Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 22:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2017, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2017, 15:38
Posty: 4
Dzień dobry wszystkim Guciom, Gutsche i Gucze :)

Od dłuższego czasu też próbuję rozwikłać tę zagadkę ponieważ jestem 5-tym lub jak liczyć Tomasza Gucia to nawet 6-tym pokoleniem. Interesowała by mnie historia lub daty życia i śmierci Tomasza, lub jeśli to zostało ustalone dowiedzieć się nawet co było przed nim? Czy są też może jakieś dokładniejsze zapiski np. czym się zajmowali? Staram się spojrzeć na ten problem szerzej :)

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam,
Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 00:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Cieszę się, że jeszcze ktoś zainteresował się rodziną Guciów.

Mam datę urodzenia Tomasza Guci (1842), zgonu niestety nie. Od pewnego czasu, czyli od czasu kiedy moja ciężka praca i lata poszukiwań zostały zawieszone przez osoby trzecie (a są to 3 drzewa), bez mojej zgody na MyHeritage i ktoś obcy zarabia na mojej pracy, teraz sprawdzam komu udostępniam swoje dane i jak chce je wykorzystać.

Ponieważ nic o sobie nie napisałeś nie wiem, którym jesteś Sebastianem. A w moich zapiskach mam zanotowanych aż sześciu. Ciekawe czy jesteś wśród nich.

Nie obraź się, ale napisz coś o sobie.
Sława Gucia

ps. swoją drogą jego datę urodzenia i dzieci można znaleźć w projekcie BaSIA.

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 09:28 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2017, 15:38
Posty: 4
Hmmm... W takim razie coś się nie zgadza, ponieważ data urodzenia Stefana to 1845, więc jeśli Tomasz to jego ojciec, to nie mógł być tylko 3 lata starszy :)

Ja nazywam się Sebastian Jóźwiak. Jestem potomkiem Stefana, potem Jana, potem Andrzeja (którego jeszcze pamiętam i związane są z nim pierwsze impresje które pamiętam z mojego życia!), Andrzej Gutsche miał 8 dzieci, z czego jedną z córek Jadwigę, która później wyszła za Adama Bazylaka i z którym miała trójkę dzieci: Eugeniusza, Marka i Jolantę. Ja jestem synem Jolanty, która wyszła za Piotra Jóźwiaka. Stąd jestem ja i mój młodszy brat Adrian :)

Pozdrawiam,
Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witam ponownie,

zatem miło mi Cie poznać. Nie miałam Ciebie w moich zapiskach, a jedynie Twoją mamę - tu mi się notatki konczyły.

Co do Tomasza, nie napisałeś o którego chodzi. Ja napisałam datę "młodszego" Tomasza, brata Twojego pradziadka Stefana. Tomasz "starszy" - jak go nazywam - ich ojciec urodził sie 07-12-1817 w Sarbii, ale pod nazwiskiem Kucia (co wtedy było częste), żenił sie jako Tomczak :). Zmarł 16-06-1872 w Lusówku.

Mój pradziadek Tomasz młodszy był jego najstarszym synem, Twój pradziadek Stefan kolejnym. Potem było jeszcze 5-ro dzieci (być może jakiś nie znalazłam, bo jest duża luka pomiędzy 1850-57), ale chyba tylko 2 córki dorosły i załozyły rodziny: Antonina i Michalina.
Tomasz starszy był parobkiem.

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 19:01 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2017, 15:38
Posty: 4
Wow! Ogromne dzięki za te informacje!

Czy istnieje więcej informacji dodatkowych oprócz wiedzy np. że był "Parobkiem", rozumiem, że ma "Pani" lub ciocia :) na myśli że był "chłopem" pracującym w majątku? W takim razie już wiem jakich informacji szukać, żeby dowiedzieć się dla kogo lub bardziej na kogo pracował :) Dość ciekawych informacji w tym względzie dokopałem się śledząc biografię mojego pradziadka Andrzeja (mam też zdjęcia). W ogóle też to bardzo ciekawa historia etymologii nazwiska i przejścia od Kucia przez Gucia do Gutsche po Gucze :)

Zatem na poziomie już pierwszego pokolenia nasze gałęzie genealogiczne się rozchodzą. To dopiero jest historia!!! Czyli wszystko zaczęło się w Sarbii... i tam też mieszkał Tomasz "młodszy" był świadkiem na ślubie Stefana w kościele w Niepruszewie. Nieźle się to wszystko układa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Niestety wiecej wiedzy o samym Tomaszu starszym nie mam. Bardzo długo szukałam jego aktu urodzenia i zgonu. teraz wam młodym genealogom jest lepiej po indeksujemy w Basi i Poznan Projekt :) macie fajnie. Ja chodziłam do archiwów i przegladałam z mozołem księgi.

Tomasz starszy był synem Izydora, a ten Łukasza z Wysoczki.

Kiedyś, jak bedzie wiecej casu - bo teraz mam go strasznie mało - to chetnie posłucham/poczytam o Andrzeju G. Jest oczywiście zadziwiające, ze część waszej rodziny nosi inne nazwisko.

Mój prywatny mail to gucia11@gmail.com

Pozdrawiam
Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2017, 20:25 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2017, 15:38
Posty: 4
Nie ma sprawy, jak tylko spiszę wszystko co wiem, chętnie podzielę się informacjami. Ciekawa jest również mapa wędrowania naszej rodziny od Tomasza, przez Stefana i dalej... naniosłem wszystko w GOOGLE MAPS. W dodatku, po tej wielkiej pracy wykonanej przy wyszukiwaniu przodków, warto spojrzeć również na historię społeczno-polityczną tych miejscowości wsi. Wtedy jesteśmy w stanie mniej więcej odtworzyć w jakich majątkach pracowali. etc. Mnie właściwie bardziej własnie ta strona interesuje, ale powiedzmy, że jestem dopiero w fazie odkrywania czarnych plam historii, dopiero na ten poziome wejdę później, bo jak widać dopiero odkryłem wszystkie miejscowości.

Wiadomo skąd pochodzą informacje o przodkach Tomasza "starszego"?

Pozdrawiam,
Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2017, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2015, 19:22
Posty: 6
AGA KOZA napisał(a):
ślub 24.01.1798
Adalbertus Ubst viduus lat 28
Catharina Guciowna panna lat 17
świadkowie Josephus Berke,Mathias Haygeburg


To moi 5xpradziadkowie :)
Pozdrawiam
Michał Konkel


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2017, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Do Michała K. :)

Ależ cudnie, że Znowu ktoś się pojawił poszukujący, lub mający w drzewie nazwisko Gucia. A czy może wiesz czyją córką była owa Katarzyna Guciówna?

Pozdrawiam
Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2019, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Parafia Szamotuły chrzest 1773/37 - chrzest 2 maja, dziecko urodzone 23 kwietnia
Albertus (Wojciech), rodzice : Kazimierz Gucia - parobek z Baborówka i Marianna
Chrzestni : Adam parobek i Katarzyna służąca, oboje z Baborówka.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2023, 06:43 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2023, 02:44
Posty: 3
U mnie w drzewie też są Gucie, mój prapradziadek Jan Gucia urodził się 15.06.1883 r w Góra (Jankowice), zmarł 20. 07.1963 w Witkowie i tam jest pochowany. Ożeniony był z Wiktorią Król o której informacji szukam i nie mogę znaleźć. Ciekawe czy Jan jest jakoś spokrewniony z waszymi Guciami. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL