Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2017, 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT DO WSZYSTKICH AUTORÓW KOMENTARZY W POZNAN PROJECT

Założeniem funkcji komentarza w Poznan Project jest umożliwienie kontaktu z osobą podającą uzupełniające informacje do danego zapisu, czy też przyznającej się do pokrewieństwa z daną parą. Dlatego w formularzu komentarza jest pole "adres email". Szczerze mówiąc, sądziłem, że pole to jest konieczne dla wysłania komentarza, ale jednak można było wstawić komentarz nie podając do siebie kontaktu.

Uważam, że uzupełnienia, których w praktyce nie da się zweryfikować u źródła (bo źródło nie podaje do siebie namiarów) nie mają racji bytu i zamierzam je usunąć. Obecnie sam dostaję od czasu do czasu zapytania o kontakt do osób, które nie pozostawiły adresu i rzecz jasna na ogół sam też takich danych kontaktowych nie posiadam, zwłaszcza w sytuacji, gdy autor komentarza zechciał dodatkowo pozostać anonimowy posługując się nickiem zamiast imienia i nazwiska.

Osoby które umieściły w Poznan Project komentarze nieopatrzone adresem email proszę o informację, jaki adres wstawić do ich komentarzy, lub o wpisanie komentarzy ponownie.

Komentarze odwołujące się do adresu WWW nie będą usuwane.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2017, 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Podsumowanie kwietnia

Dodano parafie: Kobielice, Koneck, Świerczyn [pow. Nieszawa] i ewangelicką Toruń (Stare Miasto)
jak też USC: Człopa [pow. Wałcz]; Bukowiec [pow. Świecie]; Mąkowarsko [pow. Bydgoszcz]; Przytoczna [pow. Skwierzyna]

Uzupełnienia w parafiach: Rozdrażew [pow. Krotoszyn]; Chomętowo [pow. Szubin]; Śrem; Bytyń, Otorowo [pow. Szamotuły]; Izbica Kujawska [pow. Koło]; Strzyżewo Kośc., Szydłowo, Wylatowo, Pakość [pow. Mogilno]; Imielno [pow. Witkowo]; Nietrzanów [pow. Środa]; Kębłowo [pow. Babimost]
ewangelickich: Łobżenica [pow. Wyrzysk]; Władysławów [pow. Konin]; Prażuchy [pow. Kalisz]
oraz USC Tarce [pow. Jarocin]; Witkowo; Skwierzyna; Zamczysko, Wierzchucinek, Osówiec, Wtelno [pow. Bydgoszcz]; Krotoszyn; Piła [pow. Chodzież]; Poznań-Miasto.

Dziękuję wszystkim za pomoc w Projekcie i życzę nowych odkryć.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2017, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Serdecznie witam.
Przedwczoraj wysłałam do ciebie Łukaszu maila(pewnie stary ) z prośbą o przetłumaczenie z łaciny aktu małżeńskiego Sebastiana Chromińskiego (1822 Grzybowo).Z treści tego aktu wynika , że ojcem Sebastiana jest Wojciech (Adalbertus) Chromiński.Nie jestem tego pewna .Słabo znam łacinę.
Wygląda na to, że będzie można połączyć linie Daniela Chromińskiego z linią moich Chromińskich.Podaje ci link do tego aktu:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3317/0/6. ... H0rQrJHRig
Pozdrawiam Ewa Tatarzyńska
PS.Zastanawiam się czy nie jestem na "czarnej liście" WTG

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2017, 07:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
tatarzynska napisał(a):
Serdecznie witam.
Przedwczoraj wysłałam do ciebie Łukaszu maila(pewnie stary ) z prośbą o przetłumaczenie z łaciny aktu małżeńskiego Sebastiana Chromińskiego (1822 Grzybowo).Z treści tego aktu wynika , że ojcem Sebastiana jest Wojciech (Adalbertus) Chromiński.Nie jestem tego pewna .Słabo znam łacinę.
Wygląda na to, że będzie można połączyć linie Daniela Chromińskiego z linią moich Chromińskich.Podaje ci link do tego aktu:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3317/0/6. ... H0rQrJHRig
Pozdrawiam Ewa Tatarzyńska
PS.Zastanawiam się czy nie jestem na "czarnej liście" WTG


Odpisałem na priva. W tym tygodniu byłem bardzo zajęty i generalnie nie odpowiadałem na pocztę, mam zaległości nawet dawniejsze niż przedwczoraj (sam akt czeka już prawie 200 lat)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2017, 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Bardzo dziękuję Łukaszu za odpowiedź.Przepraszam za tą "czarną listę" jeszcze raz. Dla pana Henryka podziękowania za reprymendę :wink: .
Pozdrawiam Ewa Tatarzyńska

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 13:45 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Jak wrzucą na SzwA to pewnie ktoś będzie chciał zindeksować.

Troche nie w temacie !

Łukaszu,

w Poznań Project znalazłam dzisiaj nazwisko Antoni Wlaźlak *12.01. 1898 r., którego mam w swoim drzewie. Zapis jaki zamieszczono w PP dotyczy zweryfikowanych przez Związek Powstańców Wielkopolskich (indeksował Koszuciak) . Antoni Wlażlak to mąż Stanisławy Ratajczak córki Jadwigi zd Kaliszan i Antoniego Ratajczaków. Jestem zainteresowana rodzicami Antoniego Wlaźlaka.
Nie bardzo wiem dlaczego ten wpis jest w PP.

Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 14:46 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Rodzice Antoniego to : Jan Wlaźlak ur. w 1859 r. w Lucinach i Maria zd Do(a)lczewska *1839 r, Winiary
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
krysia napisał(a):
Rodzice Antoniego to : Jan Wlaźlak ur. w 1859 r. w Lucinach i Maria zd Do(a)lczewska *1839 r, Winiary
krysia


Witam,
Czy nie o tą parę chodzi? Winiary chyba należały do Parafii św. Wojciecha.

Parafia katolicka Poznań - par. św. Wojciecha, wpis 49 / 1876

Joannes Wlaźlak (22 lat)
Marianna Dalszewska z domu Budna (30 lat, wdowa)

Pierwszy ślub Marianny.

Parafia katolicka Poznań - par. św. Wojciecha, wpis 11 / 1864

Valentinus Dalszewski (31 lat)
ojciec: Adalbertus , matka: Catharina Mielcarek
Marianna Budna (24 lat)
ojciec: Michael , matka: Anna Witkowska

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 15:10 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Dokładnie tak.

Dziękuję
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2017, 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Panie Łukaszu,

Z zapisu na PP wynika, że indeksował Pan osobiście par. Ostrowo k. Strzelna.
Podany tam zakres lat to 1800-1835, 1842-1844.
Interesują mnie metryki wszystkich typów (b,c,m).
Zapewne jest Pan zorientowany, czy obok c, były także metryki b i m - w ww. zakresach lat.

Lata, które mnie interesują to ok. 1820-1875. Na Family Search są jedynie "Akta urodzeń 1883-1928", więc poza okresem mnie potrzebnym.
Czy czerpał Pan z zasobów AAG czy parafialnych?
Proszę wybaczyć, że Pana pytam, zanim zacznę absorbować 'ważne instytucje'.

Z pozdrowieniem

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2017, 08:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Panie Łukaszu,

Z zapisu na PP wynika, że indeksował Pan osobiście par. Ostrowo k. Strzelna.
Podany tam zakres lat to 1800-1835, 1842-1844.
Interesują mnie metryki wszystkich typów (b,c,m).
Zapewne jest Pan zorientowany, czy obok c, były także metryki b i m - w ww. zakresach lat.

Lata, które mnie interesują to ok. 1820-1875. Na Family Search są jedynie "Akta urodzeń 1883-1928", więc poza okresem mnie potrzebnym.
Czy czerpał Pan z zasobów AAG czy parafialnych?
Proszę wybaczyć, że Pana pytam, zanim zacznę absorbować 'ważne instytucje'.


Akta Ostrowa k. Strzelna (czyli Ostrowa Mogileńskiego) to temat rzeka. Księgi za poprzedniego proboszcza leżały gdzieś na strychu, przy ściąganiu akt do AAG, archiwum zdołało się doprosić tej księgi ur. 1883-1928 i tylko ona została wtedy (ok. 2000?) sfilmowana.

Nowy proboszcz zabezpieczył księgi (które są w b. nędznym stanie) i chyba z rok temu trafiły one ostatecznie do AAG, choć mam powody sądzić, że coś tam jeszcze na parafii mogło zostać.

Co jest obecnie w AAG, można oczywiście sprawdzić w katalogu online na stronie archiwum. Nie jest tego wiele. Myślę, że na parafii wciąż jeszcze gdzieś się kryje przynajmniej księga ślubów z lat ok. 1850-1880, bo znam osobę, która ją podobno widziała kilka lat temu. Więcej nie mogę niestety pomóc.

W AAG można księgi posiadane przez to archiwum, przejrzeć na komputerze (sfotografowane) lub oczywiście zlecić kwerendę p. Błochowiakowi. Co do parafii, to można próbować, jakby co, jestem ciekaw rezultatu.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2017, 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Dziękuję za odpowiedź.
A jednak nie jest prosto :)
Tymczasem przełożę to na dalsze miejsce w kolejce poszukiwań.
Gdyby coś - doniosę.

pzdr.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2017, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Mamy już w bazie dwie trzecie ślubów z Urzędów Stanu Cywilnego dawnej Prowincji Poznańskiej z lat 1874-1899!
(Jest to 222,900 na szacowane ok. 333 tysiące ślubów, jakie zapewne spisano w tych USC w owym okresie)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2017, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Do Klubu Dziesięciu Tysięcy dołączył aktywny na naszym forum Krzysztof Pospieszny. Krzysztof głównie indeksuje region od Babimostu po Szamotuly.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w indeksację, zarówno w ramach PP jak i w projekcie BaSIA!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2017, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Dzięki, to aż tyle się tego uzbierało?

Pozdrawiam Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2017, 10:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
hari3 napisał(a):
Dzięki, to aż tyle się tego uzbierało?

Pozdrawiam Krzysztof


Jak widać :)
WIększość zresztą via BaSIA.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2017, 07:41 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2014, 01:49
Posty: 283
Panie Łukaszu, można wiedzieć, za jakie lata została zaktualizowana Izbica Kujawska?

_________________
Pozdrawiam
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2017, 14:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
edamian napisał(a):
Panie Łukaszu, można wiedzieć, za jakie lata została zaktualizowana Izbica Kujawska?


Lata 1892-1899.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2017, 10:16 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2014, 01:49
Posty: 283
Dziękuję!

_________________
Pozdrawiam
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2017, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Podsumowanie maja.

Dodano parafię ewangelicką Wyrzysk oraz USC Rogoziniec [pow. Międzyrzecz]; Świniary [pow. Skwierzyna]; Barcin [pow. Szubin];

Uzupełnienia w parafiach:
Rynarzewo, Słupy [pow. Szubin]; Kopanica [pow. Babimost]; Lubasz [pow. Czarnków]; Owińska [pow. Poznań]; Jaktorowo [pow. Chodzież]; Wylatowo, Szydłowo [pow. Mogilno]; Kraszewice [pow. Wieluń]; Września, Kołaczkowo, Gozdowo [pow. Września]; Wągrowiec, Chojna [pow. Wągrowiec]; Izbica Kujawska [pow. Koło]; Zajączkowo [pow. Szamotuły]; Prochy [pow. Śmigiel]; Janowiec [pow. Żnin]; Siemianice [pow. Kępno]; Budzisław Kościelny, Kowalewo [pow. Słupca]; Ostrowo n. Gopłem [pow. Strzelno]; Brzeźnio [pow. Sieradz];

ewangelickich: Wolsztyn [pow. Babimost]; Toruń (Stare Miasto)

oraz USC Leszno; Rawicz; Przemęt, Wolsztyn, Kargowa [pow. Babimost]; Bydgoszcz, Wierzchucin [pow. Bydgoszcz]; Człopa [pow. Wałcz]; Tur, Kcynia [pow. Szubin]; Separowo, Niemierzyce [pow. Grodzisk]; Piła [pow. Chodzież]; Radomicko [pow. Śmigiel]; Szlichtyngowa [pow. Wschowa]; Drożki [pow. Namysłów]; Krobia, Poniec [pow. Gostyń]; Podobowice [pow. Żnin]; Ciecierzyn, Kostów [pow. Kluczbork]; Skwierzyna, Krobielewko [pow. Skwierzyna]; Sośno, Sypniewo, Komierowo [pow. Złotów]; Nakło [pow. Wyrzysk]

Mam nadzieję, że wśród nowych rekordów znajdzie się wiele poszukiwanych ślubów naszych przodków.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 cze 2017, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam.Przepraszam że tutaj pana pytam.Ale nie wiem może mam jakieś uszkodzenie ale od 19 maja nie widzę żadnych wpisów w BaSIA.Co się stało.Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 cze 2017, 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
irena kondrzycka napisał(a):
Witam.Przepraszam że tutaj pana pytam.Ale nie wiem może mam jakieś uszkodzenie ale od 19 maja nie widzę żadnych wpisów w BaSIA.Co się stało.Pozdrawiam Irena


Nic się nie stało, po prostu Piotrek nic od tego czasu nie dorzucił.
Notabene wątek o bazie BaSIA jest tu: http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?p=122382#p122382

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, 15:24 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2017, 20:55
Posty: 19
Witam!
Kiedy planowane jest zindeksowanie metryk zaślubin parafii Szadłowice z lat 1807-1820?
Lat tych brakuje na PP, a księgi z tego okresu istnieją.
Pozdrawiam!
Karol Dziuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, 15:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
obywatel napisał(a):
Witam!
Kiedy planowane jest zindeksowanie metryk zaślubin parafii Szadłowice z lat 1807-1820?
Lat tych brakuje na PP, a księgi z tego okresu istnieją.


Planowane jest dodanie indeksu z tej parafii, gdy tylko ktoś go sporządzi.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2017, 20:55
Posty: 19
Łukasz Bielecki napisał(a):
obywatel napisał(a):
Witam!
Kiedy planowane jest zindeksowanie metryk zaślubin parafii Szadłowice z lat 1807-1820?
Lat tych brakuje na PP, a księgi z tego okresu istnieją.


Planowane jest dodanie indeksu z tej parafii, gdy tylko ktoś go sporządzi.


Proszę wybaczyć, ale wiem jak funkcjonuje PP. Pytanie dotyczyło raczej tego, czy ktoś będzie w najbliższym czasie taką indeksację robił...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Nikt się jak do tej pory na te Szadłowice nie deklarował.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2017, 16:19 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2017, 20:55
Posty: 19
Łukasz Bielecki napisał(a):
Nikt się jak do tej pory na te Szadłowice nie deklarował.

Czy taka deklaracja wiąże się z wizytą w AAG, czy udostępniany jest dostęp do akt jakoś online? Bo pierwsza opcja dla mnie niestety odpada - względy logistyczne i czasowe są nieubłagane...
Pozdrawiam!
Karol Dziuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2017, 23:07 
Offline

Dołączył(a): 10 wrz 2016, 08:30
Posty: 59
Dzień dobry,

Czy akta par. Rychnów są gdzieś dostępne w wersji elektronicznej? Przeglądałem www.szukajwarchiwach.pl aczkolwiek wg znalezionych tam informacji żadne akty nie zostały zeskanowane. Pytam, gdyż pewne informacje zostały wprowadzone do Poznan-Project, a bardzo chciałbym pewien akt z 1843r. przestudiować.

Pozdrawiam,
Przemek

_________________
Poszukuję informacji nt. nazwisk:
Poszwa, Andrzejczak, Picher, Praczyński,
Martynowicz, Kopij, Bergel, Mielcarek, Zieliński, Przysło, Dutkiewicz, Jędrzejak, Stanek, Bury, Pęczek, Drobnik, Wolniak, Bijacik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2017, 14:52 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2015, 15:16
Posty: 27
Lata 1878-1893 są na szukajwarchiwach, dodatkowo akty te są zindeksowane w http://genealodzy.pl/. cały rocznik 1843 jest w archiwum w Poznaniu.

pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2017, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Podsumowanie czerwca w Poznan Project

Dodano parafię Słońsk [pow. Nieszawa] oraz USC Smardzewo, Rusinów, Myszęcin, Nowy Dworek [pow. Sulechów]; Murzynowo [pow. Gorzów Wlkp.]; Radawnica [pow. Złotów]; Krępsko [pow. Wałcz]

Uzupełniono materiał dla parafii:

Grabie, Podgórz [pow. Toruń]; Panigródz [pow. Wągrowiec]; Pyzdry [pow. Słupca]; Poddębice [pow. Łęczyca]; Radomicko [pow. Śmigiel]; Budzyń, Morzewo, Ujście [pow. Chodzież]; Gozdowo, Biechowo, Ostrowo Kościelne, Szemborowo [pow. Września]; Kościelec [pow. Inowrocław]; Przespolew Pański [pow. Kalisz]; Brodnia, Dobra [pow. Turek]; Brzostków [pow. Jarocin]; Kopanica [pow. Babimost]; Koszuty [pow. Środa]; Dąbrówka Kościelna, Obrzycko [pow. Oborniki]; Żydowo [pow. Poznań]; Byczyna [pow. Nieszawa]; Licheń Stary, Wąsosze [pow. Konin]; Lubstów, Mąkolno [pow. Koło]; Wartkowice [pow. Łęczyca]
ewangelickich: Wyrzysk; Nieszawa; Toruń-Stare Miasto; Bydgoszcz
oraz USC Popówko [pow. Oborniki]; Krobia [pow. Gostyń]; Bydgoszcz, Koronowo [pow. Bydgoszcz]; Sapowice, Złotniki [pow. Poznań]

Życzę owocnych poszukiwań.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Znalazłem wpis ślubu Michael Chejnicki i Marianna Burzynska, jest to mój przodek. Przyczym do tej pory znajdowałem przekręcone lub zmienione formy dzisiejszego Hejnicki na Heinicki, Heynicki i pierwszy raz w genealogii widzę Chejnicki (choć mnie osobiście już nie raz i do Chojnackiego przerabiano [bo bardziej znany]).
Później mam ślub Valentina Chojnicka (ojciec: Michael , matka: Marianna) z Martinus Rożek w parafii Ludomy (wpis 17 / 1867), czyżby, aż takie błędy popełniali księża???

Czytałem wszystkie 44 strony wcześniej i słyszałem o tych błędach. Ale HEJ!!! No, właśnie Hej! jest dość charakterystyczne i różni się od "Choj". Czyżbym się mylił?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Hejnik napisał(a):
Znalazłem wpis ślubu Michael Chejnicki i Marianna Burzynska, jest to mój przodek. Przyczym do tej pory znajdowałem przekręcone lub zmienione formy dzisiejszego Hejnicki na Heinicki, Heynicki i pierwszy raz w genealogii widzę Chejnicki (choć mnie osobiście już nie raz i do Chojnackiego przerabiano [bo bardziej znany]).
Później mam ślub Valentina Chojnicka (ojciec: Michael , matka: Marianna) z Martinus Rożek w parafii Ludomy (wpis 17 / 1867), czyżby, aż takie błędy popełniali księża???

Czytałem wszystkie 44 strony wcześniej i słyszałem o tych błędach. Ale HEJ!!! No, właśnie Hej! jest dość charakterystyczne i różni się od "Choj". Czyżbym się mylił?


O, takie a nawet większe odchylenia i warianty pisowni to nic niezwykłego w XIX wieku. Ludzie nie nosili wtedy dowodów osobistych, a akt chrztu z parafii często na całe życie determinował jak dana osoba (nieraz na wpół albo całkiem niepiśmienna) pisała swoje nazwisko. Wtedy nieraz różne gałęzie tej samej rodziny utrwalały sobie odmienne pisownie.

A czy ci Chejniccy czy Hejniccy z Panigrodza to faktycznie rodzice tej Walentyny co wyszła za Rożka w Ludomach?
POPRAWKA: widzę, że Michal Chejnicki z Panigrodza mógłby być nie ojcem, ale najwyżej bratem Walentyny Rożkowej - ale nadal jestem ciekaw, co Ci wiadomo o ich wzajemnym związku. Kiedys badałem rodzinę Rożków i przy tej okazji staralem się dociec, skąd pochodziła Walentyna, jednak bez sukcesu.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 07:08 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Niewiele, ogólnie rzecz biorąc w mojej rodzinie przerwała tradycja by za rodzinną miejscowość uznawać Kcynię. Tam urodził się mój pradziadek Franciszek. W bazie Poznan Project znajduje dużo informacji o ślubach Hejnickich, już syn Władysław [Ladislaus] w bazie jest pisany przez "H", Wawrzyniec [Lorenz/Laurentius] też "H", Jan [Johann/Joannes] w USC "H", a parafia "Ch" [zresztą co ciekawe Wawrzyniec i Jan ożenili się z Franciszkami Banicką {inne panie, różnica wieku, ojcowie o tych samych imionach, ale inne matki}, kolejny syn Franciszek [Franciscus] pisany jest w parafii Heynicki [emigrant do USA, wraz z żoną, potomkowie piszą się już Hejnicki], Piotr [Petrus] "Hejnicki", Józef [Joseph] "Hejnicki" i "Heynicki".
Co ciekawe u wszystkich u których jest podane nazwisko ojca, to jest to Hejnicki [Tak, jak wspomniałem i dzisiaj moje nazwisko jest często przekręcane], szczególnie jak teraz mieszkam na pomorzu chętnie ze mnie robią Chojnickiego {od miejscowości Chojnice}.
Niestety moja wiedza opiera się na przekazach rodzinnych [słabych] i Poznan Project + wyszukiwania poprzez myheritage.
Więc zbytnio nie pomogę.

Jest możliwość online zobaczyć akty z parafii z Kcyni i okolic? Zastanawia mnie, gdzie jeszcze szukać danych o przodkach? Już nawet "zaprzęgłem" do pracy Facebook i zaczepiłem ludzi z tym nazwiskiem, o dziwo wszyscy okazali się krewnymi, tylko, że ich informacje kończą się zazwyczaj na pradziadkach (nadal kręcimy się wokół Kcyni), część urodzona w Kcyni, część w mieścinach wokół.

A może planujesz Łukaszu znowu rozszerzyć zakres działa PP do lat przed 1800 rokiem?? hm??

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 08:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2013, 06:45
Posty: 400
Kcynia jest na FamilySearch:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library

Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich

_________________
ROZPACZLIWIE POSZUKUJĘ:
WIŚNIEWSKA Justyna ur. ok. 1814, ojciec Adam
KIEREJEWSKI Walenty ur. ok. 1780, ojciec Jan
Ślubu Karol FISZER z Joanna/Krystyną Weiglin (przed 1818)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 14:37 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Dziękuję Kasiu, przejrzałem roczniki 1836-1838 i nie znalazłem go. Albo ja ślepy, albo chrzczony w innej parafii.
Dobrze, że choć tak można mieć dostęp do tych danych.

Czy w XIX wieku też był zwyczaj ślubowania w parafii panny młodej?

Pozdrawiam

P.S. Łukaszu znalazłem info o chrzcie Antoniny córki Martinusa Rożka i Marianna Polizeska??
rok 1837 poz. 81 paraf. Kcynia
ale pewnie już to wiesz ;)
A Chojnicka mogła być też Chojnacką, bo takie nazwisko istnieje do dzisiaj lub rodzice Michała to też Michał i Marianna? Dużo pytań.
Znalazłem dane ślubu Michaela i Marianny, pomoże ktoś to przetłumaczyć??

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2017, 12:14 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Na familysearch.org znalazłem też dane z chrztów w Panigrodziu, ale są w opłakanym stanie. Wydaje mi się, że na tej kartce po prawej jest wpis z nazwiskiem Hejnicki (o dziwo przez samo H) ale ciężko to odczytać, no i nie znam łaciny :(.

https://ibb.co/kJqxhv

Pomoże ktoś?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2017, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2219
Lokalizacja: Poznań
Wybacz ale w tych trzech chrztach (po prawej stronie) nie odczytuję nazwiska Hejnicki.
Ja je odczytuję tak, począwszy od góry:
chrzest Jakuba syna Antoniego Nowaka i Katarzyny Strychalskiej, rodzice chrzestni Andreas Wachowski i Rozalia Wirkiewiczowa
chrzest Franciszki, córki Jana Kozłowskiego (?) i Marianny Wojciechowskiej, rodzice chrzestni Peter Woyt i Franciszka Wroblewska
chrzest Michaliny, córki Jana Starba i Marianny Mielcarzonki, rodzice chrzestni Jan Czaykowski i Rozalia Roncelka (?)


Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2017, 06:40 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Dzięki wielkie, kurcze to ja nie wiem. Tekst jest mało czytelny, zasolony miejscami lub zalany.
Mogłem się pomylić, nie znam w ogóle łaciny. W poszukiwaniach pomaga mi słownik i głowa na karku.
Dla czytelnych tekstów lub druków to wystarczy, na bazgroły to za mało :(

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2017, 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Fragment tekstu, który prawdopodobnie zmylił: ...baptisavi infantem nomine Franciscam die 14 ejusdem hora 1me natam filiam Joannis Kostrzewski et Marianna Wojciechowska...
To nie Hejnicki tylko 14 tego

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2017, 10:29 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Ma Pani, Pani Basiu świętą rację. Muszę jeszcze raz przejrzeć te dokumenty :(
Bez znajomości języka to będzie orka na ugorze.
Tym bardziej, że zgaduje, iż Michał był chrzczony akurat w tej parafii (w której brał ślub).

P.S. Może komuś się przyda. Na pomorzu robią coś podobnego, tylko z chrztami http://www.ptg.gda.pl/index.php/certifi ... n/searchB/
Niestety jakościowo daleko im do Poznan Project.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 01:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, 16:23
Posty: 30
Lokalizacja: Choszczno
Dziś znalazłem w wynikach wyszukiwania:

Urząd Stanu Cywilnego Zduny, wpis 47 / 1876
Georg Labitzke (ur. 1840) 100%
ojciec: Matthaeus Labitzke , matka: Susanne Boch
Christine Schwabe (ur. 1842) 100%
ojciec: Gottlieb Schabe , matka: Susanne Hepprich

Szybko wyszukałem na szukjawarchiwach.pl USC Zduny, małżeństwa, 1876 i ... nic. Małżeństwa kończą się na nr 45, a mój wyszukany ma nr 47. Na czym bazował autor indeksu? Skąd ta rozbieżność. Proszę o pomoc.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 04:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 406
Lokalizacja: Świebodzin
poschadel napisał(a):
Szybko wyszukałem na szukjawarchiwach.pl USC Zduny, małżeństwa, 1876 i ... nic. Małżeństwa kończą się na nr 45, a mój wyszukany ma nr 47. Na czym bazował autor indeksu? Skąd ta rozbieżność. Proszę o pomoc.

Autor indeksu pomylił roczniki:
http://szukajwarchiwach.pl/11/771/0/2/1 ... 22zKJ7-JMQ

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Jerzy Kołpowski napisał(a):
poschadel napisał(a):
Szybko wyszukałem na szukjawarchiwach.pl USC Zduny, małżeństwa, 1876 i ... nic. Małżeństwa kończą się na nr 45, a mój wyszukany ma nr 47. Na czym bazował autor indeksu? Skąd ta rozbieżność. Proszę o pomoc.

Autor indeksu pomylił roczniki:
http://szukajwarchiwach.pl/11/771/0/2/1 ... 22zKJ7-JMQ


Nie autor indeksu pomylił roczniki, ale prawdopodobnie introligator lub urzędnik w Zdunach, a za nim Archiwum w Kaliszu bez sprawdzania oznaczyło źle te roczniki. Ich zawartość nie zgadza się z opisem (kartą tytułową). W Poznan Project wszystko jest ogarnięte poprawnie.

Na SzwA
syg. 5 opisana jako rok 1875 to w rzeczywistości 1877
syg. 8 opisana jako rok 1876 to w rzeczywistości 1875
syg. 11 opisana jako rok 1877 to w rzeczywistości 1876

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 09:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 406
Lokalizacja: Świebodzin
Łukasz Bielecki napisał(a):
W Poznan Project wszystko jest ogarnięte poprawnie.

:-)
Nigdy nie sądziłem inaczej.

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Jerzy Kołpowski napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
W Poznan Project wszystko jest ogarnięte poprawnie.

:-)
Nigdy nie sądziłem inaczej.


Oczywiście miałem na myśli te 3 roczniki USC Zduny. Ogólnie to w wielu miejscach kryją się pewnie niespodzianki. :D

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, 16:23
Posty: 30
Lokalizacja: Choszczno
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Podejrzewałem, że błąd może być w nieprawidłowym opisie rocznika. Wcześniej sprawdziłem zdjęcie nr 47, stronę 47, aktu nr 47 nie było. Myślałem, że może indeksujący pomylił ostatnią cyfrę, więc sprawdziłem wszystkie z nr 4x, a tu niespodzianka.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 11:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
poschadel napisał(a):
Podejrzewałem, że błąd może być w nieprawidłowym opisie rocznika. Wcześniej sprawdziłem zdjęcie nr 47, stronę 47, aktu nr 47 nie było. Myślałem, że może indeksujący pomylił ostatnią cyfrę, więc sprawdziłem wszystkie z nr 4x, a tu niespodzianka.


No cóż, przede wszystkim trzeba czytać same akta. W nagłówku każdego podany jest rok (słownie po niemiecku).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, 16:23
Posty: 30
Lokalizacja: Choszczno
W tym problem. Po rosyjsku przeczytam nawet mocno niestaranne pismo, niestety po niemiecku dużo trudnej.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 08:04 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,
Szukam dostępu do akt z USC Żarczyn (także pod nazwą USC Stołężyn), chodzi mi o wpis 11 z 1875.
Niestety nigdzie nie mogę tego dostać online, w szukajwarchiwach niema skanów, na familysearch też nie nie znalazłem.
Wpisu na Poznan Project dokonał Pan Eugeniusz Forma, ma ktoś do niego kontakt?
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 08:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Hejnik napisał(a):
Witam,
Szukam dostępu do akt z USC Żarczyn (także pod nazwą USC Stołężyn), chodzi mi o wpis 11 z 1875.
Niestety nigdzie nie mogę tego dostać online, w szukajwarchiwach niema skanów, na familysearch też nie nie znalazłem.
Wpisu na Poznan Project dokonał Pan Eugeniusz Forma, ma ktoś do niego kontakt?
Pozdrawiam


Ten USC jest online na genealogiawarchiwach.pl

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Pirat_VL i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL