Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: szukam krewnych
PostNapisane: 29 cze 2018, 10:56 
Offline

Dołączył(a): 28 cze 2018, 12:04
Posty: 2
Witam,szukam przodków Walentego i Marianny z domu Lange,Bosiackich.Może ktoś coś wie.Będę wdzięczna za każdą wiadomość.Honorata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2018, 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1574
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Honorato,
Marianna Bosiacka born Lange
syn Wojciech Bosiacki
w drzewie Mariana Busler
https://www.myheritage.com/research?act ... srs.1&oft=
Który jest zalogowany na WTG-Gniazdo:
viewtopic.php?f=3&t=1441&hilit=+busler
memberlist.php?mode=viewprofile&u=979

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2018, 19:24 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Honorato,
Brak jednoznacznego potwierdzenia.
Walenty Bosiacki pochodził z Leśnikowskich Holendrów w parafii Palędzie Kościelne. Jeżeli tam się urodził ok. 1779 -1780 r. (jego wiek 29 lat jest wpisany przy ślubie w 1808 r. w Głęboczku par. Niestronno z Marianną Lange) to raczej marne szanse na odszukanie wpisu jego urodzenia i danych rodziców ponieważ ksiąg z Palędzia Kościelnego z tego okresu nie ma.
Przy ślubie Walentego w 1808 r. w parafii Niestronno wpisano świadków Rochi Bosiacki i Mathea Bosiacki. Któryś mógł być ojcem Walentego. Roch Bosiacki urodził się ok. 1760 r., zmarł w Popielarach w 1829 r. i może on był ojcem Walentego?
Walenty Bosiacki po śmierci żony - Marianny zd. Lange ożenił się z Katarzyną Jackowicz w 1828 r. w parafii Niestronno. Przy tym ślubie w rubryce danych o rodzicach jest bardzo nieczytelnie wpisano imię? imiona? może jeszcze jakąś uwagę – nie wiem (zbliżone do Mathiam?). A więc czy Roch czy Mateusz/Maciej był ojcem Walentego?
Co do Marianny Lange – przy ślubie wpisano, że pochodziła z Głęboczka, świadek Michał Lange.
Niestety nic więcej.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2018, 20:02 
Offline

Dołączył(a): 28 cze 2018, 12:04
Posty: 2
dzięki,teraz wiem,muszę skupić się na jego dzieciach itd,jestem początkująca.Siostra mojego ojca Edmunda nazywała się Jadwiga Busler,pozdrawiam serdecznie Honorata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2018, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Honorato,
Najlepiej napisz ma mój adres mailowy, mam sporo informacji o Bosiackich, na pewno odciążę w poszukiwaniach ponieważ Jadwiga Busler to moja rodzina (żona mojego wujka).
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL