Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 sie 2017, 17:29 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Bardzo proszę o pomoc w odszukaniu aktu ślubu Stanisława Odalanowskiego i Franciszki Hałas lub ich aktów urodzenia. Przez większość życia mieszkali w Murzynówku, parafia Nietrzanowo.Tam też podobno zmarli: Stanisław w 1841 a Franciszka w 1865. Pierwsze dzieci Grzegorz ( 1818) i Rozalia ( 1820) urodziły się w Chociczy koło Wrześni.Niestety brakuje mi już pomysłów skąd mógł pochodzić Stanisław. Sprawdziłam w Basi inne osoby o tym nazwisku i niestety nie mogę powiązać ich z moim przodkiem. Będę wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2017, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
apawlaczyk1 napisał(a):
Bardzo proszę o pomoc w odszukaniu aktu ślubu Stanisława Odalanowskiego i Franciszki Hałas lub ich aktów urodzenia. Przez większość życia mieszkali w Murzynówku, parafia Nietrzanowo.Tam też podobno zmarli: Stanisław w 1841 a Franciszka w 1865. Pierwsze dzieci Grzegorz ( 1818) i Rozalia ( 1820) urodziły się w Chociczy koło Wrześni.Niestety brakuje mi już pomysłów skąd mógł pochodzić Stanisław. Sprawdziłam w Basi inne osoby o tym nazwisku i niestety nie mogę powiązać ich z moim przodkiem. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam Agnieszka

Agnieszko, sprawdź dokładnie ślub Stanisława Włodarczyka l. 25 i Franciszki Chałasianki l. 22, Września 1816 rok, nr wpisu 26.
Młodzi są oboje z Chociczy - może nastąpiła zmiana nazwiska?

Co do zgonów w/w:
APP Akta stanu cywilnego parafii rzymsko - katolickiej Nietrzanowo
sygn. 17 - zgon Stanisława Odalanowskiego, dn. 5 marca 1841 r., zamieszkały Murzynówko, lat 47, wyrobnik,
sygn. 81 - zgon Franciszki Odalanowskiej, dn. 24 maj 1865 r., zamieszkała Miąskowo, lat 85, wdowa, zgon zgłasza syn (imienia nie wpisano)

Podaj przez PV adres meilowy.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2017, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Dziękuję bardzo za informację. Jednak do ślubu o którym piszesz dotarłam wcześniej. Patrząc na daty i i lata małżonków w tym czasie to nie zgadzają się z latami w aktach zgonu. Proszę jeszcze o jakieś sugestie w tym temacie bo od jakiegoś czasu stoję w martwym punkcie.
Pozdrawiam Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2017, 08:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
W akcie zgonu wpisywano wiek na podstawie oświadczenia zgłaszającego, który mógł nie wiedzieć ile osoba zmarła miała lat, nawet jeśli była to osoba blisko spokrewniona. W akcie zgonu jednej z moich prababek wpisano wiek 107 lat, a w rzeczywistości miała 82 - zgon zgłaszał syn.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2017, 12:20 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Czy to jednak możliwe aby w jednym dokumencie aktu ślubu było aż tyle błędów, również co do nazwiska? Poza tym sprawdzałam akty urodzenia z tamtych czasów z parafii Września i nic nie znalazłam. Może urodzili się w pobliskiej parafii np. Gozdowo( dziwnym zbiegiem okoliczności ich wnuczka brała tam ślub a mąż pochodził z Chociczy), natomiast tam tylko mieszkali. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia swojej teorii.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2017, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
apawlaczyk1 napisał(a):
Może urodzili się w pobliskiej parafii np. Gozdowo( dziwnym zbiegiem okoliczności ich wnuczka brała tam ślub a mąż pochodził z Chociczy), natomiast tam tylko mieszkali. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia swojej teorii.
Pozdrawiam
Agnieszka


Agnieszko,
Metryki z parafii Gozdowo dostępne są na stronach FamilySearch. Jeśli nie przeglądałaś to poniżej zamieszczam link do skanu rozpoczynającego akty chrztów od 1789 r.:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... ?cat=86821

Powodzenia
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Bardzo serdecznie dziękuję za link. Wiele razy próbowałam na Family Search sprawdzić parafię Gozdowo ale nie mogłam nic otworzyć. Pokazywały się jakieś informacje o opłatach. Tak samo było w przypadku innych interesujących mnie parafii. Jedynie parafię Wrześnię mogłam otworzyć. Czy coś robiłam źle?
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Agnieszko,
Myślę, że nie robiłaś nic źle. Wrześnię dodano w przedostatniej aktualizacji a Gozdowo w ostatniej, więc może w czasie kiedy oglądałaś Wrześnię to Gozdowo nie było jeszcze dostępne online.
Ponadto na FamilySearch są też dostępne inne parafie z okolic Wrześni, np. Grabowo, Kaczanowo, Miłosław, Biechowo, i wiele innych.
Powodzenia
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2017, 17:50 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Agnieszko,
Kolejny raz dziękuję za cenne informacje. Będę mogła sprawdzić inne parafie, których jeszcze nie sprawdziłam.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], henryk walczak i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL