Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 sty 2009, 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witam !
W imieniu mojej kuzynki nawiaze kontakt z osobami o nazwisku Kluczyński oraz ze wszystkimi, ktorzy to nazwsko maja w swoich drzewach. Poszukujemy Kluczynskich z okolic Poznania (Lodz, Dopiewo, Dopiewiec)

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KLUCZYŃSCY
PostNapisane: 17 sty 2009, 19:37 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!W moim drzewie mam Kluczyńskich,a mianowicie moim pra. byli Antoni Kluczyński(1864-1932) i Rozalia zd.Dudziak(1864-1932) z Markowic k/ Środy Wlkp.Wiem,że pochodzili z okolic Modrza, Dopiewa ponieważ moja babcia Marianna(1886-1940) urodziła się w Gołuskach.Jestem zainteresowany danymi o przodkach mojego pra.,służę danymi o Jego potomstwie.Duża rodzina Kluczyńskich mieszkała w o okolicach Będlewa jak wynika z Poznań-Projekt ale ja nie mogę znależć na razie powiązania bo korzystam z przekazów rodzinnych .
Pozdrawiam Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 sty 2009, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witam :)
Dziekuje za informacje. Kluczynskimi jest zainteresowana moja kuzynka i jej maz. A czy byles kiedykolwiek na zlocie Kluczynskich w Konstancinie u siostr?
Ich dziadkiem byl Jakub Kluczynski ur. w Bedlewie, (syn Franciszka i Antoniny Stepa) zam. Dopiewiec, ktory w 1881 roku ozenil sie z Katarzyna Remlein.

Napisze na priv.

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 25 sty 2012, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
guciorek napisał(a):
Witam !
W imieniu mojej kuzynki nawiaze kontakt z osobami o nazwisku Kluczyński oraz ze wszystkimi, ktorzy to nazwsko maja w swoich drzewach. Poszukujemy Kluczynskich z okolic Poznania (Lodz, Dopiewo, Dopiewiec)

Slawa


Pawel napisał(a):
Witam!W moim drzewie mam Kluczyńskich,a mianowicie moim pra. byli Antoni Kluczyński(1864-1932) i Rozalia zd.Dudziak(1864-1932) z Markowic k/ Środy Wlkp.Wiem,że pochodzili z okolic Modrza, Dopiewa ponieważ moja babcia Marianna(1886-1940) urodziła się w Gołuskach.Jestem zainteresowany danymi o przodkach mojego pra.,służę danymi o Jego potomstwie.Duża rodzina Kluczyńskich mieszkała w o okolicach Będlewa jak wynika z Poznań-Projekt ale ja nie mogę znależć na razie powiązania bo korzystam z przekazów rodzinnych .
Pozdrawiam Paweł


Witam. Moja babcia nosila nazwisko Kluczyńska Julianna rodzce to Szczepan lub Stefan Kluczyński i Antonina z domu Blaszczyk pochodzili z Miesciska woj.wielkopolskie.P :!: ozdrawiam Ewa

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 02 lut 2012, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Moi prapra. Marcin Kluczyński{1826-1897) i Antonina zd. Jaśniak mieszkali w Gołuskach k/Poznania.Do tej pory ustaliłem dwójkę ich synów tj. Andrzeja(1858-?) i Antoniego(1864-1928) mój pradziadek.W 1932 roku ukazał się nekrolog w Dzienniku Poznańskim o śmierci mojej prababci Rozalii Kluczyńskiej,w której wymieniona jest między innymi rodzina z "Wągrówca".Być może Twój pra. Szczepan był krewnym{bratem} mojego pra.

Pozdrawiam!
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 03 lut 2012, 08:54 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Pawel napisał(a):
Witam!Moi prapra. Marcin Kluczyński{1826-1897) i Antonina zd. Jaśniak mieszkali w Gołuskach k/Poznania.Do tej pory ustaliłem dwójkę ich synów tj. Andrzeja(1858-?) i Antoniego(1864-1928) mój pradziadek.W 1932 roku ukazał się nekrolog w Dzienniku Poznańskim o śmierci mojej prababci Rozalii Kluczyńskiej,w której wymieniona jest między innymi rodzina z "Wągrówca".Być może Twój pra. Szczepan był krewnym{bratem} mojego pra.

Pozdrawiam!
Paweł

witam!Równiez mam rodzine w Wagrowcu!Matka Szepana to Anna Peschka?? a ojciec Wlasyslaw lub Stanislaw Kluczyński.Szcepan ur.w 1891 roku w Zakrzewiu.moze to kuzynostwo??Jezeli bedziesz mial wiecej informacji na temat Kluczynskich pisz!!Anna Peschka pochodzenia prawdopodobnie niemieckiego?!Nie moge nigdzie znalezc aktu jej urodzenia.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 18 lut 2012, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2012, 19:13
Posty: 9
Dobry wieczór moja babcia ,mama mojej mamy tez była z domu Kluczyńska,ur. się w Komornikach w 1896 roku. W1921 roku poślubiła Franciszka Marcinkowskiego w Poznaniu i od lat 50 mieszkała w Gorzowie .

_________________
Serdeczności Rita


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 18 lut 2012, 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
[quote="Pawel"]Witam!Moi prapra. Marcin Kluczyński{1826-1897) i Antonina zd. Jaśniak mieszkali w Gołuskach k/Poznania.Do tej pory ustaliłem dwójkę ich synów tj. Andrzeja(1858-?) i Antoniego(1864-1928) mój pradziadek.W 1932 roku ukazał się nekrolog w Dzienniku Poznańskim o śmierci mojej prababci Rozalii Kluczyńskiej,w której wymieniona jest między innymi rodzina z "Wągrówca".Być może Twój pra. Szczepan był krewnym{bratem} mojego pra.

Pozdrawiam!
Paweł[/quote]
Witam !
Pawle tak z ciekawości,czy Antonina to może córka Andrzeja Jaśniaka i Marianny?
Mój pra Mikołaj Bąk ślubował w 1844 roku z Helena Jaśniak ur.w 1822 r w Drożdzycach parafia Modrze.
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 19 lut 2012, 11:12 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
RITA napisał(a):
Dobry wieczór moja babcia ,mama mojej mamy tez była z domu Kluczyńska,ur. się w Komornikach w 1896 roku. W1921 roku poślubiła Franciszka Marcinkowskiego w Poznaniu i od lat 50 mieszkała w Gorzowie .

Witam.Ja jestem z Gorzowa Wlkp moja babcia Juianna z domu Kluczynska pochodzila z Miesciska ale po slubie od 1945 mieszkala w Gorzowie wlkp .jak miala na imie twoja babcia i jej rodzice?

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:28 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2012, 19:13
Posty: 9
WITAJ EWO. Babunia miała na imię Jadwiga a jej rodzice to Józef i Michalina.

_________________
Serdeczności Rita


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 19 lut 2012, 19:43 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
RITA napisał(a):
WITAJ EWO. Babunia miała na imię Jadwiga a jej rodzice to Józef i Michalina.

Witam Rito a czy Józef mial brata lub kuzyna Wladyslawa i gdzie byl urodzony?

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 19 lut 2012, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
ewa7624 napisał(a):
RITA napisał(a):
WITAJ EWO. Babunia miała na imię Jadwiga a jej rodzice to Józef i Michalina.

Witam Rito a czy Józef mial brata lub kuzyna Szczepana i gdzie byl urodzony?

Rodzice Szaepana to Wladyslaw i Anna Kluczyńscy

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 lut 2012, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Krzysztofie moja prapra Antonina Kluczyńska(1824-1900) była córką Eugeniusza i Marianny Jaśniak.Prawdopodobnie pochodziła z Łagiewnik t.j. blisko Drożdżyc możliwe jest,że byli spokrewnieni z Andrzejem .Pierwszym mężem Antoniny był Wojciech Ławniczak,z którym miała córkę Mariannę, żonę Jana Cerby z Konarzewa.
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 lut 2012, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2012, 19:13
Posty: 9
Witam,ojciec Jadwigi Józef Walentin nie miał brata ,a o kuzynie niestety nic nie wiem.Przynajmniej na razie.

_________________
Serdeczności Rita


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 lut 2012, 22:16 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
RITA napisał(a):
Witam,ojciec Jadwigi Józef Walentin nie miał brata ,a o kuzynie niestety nic nie wiem.Przynajmniej na razie.

Witam szkoda bo ja tez nie mam za duzo informacji z opowiadan babci miala w gorzowie kuzynke ?Jutro zadzwonie do cioci moze ona cos wiecej bedzie wiedziec.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 23 lut 2012, 14:27 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Witaj Rito.Wiec dzwonilam do cioci imienia nie zna ale wie ze mieszkala gdzies na Warszawskiej w Gorzowie to prawie jak na Czechow sie jedzie .Czekam na odpowiedz czy na tej ulicy mieszkala Jadwiga.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 23 lut 2012, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Paweł!
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam: Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 25 lut 2012, 19:42 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2012, 19:13
Posty: 9
Dobry wieczór Ewo,troszkę to trwało ale dowiedziałam od moich ciotek że babunia nie miała krewnych w Gorzowie. Babunia Jadwiga urodziła się i do wojny mieszkała w Poznaniu,jej ojciec nie miał brata tylko trzy siostry. A Jadwiga miała dwóch braci Stanisława i Wincentego. Ten drugi zmarł bezdzietnie w 2000roku pod Londynem gdzie mieszkał od1946.A Stanisław od po wojnie mieszkał w Dreznie.

_________________
Serdeczności Rita


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 28 lut 2012, 14:16 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
To nazwisko znam z Puszczykowa pod Poznaniem - lata okupacji i po wojnie.Nie wiem,czy potomkowie mieszkają tam do dziś?
Pozdrawiam
Bogusław Kwiatecki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 28 lut 2012, 20:15 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
RITA napisał(a):
Dobry wieczór Ewo,troszkę to trwało ale dowiedziałam od moich ciotek że babunia nie miała krewnych w Gorzowie. Babunia Jadwiga urodziła się i do wojny mieszkała w Poznaniu,jej ojciec nie miał brata tylko trzy siostry. A Jadwiga miała dwóch braci Stanisława i Wincentego. Ten drugi zmarł bezdzietnie w 2000roku pod Londynem gdzie mieszkał od1946.A Stanisław od po wojnie mieszkał w Dreznie.

Witaj Rto moze nie wiedziala ze miala krewnych w Gorzowie moze to bylo kuzynostwo w Gorzowie byla jeszcze jedna kuzynka babci i po mezu nazywala sie Rajmund Maria

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 10 mar 2012, 21:30 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2012, 21:11
Posty: 2
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Witam, mój pradziadek Walenty Dudziak był bratem Rozalii Kluczyńskiej z Markowic, pradziadek spoczywa na cmentarzu w Środzie Wielkopolskiej, Rozalia w Markowicach przy kościele, kilka lat temu przez Wiktorię Dudziak (córkę Walentego) poznałam Pani ąDanutę Paschke z d. Kluczyńska, która kiedyś zamieszkiwała w Markowicach, potem w Swarzędzu, a teraz chyba w Kościanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 13 mar 2012, 21:30 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Lidio Rozalia i Antoni Kluczyńscy wraz czwórką swoich synów :Stanisławem(1895-1936) ,Ignacym (1898-1919),Antonim(1900-1964),Janem(1902-1937)pochowani są przy kościele w Krerowie.
Walenty Dudziak syn Wawrzyńca i Zofii zd. Grzelak oprócz Rozalii(1864-1932) miał jeszcze następujące rodzeństwo:Kacpra{1852-1857),Mariannę(1859-1859),Agnieszkę(1860-?) Kasztelan żonę Pawła i Katarzynę(1849-?) Nyczak żonę Walentego.
Wiem, że Walenty wraz z żoną Marianną(1861-?) zd.Jankowską miał siedem córek mieszkał w Włostowie k/Środy Wlkp.jeśli to możliwe chciałbym trochę więcej inf. o Jego rodzinie może być na priv.
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 kwi 2012, 14:23 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam!
Czy KLUCZYŃSKI z rejonu Konarzewa/Wielkopolska/ są w kręgu zainteresowania?
Pozdrawiam - kwiat
b.kwiatecki@bankowy.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 kwi 2012, 20:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Dla mnie jak najbardziej Konarzewo/Dopiewiec jest w kręgu zainteresowania

Pozdrawiam
Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 kwi 2012, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam!
Tak się składa, że kuzynka mojej mamy- Agnieszka Szaroszyk z Chomęcic w roku 1897 bierze ślub w Konarzewie z Franciszkiem Kluczyńskim z Konarzewa(jest w bazie ZOSIA pod "Szaroszyk").Nie mogę ustalić miejsca ur.Franciszka i nic nie wiem o dzieciach z tego małżeństwa. Czy Pani ma jakieś informacje w tym temacie?
Pozdrawiam - kwiat
Proszę o wiadomość pw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 17 kwi 2012, 22:42 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2012, 21:11
Posty: 2
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Paweł ze Śremu, dawno nie wchodziłam na to forum jestem troczę zajęta zawodowo i byłam chora, ale chętnie nawiąże kontakt, tak jak pisałam jestem prawnuczką Walentego (wnuczką Agnieszki- jednej z nie siedmiu ale dziewięciu jego córek (tych dzieci które przeżyły, bo było ich więcej)- trzy lata temu zmarła Wiktoria, ostatnia z córek Walentego,opiekowałam się w moim domu nią i dwa lata przed śmiercią odwiedziła ją Pani Danusia Kluczyńska, mam gdzieś zdjęcie. Proszę napisać czy jest Pan tylko związany z rodziną Kluczyńskich czy także Dudziaków, pozdrawiam mój mail lidiakisielewska6@ wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 18 kwi 2012, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Lidio jestem spokrewniony z Kluczyńskimi i z Dudziakami,moi pra. Antoni i Rozalia zd.Dudziak Kluczyńscy mieszkali początkowo w Gołuskach k/Konarzewa a pózniej w Markowicach k/Środy.W moim drzewie,tworzonym na portalu My Heritage mam gałązkę dotyczącą rodziny Dudziaków.Wysłałem zaproszenie i zapraszam wspólnego tworzenia.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: j
PostNapisane: 23 kwi 2012, 01:32 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2012, 01:17
Posty: 1
cześć. jestem z Warszawy. Cieszę się że Kluczyńscy się integrują i szukają. Generalnie pochodzimy ponoć z Litwy i WSZYSCY w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy spokrewnieni. Mamy nawet ulicę w Warszawie. Rodziny Kluczyńskich. Pozdrawiam Kluczyńskich i przypominam że nie tylko w Wielkopolsce mieszkamy>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 23 kwi 2012, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Myślę(moje przypuszczenia) ,że istnieje kilka źródeł i miejsc gdzie pojawia się nazwisko Kluczyński i niekoniecznie ze sobą powiązane.Ród Kluczyńskich herbu Jasieńczyk wywodzi się z miejscowości Klucze w Małopolsce z okolic Buska, od którego przyjął nazwisko i prawdopodobnie część tego rodu trafiła na Litwę spokrewnieni z Lanckorońskimi (abp Wincenty Kluczyński) część w okolice Kielc (bp Andrzej Kluczyński).Linia Kluczyńskich bez herbu z Wielkopolski prawdopodobnie przyjęła nazwisko od miejscowości Kluczewo k/Śmigla (jeden ród) i od miejscowości Kluczewo k/Szamotuł (drugi ród).Duży ród Kluczyńskich występuje też w okolicach Gorzyc na Pałukach jak i na Pomorzu.Jak na razie nie znalazłem powiązania między tymi rodami.Jeśli ktoś ma trochę więcej inf. o pochodzeniu i powiązaniach między tymi rodzinami to proszę o nie.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 23 kwi 2012, 21:25 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam Pawła!
W Gołuskach był chyba też Franciszek Kluczyński s. Franciszka i Katarzyny Mielcarek.Urodzony w roku 1873, zmarł w 1970?. W roku 1897 ożenił się z Agnieszką Szaroszyk z Chomęcic.
Pozdrawiam - kwiat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: j
PostNapisane: 24 kwi 2012, 10:27 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
kluczyn7 napisał(a):
cześć. jestem z Warszawy. Cieszę się że Kluczyńscy się integrują i szukają. Generalnie pochodzimy ponoć z Litwy i WSZYSCY w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy spokrewnieni. Mamy nawet ulicę w Warszawie. Rodziny Kluczyńskich. Pozdrawiam Kluczyńskich i przypominam że nie tylko w Wielkopolsce mieszkamy>

Witam czy twoja rodzina pochodzila z wielkopolski?

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 28 kwi 2012, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
guciorek napisał(a):
Dla mnie jak najbardziej Konarzewo/Dopiewiec jest w kręgu zainteresowania

Pozdrawiam
Slawa



Witaj Sławko,
Wczoraj poszukiwałem groby przodków w Konarzewie, a ponieważ zapamiętałem Twój post, więc podaję to co znalazłem:
Kluczyńscy
Jan 1870 -1949
Anna 1888 - 1969
Franciszek 1907 - 1944

Również na nagrobku widnieje nazwisko
Gryska Gabriela 1915 - 2001.


pozdrawiam
Piotr

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 29 kwi 2012, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Dziekuje bardzo za info

Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 19 cze 2012, 12:06 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2012, 11:36
Posty: 1
Witam
Paweł, żeby sprawę bardziej skomplikować podaję inne gniazdo rodowe Kluczyńskich:
Mój dziadek Wincenty Kluczyński herbu Jasieńczyk /sygnet w posiadaniu/ pochodził z Bobrujska nad Berezyną.Majątkiem rodowym były pobliskie Ozarycze,a w Bobrujsku posiadali dom przy ulicy Gogolewskiej.Ukończył szkołe oficerską w Tyflisie/ob. Tbilisi/ i brał udział w I w.św. jako oficer carski.
Później wraz z korpusem gen. Dowobora-Muśnickiego znalazł się w Wielkopolsce gdzie był dowódca 69 PP w Gnieźnie /1920-1935/.Zdymisjonowany za brak poparcia Piłsudskiego przez pułki poznańskie
mieszkał do 1939 w Gnieźnie/przy ul. Dąbrówki a potem Mieszka/W czasie walk 1939 Był dowódcą obrony p.lot. sztabu Armii Poznań.Po kapitulacji po Warszawą dostał się do oflagu IIC Woldenberg.
Po wojnie / dalej mieszkając w Gnieźnie/ był inspektorem szkół podchorążych.Zmarł w 1951 w Gnieźnie,
Jego grób do lat 80 znajdował się na lewo od wejścia na cmentarz/obecnie ekshumowany spoczywa w Wieliczce obok córek i żony/
Tyle z przekazów rodzinnych, może ktoś wie więcej?
Pozdrawiam wszystkich Kluczyńskich!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 cze 2012, 19:37 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Jarku w Oflagu II C w Waldenbergu osadzeni byli moi wujkowie Józef,Antoni,Alfons i Wacław Kluczyńscy,którzy brali udział w kampanii wrześniowej w szeregach Armii Poznań.Józef Kluczyński(1893-1964) oficer armii pruskiej uczestniczył w powstaniu wielkopolskim w dowództwie frontu północnego dowodzonego przez pułk.Grudzielskiego,później pełnił służbę oficera liniowego do 1922 w 58 P.P.Wlkp.W sierpniu w 1939r.został powołany jako oficer rezerwy do służby wojskowej w Wydziale II,gdzie po kapitulacji Warszawy dostał się do niewoli.W Waldenbergu angażował się w prace oświatową i gospodarczą,był członkiem sądu koleżeńskiego.Z przekazanych mi informacji od cioci (córki Józefa)wnioskuję że,mój wujek znał dobrze Twojego dziadka ,ponieważ pod koniec lat 40 odwiedził Go w Jerce k/Kościana pułk.Kluczyński i długo ze sobą rozmawiali w zamkniętym pokoju, a na pytanie kto to był wujek odpowiedział "daleki krewny"

Pozdrawiam
Pawel.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 15:36 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Witam wszystkich .Otrzymalam dzis akty zgonu moich prapradziadkow i niestety zadnych danych co do rodziców ani u dziadka ani u babi .Jest napisane miejce urodzenia i dane rodziców nieznane przez zgłaszajacych.Mam tylko daty zgonów Anna Kluczyńska z Paszków 1932rok Miescisko zmarla w wieku 72 lat i dziadka Stanislaw Kluczyński 1934 zmarl w wieku 78 lat Miescisko. ,zglaszajaca zgon Joanna Wieczorek corka.Moze cos komu mówia te nazwiska i imiona.Co dalej robic z tym fantem nie mam pomyslu gdzie dalej szukac? :|

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 17:30 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Pani Ewo!
Czy dobrze rozumiem, że babcia zmarła w Mieścisku w roku 1932, a dziadek także w Miescisku w 1934? Jeżeli tak jest, to ksero aktów ich zgonów uzyska Pani za kilka złotych z Urzędu Gminy w Mieścisku.Sam też stamtąd otrzymywałem potrzebne dokumenty.
Nazwisko Kluczyński , jeśli dobrze pamiętam, można też spotkać w księgach parafialnych Sarbii, sąsiadującej z Mieściskiem. Proszę o kontakt na moją skrzynkę
b.kwiatecki@ bankowy.com.pl
Pozdrawiam - kwiat
Bogusław Kwiatecki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam!
Ksera aktów zgonu w/w małżonków w USC Duszniki lub Młodasko /nie Mieściskach/ - jeśli chodzi o parafię to z pewnością Bytyń, albo Ceradz Kościelny.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 20:42 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witaj, Jacku!
Nie rozumiem, dlaczego aktów zgonów z miejscowości Mieścisko nie szukać w Miescisku?
Chodzi o rok 1932 i 1934.Wtedy był tam USC i parafia.Możesz wyjaśnić?
Pozdrawiam
kwiat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Mam akty zgonów jak pisalam wyzej tylko nie ma w nich danych o rodzicach prapradziadków,czyli imion ich rodzicow i nazwisk.Pisze miejsce urodzenia nieznane i imiona rodziców nieznane.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 06 lip 2012, 22:59 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
W Mieścisku pow Wągrowiec mieszkała rodzina Michała Kluczyńskiego i Józefy Tańskiej (slub ich jest na PP,Mieścisko 11/1845)
dzieci ich to:Ignacy ur.26.07.1852 Kożlanka
Szczepan ur.16.12.1855 Kożlanka
Wacław ur.23.09.1860 Mieścisko
Hipolit Ur.13.08.1862 Mieścisko
Kamil ur.19.08.1865 Miescisko
chrzestnymi jednego z dzieci byli Jakub Kluczynski i Agnes Talarewicz
Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 07 lip 2012, 09:09 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
lusia1942 napisał(a):
W Mieścisku pow Wągrowiec mieszkała rodzina Michała Kluczyńskiego i Józefy Tańskiej (slub ich jest na PP,Mieścisko 11/1845)
dzieci ich to:Ignacy ur.26.07.1852 Kożlanka
Szczepan ur.16.12.1855 Kożlanka
Wacław ur.23.09.1860 Mieścisko
Hipolit Ur.13.08.1862 Mieścisko
Kamil ur.19.08.1865 Miescisko
chrzestnymi jednego z dzieci byli Jakub Kluczynski i Agnes Talarewicz
Elżbieta

Witam Elu napewno jestem spokrewniona z ta rodzina ale bedzie to chyba kuzynostwo gdyz moj pradziadek mieszkal w Kozlance i babcia moja tez jest tam urodzona.Informacje napewno sie przydadza.Intryguje mnie ten WacLaw gdyz moj prapradziadek ma pisane raz Wladislaus a raz Stanislaw a moze ma byc Waclaw .Posiadam akt slubu Stanislawa Kluczynskiego(nie jestem pewna czy to akt prapradziadków ale go wyciagnelam z archiwum) i jest tam napisane matka Josepa Tanska a ztego co piszesz to Waclaw najbardziej pasuje. Syn Stanislawa to Szczepan ur. 1891 Zakrzewo moj pradziadek .Elu jezeli masz wiecej informacji to prosze napisz. :)

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 07 lip 2012, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witaj Ewo - podaję Ci jeszcze jeden trop do Kluczyńskich.
20.01.1867 w parafii Sarbia / koło Mieściska/ bierze ślub Jakub Kluczyński /lat 40/- wdowiec
z Kuszewa z Magdaleną Rakoską /lat 35/- wdowa z Sarbii.
Pozdrawiam - kwiat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 07 lip 2012, 12:39 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Oj Ewo,Ewo!
Ostatnim postem wywrócilaś wszystko.Piszesz,że posiadasz akt ślubu Stanislawa i jego matką jest Józefa Tanska.Wczoraj przejrzałam wszystkie skany z Mieściska i nie ma w rodzinie Michala i Józefy syna Stanislawa,znalazłam tylko to co napisalam.Sprawdż jeszcze to, czy Julianna może być córką tego Szczepana,którego wymieniłam.Podejrzewam,że mamy tu do czynienia z trzema rodzinami równolegle.Michal (1822), Marcin(1826) i Jakub(1827) a ponieważ w rodzinach powtarzają sie imiona ,dlatego należy obrać właściwa ścieżkę.Napewno po jakimś czasie połączysz wszystko.Życzę powodzenia Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 07 lip 2012, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
lusia1942 napisał(a):
Oj Ewo,Ewo!
Ostatnim postem wywrócilaś wszystko.Piszesz,że posiadasz akt ślubu Stanislawa i jego matką jest Józefa Tanska.Wczoraj przejrzałam wszystkie skany z Mieściska i nie ma w rodzinie Michala i Józefy syna Stanislawa,znalazłam tylko to co napisalam.Sprawdż jeszcze to, czy Julianna może być córką tego Szczepana,którego wymieniłam.Podejrzewam,że mamy tu do czynienia z trzema rodzinami równolegle.Michal (1822), Marcin(1826) i Jakub(1827) a ponieważ w rodzinach powtarzają sie imiona ,dlatego należy obrać właściwa ścieżkę.Napewno po jakimś czasie połączysz wszystko.Życzę powodzenia Elżbieta


Stanislaw Kluczyński i Anna Paschka(Paszka) poznan project Janowiec 1884 mam akt w domu i tam pisze ze matka Stanislawa to Joshepa Tanska a ojciec chyba Michal ale nie moge rozczytac swiadkiem byl Michal Kluczyński i Franciszek Andrzejewski.Stanislaw jest w nawiasie zapisany a wczesniejsze imiina nie moge rozczytac ale wydaje mi sie ze to Wladyslaw Stanislaus (Stanislaw)Kluczynski :?: :?: tak zapisane imie slubujacego
Co do Córki mojego Szczepana ur.1891 pradziadek to mial on córke Julianne która byla moja babcia ur.1924r a co do córki Twego Szczepana to nie wiem

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Ostatnio edytowano 07 lip 2012, 15:59 przez ewa7624, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 07 lip 2012, 15:38 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
kwiat napisał(a):
Witaj Ewo - podaję Ci jeszcze jeden trop do Kluczyńskich.
20.01.1867 w parafii Sarbia / koło Mieściska/ bierze ślub Jakub Kluczyński /lat 40/- wdowiec
z Kuszewa z Magdaleną Rakoską /lat 35/- wdowa z Sarbii.
Pozdrawiam - kwiat


Dzieki za informacje ale na razie nic mi to nie mówi,ale zakoduje to moze sie przydac :D moze dojde do slubu Jakuba.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 12 lip 2012, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2012, 16:51
Posty: 7
Lokalizacja: Czerwin
Pawel napisał(a):
Witam!Myślę(moje przypuszczenia) ,że istnieje kilka źródeł i miejsc gdzie pojawia się nazwisko Kluczyński i niekoniecznie ze sobą powiązane.Ród Kluczyńskich herbu Jasieńczyk wywodzi się z miejscowości Klucze w Małopolsce z okolic Buska, od którego przyjął nazwisko i prawdopodobnie część tego rodu trafiła na Litwę spokrewnieni z Lanckorońskimi (abp Wincenty Kluczyński) część w okolice Kielc (bp Andrzej Kluczyński).Linia Kluczyńskich bez herbu z Wielkopolski prawdopodobnie przyjęła nazwisko od miejscowości Kluczewo k/Śmigla (jeden ród) i od miejscowości Kluczewo k/Szamotuł (drugi ród).Duży ród Kluczyńskich występuje też w okolicach Gorzyc na Pałukach jak i na Pomorzu.Jak na razie nie znalazłem powiązania między tymi rodami.Jeśli ktoś ma trochę więcej inf. o pochodzeniu i powiązaniach między tymi rodzinami to proszę o nie.

Pozdrawiam
Paweł

Witam, jestem tu od niedawna. Są jeszcze Kluczyńscy herbu Sas z Kluczowa (Kluczów Wielki i Kluczów Mały), to jest na Ziemi Halickiej (Ruś Czerwona). To tak na marginesie.
Linia wielkopolska raczej nie pochodzi od nazw tych wsi, ponieważ były to ziemie w administracji pruskiej i nazewnictwo polskie wprowadzono po 1918 roku. Podobnie na Pomorzu. Książę Sapieha dopiero zaczął sprowadzać z Mazowsza na Wielkopolskę katolicką ludność gdyż tereny tamte były wyniszczone wojnami i chorobami. Brakowało rąk do pracy. Nazwano ich Mazurami Wieleńskimi od Wielenia oczywiście, gdzie Sapieha rezydował. Mieszali się z rodzinami niemieckimi, najważniejsza była katolicka tradycja. Według mnie Kluczyńscy nie są rdzennymi mieszkańcami Wielkopolski, choć tam jest ich najwięcej.
Moja rodzina po mieczu pochodzi z Dopiewca. Najdalej doszedłem do Franciszka ale już nie wiem nic o jego rodzicach. Nie wiem też kiedy i gdzie się urodził (~1829?). Franciszek z Antoniną Stempa (1829-1909) wydali na świat sześcioro dzieci z czego połowa zmarła zaraz po porodzie. Jednym z nich był Jakub, mój pradziadek. Jakub miał dwie żony, które wydały na świat 16 dzieci z czego dorosłego wieku dożyło sześcioro. Między innymi Stanisław, mój dziadek. Oczywiście zainteresowany jestem rodem Kluczyńskich. Jeśli byłaby możliwość uzyskania jakiejś wiedzy z Kierunku Dopiewo - Dopiewiec to bardzo proszę. Pozdrawiam.
AK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 12 lip 2012, 21:36 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witaj AK!
Mam w swoim drzewie Franciszka Kluczyńskiego z Konarzewa.Żył w 1873-1970,jego rodzice : Franciszek Kluczyński i Katarzyna Mielcarek.Ożenił się z Agnieszką SZAROSZYK(1873-1948)
Ślub w USC Konarzewo w 1897 roku. SZAROSZYK to nazwisko rodowe mojej mamy.
Jeżeli ta informacja coś Panu da, proszę odpisać - kwiat
b.kwiatecki@bankowy.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 lip 2012, 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2012, 16:51
Posty: 7
Lokalizacja: Czerwin
kwiat napisał(a):
Witaj AK!
Mam w swoim drzewie Franciszka Kluczyńskiego z Konarzewa.Żył w 1873-1970,jego rodzice : Franciszek Kluczyński i Katarzyna Mielcarek.Ożenił się z Agnieszką SZAROSZYK(1873-1948)
Ślub w USC Konarzewo w 1897 roku. SZAROSZYK to nazwisko rodowe mojej mamy.
Jeżeli ta informacja coś Panu da, proszę odpisać - kwiat
b.kwiatecki@bankowy.com.pl


Cześć KWIAT.
Żoną Franciszka była Antonina Stempa/Stępa 1829-1909 to i on sam penie był jej rówieśnikiem?.
Mojemu Franciszkowi urodził się syn Jakub w 1855 roku więc to nie może być Twój, ale może być np. bratankiem mojego. Poza Jakubem byli jeszcze:
Wiktoria ur. w 1858;
Marianna 1863-68;
Stanisław i Józef 1865-1865;
Jan ur. w 1869 - pierwsza żona Antonina Grabska 1882-1904, druga Anna Szulc (brak danych).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kluczyńscy
PostNapisane: 20 lip 2012, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2012, 16:51
Posty: 7
Lokalizacja: Czerwin
kwiat napisał(a):
Witaj AK!
Mam w swoim drzewie Franciszka Kluczyńskiego z Konarzewa.Żył w 1873-1970,jego rodzice : Franciszek Kluczyński i Katarzyna Mielcarek.Ożenił się z Agnieszką SZAROSZYK(1873-1948)
Ślub w USC Konarzewo w 1897 roku. SZAROSZYK to nazwisko rodowe mojej mamy.
Jeżeli ta informacja coś Panu da, proszę odpisać - kwiat
b.kwiatecki@bankowy.com.pl


Cześć KWIAT.
Żoną Franciszka była Antonina Stempa/Stępa 1829-1909 to i on sam penie był jej rówieśnikiem?.
Mojemu Franciszkowi urodził się syn Jakub w 1855 roku więc to nie może być Twój, ale może być np. bratankiem mojego. Poza Jakubem byli jeszcze:
Wiktoria ur. w 1858;
Marianna 1863-68;
Stanisław i Józef 1865-1865;
Jan ur. w 1869 - pierwsza żona Antonina Grabska 1882-1904, druga Anna Szulc (brak danych).
WYSŁAŁEM NIECHCĄCY
Mężem Wiktorii był Wojciech Lechna - uczestnik Powstania Wiekopolskiego i Delegat na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu.
Jakub był dwa razy żonaty: Katarzyna Remlein, a następnie Maria Fercz. Z tych związków było 17-cioro dzieci, z których tylko sześcioro dożyło sędziwego wieku.
Interesuje mnie czy są jakieś wcześniejsze dane, może osiemnastowieczne dotyczące Kluczyńskich. Jeśli Pan coś wie to chętnie się dowiem. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
AK.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Slawo i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL