Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 13 lut 2017, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam Izabelo 06

Dziękuje za cenne inf. o Mariannie i Magdalenie Trawińskich. We wcześniejszym poście pisałem o występującej na rodzinnym zdjęciu prawdopodobnej trzeciej siostrze. Tak to siostra Antonina USC Żerków 30 maj 1905 r. Urodziny dziecka zgłasza babcia, innych inf. nie potrafię odczytać. Wszelkie wiadomości o tej osobie będą dla mnie bardzo ważne.

J.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 13 lut 2017, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam Izabelo 06

Dziękuje za cenne inf. o Mariannie i Magdalenie Trawińskich. We wcześniejszym poście pisałem o występującej na rodzinnym zdjęciu prawdopodobnej trzeciej siostrze. Tak to siostra Antonina USC Żerków 30 maj 1905 r. Urodziny dziecka zgłasza babcia, innych inf. nie potrafię odczytać. Wszelkie wiadomości o tej osobie będą dla mnie bardzo ważne.

J.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 01 mar 2017, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam
Akt zgonu mojego przodka Żerków 1892 Wawrzyniec Trawiński wymienia jego żonę Elżbietę Tomaszewską.Z tego małżeństwa była 5 dzieci urodzonych w latach 1868-1882. Natomiast Poznań Projekt podaje pod datą 1867 żona Elżbieta Furmaniak. Jak to wyjaśnić?
------------
J.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 01 mar 2017, 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Elżbieta Tomaszewska biorąc ślub z Wawrzyńcem była wdową, więc brała ślub pod nazwiskiem pierwszego męża. W akcie zgonu Wawrzyńca podano nazwisko rodowe.

Parafia katolicka Żerków, wpis 12 / 1867

Laurentius Trawiński (40 lat, wdowiec)
Elisabeth Furmaniak (27 lat, wdowa)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 02 mar 2017, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam

Dziękuje za odpowiedz. Brak domyślności- wstyd. W tym temacie; Poznań Projekt podaje pierwszą żonę Katarzyna Nowaczyk Brzostków 1846. Trzy informacje a żadna nie pozwala ustalić rodziców Wawrzyńca. Proszę o podpowiedz jak dalej postępować?
----------
J.Cieślak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 02 mar 2017, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2013, 12:38
Posty: 183
"Trzy informacje a żadna nie pozwala ustalić rodziców Wawrzyńca. Proszę o podpowiedz jak dalej postępować?"

Witam

Przecież w akcie zgonu Wawrzyńca jest podany jego ojciec - Franz Trawinski, jak również miejsce urodzenia Wawrzyńca - Czeszewo koło Wrześni.

Pozdrawiam
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 04 mar 2017, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam
Dziękuję Jarku. Gdzie szukać rodzeństwa Wawrzyńca a może i o Franzie Trawińskim. Czy Troinscy z Łuszczanowa to też potomkowie?
-----------
J.Cieślak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 04 mar 2017, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
W Gostyczynie pow. ostrowski brał ślub Franciszek Trawiński. Być może to rodzice Wawrzyńca, ale żeby to potwierdzić trzeba odnaleźć jego akt urodzenia.

Parafia katolicka Gostyczyna, wpis 2 / 1810

Franciscus Trawiński
Margaretha Wawrzyniakowna

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 04 mar 2017, 21:37 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam
Dziękuje za informacje; czas można przyjąć, a odległość Gostyczyna i Czeszewa nie wiem. Myślę,że w tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak poprosić Osoby poszukujące w A.P. w Poznaniu by kosztem swojego cennego czasu wspomogły moje poszukiwania.
Za zainteresowanie jestem wdzięczny.
----------
J.Cieślak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 05 mar 2017, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam
Problem;Adalbertus Cieślak ur. 1807 i Anastasia Boguszańska ur. 1808 zawierają ślub w 1833r. Z tego małżeństwa rodzi się syn Anton w 1851r.- czy było to jedyne dziecko?
------------
J.Cieślak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 05 mar 2017, 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
W BaSI (http://www.basia.famula.pl/) zindeksowano chrzty z lat 1820-1829 oraz 1846-1868 czyli musisz albo zajrzeć do AP w Poznaniu, aby przejrzeć pozostałe lata albo liczyć na pomocną dłoń innych. :-)

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 06 mar 2017, 21:50 
Offline

Dołączył(a): 19 mar 2016, 20:27
Posty: 38
Witam Jurku
Po przyspieszonym kursie obsługi /wnuka/ powyższy post brzmi; Adalbertus Cieślak i Anastasia Boguszańska ślubują w 1833 r./ http://poznan-project.psnc.pl/pages/par ... frame=true
z tego małżeństwa rodzi się syn Anton / http://www.basia.famula.pl/unit_info.php?lang=&id=173 mój problem to, czy było to jedyne dziecko w tej rodzinie? Liczę na pomocną dłoń z góry dziękując.
Pozdrawiam J.Cieślak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję
PostNapisane: 06 mar 2017, 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Oba dokumenty - ślubu i chrztu - już wcześniej poznałem.
Ponieważ księgi metrykalne z Cerekwicy nie są dostępne na http://www.szukajwarchiwach.pl, trzeba skorzystać pomocnej dłoni innych albo samemu pofatygować się do AP.
Być może właśnie w latach niezindeksowanych, a zwłaszcza najbardziej Ciebie interesujących czyli 1833-1845 rodziły się tej parze dzieci.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL