Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 00:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2008, 19:19 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Dowiedzialem sie ze moj pradziadek zostal pochowany w Miedzychodzie. Niestety cmentarz na ktorym powinnien lezec od niedawna nie istnieje. Okazalo sie ze byl pochowany na cmentarzu ewangelickim. Czy ktos wie czy chowano tez tam katolikow, czy byl to cmantarz dla ewangelikow tylko? Czy ktos moze powiedziec so wiecej na temat tego cmentarza?

Z gory dziekuje

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Serdecznie witam.Nie napisałeś o jakie nazwisko ci chodzi.Mam spis pochownych na starym cmentarzu w Miedzychodzie.Mogę sprawdzić. W Międzychodzie znajdują się dwa cmentarze.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Pradziadek nazywal sie Jakub Nowicki (moze byc napisane Nowitzki). Ale niestety nie znam daty smierci (bylo to jednak prawdopodobnie po 2ej Wojnie Swiatowej).

Z gory dziekuje

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
Znalazłam w spisie opracowanym przez A.Paczesnego cmentarza katolickiego w Międzychodzie: Nowicka Antonina 1891-1961, Nowicka z d. Begalle Berta Tekla 1863-1951 i
Nowicki Tomasz 1859-1930.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2007, 19:56
Posty: 72
Lokalizacja: Smolno Wielkie -lubuskie
Droga Ewo!
Fajnie, że posiadasz taki spis, ale czy nie myślałaś o tym, aby go zdigitalizować? Taki spis to dla nas-genealogów to kopalnia wiadomości! Ja miałem kiedyś spis zmarłych z mojej miejscowości i opublikowałem już do dawno temu. Być może barierą jest ogrom pracy do wykonania? Na "moim" cmentarzu jest pochowanych kilkaset osób, a na międzychodzkim zapewne kilka tysięcy!
Pozdrawiam serdecznie
Józek

_________________
miłośnik genealogii i historii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 21:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Serdecznie witam.
Spis pochowanych na cmentarzu katolickim został opracowany przez Międzychodzkie Archiwum Genealogiczno-Biograficzne , które powstało w 2003 r.(Artur Paczesny)..Spis liczy 22 strony. Było to w internecie.Jednak z jakiś przyczyn teraz nie jest.Interesowało mnie nazwisko Mizgajski.Napewno nie są to wszyscy pochowani w Miedzychodzie.Tylko stary cmentarz katolicki (w centrum miasta).Drugi cmentarz znajduje się na przedmieściu
Międzychodu i jest bardzo duży.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Tak tylko jeszce jedno pytanie. Czyli sprawdzila Pani spis cmentarza ewangelickiego czy katolickiego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Jest to spis cmentarza katolickiego.Trochę o cmentarzu ewangielickim i różnych inskrypcjach pisali w Informatorze Miedzchodzkim .Jest toczasopismo regionalne , ktore jest w internecie.Archiwum prowadzą od 2004 roku.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2008, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Serdecznie dziekuje Pani Ewo. To by potwierdzalo info jakie otzrymalem. Skoro nie ma go w spisie na cmentarzu katolickim to lezy na ewangelickim, ktory o ile mam dobre info juz nie istnieje. Tym z cmentarza ewangelickiego postawiono zbiorowa mogile na cmentarzu katolickim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2008, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Ukazał się artykuł w gazecie " Lubuskiej" na temat tego starego cmentarza katolickiego w Międzychodzie przy ul.Chrobrego. Link: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /699308987
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Ostatnio edytowano 03 lis 2008, 22:36 przez tatarzynska, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2008, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
tatarzynska napisał(a):
Serdecznie witam. Spis pochowanych na cmentarzu katolickim został opracowany przez Międzychodzkie Archiwum Genealogiczno-Biograficzne , które powstało w 2003 r.(Artur Paczesny)..Spis liczy 22 strony. Było to w internecie.Jednak z jakiś przyczyn teraz nie jest.Interesowało mnie nazwisko Mizgajski.Napewno nie są to wszyscy pochowani w Miedzychodzie.Tylko stary cmentarz katolicki (w centrum miasta).Drugi cmentarz znajduje się na przedmieściuMiędzychodu i jest bardzo duży.Pozdrawiam Ewa


Chciałbym tutaj dodać że wspomniany p. Artur bardzo mi pomógł w moich poszukiwaniach. Spróbuję ponownie nawiązać z nim kontakt - zobaczymy co odpowie.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2008, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Spis o którym wcześniej pisałam znajduje się w internecie.Są to strony nieaktywne.Wystarczy wpisac na google: Birnabum 1713-1905 kirche.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2008, 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
tatarzynska napisał(a):
Spis o którym wcześniej pisałam znajduje się w internecie.Są to strony nieaktywne.Wystarczy wpisac na google: Birnabum 1713-1905 kirche.
Pozdrawiam Ewa


Ewo - sorry, ale wyszedł Ci błąd - powinno być Birnbaum. - Jest 9 wyników - zaczynam ich przeglądanie jako że te okolice są dla mnie dosyć interesujące.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2008, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Faktycznie żle napisałam.Powinno byc Birnbaum.Dziękuję za poprawienie.Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 16:17 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam Ewo!
Czy mogłabys sprawdzić czy w spisie, który posiadasz są nazwiska z mojej rodziny? Tomicki. Podpoliński. Kajdasz. Hajduk .Hoppe. Tata mi opowiadał ,że tam pochowani są jego krewni. Pozdrawiam serdecznie Genowefa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
W spisie :Protokólarz Bractwa Strzeleckiego 1908-1926 z Sierakowa Wielkopolskiego
mam nazwisko Hoppe- dn.18.04.1920 r. pisze stv.Wors.Hoppe.Nie znam niemieciego.
Cmentarz katolicki ul.Chrobrego Międzychód:
Heyduk z d. Dulat Marcjanna 1868-1931.
Niestety brak innych nazwisk.Pochówek na tym cmentarzu był do roku 1966.
Pozdrawiam Ewa
PS.Pisałam wyżej że spis jest w internecie

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2008, 21:15
Posty: 29
Lokalizacja: Międzyrzecz
:D Witam Ewo,
Próbowałam znaleźć w internecie ów Protokół, ale bez skutku :( Czy mogłabyś sprawdzić nazwisko Gorajski, Teresiak?

Pozdrawiam serdecznie
Ania

_________________
Szukam w Wielkopolsce:
Leracz, Leraczyk - Koźmin, Samołęż, Obrzycko i okolice
Teresiak, Szóstak - Chojno, Biezdrowo, Białcz, Białokosz, Lutom
Gojtka, Gojdka,Gajt(d)ka, Dąderscy - Dormowo, Stoki, Silna, Świechocin, Pszczew


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Niestety Aniu brak tych nazwisk i protokólarzu bractwa strzeleckiego z Sierakowa i w spisie pochowanych na cmentarzu katolickim w Międzychodzie.
pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:38
Posty: 15
Lokalizacja: Sieraków
Witam
czy mozesz zerknąć w spisie na nazwisko Echaust.
Pozdrawiam Halina E

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Halina

.........................
Poszukuję: Echaust, Echost, Magnuszewicz - Pszczew, Trzciel, Rogoźno, Borek i inne - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Niestety nie ma nazwiska Echaust.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2008, 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2008, 21:15
Posty: 29
Lokalizacja: Międzyrzecz
:)
Dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam

Ania

_________________
Szukam w Wielkopolsce:
Leracz, Leraczyk - Koźmin, Samołęż, Obrzycko i okolice
Teresiak, Szóstak - Chojno, Biezdrowo, Białcz, Białokosz, Lutom
Gojtka, Gojdka,Gajt(d)ka, Dąderscy - Dormowo, Stoki, Silna, Świechocin, Pszczew


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2008, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam Ewo!
Dziękuję za odnalezienie nazwisk o które prosiłam. Też usiłowałam sama znaleźć w internecie ten spis i tak jak inni bez powodzenia. Mogłabys podać dokładny link? Wielu z nas skorzysta i nie będzie Ci zabierać cennego czasu. Pozdrawiam serdecznie. Genowefa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2008, 15:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Skopiowałam ten link ze spisem z cmentarza katolickiego.Jest
to: http://wiki-de.genealogy.net/BIRNBAUM_1 ... _1864-1871
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2008, 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:38
Posty: 15
Lokalizacja: Sieraków
Witam
Bardzo dziękuję Ewo za odpowiedz,ja też szukałam w wyszukiwarce niestety bez powodzenia.Skorzystam z linku,może będzie lepszy efekt.
Pozdrawiam Halina E

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Halina

.........................
Poszukuję: Echaust, Echost, Magnuszewicz - Pszczew, Trzciel, Rogoźno, Borek i inne - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2008, 16:30 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję Ewo!
Link działa.Trochę muszę się nauczyć dobrze to zrozumieć, bo mój niemiecki kiepski.
Pozdrawiam Genowefa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2008, 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Wystartuj z google na tę stronę.Jest tłumaczenie.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Genowefa napisał(a):
Dziękuję Ewo!
Link działa.Trochę muszę się nauczyć dobrze to zrozumieć, bo mój niemiecki kiepski.
Pozdrawiam Genowefa


Ponieważ nie wychodzi tak jak powinno - nie można otworzyć strony podanym linkiem - spróbuję po swojemu; może się uda

http://wiki-de.genealogy.net/BIRNBAUM_1713-1905,_1918-1921,_Ev._Kirche_1600-1945,_Kath._&_Ev._Friedhof,_FFW_1888-89,_Kriegstote_1864-1871

- na "podglądzie" otwiera, więc sądzę że teraz będzie można otworzyć stronę z mojego linku i dodać do "ulubione"....

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Bardzo dziękuję za pomoc.Nie ma to jak ktoś doświadczony.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Jak widzę - link działa, więc można wchodzić na stronę.
Po lewej jest wyszukiwarka : wystarczy wpisać w pole pod "Suche im" poszukiwane nazwisko, potem klik na "Titel" - i już mamy! :D

Gdzieś mi się plącze po głowie taka myśl że widziałem to w języku polskim. Nie jestem tego tak na 100% pewny; spróbuję - jak znajdę to obwieszczę wszem.

Przepraszam jeśli kogoś urażę, ale ostatnie posty w tym temacie pokazały że czasem nie bardzo dajemy sobie radę z prawidłowym podaniem działającego linku.

Ja tę stronę znam od dawna i od dawna mam ją w "ulubione" czy inne "zakładki"....
Kiedy jednak 31.X Ewa napisała o tym wykazie - nie przyglądając się zbytnio wpisowi skopiowałem go i do GOOGLE...
Oczywiście nic nie pokazał, więc powtórka od początku, potem jeszcze raz. Oczywiście - bezskutecznie.
No to wtedy zacząłem się baczniej przyglądać wpisowi Ewy.
Ponieważ Międzychód interesuje mnie od dawna - natychmiast wyłapałem błędnie wpisaną nazwę - potem już nie było żadnych kłopotów.
No i oczywiście w tym momencie okazało się że to znam od dawna...

Ewo - Twój link z 2.X nie może zadziałać bo jest prawdopodobnie niekompletny.
U mnie jego końcówka wygląda tak:
_Kriegstote_1864-18 ??????

Czerwone znaki zapytania to już moje - oznaczają że coś tam chyba brakuje. W porównaniu do mojego linku z poprzedniego wpisu brakuje tam najprawdopodobniej cyfr 71.
No i chyba przed wklejeniem linku do postu nie kliknęłaś na "URL"...
Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi.... Zwykły "czeski błąd" - każdemu się przydarza...
Potraktuj moją pisaninę jako zwykły wpis forowicza, nie zaś jako wytknięcie potknięcia. :)


Ewo - pisząc ten post nie wiedziałem że w międzyczasie odpowiedziałaś na poprzedni....

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Bardzo dziekuję Bogusławie.
Maciej poprawił mój link.Teraz wiem że musi być spacja. :oops:
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
tatarzynska napisał(a):
Bardzo dziekuję Bogusławie.
Maciej poprawił mój link.Teraz wiem że musi być spacja. :oops:
Pozdrawiam Ewa


No cóż - Maciej wszystko może.
Również ja mogłem to zrobić - ale oczywiście nie byłoby to tak do końca w porządku jako że jestem tylko zwykłym forowiczem; wolałem więc napisać nieco więcej o problemie - może to być w przyszłości przydatne komuś innemu.....

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 19:33 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam BTK 47!
Takie szczegółowe opisy są zawsze ważne, bo też jestem ta "niedouczona". Czytam b. uważnie, bo kto jak nie Wy-z doswiadczeniem, ma mnie nauczyć. Gdybym chciała podać poprzez post jakis znaleziony przeze mnie ciekawy link nie miałabym pojęcia o tym co napisałes. Maciek rzeczywiscie wszystko może, ale przecież nie ma czasu "z gumy" więc na pewno go cieszy jak inni też uczą co poprawić i jak zrobić.
Pozdrawiam Genowefa

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Genowefa napisał(a):
Witam BTK 47!
..... Maciek rzeczywiście wszystko może, ale przecież nie ma czasu "z gumy" więc na pewno go cieszy jak inni też uczą co poprawić i jak zrobić. Pozdrawiam Genowefa


Właśnie poprawiłem w cytacie powyżej "rzeczywiscie" na "rzeczywiście" - sprawdź w Twoim wpisie, z którego pochodzi ten cytat.
To tylko przykład i mam nadzieję że Maciej nie nakrzyczy na mnie.


Kiedyś na innym forum ktoś napisał o pewnej osobie "....psychicznie niezrównoważony".
Dotyczyło to osoby bardzo znanej w określonych kręgach zawodowych, zajmującej wysokie stanowisko....
Kiedy po 5-ciu dniach nikt na te słowa nie zareagował - poprosiłem aby ich w przyszłości już nie używać.
Reakcja "admina" była błyskawiczna - mój post został usunięty, a ja ukarany.
Admin stwierdził że moim obowiązkiem jest tylko pisanie postów, nie mam żadnych praw, a pouczanie i temu podobne należą do niego i będzie reagował "kiedy mu się zachce" - dosłowny cytat.
Do dzisiaj kilku forowiczów tego forum czeka na odpowiedź "admina" dlaczego dopiero po mojej reakcji "wykropkował" owe obraźliwe i nieprawdziwe określenie a nie natychmiast po ich ukazaniu się, jak to zrobił z moim postem.
Wypisałem się z tego towarzystwa, chociaż to było bardzo dobre, specjalistyczne forum.
Dlatego raczej ostrożnie podchodzę do takich okazji jak np. błędy ortograficzne, i inne wpadki ...

Mam nadzieję że ten post przeczyta "wysoki zarząd" tego forum i napisze coś na ten temat. Chociażby dlatego aby uniknąć sytuacji podobnych do wyżej opisanej, tzn. aby zwykły forowicz wiedział czy może, czy powinien - jeśli tak to w jaki sposób - reagować w podobnych sytuacjach.

Wiem - ten temat nie jest odpowiednim miejscem do tej treści postów...

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Bogusławie!
No i widzisz wszystko! moje s bez kreski u góry też!!!
chwała Ci za to... i dziękuję za poprawkę. Pewnie Ci się nie spodoba też mój styl pisania....za dużo kropek na domysły. A tego s bez kreski nie piszę na moim komputerze, bo mam tutaj pod małym Ś skaner i wolę to omijać niż wciąż go zamykać. ..... Naiwna jestem, bo myslałam, że to nikomu nie przeszkadza w zrozumieniu tekstu. Liczę więc na Maćka-On mi podpowie co zrobić, a zrobi to chyba bez zbytniego filozofowania.
A pisałam wczesniejszy post w dobrej intencji. Pozdrawiam Genowefa

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Genowefa napisał(a):
Bogusławie!
No i widzisz wszystko! moje s bez kreski u góry też!!!
chwała Ci za to... i dziękuję za poprawkę. Pewnie Ci się nie spodoba też mój styl pisania....za dużo kropek na domysły. A tego s bez kreski nie piszę na moim komputerze, bo mam tutaj pod małym Ś skaner i wolę to omijać niż wciąż go zamykać. ..... Naiwna jestem, bo myslałam, że to nikomu nie przeszkadza w zrozumieniu tekstu. Liczę więc na Maćka-On mi podpowie co zrobić, a zrobi to chyba bez zbytniego filozofowania.
A pisałam wczesniejszy post w dobrej intencji. Pozdrawiam Genowefa


Tak na wszelki wypadek założyłem nowy temat : " O pisaniu postów..." aby nie narazić się naszej władzy za nietrzymanie tematu- tutaj piszemy o Cmentarzu Ewangelickim w Międzychodzie.
Tam zaś możemy sobie trochę popisać o innych sprawach.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2008, 23:59 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hej,

Dopiero teraz zajrzałem do wątku, a czasem w pozornie nieinteresujących (mnie) wątkach zdarzają się ciekawe dyskusje.
Otóż - z linkami to częscy błąd, że dajemy dwukropek i dalej wklejamy adres. A musi być spacja, albo lepiej: cały link w nowej linii, wtedy nie ma problemu, a jest to czytelniejsze.

Co do "psychicznie niezrównoważonego" to moja odpowiedź jest w innym wątku, ten problem już był poruszany. Bogusław na pewno odnajdzie wątek i wklei link. :)

Inne sprawy - rzeczy takie jak brak polskich znaków diakrytycznych czyli owych ś, ć, ę, ł itd. to mnie to aż nie drażni. Niektórzy piszą zza granicy i nie mają ustawionej polskiej klawiatury. Inni mają różne programy przypisane do skrótów klawiszowych np. alt-s = skaner, alt-c = ATI Control Center. Zazwyczaj takich skrótów można się pozbyć, najlepiej wejść w ustawienia danego programu (tego, który pojawia się po naciśnięciu danej kombinacji klawiszy) i poszukać "skrót klawiszowy" albo z angielskiego "Hotkey". Wystarczy wyłączyć te opcje lub zmienić na coś bezpieczniejszego np. alt-d. Oczywiście nie zawsze da się to zrobić, bo czasem genialni programiści wiedzą wszystki lepiej.

Co do poprawiania błędów i pomocy na forum, cieszę się, że sobie wzajemnie pomagacie. Ja, jak widzicie nie zawsze czytam wszystkie wątki.

No, a teraz idę spać. Czas nie jest z gumy... :)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2008, 00:58 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2008, 14:30
Posty: 37
Lokalizacja: Bristol
Za wszystkie moje posty z bledami przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury ani polskiego windowsa i polskiego tez zbyt czesto nie mam okazji uzywac juz od paru dobrych lat.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2008, 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Dziękuję Maciejowi m za zabranie głosu.
Chciałbym tylko prosić o uściślenie - czy ja - zwykły forowicz- mam prawo i mogę poprawić błędnie podany link. Jak wiadomo jest to technicznie możliwie cytując ten błędny zapis lub podając go prawidłowo w mojej odpowiedzi.
Słusznie Maciej zauważył że czas nie jest z gumy; że nie ma obowiązku śledzenia wszystkich wpisów ...
Czy taka wzajemna pomoc nie zostanie źle odebrana?
Na jednym z for uczestniczyłem w dyskusji nt. błędów w pisaniu na forum.
Ja mogę być i jestem tolerancyjny wobec kogoś komu nie wychodzą z różnych powodów znaki diakrytyczne - te wszystkie "polskie znaki" potrafią być uciążliwe i czasem niezauważalne.
Tak jak pisze "soldatposen" - zagraniczni forowicze mogą mieć z tym trudności, i to jest do zaakceptowania.
Natomiast burzy się we mnie wszystko jeśli widzę jakiegokolwiek "orta" - czyli błąd ortograficzny w wykonaniu tubylca!
Na takie błędy jestem uczulony - wiem że ja ich nie popełniam, i chciałbym aby również robili to inni forowicze.
I właśnie na przywołanym wyżej forum mieliśmy takiego forowicza, do którego nie trafiły żadne argumenty o poszanowaniu mowy ojczystej, o ortografii, interpunkcji...
Władze forum zapytały więc użytkowników co zrobić z tym niereformowalnym przypadkiem ? Wyrok był tylko jeden - eliminacja z naszego grona.
Czasami przydarzy mi się coś z interpunkcją, "polskie znaki" kontrolowane są w trakcie pisania postu i podkreślane na czerwono, dodatkowo po "wyślij" cały tekst jest jeszcze raz automatycznie kontrolowany.
Jeśli więc ktoś chce - to można.

"...niezrównoważony psychicznie..." było, minęło - nie warto do tego wracać. Staram się o tym zapomnieć - mam niedobre odczucia do "admina" że musiałem to forum opuścić. I nie dlatego że zwrócił mi uwagę - to jego obowiązek i prawo wynikające z regulaminu.
Mam ogromne zastrzeżenia co do stylu i słów jakie użył w stosunku do mnie - zwykłego forowicza.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2015, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 13 lip 2015, 17:14
Posty: 3
Witam
czy mozesz zerknąć w spisie na nazwisko Urbaniak lub Czapczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2019, 10:48 
Offline

Dołączył(a): 16 wrz 2017, 07:20
Posty: 103
tatarzynska napisał(a):
Niestety Aniu brak tych nazwisk i protokólarzu bractwa strzeleckiego z Sierakowa i w spisie pochowanych na cmentarzu katolickim w Międzychodzie.
pozdrawiam Ewa


A czy w protokólarzu znajduje się nazwisko Schroeter / Schröter lub Malarek?
Pozdrawiam!

_________________
Pozdrawiam!
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL