Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kuropatwińscy
PostNapisane: 25 mar 2018, 14:13 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Odnalazłam wpis na forum o Kuropatwińskich.
Są tez w moim drzewku.

Barbara Kuropatwińska - żona mojego 3xpradziadka Stanisława Wiśniewskiego.

Ich dzieci:
Johann,Stanisław - ur. ok.1813 { mój prapradziadek }
Josepha - ur. ok. 1814.
Antonina - ur. ok. 1816.
Stanisław, Antoni - ur. 28.III.1820.
Marianna, Magdalena,Angela m- ur. 14.IV.1822.
Susanna - ur. 9.IX.1824.

Do -
Mirek K. Paliszewski i hentomal@senior -
Będę na cmentarzu Witomińskim, mogę zrobić zdjęcia miejsc pochówku Walentego Konstantego Kuropatwińskiego i Waleriana Kuropatwińskiego i zostawić wiadomość na grobach z prośbą o kontakt.
Odnalazłam jeszcze miejsce pochówku Jana Kuropatwińskiego - zm. 1957.VIII.23 - grób nie opłacony.
Eugenii, Jadwigi Terlikowskiej nie odnalazłam - być może zlikwidowany już.
Jest pochowana Stefania Terlikowska - ur. 1891.V.03, zm. 1965.II.12.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2018, 22:01 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam.Kiedyś bardzo dawno temu odwiedzając Moją babcie i rodzinę na Kujawach miałem okazję poznać osobiście kuzynkę mojej babci,która odwiedzała swoje kuzynostwo z okazji chyba odpustu w Piasakach. Ta ciocia nazywała się Kaniewska. Wiem, że mieszkała w Strzelnie.I jeszcze jedno. Jakiś pan ( ale to tylko z opowiadań starszych ) o tym samym nazwisku pracował na stacji Kruszwica jako dyżurny ruchu,albo zawiadowcą stacji nawet był.Było to na przełomie lat 60/70 ub.w. Zareagowałem jako,że i ja takie same nazwisko mam i przodków z rejonu Kruszwicy.Jakby co,tyle na razie.Bywam i czytam tu na forum kilka razy w m-cu. Pozdrawiam Ciebie,oraz Tych,co jeszcze ... mnie kojarzą ! :roll:

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2018, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
hentomal@senior napisał(a):
Witam.... Pozdrawiam Ciebie,oraz Tych,co jeszcze ... mnie kojarzą ! :roll:

A kojarzą, kojarzą...
Coś chyba zgnuśniałeś ?
Lata Cię tutaj nie było.
Również pozdrawiamy !!!

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2018, 17:00 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
hentomal@senior napisał(a):
Witam.Kiedyś bardzo dawno temu odwiedzając Moją babcie i rodzinę na Kujawach miałem okazję poznać osobiście kuzynkę mojej babci,która odwiedzała swoje kuzynostwo z okazji chyba odpustu w Piasakach. Ta ciocia nazywała się Kaniewska. Wiem, że mieszkała w Strzelnie.I jeszcze jedno. Jakiś pan ( ale to tylko z opowiadań starszych ) o tym samym nazwisku pracował na stacji Kruszwica jako dyżurny ruchu,albo zawiadowcą stacji nawet był.Było to na przełomie lat 60/70 ub.w. Zareagowałem jako,że i ja takie same nazwisko mam i przodków z rejonu Kruszwicy.Jakby co,tyle na razie.Bywam i czytam tu na forum kilka razy w m-cu. Pozdrawiam Ciebie,oraz Tych,co jeszcze ... mnie kojarzą ! :roll:


Witam.
Jak na razie to Strzelno wśród moich przodków jest w zawieszeniu. Pamiętam - jak byłam dzieckiem jeździliśmy do Strzelna. Ale do kogo, kto to był - nie wiem, nie mam kogo o to zapytać, a Ci co żyją nie pamiętają.
Moi Kaniewscy, to przede wszystkim Gostyń i Pogorzela. Może kiedyś połączy się i Strzelno.
Jeżeli chodzi o Kruszwicę - to moi Kaniewscy raczej nie - przynajmniej do tej pory żadne ślady na to nie wskazują, ale za to moi Wiśniewscy, to jak najbardziej z Kruszwicą powiązani.
"hentomal@senior" - nie wiem czy jesteś zainteresowany odnalezieniem miejsc pochówku Kuropatwińskich i ewentualnie jakimś kontaktem.
Kuropatwińskich na cmentarzu witomińskim nie znalazłam - ale jeszcze raz pojadę, jak biuro cmentarne będzie czynne. Potrzebuję wyjaśnień jak są rozpisane rzędy, zdaje mi się, że rzędy są liczone cięgiem przez kilka kwater - bo opisane na grobonecie umiejscowienie grobów nijak się ma do rzeczywistości na cmentarzu.

Pozdrawiam serdecznie.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2018, 14:37 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2018, 21:15
Posty: 1
Witam.
Mój mąż jest praprawnukiem Agnieszki Wiśniewskiej ur. w 1886 r. w Kwieciszewie, zm. w 1927 r. w Poznaniu.- córki Antoniego Wiśniewskiego ur, 13.I.1957 w Kruszwicy i Stanisławy Dobrzelewskiej ur. 1.V.1865(Antoni-syn Stanisława Wiśniewskiego i Barbary Kuropatwińskiej)
Mąż Agnieszki - Jan Szwarc ur. 03.07.1873 r.w Kruszwicy, zm.w 1920 r. w Gdyni.
Agnieszka i Jan mieli dzieci:córki Janina i Sabina oraz syna Mariana. Mąż pochodzi od syna Mariana.
W Mogilnie, Strzelnie i Choszcznie żyją potomkowie Janiny oraz Mariana.
Mamy trochę danych potomków Agnieszki i Jana, ponieważ było utworzone drzewo genealogiczne Jana Szwarca.
My poszukujemy potomków brata Agnieszki - Antoniego, który wyjechał do Francji.Podobno miał dwie córki.Dziadek mojego męża - Marian (syn Agnieszki), który przed wojną również przebywał we Francji,był ojcem chrzestnym wnuczki Antoniego - Margarette.Chrzest odbył się w 1931 r. we Francji.Więcej nic nie wiemy, mamy tylko zdjęcie Margarett z 1936 r.
Jeśli Państwo poszukują informacji z linii Agnieszki Wiśniewskiej, to proszę pytać.
Pozdrawiam
Justyna Gierszal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2018, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
DanielJustyna napisał(a):
Witam.
Mój mąż jest praprawnukiem Agnieszki Wiśniewskiej ur. w 1886 r. w Kwieciszewie, zm. w 1927 r. w Poznaniu.- córki Antoniego Wiśniewskiego ur, 13.I.1957 w Kruszwicy i Stanisławy Dobrzelewskiej ur. 1.V.1865(Antoni-syn Stanisława Wiśniewskiego i Barbary Kuropatwińskiej)
Mąż Agnieszki - Jan Szwarc ur. 03.07.1873 r.w Kruszwicy, zm.w 1920 r. w Gdyni.
Agnieszka i Jan mieli dzieci:córki Janina i Sabina oraz syna Mariana. Mąż pochodzi od syna Mariana.
W Mogilnie, Strzelnie i Choszcznie żyją potomkowie Janiny oraz Mariana.
Mamy trochę danych potomków Agnieszki i Jana, ponieważ było utworzone drzewo genealogiczne Jana Szwarca.
My poszukujemy potomków brata Agnieszki - Antoniego, który wyjechał do Francji.Podobno miał dwie córki.Dziadek mojego męża - Marian (syn Agnieszki), który przed wojną również przebywał we Francji,był ojcem chrzestnym wnuczki Antoniego - Margarette.Chrzest odbył się w 1931 r. we Francji.Więcej nic nie wiemy, mamy tylko zdjęcie Margarett z 1936 r.
Jeśli Państwo poszukują informacji z linii Agnieszki Wiśniewskiej, to proszę pytać.
Pozdrawiam
Justyna Gierszal


Witam.

Justynko, wygląda na to, że z Twoim mężem mam wspólnego przodka :D
Jan Stanisław Wiśniewski ur.ok.1813, syn Stanisława Wiśniewskiego i Barbary Kuropatwińskiej.
Żona Jana - Józefa Bogacz.
Dzieci Jana i Józefy:
Antoni-Jan, Magdalena, Maryanna, Piotr, Józefa.

Antoni Jan Wiśniewski ur. 13.I.1857 Kruszwica, zm. 14.III.1904 Kwieciszewo, syn Jana i Józefy.
Żona Antoniego - Stanisława Dobrzelewska ur. 1.V.1865 Kruszwica, zm. 26.II.1901 Kwieciszewo.
Oboje pochowani w Kwieciszewie.
Dzieci tej pary:
Agnieszka, Mieczysław-Stanisław, Maria, Wiśniewska za męża Plewińska, Maryś, Bożena, Antoni, Bolesław.

Agnieszka ur. 20.IV.1885, zm.1.II.1927 Kruszwica, mąż Jan Szwarc.
Dzieci tej pary:
Janina i Sabina - bliźniaczki, syn Maryś.

Twój mąż jest praprawnukiem Agnieszki, ja jestem wnuczką Mieczysława.
Ich brat Antoni - żona Helcia, córka Wieńczysława.

To tak w skrócie.
Proszę, podaj na PW maila, podam Tobie więcej szczegółów.
Mam też trochę zdjęć w archiwum rodzinnym z opisami.

Miło, że odezwałaś się, cieszy mnie to bardzo.
Pozdrawiam serdecznie.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL