Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krawczyński
PostNapisane: 29 mar 2012, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2011, 18:13
Posty: 271
Lokalizacja: Zagórów
Witam.
Poszukuje ślubu Krawczyński Piotr i Białkowska Katarzyna do Zagórowa przybyli 1816r. gdzie urodził się syn Antoni,Franciszek ,Marianna,Tekla. Piotr zmarł 1822r w Zagórowie .Interesuje mnie skąd pochodzi , lub imiona rodziców Piotra jeżeli z Zagórowa to będzie bratem Marcina ur.1767 i Franciszka ur.1775 .
Zbyszek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2012, 21:47 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2011, 18:13
Posty: 271
Lokalizacja: Zagórów
Witam.
A wszystko zaczęło się kilka lat temu od książki napisanej przez Jerzego Stępnia wydana 1993 r. pt. Zagórów - szkic do dziejów miasta .Na stronie 68 jest taki zapis 20 maja 1791r. Grzegorz i Agata Orczykowscy z sukcesorami swoimi odsprzedali dom leżący w Rynku Nowym przy ul. Wodnej w narożniku wraz z oborami i całym placem do niego ,należącym za 900 złp.Andrzejowi i Mariannie Krawczyńskim ,Marianna z dm. Paczkowska.Są to moi przodkowie .Andrzej ur.1745 zm. 1819r.Wygląda na to że mieli czterech synów, najstarszy Marcin ur. 1767-zm.1833r. poślubił 1797r. Małgorzatę Siwińską.
Następny Franciszek ur.1775-zm.1843r. poślubił 1802r. Jadwigę Kalusińską . Następny Sylwester ur.1780 w Żerkowie zm......
pierwsza żona ślub 1813r. Agnieszka Jabczyńska druga Anna Kokowska ślub 1831r. No i najmłodszy z synów Piotr ur.1788r. -zm.1822r. poślubił ......gdzie . Katarzynę Białkowską ur. 1796r. w Holendrach Królikowskich .
I co najważniejsze pierwsze bliźnięta urodziły się 1813 roku u Marcina i Małgorzaty , w dalszych pokoleniach też rodzą się bliźnięta cdn. A czy Andrzej był ten co przekazał gen czy Marianna ?.
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2014, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2011, 18:13
Posty: 271
Lokalizacja: Zagórów
Witam
Może ktoś posiada urodzenia z 1767 Kościan .Chodzi o Marcina Krawczyńskiego

Pozdrawiam
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2014, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2011, 18:13
Posty: 271
Lokalizacja: Zagórów
Witam
A jednak Marcin ur .się 1773 . Kościan .
Dzięki kuzynkom Valeri i Julii udało się odszukać akt ślubu Piotra Krawczyńskiego i Katarzyny Białkowskiej .A było to w 1813 roku w Królikowie i teraz mogę powiedzieć że to bracia

Poszukuje ;Guzowski ,Gliński , Wiśniewski , Ziemski , Zielczyński, Lukowski, Grzesiak, Cybulski, Majdecki, Naworski, Szczepanowski, Masztalerz - Brudzewo .

Pozdrawiam
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2018, 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
zbyszek-57 napisał(a):
Witam.
A wszystko zaczęło się kilka lat temu od książki napisanej przez Jerzego Stępnia wydana 1993 r. pt. Zagórów - szkic do dziejów miasta .Na stronie 68 jest taki zapis 20 maja 1791r. Grzegorz i Agata Orczykowscy z sukcesorami swoimi odsprzedali dom leżący w Rynku Nowym przy ul. Wodnej w narożniku wraz z oborami i całym placem do niego ,należącym za 900 złp.Andrzejowi i Mariannie Krawczyńskim ,Marianna z dm. Paczkowska.Są to moi przodkowie .Andrzej ur.1745 zm. 1819r.Wygląda na to że mieli czterech synów, najstarszy Marcin ur. 1767-zm.1833r. poślubił 1797r. Małgorzatę Siwińską.
Następny Franciszek ur.1775-zm.1843r. poślubił 1802r. Jadwigę Kalusińską . Następny Sylwester ur.1780 w Żerkowie zm......
pierwsza żona ślub 1813r. Agnieszka Jabczyńska druga Anna Kokowska ślub 1831r. No i najmłodszy z synów Piotr ur.1788r. -zm.1822r. poślubił ......gdzie . Katarzynę Białkowską ur. 1796r. w Holendrach Królikowskich .
I co najważniejsze pierwsze bliźnięta urodziły się 1813 roku u Marcina i Małgorzaty , w dalszych pokoleniach też rodzą się bliźnięta cdn. A czy Andrzej był ten co przekazał gen czy Marianna ?.
Zbyszek


Zbyszku, nie wiesz, gdzie mogę kupić ta dwie pozycje:
1. Zagórów : szkic do dziejów miasta / Jerzy Stępień.
2. Zagórów : album miasta 1407-2007 / Mirosław Słowiński

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2018, 17:00 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Liliano,
Pozwolę sobie Tobie odpowiedzieć, bo sama chciałam nabyć te pozycje. I tak:
1. Praktycznie nie do kupienia, może w antykwariatach lub raz widziałam na Allegro za powalającą kwotę. Egzemplarz jest w bibliotece w Zagórowie i chyba w jakiejś bibliotece w Poznaniu. To bardzo fajna książka przydałoby się jej wznowienie. Prawa autorskie ma chyba autor i gmina Zagórów. Ostatecznie mam ksero od cioci z Kanady.
2. Album kupiłam w bibliotece w Zagórowie. Czy nadal mają go w sprzedaży tego nie wiem. Musisz zadzwonić i zapytać. Chyba prowadzili sprzedaż wysyłkową.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2018, 19:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Iku2012 napisał(a):
Liliano,
Pozwolę sobie Tobie odpowiedzieć, bo sama chciałam nabyć te pozycje. I tak:
1. Praktycznie nie do kupienia, może w antykwariatach lub raz widziałam na Allegro za powalającą kwotę. Egzemplarz jest w bibliotece w Zagórowie i chyba w jakiejś bibliotece w Poznaniu. To bardzo fajna książka przydałoby się jej wznowienie. Prawa autorskie ma chyba autor i gmina Zagórów. Ostatecznie mam ksero od cioci z Kanady.
2. Album kupiłam w bibliotece w Zagórowie. Czy nadal mają go w sprzedaży tego nie wiem. Musisz zadzwonić i zapytać. Chyba prowadzili sprzedaż wysyłkową.
Pozdrawiam
Agnieszka

Agnieszko, na Allegro udało mi się właśnie zakupić - Zagórów : szkic do dziejów miasta / Jerzy Stępień.

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2018, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Liliano,
Gratuluję. Cieszę się, że Ci się udało. Życzę Ci miłej lektury. Chyba miałaś szczęście, że ktoś ją wystawił. Możesz napisać ile kosztowała książka.
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2018, 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Iku2012 napisał(a):
Liliano,
Gratuluję. Cieszę się, że Ci się udało. Życzę Ci miłej lektury. Chyba miałaś szczęście, że ktoś ją wystawił. Możesz napisać ile kosztowała książka.
Agnieszka

Jedyne 29 zł

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2018, 10:41 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
No............. to tym bardziej gratuluję. Muszę chyba ponownie zacząć obserwować aukcje. Jeszcze raz miłej lektury.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2018, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Iku2012 napisał(a):
No............. to tym bardziej gratuluję. Muszę chyba ponownie zacząć obserwować aukcje. Jeszcze raz miłej lektury.
Pozdrawiam
Agnieszka

Agnieszko, bingo - zakupiłam i drugą pozycję na Allegro - Słowiński ZAGÓRÓW Album miasta 1407-2007 . Naprawdę trzeba śledzić, co ludzie wystawiają. Cieszę się ogromnie i z niecierpliwością czekam na obie przesyłki. Ich lektura to będzie miód dla duszy :-)

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pepowianka i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL