Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 22:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2018, 18:13 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Dzień dobry,
szukam informacji na temat osób noszących nazwisko Fórman(n) pochodzących z Boruszyna; Kulupa z Ryczywołu, Bartol z Połajewa. Najstarszy znany mi Fórman(n) Jan (ur 1816) pochodził z Boruszyna. Jego żoną była Marianna Ziemek. Z metryki wynika, że był wójtem Boruszyna.

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2018, 18:54 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
W PP pod ślubem jest komentarz i adres e-mail, skontaktuj się z tą osobą.
http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Parafia katolicka Boruszyn, wpis 12 / 1838

Joannes Furman (22 lat)
Marianna Ziemek (20 lat)

e-mail: bwelka@op.pl

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2018, 08:13 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Dziękuję, już to zrobiłam. Pan, posługujący się tym adresem, z tego co wyczytałam, nie żyje:(. Skontaktowałam się z innym, Ryszardem Welką, ale odpowiedź była wymijająca, cytuję: Pani Aleksandro Tutaj nie chodzi o rekordy,ale tak wyszło ,bo drzewo tworzy kilkanaście rodzin spokrewnionych wzajemnie .Po prostu z przyczyn technicznych nie ma mozliwości prowadzenia takiego drzewa w Internecie .Bo to baza 11 GB danych .Ja nie jestem jedyny .Takich drzew są setki .Koszty utrzymania takich drzew na serwerach dzierżawionych przerastają możliwości przeciętnego obywatela .W naszym przypadku zażądano około 4000 PLN rocznie. I nic, zero odpowiedzi. Szkoda, że niektórzy trzymają drzewa tylko dla siebie i nie chcą się dzielić wynikami badań, brrrrr... Dziś napiszę do tego Pana raz jeszcze.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2018, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu,
w okresie od 1814 do 1818 w parafii Boruszyn ochrzczony został tylko jeden Jan Forman, tj.

Jan Forman, akt nr 29/1818, urodzony 28 maja 1818. chrzest 31 maja, syn Szymona półkmiecia z Boruszyna i jego żony Barbary Szczypiny. Chrzestni: Jan K?ierynowski, organista i Marianna Mazurka z Boruszyna.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, 16:25 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Eugeniuszu,
dziękuję bardzo. Daty się zgadzają mniej więcej. Mam nadzieję, że było dwóch Janów Fórmanów:), bo ten półkimieć mi utrudni sprawę. Na szczęście żona ma jakieś miano. Skąd te dane? Czy masz skany? Wybieram się archiwum w przyszłym tygodniu, będę szukać. W akcie chrztu syna Jan Fórmann pełni funkcję sołtysa, wójta, ale pewnie mógł być półkmieciem?! Muszę to zweryfikować. Tymczasem jeszcze raz dziękuję
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, 19:17 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Do końca sierpnia AAP jest nieczynne.
http://aap.poznan.pl/godziny-urzedowania/
Teoretycznie każdy mieszkaniec wsi mógł być sołtysem, choć nie spotkałem się z tym, żeby był nim parobek lub komornik, ale półkmieć jak najbardziej.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Dziękuję Henryku,
myślałam o Pile.
Pozdrawiam
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2018, 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Ola, przeczytalam twoj post o drzewie pana Ryszarda Welki, notabene nasz kolega,
jakos nie rozumiem czy aby nie oczekujesz za wiele ? Chcialabys od kogos
dane, rezultaty, rekordy, prace ich niejednokrotnie wielu, wielu lat zycia, chcialabys
ot tak bo zaczelas szukac i koniecznie potrzebujesz swoje drzewko powiekszyc.
Na tym niestety teraz polega genealogia, ubolewam nad tym. Teraz to
zbieranie, sciaganie czyjejs pracy gdzie sie da.
Osobiscie bardzo mnie to irytuje dlatego to pisze, poswiecilam lata na szukanie
moich przodkow i nie tylko czas ale kupe pieniedzy.
Dalej szukam, sprawia mi to przyjemnosc lubie to, wrecz kocham genealogie.....
Ty masz jakies pretensje, ze pan Welka nie dzieli sie z Toba a niby to z jakiej racji
ma podac tobie na tacy gotowe wyniki jego pracy ?
Bedziesz miala wiecej zadowolenia jesli sama bedziesz szukac, teraz i tak
jest O WIELE latwiej niz bylo to lata temu. Genealogia to nie piekarnia, tutaj
trzeba cierpliwosci ale przedewszystkim trzeba zamilowania.
Obrazac sie nie masz na co bo w niczym cie nie obrazilam.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2018, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Haniu, zgadzam się z Tobą w stu procentach. To był fragment naszej rozmowy. Nie oczekiwałam gotowych odpowiedzi a podpowiedzi, wskazówek. Prosiłam o wskazanie osób, które mogłyby mi pomóc. Odpowiedzi były za każdym razem wymijające, lub poruszały zupełnie inny temat - temat funduszy, kosztów związanych z utrzymaniem danych na serwerze. Z drugiej strony, jeśli ktoś zostawia komentarz pod wynikiem, to musi się liczyć z tym, że ktoś go zapyta o nazwisko, dane, cokolwiek.
Szukam od dawna. Przez pięć lat opracowywałam nazwiska mieszkańców Poznania, jestem współautorem wydanego słownika.
Nie obrażam się i również chętnie pomogę.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2018, 23:08 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 15:56
Posty: 96
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Pozwolę sobie wziąć w obronę Olę. Wydaje mi się, że nadrzędną funkcją komentarzy w Poznań Project jest odnalezienie kontaktu z osobami spokrewnionymi. Jeżeli ktoś dodaje komentarz, to wydaje mi się oczywiste, że robi to m.in. po to, aby pomóc mniej doświadczonemu genealogowi w poszukiwaniach. Ja sam jestem autorem zapewne kilkuset wpisów (nie wiem ilu dokładnie, nie liczyłem). Nie robię jednak adnotacji w celu zaśmiecania projektu, tylko po to aby pomóc innym. W ten sposób od 2013 roku nawiązałem już kontakt z kilkudziesięcioma osobami. Zachęcam innych genealogów do dodawania wpisów, bo to świetny sposób na znalezienie nowych krewnych.
Tak więc, Olu, jeżeli znajdziesz kiedyś mój komentarz przy swoich krewnych, możesz pisać śmiało :)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Trzybiński

_________________
Poszukuję aktu urodzenia Jakuba Trzybińskiego, ur. ok. 1819 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2018, 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Piotrze, napisalam swoja opinie po zdaniu Oli:"Szkoda, że niektórzy trzymają drzewa
tylko dla siebie i nie chcą się dzielić wynikami badań, brrrrr.."
Zrozumialam, ze Ola zyczylaby sobie najchetniej to drzewo/drzewa
a nie konkretny zapis/zapisy.

Juz kiedys tutaj pisalam, ze dalam/przekazalam mojemu kuzynowi na jego prosbe
drzewo, ktore opracowalam. Bylam naiwna.
Kuzyn ten bez mojego pozwolenia wszystko przeslal/umiescil na MyHeritage.
Gdybym wiedziala, ze to zrobi nie przekazalabym jemu NIC lub moze jedynie kilka faktow
ale dalej odeslalabym go do szukania w metrykach.
W zeszlym roku jak sprawdzilam co sie na dzieje na MH to zauwazylam,
ze duzo osob ma moje dane/prace w swoich drzewach....
Te osoby nie porozumialy sie ze mna poprzez PoznanProjekt a tam
pozostawilam bardzo duzo notek z moim adresem mailowym, nie bylo zadnego
kontaktu. Byl jeden jedyny kontakt z Niemiec lata temu i nie chcieli drzewa.
Wszystkie te osoby, ktore maja moje dane na MH od tego nieuczciwego
kuzyna poprostu sciagnely je z jego konta. Czy to genealodzy ? napewno nie
i nie bede uzywala slowa jakie najchetniej bym uzyla.

Dlatego napisalam co napisalam do Oli i bede nadal bronila "praw" ludzi, ktorzy
poswiecili lata na poszukiwania a bede przeciwko tym osobom, ktore sciagaja
co sie da i ile sie da na wlasne konto i nie z zamilowania do genealogii
ale z okazji "mody" czy tez "no teraz kazdy musi miec przodkow na MH",
bo tak wypada.

Jesli Oli pan Welka nie odpowiedzial na konkretne zapytanie Oli to zgadzam sie, ze
nie jest to fer i niepotrzebnie zostawia swoj email adres do kontaktu.
Oli dziekuje za odpowiedz.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2018, 13:01 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 15:56
Posty: 96
Lokalizacja: Poznań
Witaj Haniu,

Masz rację, ściąganie całych drzew nie jest w porządku. Ja bardzo chętnie udostępniam swoim krewnym gałąź drzewa, w której mamy wspólnych przodków, jednakże parę razy zauważyłem na MH, że paru tzw. "genealogów" przepisało dużą część mojej pracy bez jakiegokolwiek kontaktu ze mną. Cóż, ich wola, ale tak ja piszesz, najwięcej frajdy sprawiają samodzielne poszukiwania. "Przepisywacze" tracą jedną z największych zalet genealogii, jaką jest radość ze znalezienia nowych przodków. A gdy się znajduje kogoś po paru latach bezowocnych poszukiwań- to jest dopiero radocha!

Pozdrawiam,
Piotr

_________________
Poszukuję aktu urodzenia Jakuba Trzybińskiego, ur. ok. 1819 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 07:24 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Piotrek21, Hania,
dziękuję za komentarze. Już tak na koniec. Myślę, że prawdziwy pasjonat, genealog (nawet genealog amator), powinien dzielić się swoimi wynikami. Może znajdzie się ktoś, kto je zweryfikuje. Przecież nie odtwarzamy historii wyłącznie dla siebie. Jeśli ktoś wrzuca wyniki do szuflady, zamyka na klucz a klucz chowa pod poduszkę, albo chce na tym zrobić interes, to wydaje mi się, że jest zmęczonym i wypalonym genealogiem.
Pozdrawiam,
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 10:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu,
jak napisałem wcześniej informację o chrzcie Jan Formana znalazłem w wyniku przeszukania pięciu lat w księdze chrztów parafii Boruszyn. To oznacza, że mam dostęp do tejże. Na 100% żaden inny Jan Forman nie rodził się w parafii Boruszyn w latach 1814-1818.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Eugeniuszu,
czy można z tego aktu wywnioskować, że Szymon także nosił nazwisko Fórman? Jeśli takim mianem określono Jana. Chyba należy szukać teraz po linii matki (Barbara Szczypina), prawda? W Boruszynie (wg książki Dzieje chłopa wielkopolskiego) mieszkał Szczepka/Szczypka. A czy na liście dusz z Boruszyna pojawia się to nazwisko? Nie miałam okazji jej jeszcze przeglądać.
Pozdrawiam i dziękuję bardzo za pomoc
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 13:30 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Wyniki w poznan projekt wskazały Szymona Fórmana wpis 2/1817
Simon Forman (29 lat) 100%
Barbara Kulupina (36 lat, wdowa)

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 14:02 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
To prawdopodobnie drugi ślub Barbary
Parafia katolicka Boruszyn, wpis 1 / 1809

Petrus Kulupa (28 lat)
Barbara Nowaczka (30 lat, wdowa)

Niestety pierwszego nie mogę znaleźć.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu, zapis Forman może być odczytany jako Fórman, księża często pomijali kreseczkę nad "o". Nazwisko Forman pojawia się ponownie przy okazji narodzin i chrztu kolejnego dziecka Szymona i Barbary, tj. Wojciecha, urodzonego 21 kwietnia 1820 roku. Chrzest zapisany pod dniem 23 kwietnia w akcie nr 21/1820. Chrzestnymi byli Jan Hibicki parobek i Marianna Jaskolanka panna, oboje z Boruszyna.
Szymon dalej jest określany jako półkmieć. W przypadku Barbary nad nazwiskiem Szczypina jest niezbyt czytelny dopisek Zalinska?.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2018, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Henryku i Eugeniuszu,
Wasza pomoc jest nieoceniona.
Jeśli chodzi o pisownię, to zdaję sobie sprawę z jej wariantywności. Coś o tym wiem, pisałam doktorat z kształtowania się nazwiska w Poznaniu:)
W środę wizyta w Pile.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2018, 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu,
myślę, że parafia Lubasz, to właściwy trop. Szymon Forman, według aktu małżeństwa w 1817 roku miał 29 lat, czyli powinien rodzić się ok. 1788 roku. Sprawdziłem akta urodzeń z Boruszyna od 1785 do 1791 i takowego nie znalazłem. Natomiast okazało się, że 19.10.1788 r. w kościele parafialnym w Lubaszu ochrzczony został chłopiec o imieniu Szymon, syn Andrzeja Formana z Sokołowa oraz jego małżonki Rozalii. Chrzestni, to Dominik Bielawski i Marianna Sikorzyna oboje z Sokołowa.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2018, 07:17 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Eugeniuszu,
ogromne dzięki. W Lubaszu od Fórmanów aż się roi (na podstawie wyników w PP). Sokołowo i Sławno to w jednej gminie - super.
Zastanawiam się nad wpisami, w których nie odnotowano rodziców. Czy indeksujący to pominęli celowo, czy też nie zostali oni odnotowani w księgach?
Pozdrawiam
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2018, 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu, tak się składa, że Lubasz w większości indeksowałem osobiście i potwierdzam, że jeśli w PP nie ma rodziców nowożeńców, to znaczy, że w księdze ich nie było.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2018, 10:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Olu, oto kilka wpisów dotyczących wspomnianego Andrzeja Formana ojca Szymona:

25.11.1738 chrzest Andrzeja, syna Bartłomieja Formana ze Sławna i Anny, chrzestni: Maciej Cichowicz braxator i Agnieszka z dworu oboje ze Sławna
15.02.1767 Sławno, ślub Andrzeja Formanka i Anny Gawroszonki, dyspensa, świadkowie Maciej Waloch i Szymon Strużyna braxator obaj ze Sławna
3.01.1768 chrzest Agnieszki, córki Andrzeja Formanka ze Sławna i Anny. Chrzestni: Józef Germek i Magdalena Maćkowianka oboje ze Sławna
24.01.1780 Sławno, ślub wdowca Andrzeja i panny Rozalii. Świadkowie: Wawrzyniec Formanek z Kamionki i Maciej Waloch ze Sławna
18.10.1781 chrzest Łukasza, syna Andrzeja Formana z Sokołowa i Rozalii. Chrzestni: Piotr Jaskulczak z Sokołowa oraz Jadwiga Cylzdorffowa z Lubasza
9.10.1787 chrzest Jadwigi, córki Andrzeja Formana z Sokołowa i Rozalii. Chrzestni: Jan Formaniak i Agata Formanianka oboje ze Sławna

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2023, 11:04 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 19:38
Posty: 207
dzień dobry.
Mamy wspólnych Formannów .
Moja gałąź to Laurenty Formann ur10 VIII 1741 Sławno wpis 47/1741 jego żona to Marianna Jaskulanka ślub 26 II 1767 wpis 12 Sławno/Lubasz.
Brat Wawrzyńca to ów Andrzej , zaś ich ojciec to Bartłomiej .
Mam pytanie : ( nie mogę znależć aktu ur ,ślubu z Anną i aktu zg -wpisy w księgach) czy znacie te daty?

Moja gałąź : Bartłomiej -s.Wawrzyniec- s.Tomasz- córka Józefa po mężu Garstka



Ewa Masłek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2023, 13:28 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 19:38
Posty: 207
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/lZr ... l3S3D8oWoz

czy to jest ten szukany Bartłomiej Formann-ślub proszę o tłumaczenie





Ewa Masłek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2023, 13:35 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
mae10 napisał(a):
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/lZrzyBLDH216lLCfYqvQl3S3D8oWoz

czy to jest ten szukany Bartłomiej Formann-ślub proszę o tłumaczenie





Ewa Masłek

Przecież to są zgony.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2023, 13:46 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 19:38
Posty: 207
ok. Nie znam łaciny . Myślałam ,ze szukam w księgach ślubnych .
poprawiłam

oj ,tak . źle skopiowałam, mój błąd . Poprawiłam . Teraz jest dobrze Sławno 1720 wpis 9 Sławno
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/_Ug ... yDBtpxfI6l




Ewa Masłek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2023, 12:03 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2018, 15:31
Posty: 60
Witaj, wg mnie ślub bierze tu Bartłomiej Fórmańczyk ( z pierwszego małżeństwa????) z Anną Klowczanką, świadkowie Franciszek rybak z Czarnkowa oraz Jan Rybski z tej samej wsi (ze Sławna)
Jak należy rozumieć ten zapis przy Bartłomieju? Czy odziedziczył nazwisko po żonie?

_________________
Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2023, 07:39 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 19:38
Posty: 207
Mam pytanie : ( nie mogę znależć aktu ur ,ślubu z Anną i aktu zg -wpisy w księgach) czy znacie te daty?



Już odnalazłam akt zgonu Bartłomieja - Sławno 17 lipca 1765 .


Ewa M


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL