Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2017, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2016, 19:07
Posty: 64
Przeglądając zasoby on-line Kujawsko Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej- ogólnie dostępne w internecie , czasopismo Dziennik Kujawski z 1893 r. nr 50 natrafiłem na wzmiankę o ślubie na str,. 3:
jak wyżej. Kupiec Stanisław Arnd z panną Jadwigą Gapczyńską. Ślubu udzielił w d. 28 listopada 1893 r.ks. proboszcz Kopf z par. św. Mikołaja w Inowrocławiu,
na ślubie chór Towarzystwa "Sokół" odśpiewał "Veni Creator".
Rada praktyczna dla poszukujących, aby w tytule wątków wpisywać jako pierwsze- Nazwiska osób ,których poszukujecie a nie słowa ogólne np. krewnych, dziadka itp. słowa ogólne.
Przeglądając w dziale "Poszukuję" wątki osób poszukujących od razu wiemy o kogo chodzi, w przeciwnym razie trzeba wątek otworzyć i przeczytać aby dowiedzieć się o konkrety.
Mając taką informację " na wierzchu"- w tytule wątku szybciej dowiadujemy się jakie osoby są poszukiwane, myślę, że wtedy łatwiej takim osobom pomóc, albowiem przeszukując różne zasoby czasem natrafi się na potrzebne dane czy chodź by wzmianki o poszukiwanych przez innych osobach lub innych danych powiązanych z tematem.
Pozdrawiam wszystkich Poszukiwaczy
Jerzy.


Ostatnio edytowano 24 cze 2017, 18:19 przez Jerzy Kozłowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2017, 13:53 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Ja proponowałam również coś podobnego do działu tłumaczeń, na wzór FORGEN - forum.
Niestety przeszło bez "echa" :(

Może administrator mógłby pomóc.
...

viewtopic.php?f=2&t=11671&p=103316#p103316

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2017, 18:13 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2016, 19:07
Posty: 64
Witam !
Zapewne masz rację Grażyno!
Dużo rzeczy znajdujemy przy okazji, szukając informacji odnośnie swoich wątków.
-trudno wiedzieć co kto szuka i co komu potrzebne. Moglibyśmy wielu osobom pomóc .
Zamieściłem to dla przykładu a też przez ciekawy fakt, że ślub był z asystą braci z "Sokoła" -chóru oraz było podane kto udzielił ślubu.
Mój przodek- dziadek Witold Kozłowski i jego syn Marian- i nie tylko Oni- został w 1939 r. w październiku rozstrzelany w lasach k. Gniewkowa k. Inowrocławia.
Dlaczego?
Po pierwsze,że byli Polakami,
po drugie, że byli właścicielami ziemskimi- mieli majątek 300-400 ha
po trzecie dlatego, że byli aktywnymi działaczami Kółek Rolniczych,
Dziadek był przewodniczącym/ w określonych latach/ i działaczem Koła Rolniczego w Górze, pow. Inowrocław.
znalazłem w gazetach i opracowaniach książkowych dane potwierdzające pełnienie tych funkcji, jak też to, co te organizacje rolnicze robiły,
jak pracowały nad rozwojem Polskiej wsi i państwa.itd.
Uważam,że same suche fakty-daty i miejsca to nie wszystko. warto poszerzać wszelkie informacje co do warunków społ.-polit.-gosp. w jakim Im przyszło żyć, a były to lata trudne, gdy byliśmy pod zaborami. Pozdrawia b. serdecznie. Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL