Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lip 2017, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 09 lip 2017, 00:37
Posty: 3
Witam,

Tworze drzewo genealogiczne rodziny Jarmuszczak. Moje glowne rodzine gniazdo to Brudzew, Filutow, Jarantow, Lipe. W drzewie w tamtych stronach doszedlem najdalej do Kazimierza Jarmuszczaka ktory mial zone Zofie. Znalazlem ich akt zgonu w ktorym znajduja sie informacje ze oboje urodzili sie w Wielkim Ksiestwie Poznanskim w Bedzieszynie (Szczury)

Znalazlem informacje ze jest metryka slubu prawdopodobnie moich dalekich pradziadkow w AAP

Parafia katolicka Szczury, wpis 13 / 1825
Casimirus Jarmuszczak (22 lat) 100%
Sophia Sobczynska (21 lat)

Mam prosbe czy ma ktos mozliwosc mi pomoc uzyskac informacje na temat tego aktu??? Lub sam akt???

Raz jestem poczatkujacy, dwa mieszkam za granica w Monachium i ciezko mi uzyskac informacje. Mam mozliwosc tylko poslugiwania sie tym co jest w sieci.

Z gory dziekuje za wszelaka pomoc. Pozdrawiam wszystkich.

PS: Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale nie posiadam polskiej klawiatury i jezyka na komputerze.

_________________
Poszukuje rodziny Jarmuszczak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 23:01 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
comity71 napisał(a):
Znalazlem ich akt zgonu w ktorym znajduja sie informacje ze oboje urodzili sie w Wielkim Ksiestwie Poznanskim w Bedzieszynie (Szczury)

Wydaje mi się, że według aktów zgonu, miejscem urodzenia Kazimierza i Zofii, nie jest Będzieszyn tylko Słaborowice.

akt zgonu nr.13 z 1852 roku - Kazimierz:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3670/0/-/ ... Yan6MeL4RA
skan 19
....
akt zgonu nr.14 z 1852 roku - Zofia:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3670/0/-/ ... Yan6MeL4RA
skan 19
....

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 23:27 
Offline

Dołączył(a): 09 lip 2017, 00:37
Posty: 3
Tak zgadzam sie moj blad Kazimierz i Zofia mieli jeszcze syna Cypriana i wielu innych. W akcie malzenstwa syna Cypriana z Marianna zd. Koscielak jest Bedzieszyn. Moja pomylka przepraszam. Te metryki posiadam. Ale dziekuje za dobre checi.

Bardziej mnie interesuje ww. metryka ze Szczury.

W niektorych metrykach ich dzieci Zofia wystepuje jako ze jest z nieznanych rodzicow jak i z jej aktu zgonu a czasem pojawia sie Zofia Balcer/Bolcer. I tutaj jest male ale...nie wiem czy Casimirus Jarmuszczak i Sophia Sobczynska to sa te same osoby. Sugerujac sie datami jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego bardzo zalezy mi na tej metryce slubu.

Pozdrawiam, Patryk

_________________
Poszukuje rodziny Jarmuszczak.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL