Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2010, 04:00 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2010, 03:47
Posty: 3
Poszukuje rodziny mojego dziadka(Jan Przybylski)ur w Niesłabinie w 1917 roku. Matka miała na imię Magdalena Przybylska, ojciec nieznany. Rodzinna historia mówi, że moja prababka pracowała jako służąca w okolicznym Dworze i miała nieślubne dziecko z...? tego właśnie nie wiem, pra dziadek zawsze mówił, ze u nas w żyłach płynie błękitna krew:) Niestety nic poza tym nie powiedział. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest zbyt dużo informacji, ale za każdą będę wdzięczna. W sumie to powinnam mieć inaczej na nazwisko i może gdzieś w okolicach Śremu żyje rodzina, o której nawet nie mam pojęcia...
Z góry dziękuje za informacje...BARDZO interesuje mnie historia mojej rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2010, 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
30 kilometrów od Niesłabina w miejscowości Zaparcin byli Ignacy i Magdalena Przybylscy w latach 1839-51,w 1858 Piotr Przybylski we Wronczynie.Byli chrzestnymi i świadkami ślubów w mojej rodzinie,niewykluczone więc,że jedna z wnuczek mogla mieć imię po babci i być tą Magdalena-matką dziecka.Nazwisko to występuje od 1776 również w Srocku-Józef Przybylski był wtedy chrzestnym w Modrzu

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 03:06 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2010, 03:47
Posty: 3
Tato mi opowiadał, ze jego praprababka i prababka lub prababka i babka(matka mojego dziadka-ojciec nie znany), obie miały na imię Magdalena. Nie pamiętam dokładnie. Z pani odpowiedzi wynika, ze to możne być ten trop. Za co bardzo dziękuję. zastanawia mnie natomiast kto był ojcem mojego dziadka skoro przejął on nazwisko po matce. Była bym wdzięczna, za więcej informacji, lub adresy stron, na których mogę je znaleźć.
pozdrawiam serdecznie i dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 09:19 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Agnieszko, sprawa podstawowa to dotrzeć do metryki chrztu (kościół parafialny w Śremie) i aktu urodzenia (Urząd Stanu Cywilnego Śrem) dziadka. Tam odczytać, kto zgłosił urodzenie i czy nie ma adnotacji świadczących o tym, że ojciec naturalny przyznał się do dziecka (choćby przez urzędowe dopisanie swojego imienia, bez nazwiska - widziałem taką adnotację w XX wieku w przypadku nieślubnego dziecka zarządcy i robotnicy dworskiej).

Druga sprawa - pochodzenie Magdaleny Przybylskiej - wymaga znalezienia jej aktu zgonu w odpowiednim USC bądź aktu ślubu (jeśli wyszła za mąż). Tam będą imiona jej rodziców oraz data i miejsce jej urodzenia.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Jeśli nie ma w akcie chrztu ojca,spróbuj z aktem urodzenia matki lub jej ślubu w Archiwum Państwowym w Poznaniu,czasem bywają adnotacje na temat ojca.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2010, 00:59 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2010, 03:47
Posty: 3
Dziękuje bardzo za pomoc. Sprawdzę te informacje i dam znać, co się dowiedziałam.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2010, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2010, 11:29
Posty: 1
Magdalena Przybylska mąż nieznany- wyjechał do pracy przed wojną i nie wrócł
Magdalena Przybylska ( córka) mąż nieznany - dwójka dzieci JAN i HELENA
Helena wyszła za mąż za Edmunda Szafrańskiego ze wsi Zbrudzewo

wiem duzo więcej informacji jesli potrzeba proszę o kontakt email kevin625@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2019, 15:53 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2019, 14:34
Posty: 1
Witam,

jestem wnuczka wlasnie tego Jana Przybylskiego, ktorego matka byla Magdalena Przybylska, ktorego siostra byla Helena, zona E. Szafranskiego. Rowniez chcialabym dotrzec do moch przodkow i dowiedziec sie, kto byl ojcem dziadka oraz o pozosalych czlonkach rodziny, chcialabym nawiazac kontakt z rodzina. Wiem, ze zostal poczety z nieprawego loza i temat ten byl w rodzinie tematem tabu. Wiem tylko, ze ojcem dziadka byl hrabia. Agnieszko i Kevinie czy moge prosic was o kontakt w celu wymiany informacji?
Mozna pisac tutaj lub na E-mail: megi_ja@interia.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2019, 15:04 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
agnieszka179 napisał(a):
Poszukuje rodziny mojego dziadka(Jan Przybylski)ur w Niesłabinie w 1917 roku. Matka miała na imię Magdalena Przybylska, ojciec nieznany. Rodzinna historia mówi, że moja prababka pracowała jako służąca w okolicznym Dworze i miała nieślubne dziecko z...? tego właśnie nie wiem, pra dziadek zawsze mówił, ze u nas w żyłach płynie błękitna krew:) Niestety nic poza tym nie powiedział. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest zbyt dużo informacji, ale za każdą będę wdzięczna. W sumie to powinnam mieć inaczej na nazwisko i może gdzieś w okolicach Śremu żyje rodzina, o której nawet nie mam pojęcia...
Z góry dziękuje za informacje...BARDZO interesuje mnie historia mojej rodziny

W takim wypadku polecam zrobić badania DNA najstarszego pokoleniem członka tej rodziny (np. test Family Finder). Ostatnio miałem podobny przypadek i na dzień dzisiejszy badania te pozwoliły ustalić osobę, która również była nieślubnym dzieckiem najprawdopodobniej po tym samym ojcu (bardzo podobna historia z okolic Śremu, tylko przebadanych zostało w celu wykluczenia jeszcze kilku innych krewnych). Potwierdzenie ojca to też mam nadzieję kwestia czasu.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL