Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2009, 22:30 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Szukam osób które prowadzą poszukiwania swoich przodków w okolicy Zbąszynia a dokładniej Chrośnica, Łomnica, Przyprostynia lub inne okoliczne miejscowości. Może w waszych poszukiwaniach natknęliście się na nazwisko Stachecki. Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2009, 17:10 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2008, 22:11
Posty: 129
W piątek zakupiłem książkę "Rody ziemi wolsztyńsko - babimojskiej". W tej książce jest wywód przodków rodziny Stacheckich z rejonu Zbąszynia i Babimostu.

_________________
Pozdrawiam Mirek

Szukam nazwisk: Wołek, Reiman/n, Krawczyk, Tesching (woj. lubuskie, Wielkopolska)
Bendyk, Łazarski (Grudziądz, Toruń, Górzno, Elbląg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2009, 19:15 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za informację , książkę posiadam, a w drugim wydaniu po konsultacji z Panem Raniowskim, autorem tej książki jestem tam umieszczony.
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2009, 01:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Piotrze, jak wiesz, jestem skoligacony ze Stacheckimi, ale z tymi z Pobiedzisk. Ciekaw jestem, czy są oni spokrewnieni ze Stacheckimi z okolic Zbąszynia. Swego czasu przedstawiłeś ciekawą hipotezę, że Stacheccy z Babimojszczyzny mogli przywędrować do okolic Pobiedzisk wraz z dziedzicami Garczyńskimi. Czy doszukałeś się czegoś więcej na ten temat? Fakt faktem, że Garczyńscy na początku XIX wieku mieli w swoich rękach Sanniki, które leżą bardzo blisko Pobiedzisk. Ale Stacheccy pojawiają się w Pobiedziskach na początku drugiej połowy XVIII wieku (nie wiem, czy są wcześniej, nie zbadałem tego jeszcze; znalazłem tylko akt ślubu Katarzyny Stacheckiej w Pobiedziskach z 1767 bodajże) i na pewno są mieszczanami. W każdym razie mój najstarszy odszukany domniemany przodek Franciszek Stachecki żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku w Pobiedziskach potrafił pisać (podczas gdy inni moi mieszczańscy przodkowie z Kostrzyna w tym czasie byli niepiśmienni). W bazie Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej w aktach miasta Pobiedziska są dokumenty z jego własnoręcznym podpisem. Musiał więc mieć ukończoną chociaż szkołę parafialną, a do niej dostęp mieli raczej mieszczanie (o szlachcie nie wspominając).

Pozdrawiam,
Kuba Łabędzki

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2009, 22:58 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2009, 23:32
Posty: 2
stacho napisał(a):
Dziękuję za informację , książkę posiadam, a w drugim wydaniu po konsultacji z Panem Raniowskim, autorem tej książki jestem tam umieszczony.
Pozdrawiam Piotr

Piotr,

Nazywam się Jerzy Stachecki i mieszkam w Szczecinie, ale ojciec pochodził z Poznania. Cala rodzina dalej tam mieszka.
Imię mojego ojca to Tadeusz. Potomkowie o tym samym nazwisku i z tej samej rodziny mogą pochodzić tylko od średniego brata ojca, Kazimierza. Imię dziadka to Ignacy, babci Michalina z domu Skrzypczak. Dziadek nie miał rodzeństwa o tym samym nazwisku.
Czy przypadkiem nie jesteśmy rodziną ?

Jeszcze jedno-gdzie mogę kupić tą książkę /

Pozdrawiam i liczę na odpowiedz.

Jerzy. :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2009, 08:01 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2008, 22:11
Posty: 129
Książkę można kupić w bibliotece w Wolsztynie jest drugie wydanie. Pytałem się w bibliotece o przesłanie na podany adres odpowiedziano że nie ma problemu, ale kilka miesięcy temu wysłałem meila powiedziano mi że książka jest do nabycia, na następny już nie dostałem odpowiedzi w którym pytałem o przesłanie pieniędzy i chęć nabycia tej publikacji.

_________________
Pozdrawiam Mirek

Szukam nazwisk: Wołek, Reiman/n, Krawczyk, Tesching (woj. lubuskie, Wielkopolska)
Bendyk, Łazarski (Grudziądz, Toruń, Górzno, Elbląg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2009, 09:24 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Książka do kupienia za 34 zł w księgarni wysyłkowej -http://www.ksiegarnia-jedynka.pl/.
pozdrawiam piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2009, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Kuba
Hipoteza o wspólnych korzeniach Stacheckich z okolic Pobiedzisk i Zbąszynia nie została jeszcze potwierdzona ale wierze że to kwestia czasu. Ja też dotarłem na początek na połowę XVIII w. i dalej brak informacji, w księgach trudno odczytać. Skontaktuję się z tobą na priv to może wymienimy szczegółowe informacje.
Jerzy Stachecki ze Szczecina
Moja teza jest taka że wszyscy Stacheccy z Wielkopolski to jedna Rodzina. Dlatego myślę że My też jesteśmy ze soba spokrewnieni do udowodnienia tego potrzeba bardziej szczegółowych danych. Czy znasz datę i miejsce urodzenia swojego dziadka? to by wiele pomogło. Często udaje mi się udowodnic pokrewieństwo w rodzinie Stacheckich.
Pozdrwiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2009, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2009, 23:32
Posty: 2
stacho napisał(a):
Kuba
Hipoteza o wspólnych korzeniach Stacheckich z okolic Pobiedzisk i Zbąszynia nie została jeszcze potwierdzona ale wierze że to kwestia czasu. Ja też dotarłem na początek na połowę XVIII w. i dalej brak informacji, w księgach trudno odczytać. Skontaktuję się z tobą na priv to może wymienimy szczegółowe informacje.
Jerzy Stachecki ze Szczecina
Moja teza jest taka że wszyscy Stacheccy z Wielkopolski to jedna Rodzina. Dlatego myślę że My też jesteśmy ze soba spokrewnieni do udowodnienia tego potrzeba bardziej szczegółowych danych. Czy znasz datę i miejsce urodzenia swojego dziadka? to by wiele pomogło. Często udaje mi się udowodnic pokrewieństwo w rodzinie Stacheckich.
Pozdrwiam Piotr


Piotr,
Dzięki za informacje o książce. Datę urodzenia dziadka będę mógł podać za trzy tygodnie jak wrócę do domu.
Dzięki za odpowiedż.

Pozdrawiam,

Jerzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 22:53 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
Akt z Usc Kuźnica Zbąska
Pozdrawiam Marianna.

1895
Barbara Szymańska geb. Stachetzki
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/4/ ... mNp2qgDJRw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2012, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
jlabedzki napisał(a):
Witam!

Piotrze, jak wiesz, jestem skoligacony ze Stacheckimi, ale z tymi z Pobiedzisk. Ciekaw jestem, czy są oni spokrewnieni ze Stacheckimi z okolic Zbąszynia. Swego czasu przedstawiłeś ciekawą hipotezę, że Stacheccy z Babimojszczyzny mogli przywędrować do okolic Pobiedzisk wraz z dziedzicami Garczyńskimi. Czy doszukałeś się czegoś więcej na ten temat? Fakt faktem, że Garczyńscy na początku XIX wieku mieli w swoich rękach Sanniki, które leżą bardzo blisko Pobiedzisk. Ale Stacheccy pojawiają się w Pobiedziskach na początku drugiej połowy XVIII wieku (nie wiem, czy są wcześniej, nie zbadałem tego jeszcze; znalazłem tylko akt ślubu Katarzyny Stacheckiej w Pobiedziskach z 1767 bodajże) i na pewno są mieszczanami. W każdym razie mój najstarszy odszukany domniemany przodek Franciszek Stachecki żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku w Pobiedziskach potrafił pisać (podczas gdy inni moi mieszczańscy przodkowie z Kostrzyna w tym czasie byli niepiśmienni). W bazie Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej w aktach miasta Pobiedziska są dokumenty z jego własnoręcznym podpisem. Musiał więc mieć ukończoną chociaż szkołę parafialną, a do niej dostęp mieli raczej mieszczanie (o szlachcie nie wspominając).

Pozdrawiam,
Kuba Łabędzki

Witaj Kubo:)
Potwierdzam, Franciszek Stachecki potrafił pisac i to żadnymi kulfonami.Miał wyrobiony charakter pisma.Można powiedzieć,że na pisząc gęsim piórem(bo to takie czasy przeciez były) robił to sprawnie:)

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2012, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
Nazwisko z USC Jastrzębsko Stare.
Pozdrawiam Marianna.

1875
Catharina geb Stachetzka
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/4/ ... uDr3H3leDg
1890
Stachecki
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/1/ ... SM_i-Sn1MA
1891
Helena Stachecki geb. Krolik
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/1/ ... Whm9a41CEA
Stachecki i Krolik
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/3/ ... H0rQrJHRig
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/3/ ... FF3PNvsoAg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2012, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za wszystkie zebrane skany, Jastrzębsko i Łomnica są jak najbardziej w kręgu moich poszukiwań. Występujący tam Stacheccy należą do Rodziny.
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Witam, nie wiem czy moje informacje mogą coś pomóc.
Pelagia Stachecka ( ur.1927 ) wyszła za mąż w Obornikach za Wojciecha Henicz.
Pelagia nie pochodzi z terenów Obornik, jej rodzice to : Franciszek Stachecki (1883-1972) i Agnieszka Stachecka (1890-?).
Jeśli zaszłaby potrzeba, to mogę się więcej szczegółów dowiedzieć.
Pozdrowienia

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Dowiedz się, dowiedz:) proszę.Byc może jest to osoba z rodu Stacheckich z linii pobiedzisko-kostrzynskiej.Masz jakies info dot. Franciszka Stacheckiego? Ja mam w swojej linii Franciszków dwóch:)ale z lat 1750-1800.Rodzicami mojego prapra pradziadka Marcina byli własnie Franciszek i Agnieszka ,ale prawie 100 lat wczesniej:)

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 13:04 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Nazwisko Stachecki występuje wielokrotnie w Kostrzynie. Wpisy urodzeń i zgonów umieściłam w Genetece.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 13:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Tak Genowefo, wiem o Stacheckich z Kostrzyna, którzy wywodzą się ze Stacheckich z Pobiedzisk i znam Kube Łabędzkiego.Dziękuję za info o genetece.Pozdrawiam:)

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2012, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Witaj Ryszardzie, moi dziadkowie też mieli te same imiona i nazwiska czyli Franciszek i Agnieszka Stacheccy, mój ojciec urodził się w tym samym roku co Pelagia, ciekawy zbieg okoliczności. Jeśli możesz to dowiedz się coś więcej.
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2012, 21:49 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
Jeszcze dwa linki z tym nazwiskiem.
Pozdrawiam Marianna.

1893
Stachecki
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/1/ ... rxaAHfEGzg
Stachecki
http://szukajwarchiwach.pl/53/1862/0/1/ ... 7IihjwXzfw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2012, 20:42 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Marianna dzięki za namiary Stacheckich Łomnicy
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2014, 16:03 
Offline

Dołączył(a): 26 kwi 2014, 14:25
Posty: 1
Reaktywuję wątek :)
W moich poszukiwaniach dotarłam do rodziny Szymona Stacheckiego, którego dzieci z pierwszego małżeństwa (1886 - ślub z Wiktorią Zalewską) urodziły się w Kuźnicy Zbąskiej. W zapiskach dotyczących ślubów znalazłam informację, że świadkiem drugiego ślubu (1894 - ślub z Rozalią Zalewską)był Laurentius Stachecki z Godziszewa. Obie miejscowości leżą w okolicach Zbąszynia, wnioskuję więc, że istnieje pokrewieństwo między tymi rodzinami. Może ktoś z forumowiczów posiada informacje które pozwolą mi odszukać powiązanie Stacheckich z Grodziska z Stacheckimi z okolic Zbąszynia.
Pozdrawiam
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2014, 19:40 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Ja też od lat szukam powiązania, mam sporo informacji, Laurentus czyli Wawrzyniec to brat Szymona. Proszę o kontakt na priv
pozdrawiam Piotr Stachecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2014, 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
stacho napisał(a):
Szukam osób które prowadzą poszukiwania swoich przodków w okolicy Zbąszynia a dokładniej Chrośnica, Łomnica, Przyprostynia lub inne okoliczne miejscowości. Może w waszych poszukiwaniach natknęliście się na nazwisko Stachecki. Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam Piotr



Piotrze - przede wszystkim serdeczne dzięki za drzewo, które za pośrednictwem Krzysztofa z Nowego Dworu zostało nam przekazane. Wiem, że nie masz żadnych informacji na temat Stacheckich, którzy wyemigrowali do Niemiec. Jestem na etapie uzupełniania danych, co mam już podaję:

Piotr Stachecki ur. 16-07-1863 zm. 1962
żonaty z Helena Królik ur. 12-05-1868, zm. …, ojciec Bawolus Królik i Karolina Bińkiewicz,
zawarli związek małżeński 20 stycznia 1891 roku

mieli dwóch synów Tomasza - powstańca

i Jana Stacheckiego, ur. 15 stycznia 1894 r. w Łomnicy - to on właśnie wyemigrował

żonaty z Matra Szydłowska, ur. 3-05-1895r. w Grodzicznie

ślub 14-11-1919roku w Essen/Niemcy

Wyjechali do Niemiec i do śmierci mieszkali w miejscowości Essen
- dzieci:
Wilhelm zginął podczas 2 wojny światowej
Marta - Martha
Małgorzata - Gertruda
Jan – Johan - daty urodzin i śmierci podam później

Helena Elżbieta Pawłowska z dom. Stachecka
Ur. 11-11-1921r. w Essen
Zamężna z Franciszek Pawłowski, ur. 21-03-1917r. w Steela/Niemcy
------ Dzieci: córka Heleny i Franciszka - Krystyna Slomska z dom. Pawłowska, ur. 12-02-1944 w Essen/Niemcy, wyszła za mąż za Zygfryda Brunona Slomskiego.
------------Dzieci Krystyny i Zygfryda – Aleksandra ur. 1967 w Słupsku,
///Krzysztof ur. 1971r. - Słupsk,
///Mariusz ur. 1974 w Słupsku, Mariusz ożenił się w 1997 roku z Ewą Alicją Slomską z dom. Rakocka, dzieci – Michał Franciszek, ur. 2005r. w Poznaniu, Mateusz Bronisław ur. 2013r. w Winterthur/Szwajcaria

Syn Heleny i Franciszka ---- Andrzej Pawłowski, ur. w Słupsku, …-03-1956r. , żonaty z Małgorzatą Kuroś Pawłowską – dwoje dzieci Piotr i Anna Pawłowscy


mój adres: slomska@onet.eu

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2014, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 01 paź 2014, 23:07
Posty: 16
Witam,
A ja mam pytanie czy w prowadzonej przez Was genealogii Stacheckich nie natrafił ktoś przypadkiem na Barbarę Kierstan zd. Stachecką? Mąż Kazimierz.
Barbara urodziła się najprawdopodobniej w 1779 roku, ale nadal nie wiem gdzie. Nie wiem też skąd pochodził jej mąż Kazimierz. Drugim mężem Barbary był Szymon Dudek.
Dzieci Barbary i Kazimierza rodziły się w Brodach, więc zapewne byli gdzieś z tamtych okolic.

Pozdrawiam serdecznie,
Antoni

_________________
Poszukuję
KIERSTAN - Lwówek / Brody / Wąsowo
CHOJNACKI - Bydgoszcz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2014, 11:23 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2014, 10:49
Posty: 13
Witam,

Czy ktoś z Państwa natknął się na nazwisko Lerzyński (Leszyński, Leszczyński) lub Zuza (Susa, Zusa) w okolicach Zbąszynia?
Poszukuję Franciszka Lerzyńskiego poślubionego Agacie Zuza przed 1834 rokiem. Mieszkali w Łomnicy koło Zbąszynia
Kwerenda w AA w Poznaniu dla Zbąszynia nie przyniosła rezultatu.

Z pomoc z góry dziękuję
Pozdrawiam
Artur

_________________
Pozdrawiam
Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 08:16 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2014, 10:49
Posty: 13
Nazwisko Stachecki (pisane Sztachecki) pojawia się w okolicach Zbąszynia w 1774 roku. 18 maja tego roku Tomasz Stachecki poślubił Barbarę Groszek z Łomnicy. Świadkami byli Wojciech [Adalberto] Sztachecki i Szymon Nowak [oraz inni].
Czy nazwisko Stachecki to oboczność nazwiska Stach? należałoby zweryfikować w zbąskich księgach metrykalnych.
W każdym razie nazwisko Stach pojawia się już w 1672 roku przy okazji narodzin w Zakrzewie Stanisława s. Stanisława i Anny.

Cechą charakterystyczna ksiąg zbąskich jest du ża dowolność w zapisie nazwisk (jeżeli były w użyciu - do pierwszych dekad XIX wieku wielu kmieci, zagrodników i chałupników oraz fornali, parobków, itp. - nie miało nazwisk).
Z kolei wpisy nazwisk kolonistów olęderskich występują co do zasady w spolszczonej wersji. Stąd możliwe daleko odbiegające od oryginalnego brzmienia oboczności.
O aliasach nie piszę, ale również występują.

Przy okazji, poszukuję miejsca urodzenia (pochodzenia, kierunku migracji) Jana Lercha (Lerche, Lerch), katolika, ur. około 1732 roku - olędra z Czystyku (Stare Czeskie, Gmina Czeska).

Za wszelkie sugestie lub informacje z góry dziękuję

_________________
Pozdrawiam
Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2018, 11:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
Antoni Kierztan napisał(a):
Witam,
A ja mam pytanie czy w prowadzonej przez Was genealogii Stacheckich nie natrafił ktoś przypadkiem na Barbarę Kierstan zd. Stachecką? Mąż Kazimierz.
Barbara urodziła się najprawdopodobniej w 1779 roku, ale nadal nie wiem gdzie. Nie wiem też skąd pochodził jej mąż Kazimierz. Drugim mężem Barbary był Szymon Dudek.
Dzieci Barbary i Kazimierza rodziły się w Brodach, więc zapewne byli gdzieś z tamtych okolic.

Pozdrawiam serdecznie,
Antoni

Znalazłam tylko jedną Barbarę, która by Tobie pasowała, ale urodzoną 25-11-1785 w Łomnicy, z rodziców Mateusza i Marianny Wojtkównej. I faktycznie urodziła w 1825 syna Jana z małżeństwa z Kazimierzem ale nazwisko w akcie brzmi KIERSTANIAK

http://szukajwarchiwach.pl/53/3246/0/6. ... 9I5ziBet-g

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2018, 11:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
Jpa napisał(a):
Nazwisko Stachecki (pisane Sztachecki) pojawia się w okolicach Zbąszynia w 1774 roku. 18 maja tego roku Tomasz Stachecki poślubił Barbarę Groszek z Łomnicy. Świadkami byli Wojciech [Adalberto] Sztachecki i Szymon Nowak [oraz inni].
Czy nazwisko Stachecki to oboczność nazwiska Stach? należałoby zweryfikować w zbąskich księgach metrykalnych.
W każdym razie nazwisko Stach pojawia się już w 1672 roku przy okazji narodzin w Zakrzewie Stanisława s. Stanisława i Anny.

Cechą charakterystyczna ksiąg zbąskich jest du ża dowolność w zapisie nazwisk (jeżeli były w użyciu - do pierwszych dekad XIX wieku wielu kmieci, zagrodników i chałupników oraz fornali, parobków, itp. - nie miało nazwisk).
Z kolei wpisy nazwisk kolonistów olęderskich występują co do zasady w spolszczonej wersji. Stąd możliwe daleko odbiegające od oryginalnego brzmienia oboczności.
O aliasach nie piszę, ale również występują.

Przy okazji, poszukuję miejsca urodzenia (pochodzenia, kierunku migracji) Jana Lercha (Lerche, Lerch), katolika, ur. około 1732 roku - olędra z Czystyku (Stare Czeskie, Gmina Czeska).

Za wszelkie sugestie lub informacje z góry dziękuję


Protoplastą rodu według ustaleń był Stanisław zw. Stacho

Około 1713 - Około 1753, w roku 1733 w Chrośnicy rodzi mu się pierwszy syn - Wojciech, ożeniony z Marianną z d. Połomkowa Połomka). Tomasz Stachecki był drugim synem Stanisława.

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2018, 09:34 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 09:00
Posty: 8
Witam. Mieszkamy w Białej koło Trzcianki. Mama mojej żony z domu jest Stachecka. Żona opowiadała mi, że jeździła z nia w rodzinne strony do zbąszynia, chruśnicy.
wiemy też że jest rodzina w Toruniu i Paulince koło Sannik. nie wiem czy jeszcze mieszka ktos w Czarnych Błotach.
czekam na informacje od osób które mogą być rodziną.

_________________
pozdrawiam Mariusz Kajkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2018, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 09:00
Posty: 8
zapomniałem napisać. Teściowa to Gertruda kantorosińska z domu Stachecka jej córka a moja żona to Barbara

_________________
pozdrawiam Mariusz Kajkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2018, 08:25 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Witam
Moja Rodzina pochodzi z Chrośnicy, mam dosyć mocno rozpisane powiązania rodzinne, jednak z potomkami mieszkającymi w okolicach Trzcianki czy Torunia nie miałem dotychczas kontaktu, chętnie nawiążę kontakt. Proszę o kontakt prywatny adres.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2018, 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
Z tego co widzę to w naszym drzewie są dwie Gertrudy, Kłysz po mężu i jedna ze Stacheckich - chyba, że Piotr wie coś bliżej :)

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2018, 06:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Może się przyda.
Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 390 Infanterie-Regiment 64 809 1915-11-27 10423
show Stachecki Alexander Posen Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 491 Infanterie-Regiment 64 918 1916-03-28 11777
show Stachecki Alexander Kroschnitz Preußen 1134 1889 1918-05-10 23505
show Stachecki Boleslaus Pudewitz, Posen-Ost Preußen 1157 1939 1918-06-07 24137
show Stachecki Chison Marianowo, Bomst Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Hyronimus Altenhof, Meseritz Preußen 98 Landwehr-Infanterie-Regiment 4 265 1914-12-10 3522
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 536 Infanterie-Regiment 158 988 1916-05-22 12617
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 290 Reserve-Infanterie-Regiment 220 615 1915-08-02 7939
show Stachecki Joseph Marianowo, Bomst Preußen 94 Füsilier-Regiment 35 252 1914-12-05 3337
show Stachecki Kasimir Schönweiler, Gnesen Preußen 817 1435 1917-04-25 18274
show Stachecki Ludwig Pudewitz, Posen Preußen 367 Füsilier-Regiment 35 760 1915-10-30 9729
show Stachecki Nikolaus Braunsdorf, Kr. Meseritz Preußen 63 Infanterie-Regiment 172 154 1914-10-29 1979
show Stachecki Paul Paprotsch, Neutomischel Preußen 1010 1742 1917-12-10 22015
show Stachecki Peter Kroschnitz, Meseritz Preußen 1116 1860 1918-04-18 23170
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Posen Preußen 940 1630 1917-09-18 20679
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Meseritz Preußen 632 Infanterie-Regiment 63 1153 1916-09-13 14775

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2018, 09:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
albicilla2 napisał(a):
Może się przyda.
Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 390 Infanterie-Regiment 64 809 1915-11-27 10423
show Stachecki Alexander Posen Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 491 Infanterie-Regiment 64 918 1916-03-28 11777
show Stachecki Alexander Kroschnitz Preußen 1134 1889 1918-05-10 23505
show Stachecki Boleslaus Pudewitz, Posen-Ost Preußen 1157 1939 1918-06-07 24137
show Stachecki Chison Marianowo, Bomst Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Hyronimus Altenhof, Meseritz Preußen 98 Landwehr-Infanterie-Regiment 4 265 1914-12-10 3522
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 536 Infanterie-Regiment 158 988 1916-05-22 12617
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 290 Reserve-Infanterie-Regiment 220 615 1915-08-02 7939
show Stachecki Joseph Marianowo, Bomst Preußen 94 Füsilier-Regiment 35 252 1914-12-05 3337
show Stachecki Kasimir Schönweiler, Gnesen Preußen 817 1435 1917-04-25 18274
show Stachecki Ludwig Pudewitz, Posen Preußen 367 Füsilier-Regiment 35 760 1915-10-30 9729
show Stachecki Nikolaus Braunsdorf, Kr. Meseritz Preußen 63 Infanterie-Regiment 172 154 1914-10-29 1979
show Stachecki Paul Paprotsch, Neutomischel Preußen 1010 1742 1917-12-10 22015
show Stachecki Peter Kroschnitz, Meseritz Preußen 1116 1860 1918-04-18 23170
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Posen Preußen 940 1630 1917-09-18 20679
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Meseritz Preußen 632 Infanterie-Regiment 63 1153 1916-09-13 14775


Pani Magdo, przydać by sie prydało, bo ci z Chrośnicy to nasi na "stówkę" ale nie umiem odszyfrować tych grup liczb, co one znaczą? Gdzie szukać wyjaśnień?
Pozdrawiam serdecznie

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2018, 10:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Ewa Alicja napisał(a):
albicilla2 napisał(a):
Może się przyda.
Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 390 Infanterie-Regiment 64 809 1915-11-27 10423
show Stachecki Alexander Posen Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Alexander Kroschnitz, Meseritz Preußen 491 Infanterie-Regiment 64 918 1916-03-28 11777
show Stachecki Alexander Kroschnitz Preußen 1134 1889 1918-05-10 23505
show Stachecki Boleslaus Pudewitz, Posen-Ost Preußen 1157 1939 1918-06-07 24137
show Stachecki Chison Marianowo, Bomst Preußen 381 Infanterie-Regiment 345 790 1915-11-16 10177
show Stachecki Hyronimus Altenhof, Meseritz Preußen 98 Landwehr-Infanterie-Regiment 4 265 1914-12-10 3522
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 536 Infanterie-Regiment 158 988 1916-05-22 12617
show Stachecki Johann Königshof, Samter Preußen 290 Reserve-Infanterie-Regiment 220 615 1915-08-02 7939
show Stachecki Joseph Marianowo, Bomst Preußen 94 Füsilier-Regiment 35 252 1914-12-05 3337
show Stachecki Kasimir Schönweiler, Gnesen Preußen 817 1435 1917-04-25 18274
show Stachecki Ludwig Pudewitz, Posen Preußen 367 Füsilier-Regiment 35 760 1915-10-30 9729
show Stachecki Nikolaus Braunsdorf, Kr. Meseritz Preußen 63 Infanterie-Regiment 172 154 1914-10-29 1979
show Stachecki Paul Paprotsch, Neutomischel Preußen 1010 1742 1917-12-10 22015
show Stachecki Peter Kroschnitz, Meseritz Preußen 1116 1860 1918-04-18 23170
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Posen Preußen 940 1630 1917-09-18 20679
show Stachecki Valentin Kroschnitz, Meseritz Preußen 632 Infanterie-Regiment 63 1153 1916-09-13 14775


Pani Magdo, przydać by sie prydało, bo ci z Chrośnicy to nasi na "stówkę" ale nie umiem odszyfrować tych grup liczb, co one znaczą? Gdzie szukać wyjaśnień?
Pozdrawiam serdecznie



Dzień dobry

Jest to spis z Listy Strat I Wojny Światowej.Tutaj znajduje się link do wyszukiwarki nazwisk:

http://des.genealogy.net/eingabe-verlus ... arch/index

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2018, 10:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
dziadek-1969 napisał(a):
Ewa Alicja napisał(a):
albicilla2 napisał(a):



Dzień dobry

Jest to spis z Listy Strat I Wojny Światowej.Tutaj znajduje się link do wyszukiwarki nazwisk:

http://des.genealogy.net/eingabe-verlus ... arch/index


Dziękuję bardzo, niestety, bez daty urodzin nie zajadę za daleko :(

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Pani Ewo , zajrzałam na Pani blog i znalazłam tam umieszczone, bez mojej zgody fotografie rodzinne Ludwika Stacheckiego. Pochodzą one z moich albumów rodzinnych. Bardzo proszę albo pod nimi dodać informacje iż pochodzą z moich zbiorów, albo je zlikwidować.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 07:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
To samo dotyczy mojego dziadka - Władysława Czekalskiego.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
albicilla2 napisał(a):
Pani Ewo , zajrzałam na Pani blog i znalazłam tam umieszczone, bez mojej zgody fotografie rodzinne Ludwika Stacheckiego. Pochodzą one z moich albumów rodzinnych. Bardzo proszę albo pod nimi dodać informacje iż pochodzą z moich zbiorów, albo je zlikwidować.

O jakim blogu Pani mówi? Na moim blogu nie ma zdjęć Waszej linii Stacheckich mówię o stronie http://ewaalicjaslomska.blox.pl/html

nie wiem co ma Pani na myśli? W albumach Google był album poświęcony Powstańcom Wielkopolskim, ale jest on ukryty, bo był potrzebny do listy, którą sporządzałam. Proszę mi podać adres a zrobię stosowne adnotacje, pamiętam jednak, że dodając zdjęcia do albumu umieszczałam w komentarzach o źródle pochodzenia fotografii zarówno tych z cmentarzy jak i prywatnych zbiorów Pani, Piotra i moich.
pozdrawiam

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Pani Ewo:
Powstańcy Wielkopolscy z naszego rodu 2
27.02.2018 slomska25
wszystkie informacje jakie znalazłam są pobrane ze stron:
http://powstancy-wielkopolscy.pl/search

https://www.myheritage.pl

wyszukiwarki grobów


Teraz będzie "linia boczna" Stacheckich, ogólne zestawienie, które prezentuje jest autorstwa naszego krewnego, które ja szczegółowo uzupełniam

opracowanie graficzne Piotr Stachecki: https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NaUlY2b2RR

WŁADYSŁAW CZEKALSKI 10-4-1885 GM. KISZKOWO 18-10-1962 POBIEDZISKA
syn Hipolita i Seweryny z dom. Stacheckiej
żona Matylda Gertruda z dom. Kessel, syn Jerzy
na zdjęciu pan siedzący w środku
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NaUlY2b2RR

LUDWIK STACHECKI 2-04-1895 POBIEDZISKA - 4-5-1956 POBIEDZISKA
SYN Wacława i Stefanii z dom. Andrzejewskiej,
żona Irena z dom. Zielińska, syn Stefan
na zdjęciu siedzi w srodku
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NaUlY2b2RR

WALERIAN - BRAT LUDWIKA
24-10-1900 POBIEDZISKA - 21-11-1978 POZNAŃ
SYN Wacława i Stefanii z dom. Andrzejewskiej,
żona Aurelia Wende
Stachecki Walerian dnia 17-1-1919 zgłosił się jako ochotnik na Powstanie Wielkopolskie i został zaraz wysłany na front północny i walczył z bronią w ręku pod dowództwem kapitana Jasnocha Kazimierza pod Chodzieżą, Szubinem, Kcynią i Rynarzewem, aż do zakończenia Powstania. Następnie brał udział przy zajmowaniu Pomorza przez Wojsko Polskie. Po zwolnieniu z Wojska dnia 30-1-1922 pracował, aż do wybuchu II-iej Wojny Światowej w Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu. Brał udział w Kampanii Wrześniowej 1939. W czasie okupacji był wysiedlony do Mszany Dolnej, gdzie pracował w Urzędzie Gminnym, pomagając tam ludności miejscowej i wysiedlonej. Po wyzwoleniu miasta Poznania wraca i zaraz zgłosił się do pracy w DOPiT w Poznaniu, gdzie pracuje do chwili obecnej na stanowisku starszego radcy Brał również udział w III Powstaniu Śląskim. Podstawa: Odpis książeczki wojskowej



ANTONI STACHECKI
2-05-1899 - 11-10-1973 POZNAŃ
syn Edwarda Nikodema i Magdaleny Koszuty
żona Stachecka Irmgard


Stachecki, Bolesław

Rodzice: Edward, Magdalena Koszuta, brat Antoniego
mąż Pelagii Stacheckiej, ojciec dla Mirosławy Wielgosz

Ur.: 1896-03-24, Pobiedziska (Poznań PL)
zm. 1977-07-29 Poznań

Uchwała Rady Państwa nr: 11.17-0.932 z dnia 1958-11-17

Opis:
Bolesław Stachecki dnia 29.12.1918 r. brał jako ochotnik Straży Ludowej w Pobiedziskach czynny udział z bronią w ręku w Powstaniu Wlkp. na froncie północnym - Inowrocław. Bezpośrednio po zakończeniu walk powstańczych pełnił służbę w 3 p. W. Dnia 04.08.1920 r. przeniesiony zostaje do rezerwy. Od zwolnienia z wojska pracuje w swoim zawodzie jako stolarz w Okręgowych Warsztatach Lotniczych w Poznaniu.

Dodatkowe informacje:
Wyciąg z książeczki wojskowej PKU Poznań Powiat Liczba Gł. Ks. ewid. 11. Zaświadczenie tymczasowe Nr. 8510 wydane przez Komisję Weryfikacyjną przy Zw. Powst. Wlkp. 1918/1919 roku - dnia 2.03.1949r.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NaUlY2b2RR

http://ewaalicjaslomska.blox.pl/html

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Ok, jest to strona.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2018, 15:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2014, 12:45
Posty: 223
albicilla2 napisał(a):
Ok, jest to strona.

No tak ale te zdjęcia nie powinny być widoczne, bo jak napisałam wcześniej - były dodane na potrzeby spisu Powstańców Wielkopolskich, sprawdziłam przed chwilą i klikając w link zdjęcia pojawia się komunikat o błędzie wyświetlenia, - i tak powinno być, jeśli Pani widzi te zdjęcia to proszę o informacje.

_________________
Ewa Alicja Slomska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 cze 2018, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Ponownie proszę, teraz już o usunięcie fotografii, ponieważ nadal są ogólnie dostępne z.Pani strony
Prosiłam, aby Pani zablokowała dostęp do moich zdjęć rodzinnych, które Pani używa na swojej stronie, bez mojej zgody. http://ewaalicjaslomska.blox.pl/html Powstancy Wielkopolscy z naszego rodu nr 2. Jeszcze raz oznajmiam,że nie wyrażam na to zgody Zablokowała je Pani po mojej interwencji. Dziś znów są ogólnie dostępne.
Bo chociaż tu są niby zablokowane
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NaUlY2b2RR

z Pani strony wchodzi się na nie bez problemu.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2018, 12:14 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 09:00
Posty: 8
Ewa Alicja napisał(a):
Z tego co widzę to w naszym drzewie są dwie Gertrudy, Kłysz po mężu i jedna ze Stacheckich - chyba, że Piotr wie coś bliżej :)

gertruda ze stacheckich po mężu kantorosińska mieszkała w białej koło trzcianki

_________________
pozdrawiam Mariusz Kajkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2018, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Jak znasz daty urodzenia i śmierci Gertrudy i imiona rodziców to napisz.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2018, 11:32 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 09:00
Posty: 8
Gertruda Kantorosińska zd. Stachecka ur.07.04.1928 - Kamionki Duże / zm.04.04.1997 w Trzciance Lubuskiej pochowana w Białej k. Trzcianki Lubuskiej

_________________
pozdrawiam Mariusz Kajkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2018, 11:43 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 09:00
Posty: 8
Gertruda Kantorosińska zd. Stachecka ur.07.04.1928 - Kamionki Duże / zm.04.04.1997 w Trzciance Lubuskiej pochowana w Białej k. Trzcianki Lubuskiej

_________________
pozdrawiam Mariusz Kajkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2018, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2009, 21:41
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję bardzo za przesłane informacje, odpowiem na prywatną pocztę.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL