Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lis 2012, 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Natknąłem się ostatnio w systemie BASIA na dosyć dużo informacji o rodzinie Maryańskich (Mariańskich, Marjańskich) z okolic Modliszewka.
Ciągle poszukuję informacji o moim pradziadku Franciszku Maryańskim, który poślubił Petronelę Żółć, nie wiadomo gdzie i kiedy (aczkolwiek między 1894 a 1900 r). Petronela pochodziła z Gałęzewa (parafia Lubcz), które leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Modliszewka.
Mam więc cichą nadzieję, że mój pradziadek Franciszek Maryański odnajdzie się wreszcie w Modliszewku.

Zdołałem ustalić co następuje:
Józef Maryański (* 1787, + 10.10.1856) i Agnieszka Lewandowska mają przynajmniej jedną córkę i syna:
- Rozalia Maryańska (* 1836, wyszła za Bartłomieja Lisieckiego 20.11.1859)
- Michał Maryański (* 1822)

Michał Maryański miał prawdopodobnie dwie żony (albo były dwa Michały):
- Jadwiga Mrozińska (*1821, + 22.06.1856, ślub 1848) - miał z nią syna Franciszka Maryańskiego, który jednak zmarł jako dziecko (*1855, + 14.06.1856)
- Konstantia Drzazga alias Drażdżyńska (* 1835, ślub 1856) - najmłodsze dziecko jest z 1857 r, najstarsze z 1871:
- Franciszka Maryańska (* 1857, + 1857)
- Marianna Maryańska (* 1859) - wyszła za Stanisława Szałata w 1876
- Magdalena Maryańska (* 1865, + 1873)
- Rozalia Maryańska (* 1869, + 1870)
- Rozalia Maryańska (* 1871) - wyszła za Walentego Ratajczak w 1891

Oprócz tego był w Modliszewku:
Szymon Mariański z Marianną. Mieli syna Andrzeja Mariańskiego (* 1792), który poślubił Theclę Groszka w 1827 r.
Franciszek Maryański z Rozalią Szeląg. Mieli:
- Marianę Maryańską (* 1854, +1858)
- Józefę Maryańską (* 1867)

Rozbieżność dat między poszczególnymi dziećmi skłania do przypuszczenia, że mogło być ich więcej...
Gdyby ktoś wiedział coś więcej o tych rodzinach, byłbym wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2012, 18:18 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2011, 11:29
Posty: 79
Pisałem o Modeście Maryańskim viewtopic.php?p=822
posiadam napisaną przez niego książkę - Z kresów Ameryki Północnej - wydana w Poznaniu 1899.
pozdrawiam
Sławek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2012, 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Dziękuję za linkę :).
O Modeście Maryańskim wiem dosyć dużo, korespondowałem na jego temat z Krzysztofem Zgrzebnickim z tego forum. Jednak nie znaleźliśmy "wspólnego mianownika" z "moimi" Maryańskimi.
Modest był jednym dzieckiem z licznego rodzeństwa, jednak do dorosłości dożyła (wg. moich najlepszych informacji) tylko piątka:
- Teodor Maryański
- ks. Witalis Maryański
- Nikodem Maryański
- ks. Aleksander Maryański
- Modest Maryański

Także wspólnych korzeni musiałbym szukać gdzieś dalej. Ojcem Modesta Maryańskiego był Sylwester Maryański, a dziadkiem Jan Maryański. Być może Jan Maryański miał ponad Sylwestra innych synów, ale na razie nic mi o nich nie wiadomo.

Natomiast Trzemeszno faktycznie nie jest odległą miejscowością od Modliszewka. Gdzieś te rodziny muszą mieć wspólnego przodka...

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2012, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2007, 18:14
Posty: 85
Lokalizacja: Koszalin
Wypada mi zabrać głos w tym wątku – wszak moja Mama nosiła jako panna nazwisko Maryańska.
Pradziadek Stanisław Maryański (1846 – 1889) był nauczycielem w Kłecku. Ożeniony był z Bronisławą Patrzykowską (1853 -1921).
Obrazek
Niestety nie wiem jak wyglądał Pradziadek Stanisław, bo nie zachowała się jego jakakolwiek fotografia, mam natomiast 9 niezmiernie pięknych listów pisanych przez Stanisława z lat 1873-1883, w których zawarte są niezmiernie ciekawe informacje genealogiczne dot. rodziny Maryańskich. Listy te nie tylko pisane są wspaniałą polszczyzną, ale dodatkowo świadczą o pewnej inwencji artystycznej mego Pradziada. W Dzienniku Poznańskim z dnia 25.05.1889 r. odnalazłem nie tylko nekrolog zawiadamiający o śmierci Stanisława, ale też b. obszerne o nim wspomnienie jako o działaczu narodowym. Warto wspomnieć, iż w egzekwiach na cmentarzu w Kłecku uczestniczyło aż 4 duchownych.
Jak wyglądała żona Stanisława czyli moja Prababka Bronisława wiem bo zachowały się dwie jej fotografie, a nawet jej portret olejny pędzla prof. Bronisława Bartla. Oczywiście znam też charakter jej pisma. Z opowiadań mojej Mamy wiem, iż Prababka Bronia była osoba niezmiernie spokojną, wyważoną i dobrotliwą, choć życie jej nie pieściło : z 8-rga jej dzieci jedynie dwoje dożyło pełnoletniości, ponadto owdowiała w wieku zaledwie 35 lat.
Na pewno ojciec Stanisława, a mój prapradziadek miał na imię Wawrzyniec i był urodzony w 1812 r. Jego żoną była Wiktoria Kranz.
Dalej rozsnuwa się mgła. Nawet nie wiem czy oprócz syna Stanisława mego pradziadka miał on jeszcze jakieś dzieci.
Są pewne dane, iż ojcem mego prapradziadka Wawrzyńca był Antoni Maryański burmistrz Sempolna.
Zaś jego ojcem (czyli dziadem Wawrzyńca) był Michał Maryański dzierżawca karczmy w Przysiersku blisko Świecia nad Wisłą.
Michał miał dwie żony. Z pierwszą miał 9 dzieci : 6 córek i 3 synów. Jednym z tych synów był ów Antoni. Natomiast z drugą (de domo Pawełkowską) miał tylko 1 syna urodzonego w noc sylwestrową 1799/1800, który wobec tego otrzymał imię Sylwester.
Otóż gdy Sylwester miał 4 lata zmarli jego rodzice. Na stypie nikt nie chciał zabrać sieroty. Dopiero gdy dodano do niego krowę, najważniejszy składnik masy spadkowej, zabrał go najstarszy przyrodni brat. Bardzo źle go traktował. Sylwester był wykorzystywany do pasienia gęsi i krów, oraz prac w polu. Do ok.. 15 lat nie umiał czytać ani pisać. Dopiero gdy trafił do domu Antoniego drugiego brata przyrodniego poszedł do szkoły. Prawdopodobnie uczył się w Trzemesznie. Potem został nauczycielem szkoły elementarnej w Gniewkowie, a po kilku latach w Trzemesznie. Ożenił się z Joanną Marcinkowską, z która miał ponad 10 dzieci, w tym aż 5 synów którzy po ukończeniu Kolegium w Trzemesznie uzyskali wyższe wykształcenie.

Najstarszy Teodor (1832-1854) ukończył medycynę we Wrocławiu. Był członkiem TSL. Wkrótce po ukończeniu studiów zmarł. W Bibliotece Raczyńskich wśród zdeponowanych tam papierów rodzinnych Maryańskich znajdują się 3-stronicowe wierszowane życzenia imieninowe dla ojca napisane przez Teodora pt. „Wiązanie”.
Obrazek
Witalis (1835-1895) ukończył seminarium duchowne, był wybitnym księdzem, kanonikiem i proboszczem Katedry Poznańskiej. W okresie Kulturkampfu przez 10 lat w zastępstwie arcybiskupa Ledóchowskiego zarządzał całą diecezją. Stał na czele tajnego zarządu diecezji. Kilkakrotnie wyjeżdżał w tajnych misjach do Rzymu, był też z polecenia Papieża z tajną misją na kongresie paryskim w 1871/72 r. Dosłużył się rangi protonotariusza apostolskiego co równa się randze infułata. Był czuły na ludzką biedę. W marcu 1888 r. gdy była katastrofalna powódź w Poznaniu organizował osobiście pomoc dla powodzian. Któregoś razu czółno, którym rozwoził zabrane datki dla powodzian przewróciło się i ks. Witalis zaznał lodowatej kąpieli. W podzięce parafianie mówili o nim „Wielki Jałmużnik”.
Był b. skromny. By ograniczyć wydatki na swój pochówek, już za życia sprawił sobie prostą sosnową trumnę. Mimo, iż przysługiwał mu pochówek w podziemiach Katedry - już za życia wyraził wolę, by pochowano go w grobie ziemnym przy parafii Św. Małgorzaty na Śródce. Woli tej dochowano. Był członkiem TPN.
Ma obszerna notę biograficzną w Polskim Słowniku Biograficznym. Przed wojną na jednym z filarów w Katedrze była wmurowana tablica pamiątkowa jemu poświęcona. Niewątpliwie to on przyczynił się do wzniesienia pomnika Jana Kochanowskiego na Ostrowie Tumskim.
Obrazek
Nikodem (1837-1863) studiował we Wrocławiu najpierw medycynę, a następnie filozofię. Był członkiem TSL. W momencie wybuchu powstania styczniowego został w randze kapitana adiutantem płk Younga de Blankenheima ochotnika z armii francuskiej. Ranga ta być może wskazuje, iż mógł wcześniej uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Belgii. Wraz z ok. 1.000 osobowym oddziałem Blankenheima wkroczył w rejonie Kruszwicy na teren Królestwa. Poległ 26.04.1863 r. w zwycięskiej potyczce pod Nowa Wsią (czasem określaną jako bitwa pod Racięcinem). Pochowany został na cmentarzu w pobliskim Sadlnie wraz z 25-ma innymi powstańcami.
Mogiła ta, niegdyś rozległa, zbiegła się do jednego zadbanego grobu. Niestety brak na nim nazwisk poległych.
Obrazek

W Bibliotece Raczyńskich przechowywana jest pruska mapa obejmująca Wielkie Księstwo Poznańskie i część Królestwa. znaleziona przy poległym Nikodemie. Na odwrocie mapy znajduje się nota uczyniona przez XIX-wiecznego kustosza zbiorów Raczyńskich Antoniego Bederskiego, iż brunatne plamy na mapie to „Ślady krwi Nikodema Maryańskiego poległego w roku 1863 w powstaniu”. Na mapie czerwoną kredką, chyba ręką Nikodema, zaznaczona jest marszruta oddziału z Poznania w rejon Nowej Wsi. Ponadto okoliczności śmierci Nikodema opisuje jego ojciec Sylwester w nocie dla pozostałych synów. Dokument ten jest przechowywany w Bibliotece Raczyńskich.
Obrazek

Obrazek
Aleksander (1845-1912) podobnie jak Witalis był duchownym. Był kapelanem żeńskiego zakonu Sercanek i po kasacie tego zakonu w Wielkopolsce wraz z podopiecznymi przeniósł się do Lwowa. Był wybitnym bibliofilem, wydawcą zabytków literatury polskiej. To on pierwszy wydał kazania ks. Piotra Skargi. Zebrał pokaźny księgozbiór, który na koniec życia podarował bibliotece TPN, którego był członkiem. Jako emeryt powrócił do Gniezna. To on przed śmiercią zdeponował w Bibliotece Raczyńskich papiery rodzinne Maryańskich, zastrzegając ich udostępnienie w 30 lat po jego śmierci. Pochowany jest w Gnieźnie. Posiada notę biograficzną w PSB.
Obrazek
Modest (1854-1914) - inżynier górnik i eksploatator złota w Ameryce i Australii. Wydawca polskiej prasy w USA. Odsyłam tu do obszernej noty na jego temat udostępnionej w 2007 r. przez Sławka Łubińskiego w wątku „Osoby związane z Gnieznem”. Nota ta bazuje na biografii Modesta w PSB.
Analizując notę biograficzną Modesta w PSB zwróciłem uwagę, iż aż 6 krotnie przepłynął on Pacyfik i 10-krotnie Atlantyk. Był zatem wybitnym globtroterem.
Dopowiem jeszcze, iż Modest utrzymywał bliskie kontakty z rodziną mego pradziadka Stanisława Maryańskiego nauczyciela w Kłecku, który był o 8 lat starszy od Modesta. Pewne dane wskazują, iż Modest mógł wspomagać finansowo moją prababkę Bronisławę, gdy ona owdowiała. Po zlikwidowaniu ok. 1889 r. mieszkania w Kłecku przeniosła się do Poznania gdzie przy ul. Półwiejskiej prowadziła bursę dla chłopców z ziemiańskich rodzin.
Ok. 1895 r. Modest zaoferował zabranie do Ameryki jej dorastającego syna Bronka, by tam go wykształcić na inżyniera górnika. Jednak plan ten nie został zrealizowany i Bronek (mój dziadek) ukończył stomatologię w Gryfii czyli Greiswaldzie.
Prawdopodobnie Modest oraz dwaj jego bracia ks. Witalis i ks. Aleksander uczestniczyli w weselu moich pradziadków Stanisława i Bronisławy w Łopiennie w 1874 r. , zatem mogli dotykać wyprawowego srebrnego sztućca mej prababki, z którego zachowała się jedna wielka 30-centymetrowa łyżka do sosów oraz wielkiego wyprawowego obrusa - obie te pamiątki posiadają monogram panieński mej prababki. Dwa razy do roku te pamiątki pojawiają się na moim stole świątecznym zmuszając do zadumy nad upływającym szybko czasem.
„Gdy w wyobraźni słyszę gwar
Rozmowy Krewnych Co Odeszli
- Tak chciałbym boski posiąść dar,
By wskrzeszać, by na ziemię zeszli.
By siedli wszyscy w krąg do stołu…
Ach ! Cóż by to był za piękny czas !
Rozmowy wiedli by pospołu,
A Pradziad mógłby poznać nas.
Lecz próżne moje są marzenia,
Czas bowiem naprzód bieży wciąż,
My też przejdziemy we wspomnienia.
Ach Mojro Kloto ! Mocno nasze nitki wiąż !!!”


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Krzysztofie, dziękuję za ten interesujący wpis i wzruszający wiersz.
Nikodem uczestnik powstania styczniowego. Zapewne wiesz, że istnieje baza powstańców utworzona w celu upamiętnienia tych walk o wolność. A zbliża się 150 rocznica. Czy mógłbyś wpisać obszerniejszą notkę o swym krewnym do owej bazy-jak na razie są tam o Nikodemie tylko króciutkie wzmianki i zbiorowa fotografia.
http://www.genealogia.okiem.pl/powstanies/

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Bardzo dziękuję Krzysztofie za obszerną odpowiedź.
Szkoda, że nie potrafię w dalszym ciągu odnaleźć wspólnego mianownika z moją rodziną...
Nic, trzeba szukać dalej!

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2013, 07:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

No i wczoraj wreszcie doczekałem się na rozwiązanie zagadki.
Okazuje się, że kombinowałem w dobrym kierunku i to:

zbyhu napisał(a):
Józef Maryański (* 1787, + 10.10.1856) i Agnieszka Lewandowska mają przynajmniej jedną córkę i syna:
- Rozalia Maryańska (* 1836, wyszła za Bartłomieja Lisieckiego 20.11.1859)
- Michał Maryański (* 1822)

Michał Maryański miał prawdopodobnie dwie żony (albo były dwa Michały):
- Jadwiga Mrozińska (*1821, + 22.06.1856, ślub 1848) - miał z nią syna Franciszka Maryańskiego, który jednak zmarł jako dziecko (*1855, + 14.06.1856)
- Konstantia Drzazga alias Drażdżyńska (* 1835, ślub 1856) - najmłodsze dziecko jest z 1857 r, najstarsze z 1871:
- Franciszka Maryańska (* 1857, + 1857)
- Marianna Maryańska (* 1859) - wyszła za Stanisława Szałata w 1876
- Magdalena Maryańska (* 1865, + 1873)
- Rozalia Maryańska (* 1869, + 1870)
- Rozalia Maryańska (* 1871) - wyszła za Walentego Ratajczak w 1891


... jest rodzina Franciszka Maryańskiego.

Franciszek Maryański urodził się w Popowie Tomkowym w 1862 roku, ojcem był Michał Maryański, matką Konstancja Drzazdżyńska.
Wszystko to wiem z aktu jego ślubu z moją prababcią Petronelą Żółć, który otrzymałem wczoraj:
https://dl.dropbox.com/u/56769024/slub1.jpg
Także miałem rację pisząc:

Cytuj:
Rozbieżność dat między poszczególnymi dziećmi skłania do przypuszczenia, że mogło być ich więcej...


Chyba 5 lat tego szukałem... :D

Oczywiście prośba dalej aktualna - jeśli ktoś ma informacje o tej konkretnej rodzinie, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2017, 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam,

Czy ktoś ma może pełny dostęp do zasobów Familysearch?
Chciałbym ściągnąć akt urodzenia Michała Maryańskiego z 1822 roku. Z tego co wiem urodził się w Wilamowie k. Łopienna i akt powinien być w zasobach spod poniższego linku, do którego nie mam dostępu:
https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=344108

Akta urodzeń 1821-1830
Family History Library
International Film
1194971 Item 2

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Zbigniew Maryański

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2017, 17:12 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2009, 18:26
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Witam
Akta urodzeń z parafii Łopienno są również dostępne pod linkiem https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=344108 od skanu 899.

Akt urodz. Michała Maryańskiego to poz. 36 z 1823 r. https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=344108

W tych latach znalazłam jeszcze urodz. Franciszka poz.65/1828 , jest jeszcze Marianna poz. 16/1821, ale tu już inni rodzice .
Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2017, 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam,

Serdecznie dziękuję za linka i pomoc!
Akt urodzenia już ściągnąłem.

O tym bracie Michała - Franciszku Maryańskim - to nie wiedziałem.
Fajnie byłoby go teraz "dopasować" do jakiejś linii Maryańskich. Pasuje mi na męża Rozalii Szeląg, ale muszę znaleźć dowody.

A czy jest też dostęp ogólny do aktów ślubuz Łopienna?
Tam chcę zdobyć akt ślubu Józefa Maryańskiego z Agnieszką Lewandowską.

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2017, 18:17 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2016, 15:46
Posty: 185
Akt ślubu Józef Maryański, Agnieszka Lewandowska

parafia Łopienno 1822/6

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=344108

pozdrawiam
Aleksandra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2017, 06:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam,

Serdecznie dziękuję :).

Wczoraj spędziłem kilka godzin na poszukiwaniach i udało mi się wykopać sporo dzieci Józefa Maryańskiego i Agnieszki Lewandowskiej:
1823 - Michał Maryański
1825 - Katarzyna Maryańska
1828 - Franciszek Maryański
1831 - Marianna Maryańska
1833 - Szczepan Maryański
1836 - Klara Maryańska (tu ciekawe, bo do tej pory znałem ją jako Rozalię - takie imię występuje przy jej ślubie)
1839 - Andrzej Maryański

Niestety nie natknąłem się na akt urodzenia Józefa Maryańskiego, który (wnioskując po akcie ślubu) powinien urodzić się w 1798 roku, a przekopałem lata 1792-1802.

Ale owoce poszukiwań zacne. Może uda mi się połączyć coś nowego. Najciekawiej wygląda Franciszek Maryański z 1828 i Andrzej z 1839.

Nic, szukam dalej. Trzeba teraz przejrzeć akta zgonów, czego nie lubię :).

Pozdrawiam
Zbigniew Maryański

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL