Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 mar 2018, 20:51 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2018, 11:33
Posty: 35
Witam Wszystkich.

Przeglądając wiadomości w Gońcu Wielkopolskim z 1881 r, natknęłam się na listę osób wybierających się na tzw. Pielgrzymkę słowiańską do Rzymu z 1887-9 r. Na tej liście znajduje się osoba o nazwisku Noga, konkretnie wpisana jako Ksiądz Noga z Gniezna. Ponieważ takie nazwisko występuje w jednej z rodzin mojego drzewa genealogicznego, bardzo mnie to zainteresowało. Postanowiłam poszukać jakiś informacji o tej osobie. Aktualnie wiem, że może chodzić o Księdza Stanisława Noga. Ksiądz Stanisław Kostka Noga występuje w informacjach parafii Powidz, jako proboszcz w latach 1884-1886. Doszukałam się też , że w kościele w Parchaniu, fundatorem obrazu patrona kościoła był ówczesny proboszcz, Ksiądz Stanisław Noga w 1910 r. Może ktoś spotkał się z innymi informacjami o tej osobie. Może są tu osoby w jakiś sposób związane z Ks. Noga? Ciekawa jestem, czy są jakieś genealogiczne powiązania mojej gałęzi rodziny z Księdzem, bo to imię u nas występuje.

Pozdrawiam. Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2018, 23:17 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Ksiądz Stanisław Noga urodził się 11.11.1845 w Krotoszynie. Był synem Tomasza i Antoniny z.d. Opielińska.
Parafia katolicka Krotoszyn, wpis 9 / 1845
Thomas Noga (28 lat) 100%
ojciec: Joannes Noga , matka: Josepha
Antonina Opielinska (22 lat)
ojciec: Joannes Opielinski , matka: Marianna

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2018, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2018, 11:33
Posty: 35
Mikołaj, dziękuje za odzew i nowe informacje.

Jak widzę, na tym etapie nie ma podstaw do wspólnych powiązań. Moi zagnieździli się w tym okresie w Parafii Smogulec, a wcześniejsze ślady wiodą do parafii Łękno. Jednak to dopiero świeży trop, do sprawdzenia, więc może drogi rodziny rozeszły się, gdzieś dużo wcześniej? Aktualnie nie wiem skąd rodzina znalazła się w okolicach Smogulca, czy szła od południa, czy może od północy?

Pozdrawiam. Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2018, 12:38 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Dokładny przebieg posługi kapłańskiej ks. Stanisława jest w naszym projekcje Wielkopolscy Księża.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2018, 18:07 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2018, 11:33
Posty: 35
Dziękuję z nowe informacje.

Pozdrawiam. Grazyna


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL