Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lip 2018, 09:46 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2018, 13:50
Posty: 2
Lokalizacja: Toruń
Poszukuję dokładnych danych pradziadka Antoniego Wiśniewskiego,pochodzącego z okolic Łobżenicy,prawdopodobnie z Kościerzyna oraz jego przodków.Pradziadek na pewno miał siostrę.Ożenił się z pochodzącą z tych samych okolic Joanną Ciepłuch ur.21.08.1876r.zm.25.04.1957r.w Ślesinie.W 1918r.zakupili gospodarstwo rolne w Ślesinie pow.nakielski.Tam pradziadek zmarł w wieku około 46 lat,pozostawiając żonę z 6 dziećmi.Grób już nie istnieje,ponieważ cmentarz uległ likwidacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2018, 19:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2009, 15:18
Posty: 94
Witaj. Masz może więcej informacji o Joannie, jej rodzicach? Moi przodkowie, Ciepl(ł)uchowie, też pochodzili z Łobżenicy. Pozdrawiam

_________________
Andrzej W. Szambelańczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2018, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2018, 13:50
Posty: 2
Lokalizacja: Toruń
Witam.Znam tylko datę urodzin i śmierci,ponieważ to odczytałem z tablicy nagrobnej w Ślesinie.Co do nazwiska rodowego krążą po rodzinie różne wersje.Jedni mówią Ciepłuch inni Ciepluch.Co do nazwiska Wiśniewskich rodzina jest pewna,że w chwili przeprowadzki do Ślesina nazwisko brzmiało Wisniewski.Na stronie projektu indeksacji małżeństw z wielkopolski z lat 1800-1899,www.poznan-project.psnc.pl, nie znalazłem zarejestrowanego małżeństwa Antoniego Wisniewskiego z Joanną Ciepłuch.W archiwach występują luki.Brakuje ksiąg z poszczególnych lat.W okolicach dawnego powiatu wyrzyskiego występuje w w/w projekcie wiele nazwisk Wiśniewskich,Wisniewskich i Ciepłuchów.Ale skoro nie znam imion rodziców pradziadków to trudno cokolwiek dopasować do tej genealogicznej układanki.Podejrzewam,że pradziadkowie pobrali się około 1900-1903r.ponieważ pierwsze dziecko urodziło się w 1904r.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2018, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2009, 15:18
Posty: 94
Witaj. Mój pradziadek Bernard (ur.18.08.1870 w Łobżenicy) miał ośmioro rodzeństwa. Rodzinna wieść niesie, że z jedną z sióstr przestali utrzymywać kontakt, z niewiadomego mi powodu. Podobno wyprowadziła się właśnie gdzieś w kierunku Bydgoszczy-Torunia. Niestety nic więcej nie wiem na ten temat. Może w dokumentach USC znajdziesz jakieś informacje? Może uda się rozwiązać tę zagadkę? Pozdrawiam

Ps. Joanna to w mojej rodzinie Ciepluchów bardzo powtarzalne imię.

_________________
Andrzej W. Szambelańczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL