Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 maja 2013, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2013, 20:49
Posty: 6
Witam,
od niedawna zacząłem się interesować przeszłością mojej rodziny i stanąłem w miejscu. A mianowicie doszedłem do momentu w którym zlokalizowałem ślub mojego przodka Adalbertusa Ellmann z Agnes Nisiewicz w Parafi Katolickiej w Pobiedziskach w roku 1858 roku. Niestety na oryginalnym dokumencie nie ma podanych rodziców Adalbertusa i nijak nie mogę ruszyć do przodu. Jeśli ktoś z Was mógłby pomóc co dalej to będę wdzięczny.

Kontakt:

biuro@ramona-trans.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2013, 06:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Serdecznie witam.
W mojej gałęzi Mizgajskich występuje Ellman, który ożenił się z Mizgajską.Czy to twoja rodzina: http://kornik.pl/publikacje/pdf/08/K_24_2008.pdf
Pozdrawiam Ewa Tatarzynska

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2013, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Roman,

przeglądałeś ten akt ślubu w Archiwum Państwowym czy w Archiwum Archidiecezjalnym? W archiwach państwowych znajdują się odpisy ksiąg metrykalnych sporządzane dla potrzeb administracji państwowej i z reguły nie ma w nich tylu szczegółów co w oryginałach tych ksiąg znajdujących się w archiwach kościelnych, a niekiedy jeszcze w parafiach. Jeśli chcesz poznać imiona rodziców pary młodej, musiałbyś udać się do Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie i tam obejrzeć oryginalną księgę z aktem ślubu.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2013, 20:22 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2013, 20:49
Posty: 6
Najprawdopodobniej jest to moja rodzina, ale brakuje mi jeszcze potwierdzenia, choć na pewno nie moja gałąź. Ojciec Leonarda Ellmanna z Kórnika również miał na imie Leonard i urodził się w 1827 roku. Wziął on ślub z Julianną Kląkiewicz w roku 1856 w parafii katolickiej w Czempiniu. I najprawdopodobniej (bo nie mam jeszcze dowodów) był bratem Alberta Ellmann urodzonego w 1832 roku w Głębokie, lub pochodzili od 2 braci. Natomiast w tym artykule jest napisane że ojciec jego był Niemcem. Bardzo by mnie ciekawił ten wątek. Jeśli ma ktoś jakies informacje na ten temat to bym prosił serdecznie.

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2013, 07:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Ze skanów na Basia dotyczących ślubów dzieci Wojciecha (Adalberta) i Agnieszki Nisiewicz wynika, że pochodził on z Głębokiego.
Przejrzyj skany ksiąg meldunkowych, znajdziesz tutaj swoich:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
i dalej.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2013, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2013, 20:49
Posty: 6
Dziękuje wszystkim za okazaną mi pomoc. Jeśli by ktoś jeszcze miał jakieś informacje na temat rodziny ELLMANN to zapraszam.

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 17:20 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2013, 20:49
Posty: 6
Witam,

Odnalazłem akt zgonu mojego przodka w linii prostej ale mam problem ze zweryfikowaniem miejscowości urodzenia, żeby cos zacząć działać dalej.

http://szukajwarchiwach.pl/53/2029/0/4/ ... 5#tabSkany - pozycja nr 50

Nie mogę też doczytać co jest napisane w linii gdzie jest wpisane że zmarły mąż .... Wojciech Ellmann

Pomóżcie :D

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Wg mnie urodził się w m. Siedlec
http://www.kartenmeister.com/preview/Ci ... tNum=29178

"jej mąż robotnik dniówkowy Wojciech Ellmann"

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 19:43 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2013, 20:49
Posty: 6
Dziekuje za pomoc.

Może to się zgadzać, gdyż w Poznań-Project jest zarejestrowany 1 ślub w roku 1820 w miejscowości Siedlec na nazwisko Elman, mogli to być rodzice mojego Wojciecha :)

Szukam dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL