Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 mar 2024, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2017, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Głównie z tego co widzę doszły skany mikrofilmów z materiałów z AP Poznań (i drobnostki z AP Kalisz) - są to duplikaty z parafii katolickich i ewangelickich, nieliczne księgi kościelne ewangelickie (np. zgony z św. Krzyża w Poznaniu) i niestety żadnych nowych materiałów z USC. Stosunkowo duże dorzuty z kilku parafii podkaliskich (Iwanowice, ewangelicka Prażuchy i in.). Z innych archiwów wielkopolskich chyba nic.

Autopoprawka - chyba jeden USC doszedł, konkretnie Boruja Kościelna, lata od 1885 w górę.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Ostatnio edytowano 14 sty 2017, 13:16 przez Łukasz Bielecki, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2017, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Witam,
zdaję sobie sprawę, że każdy jest zainteresowany najbardziej swoimi terenami.
Jednak zastanawiające jest to, że w Archiwuwm Państwowym w Gorzowie Wlkp. w 2105 roku zakupiono skaner dla pracowni digitalizacji. Już w roku 2015 wykonano 50.000 (!!!) skanów i zapewne w następnych latach kolejne. Pomimo tego wyniki tej pracy nie są w całości udostępniane poprzez NAC na stronie "szukajwarchiwach".
W tymże archiwum znajdują się dokumenty nie tylko z Ziemi Lubuskiej ale i również z zachodniej Wielkopolski.

Jako dowód przedstawiam poniższy link (tylko dla użytkowników facebook) :
https://www.facebook.com/APGorzow/photo ... =3&theater

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2017, 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2011, 23:18
Posty: 187
Lokalizacja: Radomierz / wielkopolska
Witam,
mam pytanie, czy można się zabrać do indeksacji nowych dodanych jednostek?
Urząd Stanu Cywilnego Przemęt: Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Przemęt (pow. wolsztyński).
Próbowałam pobrać ale nie mogę, "Księga zaślubin i rozwodów 1809-1810 (53/3467/4/2) Nowość" ,
bo nie wyświetla mi się w ZOSIA-czytnik skanów - zespół i seria. Wyświetla się tylko pierwsza pozycja.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Bożena


----------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję:
Wojciechowski,Zygmanowski,Bajończak,Błażejczak,Maniecki,Koźlik,Skorupiński,Domagała,Jauer,
Tomaszewski,Białas


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2017, 09:29 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Tutaj ma Pani tą księgę.
http://szukajwarchiwach.pl/53/3467/0/4/2#tabSkany

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2017, 09:45 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dodałem do listy jeszcze kilkanaście pozycji.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2017, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Łukasz Bielecki napisał(a):
Głównie z tego co widzę doszły skany mikrofilmów z materiałów z AP Poznań (i drobnostki z AP Kalisz) - są to duplikaty z parafii katolickich i ewangelickich, nieliczne księgi kościelne ewangelickie (np. zgony z św. Krzyża w Poznaniu) i niestety żadnych nowych materiałów z USC. Stosunkowo duże dorzuty z kilku parafii podkaliskich (Iwanowice, ewangelicka Prażuchy i in.). Z innych archiwów wielkopolskich chyba nic.

Autopoprawka - chyba jeden USC doszedł, konkretnie Boruja Kościelna, lata od 1885 w górę.


Jednak z AP Konin doszły Psary, Pyzdry i Żychlin, też skany z mikrofilmów.

Tu jest pełna lista dorzutów ze stycznia: http://www.nac.gov.pl/wp-content/upload ... 1_2017.pdf

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2017, 18:46 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Łukasz Bielecki napisał(a):
Jednak z AP Konin doszły Psary, Pyzdry i Żychlin, też skany z mikrofilmów.


W przypadku Żychlina zaszła jakaś pomyłka bo nowo udostępnione materiały dotyczą parafii ewangelicko-reformowanej w Poznaniu. Są to sygnatury od 54/863/0/6.1/19 do 54/863/0/6.1/29 i 54/863/0/6.1/31. Wie może ktoś jak zgłosić taki błąd?

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2017, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Klikam na link podany przez Łukasza, ale pojawia się komunikat, że strona nie istnieje.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2017, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
KaDet napisał(a):
Klikam na link podany przez Łukasza, ale pojawia się komunikat, że strona nie istnieje.


Plik ściągnąłem na komputer zanim link "padł". Mogę ewentualnie przesłać na e-mail.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2017, 06:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Ryszardzie - dziękuję, napisałam PW.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2017, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2012, 08:54
Posty: 66
Lokalizacja: ślaskie
Nowy link do listy http://www.nac.gov.pl/wp-content/upload ... 16-v-2.pdf

pozdrawiam Halina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2017, 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2017, 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ryszard Makowski napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
Jednak z AP Konin doszły Psary, Pyzdry i Żychlin, też skany z mikrofilmów.


W przypadku Żychlina zaszła jakaś pomyłka bo nowo udostępnione materiały dotyczą parafii ewangelicko-reformowanej w Poznaniu. Są to sygnatury od 54/863/0/6.1/19 do 54/863/0/6.1/29 i 54/863/0/6.1/31. Wie może ktoś jak zgłosić taki błąd?


Rzeczywiście, te nowe skany to nie Żychlin, a tzw. Unitaetskirche (mylnie opisany jako "Kościół Unijny", a to był inny zupełnie kościół, ale to nieważne).

Unitaetskirche w istocie jest w SzwA tutaj:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3838/0/-#tabJednostki

Jak widać skanów tu nie widać, a są one właśnie pod Żychlinem :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2017, 22:46 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ryszard Makowski napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
Jednak z AP Konin doszły Psary, Pyzdry i Żychlin, też skany z mikrofilmów.


W przypadku Żychlina zaszła jakaś pomyłka bo nowo udostępnione materiały dotyczą parafii ewangelicko-reformowanej w Poznaniu. Są to sygnatury od 54/863/0/6.1/19 do 54/863/0/6.1/29 i 54/863/0/6.1/31. Wie może ktoś jak zgłosić taki błąd?


Rzeczywiście, te nowe skany to nie Żychlin, a taw. Unitaetskirche (mylnie opisany jako "Kościół Unijny", a to był inny zupełnie kościół, ale to nieważne).

Unitąetskirche w istocie jest w SzwA tutaj:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3838/0/-#tabJednostki

Jak widać skanów tu nie widać, a są one właśnie pod Żychlinem :)

Łukaszu, sprawdzałem to i te księgi przypisane omyłkowo do Żychlina są duplikatami ksiąg z kościoła św. Piotra w Poznaniu (ewangelicko-reformowanego)i widać je tutaj:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3835/0/?q ... bJednostki
Porównywałem je i rzeczywiście jedne to oryginały a te podpięte pod Żychlin to część duplikatów.
Niezłe zamieszanie.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2017, 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Przyjrzałem się temu bliżej, i wychodzi na to, że obaj mamy rację. Po prostu w Archiwum przy opracowywaniu tych duplikatów z lat 1817-1833 nie włączono ich do zespołu Poznań-św. Piotr nr 3835 (choć rzeczywiście są to te same wpisy, co w księdze parafialnej), tylko utworzono osobny zespół 3838 "parafia reformowana - Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej Kościoła Unijnego Poznań" lub "Unitaetskirche". A więc jeszcze większy chaos, niż myślałem. Zauważ, że w zespole nr 3835 pod linkiem, który podajesz, brakuje duplikatów za te lata, które są pod linkiem, ktory ja podaję. Jakby je scalić razem, to byłby komplet duplikatów.

Nigdy do tej pory tego nie zauważyłem, dziękuję Ci za zwrócenie uwagi.

Jednak w chwili obecnej, przy obecnym układzie akt w inwentarzu, skany pomyłkowo wpisane pod Żychlinem powinny się jednak znaleźć w zespole 3838, bo są to skany fizycznie tych właśnie akt.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2017, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012, 08:30
Posty: 130
Lokalizacja: Gryfino
Dobry wieczór.

Jest ktoś poinformowany czy w najbliższych miesiącach/latach jest planowane dodanie skanów USC Poznań obwód miejski po 1901 roku?

_________________
Pozdrawiam | Aleksander


Poszukuję informacji o drukarni plac Działowy 9 / św. Wojciech 4 którą prowadził Aldon Dąbkiewicz w latach 1930-ch
Ktokolwiek widział > akt urodzenia Bronisława Kordelasińska 22/08/1906 oraz Aldon Dabkiewicz 27/07/1904


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2017, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2009, 18:46
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
Dobry wieczór,
W "Aktualnościach" na stronie "szukajwarchiwach" pojawiła się wczoraj informacja o planach udostępniania w 2017 r. skanów z mikrofilmów. Zamieszczona lista nie obejmuje skanów przygotowywanych przez archiwa państwowe z oryginałów materiałów archiwalnych przekazywanych na bieżąco.
Pozdrawiam
Iza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jak zawsze pod koniec kwartału, ciekawe co dorzucą na SzwA :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Jeśli ktoś byłby zainteresowany księgą Duplikat Ślubów parafii Chojna 1815-1828, jest ona mylnie włączona do Akt Stanu Cywilnego Parafii Chojnica.
Dokumenty poświadcza pleban Michael Albrecht:
http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza/main.php?akcja=opis&id=29

Księga zawiera zapisy z miejscowości Chojna, Potulin, Jeziorki.
Jest dostępna online:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3262/0/-/1/str/1/1/15/d_QCv5_PCmv8U-leCfppQw/#tabSkany


Zgłaszałem tę sprawę, bez rezultatu.
Pozdrawiam,
Grzegorz.

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Gregorius napisał(a):
Zgłaszałem tę sprawę, bez rezultatu.
Pozdrawiam,
Grzegorz.

Sprawa podobna do tej z Żychlinem opisanej parę postów wyżej.
Napisałem swego czasu e-maile do AP w Koninie i SzwA. Z AP odpisali, że powiadomili o sprawie AP Poznań ale jednocześnie zastrzegli, że skany z mikrofilmów wykonuje i zamieszcza na SzwA Narodowe Archiwum Cyfrowe. Z SzwA nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2017, 06:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Nic nie wiadomo, czy coś się na SzwA pojawi na koniec marca?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2017, 07:26 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Łukasz Bielecki napisał(a):
Nic nie wiadomo, czy coś się na SzwA pojawi na koniec marca?


Według planów ma być aktualizacja pod koniec marca. Może będzie dziś w ostatni dzień miesiąca, albo opóźni się do początku kwietnia (to już domysły, NAC ostatnio opóźnia).
Dla genealogów korzystniejsza jest pierwsza opcja :)

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2017, 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Podobno dziś coś ma być dorzucone. :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2017, 15:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Licznik poszedł do góry!
Zabieram się za sprawdzanie :)

---------------------------------------

Licznik zmienił się o nieco ponad 320 tys. skanów, więc nie jest to jakaś "porywająca" liczba, sądząc po poprzednich aktualizacjach, przez co nie spodziewam się jakichś "fajerwerków"...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2014, 19:30
Posty: 13
ostatnia aktualizacja http://www.nac.gov.pl/wp-content/upload ... 4_2017.pdf

_________________
Pozdrwiam
Joanna Stachura
Stachura, Ratajczak, Handke ......


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
http://www.nac.gov.pl/wp-content/upload ... 4_2017.pdf
_Archiwum Państwowe w Poznaniu 53/294/0 Prezydium Policji w Poznaniu 502, 506, 513-1223 56100

A. betr. die polnische Emigration
fragment dotyczący tego zbioru emigracja 553 skany

http://szukajwarchiwach.pl/53/294/0/2.2 ... 4#tabSkany

A. betr. die polnische Emigration
336 skanów
http://szukajwarchiwach.pl/53/294/0/2.2 ... bJednostka

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 17:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Coś wygląda na to, że na koniec II kwartału nic nowego się w SzwA nie pojawia :(

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 18:58 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Ale za to dzięki nieustającej digitalizacji u Mormonów ukazały sie (jak szacuję ok 7 milionów zdjęć ) nieprzebyte zasoby prawie całej Diecezji toruńskiej (tym bardziej ,że inaczej nie byłoby szans ze względu na nieprzyjazne dla genealogów zachowanie w tej sprawie tutejszego Archiwum )aż po Mazury .Księgi z Mazur i Warmii .Perełki to stare i bardzo stare Katastry pruskie z Mazur .Zasoby ewangelickie tak,że aż nadmiar szczęścia .Już nie mówiąc o ciechanowskim aż po Mazury .
Na lata mam co robić a inaczej żadnych szans bym nie miał .
Pozdrawiam

==================================
Szczytem szczęścia byłaby digitalizacja starych mormońskich przedwojennych i powojennych biuletynów Endowments for the dead, 1877-1970
z okresu IDG -ale trzeba czekać .tam są perełki z okresu przedtrydenckiego dla wielu starych rodzin w Polsce .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
"(...) nieprzebyte zasoby prawie całej Diecezji toruńskiej (tym bardziej ,że inaczej nie byłoby szans ze względu na nieprzyjazne dla genealogów zachowanie w tej sprawie tutejszego Archiwum )aż po Mazury .Księgi z Mazur i Warmii."
Mógłbyś nieco naświetlić, jakie stawiasz zarzuty, to także moja Diecezja:)

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 20:11 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Pani Danko .
To także moja .
Szkoda dyskutować .Wszystko mam na ekranie przy kawie nie ruszając się z domu .To sukcesy Internetu ,na którym pracuję od 1990 roku ,kiedy jeszcze nie było PDI i stron Web a była sieć akademicka ,którą przejął NASK .To sukcesy postępu .
==================================================================
Rachunek jest prosty .
Opracowując parafię Grabie od 1735 roku gdybym miał korzystać z zasobów AD zajęłoby mi to jakieś 5 lat chodzenia 2 razy w tygodniu po 4 godziny .
Ja to mam na ekranie .
Opracowując swoich przodków w Piotrkowie Trybunalskim od 1643 roku juz oszacowałem iż poświęciłem jakieś 1000 godzin .Mam szczęście ,że mogę korzystać z serwera no za względu na pracę nawet mając swoje mieszkanie w Lodzi nie zmieściłbym się w sensownych kosztach .
Pozdrawiam
ps

AD nie prowadzą katastrów tylko metryki .Tym bardziej z lat 1700.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
To prawda co Pan napisał. W niedalekiej przyszłości zamierzam przejrzeć właśnie katastry, w tym fryderycjański w AP. Już o nie pytałam i są dostępne. Miałam to szczęście, co okazało się dla mnie nieocenioną pomocą korzystać z prac prof. Rozynkowskiego, w tym ze Szkiców z dziejów Gminy Papowo Biskupie, które dogłębnie zostały przez Niego zbadane i opisane(pochodzi z Chełmna), akurat z miejsc z których wywodzi się gałąź mojej rodziny, tam znajduje się gniazdo rodzinne, w Stawie. Pozdrawiam.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Pani Danko

Odnośnie jak Pani napisała zarzutów .
Onego czasu jakieś 6 lat temu wziąłem księgę met. Papowa i robiłem zdjęcie za zdjęciem -mówię o małżenstwach .
Pies z kulawa nogą na mnie nie zwracał uwagi .
Takich jak ja było ze dwie osoby a mieli sprzęt na statywach .
Księgę urodzenia i zgonów przysłał mi kolega z Niemiec ,który zrobił zdjęcia w maleńkim Kościele Mormonów w miejscowości gdzie mieszka 10 tys ludzi .
I pies z kulawa nogą na to uwagi nie zwracał .
Czy teraz mozna jakiekolwiek zdjęcie zrobić ???
Pani tez by nie miała tych zdjęć gdyby człowiek liczył na toruńskie AD.

Wszystko wróci do normy ,gdyz zainteresowanie genealogią maleje z godziny na godzinę .Jest to hobby niszowe i coraz mniej popularne .
Dość powiedzieć ,że w Toruniu gdzie mieszka 180 tys ludzi nie znalazłby chyba takich hobbystów 20 sztuk a i to optymistycznie .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Jak Pan wie w AD jest całkowity zakaz zdjęć, a jeśli spróbujesz kończy się to niezłą awanturą i zakazem dostępu do ksiąg np. przez rok. Takie jest polecenie dyrektora Archiwum, o czym poinformował mnie kolega. Jakaś paranoja. Jakże inaczej, "normalnie" jest w AP.

Nigdy nie interesowałam się jak dużo osób zajmuje się genealogią, nie myślałam jednak, że to jest aż tak niszowe hobby:) Chociaż z tego co wiem, z najbliższego otoczenia próbowały szukać przodków poza mną dwie osoby. Jednemu z nich udało się doprowadzić do końca historię rodziny, druga zaprzestała, min. z braku czasu i chyba chęci także. Pozostałam jedynie ja, ale u mnie to też końcówka. W każdym bądź razie tłoku w Archiwach nie zauważyłam. Pozdrawiam i dziękuję za nadesłane skany oczywiście. Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 22:02 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Cieszę się ,że się przydały .Jak by coś było potrzeba to prosze pisać .Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2017, 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Kubuś napisał(a):
Opracowując parafię Grabie od 1735 roku gdybym miał korzystać z zasobów AD zajęłoby mi to jakieś 5 lat chodzenia 2 razy w tygodniu po 4 godziny .
Ja to mam na ekranie .


Ale akurat księgi parafii Grabie sprzed 1836 są przechowywane w AA w Gnieźnie, a nie w Toruniu - i w Gnieźnie zostały zmikrofilmowane i do sieci trafiły razem z innymi mikrofilmami gnieźnieńskimi.

Co nie zmienia faktu, że jeśli na FS dostępne są bez ograniczeń księgi z dawnej diecezji chełmińskiej (dziś m.in. teren diec. toruńskiej), to też wspaniała wiadomość.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2017, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, 11:02
Posty: 78
Czy w czerwcu była jakaś aktualizacja ?

_________________
Pozdrawiam
Anna


Poszukuję nazwisk : Baran, Bartczak, Marczak (okolice Kalisza).

Poszukuję także wszelkich informacji nt. Leona Marciniaka ur. w 1906 r. w Goszczanowie, zm. 24.12.1948 r. we wsi Stobno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2017, 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Sansa napisał(a):
Czy w czerwcu była jakaś aktualizacja ?


W czerwcu nie, ale może jeszcze w I poł. lipca coś dorzucą, podobno są szanse.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2017, 21:38 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, 11:02
Posty: 78
Dziękuję za informację, myślałam, że to ja coś przeoczyłam... Od pewnego czasu mają spore poślizgi.

_________________
Pozdrawiam
Anna


Poszukuję nazwisk : Baran, Bartczak, Marczak (okolice Kalisza).

Poszukuję także wszelkich informacji nt. Leona Marciniaka ur. w 1906 r. w Goszczanowie, zm. 24.12.1948 r. we wsi Stobno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Cicho, bo coś się ruszyło. Licznik przekroczył 25 M.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 18:45 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2009, 18:26
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
W końcu doczekałam się skanów z AP Piła i to dość dużo :D

Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Super, z Piły faktycznie doszło mnóstwo USC.

Z Leszna dołożono lata od 1889 w górę dla USC od Święciechowy do końca alfabetu.

Z Poznania USC Bolewice i Nowe Miasto n. Wartą od 1885 w górę.

Z Konina akta UMZ kolejnych kilkunastu parafii od 1885 w górę.

Tyle na razie wychwyciłem. Czekamy na oficjalne listy nowych materiałów.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Skany USC z AP Piła (przepraszam za niealfabetyczny porządek):
Czarnków - miasto i wieś
Nieżychowo
Dębogóra
Jędrzejewo
Miasteczko Krajeńskie
Kruszki
Liszkowo
Trzcianka - miasto i wieś
Biała
Kuźnica Czarnkowska
Runowo
Siedlisko
Zielonowo
Białośliwie
Podstolice
Kruszewo
Sarbia
Potrzebowice
Biankowo
Gołańcz - miasto i wieś
Chojna
Czeszewo (k. Wągrowca)
Dziembowo
Zelgniewo
Krzyż
Huta Szklana
Lubasz
Budzyń - miasto i wieś
Przesieki

Ponadto doszły metrykalia parafii ewangelickiej Trzcianka.

Jest zatem co świętować :D

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 19:27 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2014, 08:11
Posty: 204
Doszły też skany ksiąg z parafii Opalenica :-)

Pozdrawiam!
- Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Z AP Poznań doszły inne "smaczki":
- księgi grodzkie gnieźnieńskie
- księgi grodzkie poznańskie
- księgi ziemskie konińskie
- księgi ziemskie kościańskie
- księgi ziemskie poznańskie
- księgi miejskie Poznania (sygn. I/1 - I/107)
- Południowopruska Kamera Wojenna i Domen w Poznaniu

Ponadto z metrykaliów zauważyłem parafię Pamięcin oraz ewangelików i gminę żydowską z Pleszewa.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
A zatem tym razem dorzutka dla nas Wielkopolan bardzo szczodra (po ponad pół roku posuchy), a dla zainteresowanych regionem północnym wręcz przełomowa.

Nie wiem czy ktoś coś wychwycił z Kalisza.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2017, 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Doszła też parafia Panienka pow. jarociński

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
koszuciak napisał(a):
Z AP Poznań doszły inne "smaczki":
- księgi grodzkie gnieźnieńskie
- księgi grodzkie poznańskie
- księgi ziemskie konińskie
- księgi ziemskie kościańskie
- księgi ziemskie poznańskie
- księgi miejskie Poznania (sygn. I/1 - I/107)
- Południowopruska Kamera Wojenna i Domen w Poznaniu

Ponadto z metrykaliów zauważyłem parafię Pamięcin oraz ewangelików i gminę żydowską z Pleszewa.


Wojtku zaraz z zapalem wzialem sie do przegladania gnieznienskich. Sa wymienione lata ale brak mikrofilmow. Ja myslalem ze wszystkie grodzkie gnieznienskie sa juz dawno zmikrofilmowane. Czy ktos wie cos na ten temat?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 08:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012, 19:31
Posty: 350
Lokalizacja: Kalisz, Choszczno
Witam.
Niestety z Kalisza nie ma nic nowego (szkoda).

_________________
Pozdrawiam
Ela


Poszukuję:
Kujawiński, Sobczak, Musiak, Jochan (Kalisz) ; Przerański, Czerniak - Cierniak (Pamięcin); Mikołajczyk (Błaszki); Brząkowski, Ciesielski, Jankowski, Błaszak (Słupca i Września), Walczak, Janiak (Kuchary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2009, 18:46
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
Witam ,
Znalazłam akta parafii Rzymskokatolickiej w Pniewach - to też chyba nowość ale nie jestem tego pewna.
Pozdrawiam
Iza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2017, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Jednostka aktowa: 53/3427/0/6/24 Skany: 48
Duplicatus baptisatorum, copulatorum, mortuorum
1864-1874
Nazwa zespołu Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Opalenica (pow. nowotomyski)
Archiwum Państwowe w Poznaniu

Są to lata 1864-1865.
Rok 1874 powstał z odczytania numeru strony 74 jako skróconego roku.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL