Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 wrz 2019, 10:26 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Poszukuję kontaktu z osobami interesującymi się rodzinami (przodkami) pochodzącymi z parafii Strzelce Wielkie (powiat gostyński) o nazwiskach: Kołodziejczak, Naskręt, Mańkowski, Dorsz, Dolatowski, Kordus, Gnacy, Porzucek, ale rtównież o innych nazwiskach powiązanych z wymienionymi. Dotyczy to w szczególności miejscowości takich jak: Strzelce Wielkie, Lipie, Lafajetowo, Szelejewo ale też innych okolicznych wsi. Szczególnym przypadkiem jest rodzina Walkowiaków (moje wpisy można odnaleźć na Project Poznan), której praprzodek nazywał się Kołodziejczak (-yk) pochodził ze Strzelec Wielkich. Każda wiadomość mile widziana.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2019, 04:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Moi przodkowie po kądzieli - Wyzujowie - pochodzą z Szelejewa. Mam też w drzewie rodziny Dorszów, Dorszewskich, Dolatowskich i Kordusów. Indeksowałem księgi ze Strzelec Wielkich.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2019, 10:54 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Moi przodkowie po kądzieli - Wyzujowie - pochodzą z Szelejewa. Mam też w drzewie rodziny Dorszów, Dorszewskich, Dolatowskich i Kordusów. Indeksowałem księgi ze Strzelec Wielkich.


Już kiedyś wymienialiśmy informacje n/t Wyzujów/-aków. Z Twojej linii mam zapisanych jako najstarszych: Ignacego i Agnieszkę z d. Biniasz/rz, którzy mieli 11 dzieci ur. do 1840 roku. Nie znalazłem aktu zgonu Ignacego i Agnieszki? Czy starałeś się o połączenie z tej linii z innymi Wyzujami np. Jan ur. ok 1784-1872 (żona Franciszka). A może masz jakąś koncepcję dot. XVIII wieku - myślę, że Wyzuje i Wyzujaki wywodzą się z tego samego pnia, tylko od pewnego momentu byli inaczej zapisywani. Co do Dorszów, Dolatowskich i Kordusów (liczne rodziny) interesuje mnie powiązanie/ciągłość z osobami aktualnie żyjącymi. Czy znasz takowych? Podajesz,że indeksowałeś par. Strzelce Wielkie. Nie znalazłem Twojego nazwiska jako indeksującego?
Pozdrawiam

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2019, 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Ignacy miał co najmniej dwóch braci: Jana ok. 1784 - 1872 oraz Tomasza o przydomku "Duda" ok. 1773 - 1846
Co do pozostałych rodzin to jednym z moich szefów jest p. Kordus, wywodzący się z Kordusów spod Strzelec Wielkich.
Napisałem "indeksowałem" ponieważ jestem w posiadaniu kompletu istniejących ksiąg tej parafii i przeglądałem je w poszukiwaniu krewnych bardzo często.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2019, 08:45 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Pawełku!
Co do braci Wyzujów to wydaje mi się, że sprawa jest dyskusyjna, głównie ze względu na brak akt urodzenia/chrztu. Ale zostawmy. Natomiast interesuje mnie kontakt (podam swój) z p. Kordusem? Znałem kiedyś Kordusów z Michałowa (tam mieszkałem), wiem o Kordusach z Lipia i Lafajetowa. Pracuję nad wydaniem historii kilku wsi z par. Strzelce Wielkie, w tym wymienionych. Może uda się wydać, a jeśli nie to przez internet udostępnię.
W razie potrzeby - 510342679.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2019, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Przekażę Twoją prośbę p. Kordusowi. Wiem od niego, że jeden z członków Jego Rodziny zajmuje się dziejami rodu.

p.s. co do 'braci' Wyzujów przyznaje Ci rację

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL