, to najmniejsza Parafia w Diecezji Poznańskiej, to zapewne duplikaty ksiąg metrykalnych pisane były też rocznikami.
Być może uda mi się pomóc Tobie w inny sposób.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 04 wrz 2013, 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
rzeczywiście jakaś pomroczność na mnie weszła ,nie pomyślałam o ograniczeniach jednostek .Zatem cofam moja prośbę ,jak uda mi się kiedyś pojechać do Poznania sama załatwię temat .Szanowne koleżeństwo przepraszam za kłopot.
Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 05 wrz 2013, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Aniu.
Jopek Stanisław nie urodził się w Gablinie - parafia Bagrowo,
ale w Janowie parafia Mączniki - dnia 08-05-1856 r.
Zmarł dnia 03-08-1916 r. Jego akt zgonu będzie zapewne w USC Wysławice.
Był ojcem trzynaściorga dzieci.
Szczegóły za chwilę z załącznikami.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 08 wrz 2013, 07:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Danusiu z zebranych informacji u rodziny oraz w spisach mieszkańców w Szukaj w archiwach ,wiem ze Stanisław mieszkał "na dozywociu"u syna Antoniego , na ślubie jednego z synów Józefa był świadkiem mając 66 lat,wreszcie zmarł w Gablinie i został pochowany w Bagrowie .A rodzina pamięta ze zmarł rok po swoim synu Antonim .A tamten zmarł w 1935 r.....
Zatem skąd masz informacje o jego zgonie w 1919 r??? Moze to jego syn Stanisław zmarł w tym roku?
Pozdrawiam Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 08 wrz 2013, 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Witaj Aniu.

Informacje już przesłała.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 09 wrz 2013, 05:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Witaj Danusiu .
Bardzo , bardzo Ci dziękuję ,mam teraz niezły materiał do opracowania.
Pozdrawiam Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 12 wrz 2013, 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2010, 10:49
Posty: 21
Lokalizacja: Łódź
Dzień Dobry!

Mam gorącą prośbę do Koleżanek i Kolegów odwiedzających AP Poznań. Poszukuję aktu urodzenia Karola Smolnego, urodzonego w Grabowie nad Prosną w latach ok 1840 - 1855. Jego akt urodzenia powinien znajdować się na mikrofilmach z tamtych lat. Generalnie interesują mnie bardzo wszelkie nazwiska SMOLNY, gdyby ktoś w Państwa w wolnej chwili przeglądał tamte szpule.

Służę pomocą w Łodzi w ramach rewanżu.

Pozdrawiam,

Marcin Nowicki
neumann999@wp.pl

_________________
Nowiccy z okolic Warty, Dobrej, Turku, Stawu Kaliskiego, Kliczkowa Małego,Kalinowej, Strońska, Łodzi, Warty
Małuszyńscy - Kalinowa, Góra, okolice Sieradz
Sosnowscy - okolice Warty
Kosteccy - okolice Warty
Ogłoza - okolice Warty
Plesiak - j.w


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 18 wrz 2013, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2010, 19:14
Posty: 42
Lokalizacja: Piła
Witam ! Mam na jutro 19.09.2013 r. zarezerwowany czytnik w AA w godz. 9-18 ale złapałam grypę. Jeżeli ktoś jest chętny aby skorzystać z czytnika za mnie to proszę o kontakt.
Marlena
Przepraszam wstawiłam wiadomość nie do tego archiwum.
Marlena

_________________
Poszukiwania: Wylegała, Fręśko, Filoda, Kolasa,Grott, Pertek, Grzyl, Janas,Grzebieta, Draj,Góźdź, Kasior, Nawrot, Pawlik,Hutek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 29 wrz 2013, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Witam wszystkich!
Zwracam się z zapytaniem, czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie do AP Poznań? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o znalezienie aktu ślubu Ignacego Kossowskiego i Józefy Borkowskiej w USC Środa w roku 1891 (ślub kościelny odbył się 23 listopada 1891 roku w Koszutach, więc zapewne ślub cywilny miał miejsce tego samego dnia lub w niewielkim odstępie czasu).
Będę bardzo wdzięczny za udzieloną pomoc!

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 30 wrz 2013, 07:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2013, 19:55
Posty: 7
DankaW napisał(a):
jurek.solecki napisał(a):
jurek.solecki napisał(a):
Witam.
Mam prośbę do kolegów i koleżanek z forum, którzy wybieraja sie do Archiwum Panstwowego w Poznaniu o sprawdzenie co zawierata pozycja.
Znalazłem ją na szukaj w archiwach
Stararoda [Altenrode} - sprawozdanie z rewizji gospodarczych powiatu Grudziądzkiego
53/680/0/9/537
Czy w tym zbiorze znajdują się jakieś dane osobowe.
Nazwiska to Solecki. Nowiński. Golecki, Posorska
Inna nazwa tej Miejscowości to obecnie Stara Ruda i Ollenrode

Pozdrawiam
Jurek Solecki

Ponawiam prośbę

Jurek Solecki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 01 paź 2013, 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
koszuciak napisał(a):
Witam wszystkich!
Zwracam się z zapytaniem, czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie do AP Poznań? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o znalezienie aktu ślubu Ignacego Kossowskiego i Józefy Borkowskiej w USC Środa w roku 1891 (ślub kościelny odbył się 23 listopada 1891 roku w Koszutach, więc zapewne ślub cywilny miał miejsce tego samego dnia lub w niewielkim odstępie czasu).
Będę bardzo wdzięczny za udzieloną pomoc!


Odwołuję zapytanie, ponieważ jutro akurat będę w AP i sprawdzę te akta.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2013, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Dobry wieczór,

Zwracam się z prośbą do osób korzystających z zasobów AP w Poznaniu. Poszukuję dokumentów związanych z moimi 3*pradziadkami Maciejem Czyżewskim i Joanną z Borowskich. Będę wdzięczny za pomoc przy przejrzeniu skorowidzów z parafii rzym-kat Uniejów, z lat 1821-1831 pod kątem występowania nazwiska Czyżewski. Chodzi głównie o spisanie numerów dokumentów oraz lat - jak będę mieć te dane myślę, że nie będzie problemu z ściągnięciem kopii z archiwum. :) Oczywiście jeśli ktoś miałby siły i czas by sfotografować ewentualnie odnalezione dokumenty bądź spisać najważniejsze dane - będę tym bardziej wdzięczny i zobowiązany! :)

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. :)

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 22 lis 2013, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2010, 10:49
Posty: 21
Lokalizacja: Łódź
Dzień dobry chciałbym znów przypomnieć się ze swoją prośbą...

Mam gorącą prośbę do Koleżanek i Kolegów odwiedzających AP Poznań. Poszukuję aktu urodzenia Karola Smolnego, urodzonego w Grabowie nad Prosną w latach ok 1840 - 1855. Jego akt urodzenia powinien znajdować się na mikrofilmach z tamtych lat. Generalnie interesują mnie bardzo wszelkie nazwiska SMOLNY, gdyby ktoś w Państwa w wolnej chwili przeglądał tamte szpule.

Służę pomocą w Łodzi w ramach rewanżu.

Pozdrawiam,

Marcin Nowicki
neumann999@wp.pl

_________________
Nowiccy z okolic Warty, Dobrej, Turku, Stawu Kaliskiego, Kliczkowa Małego,Kalinowej, Strońska, Łodzi, Warty
Małuszyńscy - Kalinowa, Góra, okolice Sieradz
Sosnowscy - okolice Warty
Kosteccy - okolice Warty
Ogłoza - okolice Warty
Plesiak - j.w


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 19 sty 2014, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2009, 22:22
Posty: 5
Jestem zupełnym amatorem w kwestii poruszania się po archiwach, dlatego mam pytanie dotyczące robienia zdjęć wybranym aktom. Wydaje mi się, że można robić takowe, ale czy mam rację? Jeśli tak, to czy ktoś będący w AP w Poznaniu mógłby mi sfotografować kilka stron? Podam dokładne dane.
Dziękuję i pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2014, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam serdecznie. Mam pytanie i małą prośbę. Czy byłaby możliwość wykonania fotografii 2 aktów z USC?
Będę wdzięczny za pomoc w odszukaniu w/w aktów. Są to:
Akt zgonu Marianna Lechniak Nr 101/1884 USC Konarzewo,
Akt ślubu Bartłomiej Szajkowski - Marianna Kurkowiak - data zawarcia zw. małż. 19.11.1907 USC Komorniki.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2014, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Witam,

Chciałbym poprosić osoby odwiedzające w najbliższym czasie archiwum w Poznaniu o pomoc przy odnalezieniu jednego dokumentu. Chodzi o akt zgonu Macieja Czyżewskiego, powinien się znajdować w księgach parafii Świnice Wareckie w księgach z okresu 1836-1849.

Zdaję sobie doskonale sprawę, że jest to duży zakres lat, dlatego proszę jedynie o spojrzenie w indeksy końcowe i wynotowanie czy taki akt gdzieś tam jest (oczywiście gdyby ktoś miał czas aby cyknąć mu fotkę byłbym jeszcze bardziej wdzięczny), myślę że przejrzenie tego zakresu w tej sytuacji powinien się zmieścić w ramce 30 minut. :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 19 lut 2014, 08:34 
Można wykonywać zdjęcia w archiwach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 19 lut 2014, 08:39 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
§ 8

1. W toku korzystania z materiałów archiwalnych udostępnionych w pracowni naukowej użytkownicy mogą nieodpłatnie wykonywać ich fotografie cyfrowe własnym sprzętem z zastrzeżeniem, że samodzielne kopiowanie:

1) jest dopuszczalne w zakresie niekomercyjnego użytku osobistego, w szczególności dla wspierania pracy badawczej użytkowników, a nie ma na celu uzyskania reprodukcji o szczególnych cechach jakościowych, zwłaszcza do celów publicystycznych i wydawniczych;

2) jest prowadzone w sposób nieinwazyjny dla materiałów archiwalnych, w szczególności bez użycia dodatkowego oświetlenia oraz bez innego manipulowania tymi materiałami niż w przypadku zwykłego korzystania z nich;

3) jest prowadzone w sposób niezakłócający pracy innych użytkowników, w szczególności bez użycia dodatkowego wyposażenia, np. statywów;

4) nie może być przesłanką udostępnienia w celu samodzielnego kopiowania tych materiałów archiwalnych, które – jako posiadające kopie użytkowe albo ze względów konserwatorskich – podlegają wyłączeniu z udostępniania w postaci oryginałów;

5) jest dokonywane w miejscu, w którym zwykle udostępnia się materiały archiwalne, bez tworzenia dodatkowych procedur ani stanowisk pracy dla użytkowników;

6) nie powoduje, w stosunku do zwykłego korzystania z materiałów archiwalnych, dodatkowego ryzyka naruszenia wolności i praw osób, których dane znajdują się z tych materiałach.

2. Użytkownicy mogą również wykonywać kopie udostępnianych im materiałów archiwalnych za pomocą przeznaczonych do tego celu urządzeń Archiwum.

3. W toku korzystania z materiałów archiwalnych udostępnianych poprzez platformę cyfrową użytkownicy mogą nieodpłatnie wykonywać kopie cyfrowe tych materiałów, z zachowaniem wymogu określonego w ust. 1 pkt 6.

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 20 lut 2014, 09:27 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Witam orientuje się ktoś ile trzeba czekać na odpowiedź archiwum na pytania wysłane mailem ???

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 20 lut 2014, 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Balbas napisał(a):
Witam orientuje się ktoś ile trzeba czekać na odpowiedź archiwum na pytania wysłane mailem ???


Koło miesiąca, nawet półtora.

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 20 lut 2014, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Dziękuje za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 20 lut 2014, 23:50 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:38
Posty: 40
pietrzepawle napisał(a):
Balbas napisał(a):
Witam orientuje się ktoś ile trzeba czekać na odpowiedź archiwum na pytania wysłane mailem ???

Koło miesiąca, nawet półtora.

Podejrzewam, że to zależy od zadanego pytania i pracownika, który odpisuje. Ja kiedyś otrzymałem odpowiedź z APPoznań od razu następnego dnia po napisaniu. I to o 7:30 rano! Nie ukrywam, byłem pozytywnie zaskoczony. Ale generalnie rzecz biorąc, przy korespondencji mailowej z jakimkolwiek archiwum zalecałbym spokój w oczekiwaniu na odpowiedź :)
Marcin

_________________
Marcin

Smolniccy w Wielkopolsce? To by było prawdziwe święto!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AP Poznań
PostNapisane: 03 mar 2014, 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2008, 01:32
Posty: 214
Lokalizacja: Kościan
Witam,

jeżeli ktoś przypadkiem w AP Poznań przeglądałby akta USC Czempiń (a dokładniej małżeństwa 1893 sygn. 53/1842/0/3/134) to prosiłbym o kontakt.

Pozdrawiam
Szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2014, 14:14 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2010, 15:25
Posty: 33
Lokalizacja: Podkarpacie
Mam wielką prośbę do odwiedzających archiwum. Czy ktoś mógłby wykonać zdjęcie jednego konkretnego aktu ( zgon Józefa Dodota 1849/18 ) z mikrofilmu uzupełniającego Parafii Rzym.-Kat. Bukówiec Górny, rolka 1802
Niestety AP nie wykonuje zdjęć z tego typu materiałów (własność innego archiwum). Pozostaje osobiste udanie się do archiwum, w moim przypadku z Podkarpacia.
Pozdrawiam
Maria Kowalczyk.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2014, 22:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam, mam serdeczna prosbe, czy ktos zyczliwy moglby
bedac w Archiwum Panstwowym w Poznaniu, sprawdzic
dla mnie wpis o malzenstwie z 5 pazdziernika 1912 /byc moze
wczesniej kilka dni/, w Poznaniu, Marcina Tymkowskiego i Teofili Walter.

Rozumiem, ze w lipcu Archiwum jest nieczynne.
Dziekuje bardzo.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2014, 02:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Haniu,

jeżeli akt z 1912 r. jest już w APP, to nie ma sprawy, w sierpniu załatwimy.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2014, 23:58 
Offline

Dołączył(a): 27 cze 2009, 20:27
Posty: 128
Lokalizacja: Krotoszyn
Dzień Dobry czy mógł by ktoś jeśli to jest oczywiście możliwe sprawdzić mi 2 rzeczy w APP :)

1) alegate z Odolanowa rok 1861 Jan Brajer i Jadwiga Ćwiertniak
2) akt ślubu z Odolanowa rok 1860 Jan Cepa i Magdalena Kaszuba
wszelkie informacje mnie interesują :)
Jeżeli by ktoś znalazł czas i chęci z góry dziekuje :)

_________________
Mikołaj Polowczyk
Krotoszyn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2014, 00:00 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2014, 17:07
Posty: 119
Witam,
chciałabym prosić o pomoc w poszukiwaniach w AP w Poznaniu. Nie mogę ich robić osobiście nawet wypożyczając mikrofilm do "mojego" archiwum. Chodzi o wyszukanie aktu urodzenia Bronisław Szczepankiewicz syn Józefa i Doroty z Bogdanowiczów - Trzemeszno 1838 r. Zamówiłabym kwerendę, ale w APP nie odpowiadają. Nie wiem do kogo się zwracać, może ktoś mi poradzi np. na PW.
Dziękuję z góry


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2014, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
lolka napisał(a):
Witam,
chciałabym prosić o pomoc w poszukiwaniach w AP w Poznaniu. Nie mogę ich robić osobiście nawet wypożyczając mikrofilm do "mojego" archiwum. Chodzi o wyszukanie aktu urodzenia Bronisław Szczepankiewicz syn Józefa i Doroty z Bogdanowiczów - Trzemeszno 1838 r. Zamówiłabym kwerendę, ale w APP nie odpowiadają. Nie wiem do kogo się zwracać, może ktoś mi poradzi np. na PW.


Z tym należy się zwrócić do Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, bo to tam znajdują się akta parafii Trzemeszno. Zaś w AP w Poznaniu tylko nic nieznaczący "ogryzek".

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2014, 21:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
lolka napisał(a):
Witam,
chciałabym prosić o pomoc w poszukiwaniach w AP w Poznaniu. Nie mogę ich robić osobiście nawet wypożyczając mikrofilm do "mojego" archiwum. Chodzi o wyszukanie aktu urodzenia Bronisław Szczepankiewicz syn Józefa i Doroty z Bogdanowiczów - Trzemeszno 1838 r. Zamówiłabym kwerendę, ale w APP nie odpowiadają. Nie wiem do kogo się zwracać, może ktoś mi poradzi np. na PW.
Dziękuję z góry


Parafia Trzemeszno: Dzieci Józefa Szczepańkiewicza i Doroty Bogdanówny:

akt nr 13/1838, Bronisław Gaudenty, ur. 12.02.1838, chrzest 22.02.1838, chrzestni: Jan i Fryderyka, nazwisk nie mogę odszyfrować.

akt. nr 53/1841, Romana Pulcheria, ur. 7.07.1841, chrzest 18.07.1841, chrzestni Ignacy Dławikowski i Marianna Trzemżalska

akt. nr 82/1842, Klementyna, ur. 22.10.1842, chrzest 24.10.1842, chrzestni: WiktorWyszyński i Marianna Trzemżalska

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, 17:56 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2014, 17:07
Posty: 119
Jestem niewymownie wdzięczna:D.
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i przeszukiwanie akt.
Pozdrawiam lolka

Parafia Trzemeszno: Dzieci Józefa Szczepańkiewicza i Doroty Bogdanówny:

akt nr 13/1838, Bronisław Gaudenty, ur. 12.02.1838, chrzest 22.02.1838, chrzestni: Jan i Fryderyka, nazwisk nie mogę odszyfrować.

akt. nr 53/1841, Romana Pulcheria, ur. 7.07.1841, chrzest 18.07.1841, chrzestni Ignacy Dławikowski i Marianna Trzemżalska

akt. nr 82/1842, Klementyna, ur. 22.10.1842, chrzest 24.10.1842, chrzestni: WiktorWyszyński i Marianna Trzemżalska

Pozdrawiam
Eugeniusz[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2014, 21:39 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2014, 17:54
Posty: 33
Lokalizacja: Helsinki
Witam,

Czy ktoś będzie w najbliższym czasie w APP i mógłby poświęcić chwilę na wyszukanie 1 wpisu dla mnie? W aktach małżeństw parafii ewangelickiej Zaniemyśl z roku 1868 (Zespół: 53/3877/0 Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej Zaniemyśl (pow. średzki) » Seria: bezpośrednio w zespole » Jednostka: 44) powinien znajdować się wpis ślubu Ignacego Radziejewskiego z Auguste? Schmidt. Czy byłby ktoś tak miły i spisałby dla mnie dokładne dane lub zrobił zdjęcie?

Pozdrawiam,
Marzena

_________________
Pozdrawiam,
Marzena

Nazwiska: Książkiewicz, Kędziora, Radziejewski, Kolski, Pawłowski, Balczyński, Pawlak, Łyskawa, Stachowiak, Grzelaszek, Płatek, Kaczmarek, Kowalski/Schmidt, Kościelniak, Fagas, Jankowski
Powiaty: średzki, śremski i wrzesiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2014, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2014, 17:54
Posty: 33
Lokalizacja: Helsinki
marzenak napisał(a):
Witam,

Czy ktoś będzie w najbliższym czasie w APP i mógłby poświęcić chwilę na wyszukanie 1 wpisu dla mnie? W aktach małżeństw parafii ewangelickiej Zaniemyśl z roku 1868 (Zespół: 53/3877/0 Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej Zaniemyśl (pow. średzki) » Seria: bezpośrednio w zespole » Jednostka: 44) powinien znajdować się wpis ślubu Ignacego Radziejewskiego z Auguste? Schmidt. Czy byłby ktoś tak miły i spisałby dla mnie dokładne dane lub zrobił zdjęcie?

Pozdrawiam,
Marzena


Uzyskałam już pomoc, dziękuję!

_________________
Pozdrawiam,
Marzena

Nazwiska: Książkiewicz, Kędziora, Radziejewski, Kolski, Pawłowski, Balczyński, Pawlak, Łyskawa, Stachowiak, Grzelaszek, Płatek, Kaczmarek, Kowalski/Schmidt, Kościelniak, Fagas, Jankowski
Powiaty: średzki, śremski i wrzesiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2014, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2012, 19:09
Posty: 34
Witam,

mam prośbę do odwiedzających AP Poznań o sprawdzenie rocznika 1785 pod kątem nazwiska Wakczyński (Mateusz, Jakub) i Mikołajewski w zasobie:

http://www.szukajwarchiwach.pl/53/4405/ ... bJednostka


Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2007, 23:58
Posty: 167
polo20080 napisał(a):
Dzień Dobry czy mógł by ktoś jeśli to jest oczywiście możliwe sprawdzić mi 2 rzeczy w APP :)

1) alegate z Odolanowa rok 1861 Jan Brajer i Jadwiga Ćwiertniak
2) akt ślubu z Odolanowa rok 1860 Jan Cepa i Magdalena Kaszuba
wszelkie informacje mnie interesują :)
Jeżeli by ktoś znalazł czas i chęci z góry dziekuje :)

Witaj,
Nie wiem czy juz masz odpowiedz ,moze ja powielam:
1) Joannes Breier,agricolae filius ,24 lat,juvenis z Gorzupia parafia Kobierno i Hedvigis Cwiertniak,widua agricola,28 lat z Nabyszyc => slub , 24.04.1861 r ,akt n°11/1861;swiadkowie:Augustinius Kuroch i Casimirus Namysl
2) Joannes Cepa,25 lat i 3 miesiace,juvenis agricolae filius i Magdalena Kaszuba,24 lat,virgo z Nabyszyc corka Mathiasa Kaszuby => slub,15.02.1860r.,akt n°14/1860;swiadkowie:Antonius Kaszuba i Thomas Dzieciol
Mile pozdawiam.
Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2014, 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2014, 14:11
Posty: 100
Witam,
Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób odwiedzających AP w Poznaniu. Bardzo proszę o wszelkie informacje zawarte w akcie urodzenia i slubu:
Michael Gomuła ur. 1796 Binino
Michael Gomuła ślub 29.10.1826 Ostroróg z Francisca Nowak lub Naparte Była wdową)
Niestety więcej informacji nie posiadam a szukam informacji o rodzicach Michaela.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Urszula Gomułą

_________________
Pozdrawiam
Urszula
Szukam: Gomuła, Gumuła, Obrzycko, Ostroróg, Kluczewo, Zapust, Binino
Skrzypczak, Brok, Obrzycko,Zielonagóra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2014, 18:55 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób odwiedzających AP w Poznaniu, poszukuje aktu chrztu
Wiktorii/Weroniki[?] Skiba urodzonej w Bolewicach par. Lwówek urodzonej ok. 1846-1848
(2 księgi: 53/3382/0/1/33 , 53/3382/0/1/34)
córka Jakuba i Franciszki z Nawrotów

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 15:43 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Witam!

Mam pytanie organizacyjne dotyczące AP w Poznaniu.
Wybieramy się z koleżanką 9 stycznia. Nie mamy rezerwacji, ale też nie potrzebujemy czytnika skanów.
I tu pytanie.
Czy możemy przesłać mailem rewers zamówienia z oznaczeniem na kiedy chciałybyśmy mieć uszykowane materiały?
Czy wcześniej musimy rezerwować "miejsce"?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
Pozdrawiam
Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 16:00 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jasne, można przesłać rewers elektronicznie.
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=82

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Betsy napisał(a):
Witam! Mam pytanie organizacyjne dotyczące AP w Poznaniu.
Wybieramy się z koleżanką 9 stycznia. Nie mamy rezerwacji, ale też nie potrzebujemy czytnika skanów.
I tu pytanie.
Czy możemy przesłać mailem rewers zamówienia z oznaczeniem na kiedy chciałybyśmy mieć uszykowane materiały?
Czy wcześniej musimy rezerwować "miejsce"? Beata

Beatko.
Wyślij rewersy z oznaczeniem daty na dzień 09/01/2015, to wystarczy, na 100 % będziesz miała przygotowane na ten dzień archiwalia.
Każda z Was może zamówić 5 jednostek archiwalnych ( niestety nie ma zmiłuj się. :( )
Jeśli są to kolejne jednostki w zespole, to najlepiej zamów je na jednym rewersie pisząc od ... - do ..., ( forma wygodniejsza do pracowników APP), jeśli nie, niestety musisz każdą jednostkę zamówić na osobnym rewersie.
Pracownia jest czynna od godz. 9.
Pozdrawiam
Danka

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Dziękuję bardzo Panie Piotrze :D

Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Bardzo proszę Adminów o usunięcie mojego ostatniego wpisu w tym temacie z godz. 16,02, a po usunięciu powyższego - usunięcie również tego wpisu.
Chyba się gdzieś niepotrzebnie zaplątałam.
Z góry dziękuję.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Oj ale chyba odpowiedź jest dobra?
Dziękuję Pani Danusiu :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2015, 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
W związku z tym, uważam swoją odpowiedź za błędną i zbędną, stąd moja prośba do Adminów.
Po co mam zaśmiecać Forum.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2015, 00:09 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Jak dla mnie jest ok. Ale.to admini zdecydują.
Nie widziałam wcześniej Pani posta, stąd moja gafa.

Mam nadzieję, że nie urazilam tym Pani, bo nie taki był mój zamysł. Ale jeśli jednak to przepraszam.


Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Beata :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2015, 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Nie ma gafy Beato , nastąpiła tylko burza w szklance wody ...

Pozdrawiam noworocznie

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2015, 22:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Mam nadzieję, że te burze ze szklanek szybko zanikają :)

pozdrawiam serdecznie Panie Chrystianie :D i również życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok :D

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2015, 23:01 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Jak dowiedzieć się czy rewers elektroniczny został przesłany?
Wystarczy kliknąć na WYŚLIJ REWERSY?

EDIT
Już wiem :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL