Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 sty 2009, 14:01 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Poszukuję Dębowskich, Czajkowskich, Stachowiakow z Gniezna i okolic:Szelejewo, Ryszewo, Ryszewko,Gościeszyn, Ochodza, Bożacin,Wróblewskich z okolic Wągrowca.
Moi dziadkowie to Sylwester i Gabriela Dębowscy z Szelejewa, Jan i Marianna Czajkowscy z Szelejewa-Budów.
Dziadkowie mojego męża to: Józef i Władysława Stachowiak z Gościeszyna, Franciszek i Leokadia Jankowscy z Gościeszyna.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2010, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Witam!
Dębowscy z okolic Ryszewa, Ryszewka, może Gościeszyn sa w kręgu moich zainteresowań. Może ma Pania w swoich danych jakiś związek Dębowska - Krygier
T.Jarynowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2010, 23:17 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
dankastachowiak napisał(a):
Poszukuję Dębowskich, Czajkowskich, Stachowiakow z Gniezna i okolic:Szelejewo, Ryszewo, Ryszewko,Gościeszyn, Ochodza, Bożacin,Wróblewskich z okolic Wągrowca.
Moi dziadkowie to Sylwester i Gabriela Dębowscy z Szelejewa, Jan i Marianna Czajkowscy z Szelejewa-Budów.
Dziadkowie mojego męża to: Józef i Władysława Stachowiak z Gościeszyna, Franciszek i Leokadia Jankowscy z Gościeszyna.

Witam!
Możesz napisać coś więcej o Czajkowskich?W jakich latach żyli,czy ktoś z ich rodziny mieszkał może w Bydgoszczy?
pozdrawiam
Edyta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2010, 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Witam Panią
Moja Paulina ur 1834 zm. 22.10 1896 wyszła za mąz za Marcina Krygier ur 1827. w 1854 roku
Rodzeństwo Pauliny
Marcelina ur 1833
Michał ur 1827
Rozalia 1828

ich rodzice Piotr i Michalina z.d. Kleinert , Piotr był II mężem, I mąż Zwolenkiewicz.
Pyta Pani o Rozalię - moja Rozali w/g Project Poznań wyszła za mąż za Łabędzkiego Stanisława. Co nie znaczy że moze chodzić o Te samą osobę. Mogła wyjść dwa razy z mąż.
Jeśli ma Pani cokolwiek więcej , proszę o wiadomość, no i oczywiście czy jest jakieś powiązanie.
Pozdrawiam Teresa Jarynowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2010, 19:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Niestety o Dębowskich raczej nie mam nic tylko domniemani , ponieważ moja kuzynka mówiła ze w jej domu mówiło się dużo o Dębowskich, a Katarzyna Dębowska wyszła za mąż za Krygiera. Może ma Pani jakies powiązania to proszę o podanie mi.
Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2010, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Witam.
W swoim pierwszym poście pisze Pani,że poszukuje Wróblewskich.Mam rodzinę w Margoninie i Walenty Wróblewski ożenił się z siostrą mojej babci Anną Antkowiak pod koniec XIX w.Z tego co sobie przypominam to pochodził z Łazisk koło Wągrowca.W każdej chwili mogę dowiedzieć się szczegółów.Na temat Dębowskich chętnie z Panią porozmawiam.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 21:37 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Nazwisko Dębowski widnieje na nagrobkach cmentarza w Ryszewku:
1.
Maria Maciejewska zd. Dembowska ur. 12.07.1909 zm. 18.01.1983
Wojciech Maciejewski ur.28.03.1899 zm. 28.09.1977
2.
Katarzyna Dębowska zd. Słomkowska (stary nagrobek bez dat) żyła 34 lata
3.
Władysław Dębowski ur. 29.09.1892 zm.04.07.1969
Joanna Dębowska ur. 24.04.1898 zm. 04.03.1983

oraz w dokumencie ślubu USC Rogowo z 1904 r.:
Marcin Owczarzak, rodzice: Wojciech i Katarzyna zd. Hundt + Weronika Dębowska alias Eichstaedt, rodzice: Lorenz Dębowski alias Eichstaedt i Marianna zd. Stefańska

Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2012, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Witam!
Trochę późno trafiłam na to forum. Nie wiem, czy chodzi o poszukiwania żyjących członków rodziny Dębowskich czy korzeni. Chyba trochę wiem w obydwu tych sprawach.
Otóż Sylwester Dębowski z Szelejewa był rodzonym bratem mojego taty Bernarda. Jesteśmy chyba dość bliską rodziną, chociaż nigdy nie było nam dane się spotkać. Rodzice Sylwestra i Bernarda jak również pozostałego rodzeństwa (Kazimiery, Marii, Wiktora, Kazimierza-Adama, Władysława) to: Józef Eichstaedt alias Dembowski (zmarł w Szelejewie w 1955 roku) i Krystyna z domu Smaruj zmarła w Gnieźnie w 1916 roku i tam została pochowana. Danych mam trochę więcej z nielicznych dokumentów i zapisków taty oraz jego opowiadań, lecz nie wiem czy o nie chodzi. Z opowiadań taty wiem również jak to się stało, że z nazwiska Eichstaedt alias Dembowski powstało nazwisko Dębowski.
Chociaż ze wzruszeniem wspominam nieliczne pobyty w wymienionych miejscowościach, to jednak mieszkam w sporym oddaleniu, bo w Katowicach.
Pozdrawiam serdecznie.
Barbara Eichstaedt-Dembowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2012, 09:40 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Barbórka,
Gdyby można coś więcej dowiedzieć się o przodkach Józefa Eichstaedt alias Dembowski i Krystyny Smaruj. Czy Józef (ur. 1877) był synem Laurenta Eichstaedt alias Dębowskiego i Marianny Stefańskiej (ślub 1871 Gąsawa)?
Oba nazwiska występują w moim drzewie:
Eichstaedt (bez członu Dembowski), najstarsza stwierdzona przeze mnie osoba to Anna Eichstaedt (po mężu Cyttlopp lub Cittloff) ur. 1786 zm. 1841 parafia Niestronno,
Smaruj, najstarsza osoba to Stefan ur. 1831, ślub z Magdaleną Leszcz Ivoto Trepińska w 1857 r. w parafii Ryszewko.
To miejscowości blisko Szelejewa. Interesują mnie okoliczności/powody zmiany nazwiska z Eichstaedt na Eichstaedt alias Dembowski i Dębowski. Może polityczna „moda” urzędników.
Mój wątek na forum WTG – nazwisko Bussler.
Dziękuję i pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2012, 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012, 18:08
Posty: 219
Lokalizacja: Łódź
Witam,
nie moje drzewo, ale pomagałam komuś i mam takie dane dotyczące Stachowiaków:
Jakub Stachowiak ur. 1808, (jego rodzice: Andrzej Stachowiak i Anna Zielińska)
ślub I 1833 z Anna Kemnitz ur. 1812
ślub II 1848 Julianna Eichstaedt ur. 1830 (jej rodzice: Marcin Eichstaedt i Karolina Tomaszewska
z tego związku:

Piotr Stachowiak ur.1853, ślub 1878 z Bronisława Mazurek ur. 1861 (jej rodzice: Jan Mazurek i Anna Maślanka)
z tego związku m.in.:

Jan Stachowiak ur. 26.03.1881, zm. 23.03.1963 (miał rodzeństwo: Bronisława, Józef, Piotr, Władysława, Szczepan, Maria, Kunegunda, Paweł)
Jan - ślub I z Anna Bartsch (zm. 1909) z tego związku córka: Jadwiga Stachowiak ur.1907, zm 1940) - wyszła za maż za Woltyński i miała dwoje dzieci: Leszek i syn (imienia brak).
Po śmierci pierwszej żony Jan w 1909 żeni się z Jadwigą Bucholz. Ma z nią troje dzieci: Karol (28.04.1911- 1977), Irena (1914), Gwidon (1916).
Karol ożenił się z Czesława Garyantesiewicz (1918-1980). Z tego związku Anna Stachowiak ur. 1950

Interesuje mnie Franciszek i Leokadia Jankowscy - czy jakieś inne dane?

_________________
Poszukuję:
Nalewalscy, Szudrowicz, Jankowscy, Januchowscy, Jelonek, Kośmiccy, , Milke, Lange, Smarzyńscy, Radeccy z Wągrowca
Jujka, Matuszkiewicz z Poznania
Rybak- Łaziska
Bukowscy - Potulice
Gościńska, Mróz - Łopienno
Świętochowscy z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2012, 14:56 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Cytuj:
Busler napisał(a):
Barbórka,Gdyby można coś więcej dowiedzieć się o przodkach Józefa Eichstaedt alias Dembowski i Krystyny Smaruj. Czy Józef (ur. 1877) był synem Laurenta Eichstaedt alias Dębowskiego i Marianny Stefańskiej (ślub 1871 Gąsawa)?Oba nazwiska występują w moim drzewie:Eichstaedt (bez członu Dembowski), najstarsza stwierdzona przeze mnie osoba to Anna Eichstaedt (po mężu Cyttlopp lub Cittloff) ur. 1786 zm. 1841 parafia Niestronno,Smaruj, najstarsza osoba to Stefan ur. 1831, ślub z Magdaleną Leszcz Ivoto Trepińska w 1857 r. w parafii Ryszewko.To miejscowości blisko Szelejewa. Interesują mnie okoliczności/powody zmiany nazwiska z Eichstaedt na Eichstaedt alias Dembowski i Dębowski. Może polityczna „moda” urzędników.Mój wątek na forum WTG – nazwisko Bussler.Dziękuję i pozdrawiamMarian



Bardzo dziękuję za szybką reakcję i informacje.
Jeszcze nie rozpoczęłam tak naprawdę poszukiwań i nie wiem jak to będzie. Póki co uporządkowałam wszystkie dane, które znalazłam w domu, intensywnie przypominając sobie różne fakty i opowiadania.
Mój poprzedni wpis odnosił się przede wszystkim do pierwszego wpisu w tym wątku: Danki Stachowiak, ale nie udało mi się tego oznaczyć. Dlatego wspomniana okoliczność zmiany nazwiska z Eichstaedt alias Dembowski na Dębowski dotyczą rodziny Sylwestra i Gabrieli z domu Witt. Z tego, co wiem nastąpiło to wskutek decyzji administracyjnej na wniosek Sylwestra, który wnioskował o uporządkowanie dokumentów, gdyż jego dzieci (7-ro) miały w metrykach urodzenia nazwiska bardzo różniące się: jednoczłonowe z członem polskim lub niemieckim w zależności od czasu urodzenia, dwuczłonowe, niektóre miały człon niemiecki zapisany fonetycznie.
Natomiast okoliczności zmiany nazwiska u dalszych przodków z Eichstaedt na Eichstaedt alias Dembowski albo inne -nie znam. Chciałabym, aby to było głównym przedmiotem moich poszukiwań. Kiedyś myślałam, że okoliczności te mogą być bardzo ciekawe, ale po przeczytaniu wpisów na forach myślę, że mogły być bardzo zwyczajne. Niemniej może uda się sprawdzić informację (nie wiem na ile wiarygodną) o istnieniu w jakimś urzędowym dokumencie zapisu o „sporze z Kościołem o nazwisko” lub trafić na ślady świadczące o spłatach ziemi, przekazanej przodkom – osadnikom.
Odnośnie zapytań o Józefa Eichstaedt alias Dembowskiego: urodził się 12.02.1877 r. w Zalesiu Krs. Dietfuert, zmarł 24.01.1955 r. w Szelejewie. Z ankiety, którą znalazłam wynika, że był synem Laurenta Eichstaedt alias Dembowskiego urodzonego w Zalesiu (w rodzinie używano imienia Wawrzyniec) i Marii urodzonej w Szelejewie (myślę, że mogła to być Marianna Stefańska).
Krystyna (Christine) Smaruj urodzona 24.07.1883 r. w Zalesiu, zmarła w 1916 roku w Gnieźnie była – jak wynika z tej samej ankiety – córką Antoniego Smaruja urodzonego w Zalesiu 10.01.1841 r. i Magdaleny urodzonej 2.05.1852 r. w Chebsk (? nie wiem czy dobrze odczytałam) Krs. Mogilno.
Pochowani na cmentarzu w Ryszewku:
Maria Maciejewska 1909-1983 (z domu Eichstaedt alias Dembowska) to na pewno córka Józefa, a Władysław Dębowski 1892-1969 to – domyślam się – najmłodszy brat Józefa, który mieszkał w Ryszewku.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Barbara E.-D.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2012, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Barbaro,

Dodam jeszcze trochę informacji:
1. Antoni Smaruj ożenił się z Magdaleną Paluch (z Chabska) ślub w Mogilnie w 1871 r.
Ich dzieci związały się 'dość licznie' z Dembowskimi:
- Jak piszesz ich córka Krystyna wyszła za mąż za Józefa Eichstaedt alias Dembowskiego.
- Syn - Paweł Smaruj ur. 1874 r. w Zalesiu ożenił się z Marianną Eichstaedt alias Dębowską ur. w 1880 r. córką Józefa Eichstaedt i Antoniny Posłusznej
- kolejna córka - Magdalena Smaruj ur. 1893 wyszła za mąż za Kazimierza Dębowskiego

2. W roku 1874 urodził się w Zalesiu Franz Xaver syn Lorenza Eichstaedt alias Dembowskiego i Marianny zd. Stefańska

3. W roku 1877 ślub: Wojciech Eichstaedt alias Dembowski z Zalesia syn Jana Eichstaedt alias Dembowskiego i Cathariny Leszcz ożenił się z Marianną Wandowską (Ulandowską??-trudno odczytać nazwisko) c. Antoniego Wandowskiego (Ulandowskiego) i Marianny Malińskiej.

4. W roku 1878 ur. się Appolonia Adelheid Sophia córka Wojciecha Eichstaedt alias Dembowskiego
i Marianny Ulandowskiej,

5. Rok 1879 ślub Antoniego Ciemnoczołowskiego z Cotonia s. Wojciecha i Katarzyny Mykulskiej z Marianną Dembowską alias Eichstaedt z Zalesia c. Jana i Katarzyny z d. Leszcz Dembowskich alias Eichstaedt.

6. Rok 1879 w Zalesiu ur. się Bernard Antoni syn Lorenza Eichstaedt alias Dembowskiego i Marianny zd. Stefańskiej

7. Rok 1879 w Ryszewku ur. się Rosina Maria Leocadia c. Wojciecha Eichstaedt alias Dembowskiego i Marianny Ulandowskiej

8. Rok 1880 w Ryszewku ślub Franciszka Brzykcy z Weroniką Dębowską alias Eichstaedt z Zalesia c. Jana Dębowskiego alias Eichstaedt i Katarzyny Leszcz.

9. Rok 1883 Ryszewko ur. się Lucia Valentina Constantia c. Wojciecha Eichstaedt alias Dembowskiego i Marianny Ulandowskiej.

Może te informacje będą pomocne w dalszych Twoich poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2012, 19:55 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Marianie! Serdecznie dziękuję za przesłane informacje, które z pewnością się przydadzą. Widać ogrom pracy i pasję włożone w poszukiwania. Próbuję poukładać sobie te wszystkie koligacje, rysując fragmenty drzew. Mam sporo luk do zapełnienia. Czy Stefan Smaruj (najstarszy z odkrytych Smarujów) był bratem Antoniego?
Jeszcze raz dziękuję z uznaniem dla włożonej pracy i jej efektów.
Pozdrawiam.
Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2012, 20:51 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Niestety nie wiem czy Stefan Smaruj był bratem Antoniego. To bardzo prawdopodobne. Wpisy o małżeństwach Stefana jak i Antoniego w PP nie zawierają informacji o ich rodzicach więc pewnie takich zapisów nie było również w księgach.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2012, 15:28 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Droga ciociu Basiu! Przepraszam, że wcześniej nie odpisywałam, ale teraz już jestem do dyspozycji. Jestem córką Kazimierza z Gniezna i wnuczką Sylwestra.Od niedawna zaczęłam pisać kronikę rodzinną i bardzo ucieszyłam się z twojego postu, gdyż mam niewiele wiadomości o rodzinie ze Śląska. Nie ukrywam,że dzięki Tobie będę mogła uzupełnić luki w moim drzewie. Służę wszelkimi wiadomościami jakie posiadam i gorąco pozdrawiam Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2012, 15:39 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Witaj Gosiek!
Bardzo dziękuję za nadesłane informacje. Jeżeli chodzi o Franciszka i Leokadię Jankowskich to:
Franciszek pochodził z Ryszewa, Leokadia z d Wieczorek pochodziła z Cegielni.Po ślubie zamieszkali w Gościeszynie.
Ich dzieci: Czesława, Krystyna, Elżbieta, Stanisława, Anna, Jerzy, Tadeusz.
Pozdrawiam.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2012, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Witam!
Mam pytanie do Gosiek. Czy wiadomo, skąd pochodzili Stachowiakowie, o których piszesz?

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2012, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Pytanie do pana Mariana!
W wątku o rodzinie Busler pisze pan o Paulinie Stuff i Marcinie Krygierze. Czy wie pan coś więcej o losach dzieci tej pary? Pytam, bo prababka mojego męża to Rozalia Stuff, i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że to córka Pauliny. Ewentualne źródło tych informacji mile widziane.
Pozdrawiam, Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2012, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2009, 15:20
Posty: 87
Lokalizacja: Sławno/Słupsk
Danusiu.
Trochę Stachowiaków mieszkało w okolicach Szamotuł ( Ordzin,Sycyn,Gaj,Otorowo,Brodziszewo).

_________________
Tadeusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2012, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Pani Danko,
Dane dot. rodziny Stoff/Stuff, Dębowski, Eichstaedt, Krygier pochodzą z USC Rogowo, USC Gąsawa, USC Palędzie K. jak i ksiąg parafialnych Gościeszyna (czyli AP w Inowrocławiu i AAGniezno) oraz PP.
Ostatnio znalazłem zapis A/187 Rogowo z 1903 r. urodziła się Aniela Dembowska, c. Józefa Dembowskiego i Anny Stachowiak. Przy wpisie podano chyba miejscowość Wola ale pewien nie jestem.
Co do Krygier – Stoff (Stuff, Sztuf, Sztof, Stóf) rożne pisownie.
05.11.1854 ślub Marcina Krygiera z Zalesia syna Józefa i Marcjanny z Pauliną Stoff z Gościeszynka córką Piotra i Michaliny (nazwisko matki Kleineder/Klajneder).
Paulina/Apolonia Stoff urodziła się w 1834 r. miala rodzeństwo: Michał Stoff ur. 1825, Rozalię Stoff ur. 1828, Justynę Stoff ur. 1829, Marcjannę Stoff ur. 1833.
Z małżeństwa Marcina Krygiera i Pauliny/Apoloni Stoff urodziły się w Gościeszynku dzieci: Antonina w 1857, Tomasz w 1859, Antoni w 1867, Rozalia w 1868, Paulina w 1871, Jakub w 1874,
Wincenty w 1877.
O losach dzieci z małżeństwa Marcina Krygiera i Pauliny Stoff na pewno wie więcej Teresa (jarzynkka57) z wątku na WTG: Krygier.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2012, 16:19 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Do panów Tadeusza i Mariana!
Serdeczne dzięki za informacje.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2012, 14:31 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
dankastachowiak napisał(a):
Droga ciociu Basiu! Przepraszam, że wcześniej nie odpisywałam, ale teraz już jestem do dyspozycji. Jestem córką Kazimierza z Gniezna i wnuczką Sylwestra.Od niedawna zaczęłam pisać kronikę rodzinną i bardzo ucieszyłam się z twojego postu, gdyż mam niewiele wiadomości o rodzinie ze Śląska. Nie ukrywam,że dzięki Tobie będę mogła uzupełnić luki w moim drzewie. Służę wszelkimi wiadomościami jakie posiadam i gorąco pozdrawiam Danka.


Bardzo się cieszę z odnalezienia tej gałęzi rodziny. Od przeczytania Twojego pierwszego wpisu wiedziałam, że jesteś córką mojego kuzyna Kazia, dlatego, że poszukiwaniami objęłaś również rodzinę Czajkowskich.
Kronika rodzinna to ciekawe przedsięwzięcie. Dzięki niemu będzie można się poznać i dowiedzieć o rodzinie i przodkach. Jeżeli mogę coś dołożyć do tej historii – sagi, to chętnie to uczynię. Chętnie też poczytam o rodzinie ze strony mojego taty. Myślę, że w tym celu skorzystamy z korespondencji mailowej.
Serdecznie pozdrawiam całą rodzinę
c. Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2012, 17:22 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Ciociu odpowiadam na PW.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 07:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012, 18:08
Posty: 219
Lokalizacja: Łódź
Witam!
Mam pytanie do Gosiek. Czy wiadomo, skąd pochodzili Stachowiakowie, o których piszesz?



Witaj
Stachowiakowie pochodzili najprawdopodobniej (nie wiem czy wszyscy) z Wągrowca.

_________________
Poszukuję:
Nalewalscy, Szudrowicz, Jankowscy, Januchowscy, Jelonek, Kośmiccy, , Milke, Lange, Smarzyńscy, Radeccy z Wągrowca
Jujka, Matuszkiewicz z Poznania
Rybak- Łaziska
Bukowscy - Potulice
Gościńska, Mróz - Łopienno
Świętochowscy z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 09:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012, 18:08
Posty: 219
Lokalizacja: Łódź
Jeszcze raz uzupełniam dane
Stachowiakowie wymienieni przeze mnie - to miejscowości Słupca k/kcyni, Chojna, Olesno i oczywiscie Wągrowiec

Pozdrawiam

_________________
Poszukuję:
Nalewalscy, Szudrowicz, Jankowscy, Januchowscy, Jelonek, Kośmiccy, , Milke, Lange, Smarzyńscy, Radeccy z Wągrowca
Jujka, Matuszkiewicz z Poznania
Rybak- Łaziska
Bukowscy - Potulice
Gościńska, Mróz - Łopienno
Świętochowscy z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 13:32 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Do Basi.
W poście z 8.07.2012 piszesz tak:"Maria Maciejewska 1909-1983 zd.Eichstaedt alias Dembowska".Interesuje mnie nazwisko Maciejewski mąż Marii,z której rodziny Maciejewskich pochodził?Mój pradziadek Michał Maciejewski mieszkał w Gościeszynku i wiem narazie tylko tyle,że miał cztery córki.Szukam jego miejsca urodzenia i śmierci.Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2012, 11:36 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Do Elżbiety!
Oprócz Wojciecha Maciejewskiego – męża Marii, mojej cioci, nie znam nikogo z Maciejewskich. Był ciekawą postacią, weteranem wojny 1920. Przed zamieszkaniem w Szelejewie, mieszkali w Cegielni. Nie wiem nic więcej o rodzinie Maciejewskich. Pozdrawiam. Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2012, 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2009, 17:37
Posty: 209
Lokalizacja: Gdynia
Witam Barbórka!
Antonina Posłuszna była córką Michała Posłusznego i Anny Jajówki i siostrą mojej pra babki Rozalii Sobkowskiej z domu Posłuszna.
Wiadomość dla Danki Paulina Stoff i Marcin Krygier to z kolei moi pra dziadkowie ze strony ojca
Pozdrawiam Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 20:37 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Do: dankastachowiak

Odnośnie Stefańskich z parafii Gąsawa z dzisiejszego postu w wątku Poznan Project (nie chciałem 'zajmować miejsca' w wątku dot. PP) :
W księgach parafii Gąsawa są wpisy, z których wynika, że Andrzej Stefański i Marianna Koczorowska zd. Wieczorek (ślub 1839 Gąsawa) mieli dzieci:

- Elżbieta Stefańska ur. 1840 r., ślub z Franciszkiem Wojciakiem (ur. 1839 r.) – 1858 r. Gąsawa
Uwaga: W bazie PP jest zapis ślubu w Gąsawie w 1858 r. odczytany przez osobę indeksującą jako:
Franciscus Wojciecha (19) i Elisabeth Maganska (18), to jest oczywiście błędny odczyt ale tak nazwiska zostały odczytane i nic dziwnego bo przy odszyfrowaniu nazwisk można nieraz dostać ... przynajmniej oczopląsu.

- Franciszka Stefańska ur. 1843 r. Szelejewo, ślub ze Stanisławem Dudzińskim (ur. 1835 r.) - 1863 Gąsawa (w PP nazwisko pana młodego widnieje Dziadziński),

- Agnieszka Stefańska ur. 1845 Szelejewo, ślub z Andrzejem Morkowskim (ur. 1843 r. w Drewnie, synem Teodora)
(w PP nazwisko pana młodego błędnie zapisano jako Marikowiski) - 1864 Gąsawa
Uwaga: Andrzej Morkowski był bratem Marianny Morkowskiej, która wyszła za mąż za
Franciszka Kwiecińskiego – brata mojej prababci Józefy zd. Kwiecińskiej (Busler),

- Michalina Stefańska ur. 1847 r. Szelejewo, ślub z Józefem Zamiar (ur. 1842 Świątniki) – 1866 r. Gąsawa (tego ślubu nie znalazłem w PP),

- Jan Stefański ur. 1849 Szelejewo (brak innych danych),

- Marianna Stefańska ur. 1852 r., ślub z Laurentiusem (Wawrzynem) Dęboski/Eichstaedt (ur. 1848 r.) - 1871 r. Gąsawa,

- Anna Stefańska ur. 1854 Szelejewo, ślub z Pawłem Bachorskim (ur. 1846 r.) - 1876 Gąsawa


Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2013, 12:43 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Witam panie Marianie
Serdecznie dziękuję Panu za informacje, choć są pewne nieścisłości np.
w latach urodzin Franciszki rok 1843, na PP widnieje rok 1845
Agnieszki ur.1845 , na PP podano rok 1844
Anny ur. 1854 , na PP - 1855.
Jednocześnie ośmielam się prosić o ile to możliwe o sprawdzenie małżeństw
Stanisław Czajkowski i Maria Wróblewska
Jan Zwolenkiewicz i Joanna Kubicka
Józef Dębowski (Eichstaedt) i Krystyna Smaruj
Andrzej Witt i Weronika Janiszewska
zależy mi głownie na imionach rodziców i rodzeństwa tych osób.
Dziękuję , pozdrawiam,Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2013, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Pani Danko,

Niewiele więcej mogę pomóc. Daty urodzin Stefańskich zapisywałem z ksiąg parafii Gąsawa i wydaje mi się, że są prawidłowe, ale niestety nie mam już możliwości ponownego sprawdzenia.

Józef Dembowski Eichstaedt urodził się (lub jest to data aktu ur.) 16.02.1877 w Zalesiu A/38 USC Rogowo Wieś jako syn Wawrzyna (Laurenta) Eichstaedt Dembowskiego z Zalesia i Marianny zd. Stefańskiej. Jego rodzeństwo to: Franz Xaver ur. 1874 Zalesie A/34 Rogowo, Bernard Antoni ur. 1879 Zalesie A/127 Rogowo, Weronika ur. 1880 Zalesie 1/A Rogowo, (chyba był jeszcze Władysław ur. 1892)
Krystyna Smaruj ur. 1883 Zalesie A/154 Rogowo jako córka Antoniego Smaruj z Zalesia i Magdaleny zd. Paluch. Jej rodzeństwo to: Stanisław ur. 1875 Zalesie A/256 Rogowo zm. 1876 C/44Rogowo, Walenty ur. 1877 Zalesie A/37 Rogowo, Kazimierz ur. 1879 Zalesie A/42 Rogowo, Tekla ur. 1881 Zalesie A/168 Rogowo, Marianna ur. 1885 A/116 Rogowo, (chyba jeszcze Paweł ur. 1874 Zalesie, Antonina ur. 1887 Zalesie, Jan ur. 1889 Zalesie i Magdalena ur. 1893 Zalesie).

Innych, podanych przez panią nazwisk nie posiadam w 'zapiskach'.

Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Panie Marianie

Jest Pan wielki. Dzięki Panu znowu posunęłam się w moich poszukiwaniach. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wiadomości.
Pozdrawiam, Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2013, 13:07 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Panie Marianie!
Ja również bardzo dziękuję za tyle wiadomości, dzięki którym mogłam poznać przodków w linii Stefańskich, bo, idąc wskazanym przez Pana tropem, z dostępnego w internecie PP odszukałam jeszcze rodziców Andrzeja Stefańskiego i Marianny Koczorowskiej. Szkoda, że w PP nie zawsze podane są imiona rodziców i tu najbardziej brakuje mi imion rodziców mojego pradziadka Laurenta/Wawrzyńca Dęboskiego (- tak jest zarejestrowany w PP).
Dziękuję również za informacje i szczegółowe dane o rodzeństwie mojej babci Krystyny Smaruj.
Pozdrawiam
Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2013, 17:22 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Do Danki i Barbary,
Bardzo się cieszę, że mogłem trochę pomóc. Nazwiska Smaruj i Eichsteadt z Zalesia dotyczą również moich przodków. Nazwisko Eichstaedt dość często zapisywano w tym rejonie: alias Dęboski/Dembowski (może była to jakaś jedna gałązka z drzewa Eichstaedt). Moja 3xprapabcia Anna zd. Eichstaedt zmarła w 1841 w parafii Niestronno. Mam jeszcze trochę osób z tymi nazwiskami z terenu parafii Ryszewko ale niestety nie mogę dopasować powiązań z „moimi”.
A moi to również: Katarzyna Smaruj (prababcia) ur. 1860 Zalesie c. Stefana Smaruj i Magdaleny Leszcz. Czy Katarzyna miała rodzeństwo? Czy jej ojciec Stefan (ur. 1831) miał rodzeństwo, gdzie się urodził i kim byli jego rodzice? Gdybyście panie miały jakieś informacje proszę o mnie pamiętać :-)
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w poszukiwaniach.
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2013, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2013, 19:16
Posty: 7
jarzynkka57 napisał(a):
Niestety o Dębowskich raczej nie mam nic tylko domniemani , ponieważ moja kuzynka mówiła ze w jej domu mówiło się dużo o Dębowskich, a Katarzyna Dębowska wyszła za mąż za Krygiera. Może ma Pani jakies powiązania to proszę o podanie mi.
Teresa


Witam!
moi to:
Jan Dębowski i jego żona Regina Michalczak
ich dzieci to: Leon Dębowski ur.1905 zm.1947/mój dziadek/
Czesława, Stefania, Pelagia , Helena i Mieczysława


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2013, 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Teresa[/quote]

Witam!
moi to:
Jan Dębowski i jego żona Regina Michalczak
ich dzieci to: Leon Dębowski ur.1905 zm.1947/mój dziadek/
Czesława, Stefania, Pelagia , Helena i Mieczysława[/quote]

Witam
To chyba Twoi Dębowscy/Dembowscy?
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Parafia katolicka Książ [Xions], wpis 18 / 1873
Michael Dembowski (29)
Victoria Weichmann (19)

http://poznan-project.psnc.pl/search.php

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2013, 13:38 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2013, 19:16
Posty: 7
izabela06 napisał(a):
Teresa


Witam!
moi to:
Jan Dębowski i jego żona Regina Michalczak
ich dzieci to: Leon Dębowski ur.1905 zm.1947/mój dziadek/
Czesława, Stefania, Pelagia , Helena i Mieczysława[/quote]

Witam
To chyba Twoi Dębowscy/Dembowscy?
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Parafia katolicka Książ [Xions], wpis 18 / 1873
Michael Dembowski (29)
Victoria Weichmann (19)

http://poznan-project.psnc.pl/search.php[/quote]
Dziękuję pięknie!!!!!!! Nigdy sama nie trafiłabym na te dokumenty!!! To niesamowite!!! Jeszcze raz dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2014, 22:14 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Może ktoś z Państwa skorzysta z wpisów dot. rodziny Eichstaedt/Dembowski m. Zalesie:

- USC Rogowo Wieś – B/5/1907 ślub Józef Eichstaedt alias Dembowski ur. 1877 w Zalesiu s. Wawrzyna a. Dembowskiego i Marianny Stefańskiej z Christine Smaruj ur. 1883 z Zalesia c. Antoniego Smaruj i Magdaleny Paluch
- USC Rogowo Wieś – B/26/1907 ślub Leona Rogozińskiego ur. 1878 z Kruszwicy z Józefą Marią Eichstaedt ur. 1881 w Ryszewku c. Wojciecha Eichstaedt i Marianny Lewandowskiej.
Leon zmarł w Bydgoszczy w 1963 r., Maria zmarła w Bydgoszczy w 1963 r.,
- USC Rogowo Wieś B/34/1907 ślub Kazimierza Rychlewskiego ur. 1873 s. Fr. Rychlewskiego i Agnes Prekurat z Marią Magdalena Dembowską a. Eichstaedt ur. 1884 r. c. Lorenza (Wawrzyna) Dembowskiego a. Eichstaedt i Marianny Stefańskiej z Zalesia
- USC Rogowo Wieś A/29/1908 Zalesie ur. Helena Smaruj c. Pawła Smaruj i Marianny Eichstaedt a.Dembowska
- USC Rogowo Wieś A/40/1908 Zalesie ur. Kazimiera Christiana c. Józefa Eichstaedt a. Dembowskiego i Christiny Smaruj
- USC Rogowo Wieś B/43/1908 ślub Stanisław Berlik ur. 1880 Stara Wieś k/Gniezna z Marianną Smaruj ur. 1885 Zalesie, c. Antoniego Smaruj i Magdaleny Paluch
- USC Rogowo Wieś A/?/1909 ur. Jadwiga Marianna Smaruj c. Pawła Smaruj i Marianny Eichstaedt, zmarła w Zalesiu 1909 C/8/1909
- USC Rogowo Wieś A/132/1909 Zalesie ur. Maria Magdalena Eichstaedt a. Dembowska c. Józefa Eichstaedt a. Dembowskiego z Zalesia i Christiny Smaruj. Dopisek: zawarła zw.małż. w Gąsawie 23.02.1943 r., zmarła w Szelejewie 18.01.1983 r.
- USC Rogowo Wieś C/62/1909 Paweł Smaruj z Zalesia zgłosił zgon Christiny Smaruj zd. Wendlandt (jego babci) ur. 13.03.1817 r. w Kiedrowie pow. Wągrowiec, żony Andrzeja Smaruj
- USC Rogowo Wieś A/38/1910 Zalesie ur. Paweł Smaruj s. Pawła Smaruj i Marianny zd. Eichstaedt. Paweł syn zmarł w Bydgoszczy w 1959 r.
- USC Rogowo Wieś A/213/1910 Ryszewo, ur. Sylwester Eichstaedt a. Dembowski s. Jozefa Eichstaedt a. Dembowskiego i Christiny Smaruj. Dopisek: w Bydgoszczy 1953 r. uznano poprawną pisownię nazwiska Dębowski. Sylwester zmarł w Szelejewie w 1992 r.
- USC Rogowo Wieś B/5/1910 ślub Antoniego Eichstaedt a. Dembowski ur. 1879 Zalesie s. Lorenza Eichstaedt i Marianny Stefańskiej z Bronislawą Julianną Kulczyńską ur. 1878 w Raschkowek kreis Adelnau (pow. Odolanów) zam, w Ryszewku c. Jana Kulczyńskiego i Tekli Magnuszewskiej. Bronislawa zm, w Gnieźnie 07.04.1944 r.
- USC Rogowo Wieś A/19/1911 Zalesie ur. Stefan Smaruj s. Pawla Smaruj i Marianny Eichstaedt. Stefan zmarł w Zalesiu w 1981 r.
- USC Rogowo Wieś A/32/1911 Zalesie ur. Marianna Johanna Debowska a. Eichstaedt c. Franza Debowskiego i Leokadii zd. Grajek. Marianna zmarła w 1911 r. C/58/1911
- USC Rogowo Wieś A/35/1911 Gałęzewo, ur. Roman Rychlewski s. Kazimierza Rychlewskiego i Magdaleny Dembowskiej a. Eichstaedt
Wpisy w aktach w AP Inowrocław
Pozdrawiam
Marian Busler


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2014, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Panie Marianie!
Bardzo dziękuję za ten wpis, zawierający wiele informacji o mojej najbliższej rodzinie ze strony taty. Pierwsza pozycja dotyczy ślubu dziadka i babci. Niektóre dane znam z opowiadań, notatek, listów i fotografii i częściowo z Pana wcześniejszego wpisu, ale nie miałam danych urzędowych. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że poszukiwać należy w AP Inowrocław, ale jest to dość trudne ze względu przede wszystkim na odległość. Tym bardziej dziękuję, że zechciał się Pan podzielić efektami swojej pracy i zdobytą wiedzą. Może kiedyś uda mi się osobiście poszukiwać dalej w archiwach Wielkopolski i Kujaw.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Barbara Dembowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2014, 18:12 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Panie Marianie
Dołączam się do podziękowań za ten wpis i za czas, który zechciał pan poświęcić. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2014, 15:22 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2010, 21:20
Posty: 22
Witam wszystkich zainteresowanych nazwiskiem Smaruj,

Dopiero dziś dotarłam do tego wątku. Ja również mam w swoim drzewie przodków o nazwisku Smaruj wywodzących się z Zalesia. Wiele informacji na ich temat zostało już podanych, ale dla uściślenia podam szczegółowe daty urodzin i zgonów, które udało mi się uzyskać w AP Inowrocław. Powiązałam je także z wpisami z PP:

Michał Smaruj + Marianna (daty i miejsca nieznane):
dzieci:
* Apolonia - ur. ok. 1810r.
* Tomasz - ur. ok. 1810r.
* Magdalena - ur. ok. 1821/1822r.
* Andrzej - ur. ok. 1801r.

Andrzej Smaruj ożenił się w 1835r. w parafii Ryszewko z Krystyną Wendtland (córka Krzysztofa Wendtland) - ur. 13.03.1817r. Kiedrowo, pow. Wągrowiec, zm. 1909r. Zalesie)
dzieci:
* Jan - ur. ok. 1849r.
* Antoni - ur.10.01.1841r. - Zalesie

Antoni ożenił się z Magdaleną Paluch (ur.02.05.1852r. w Chabsku k. Mogilna). Ślub odbył się w parafii w Mogilnie w 1871r.
dzieci:
* Paweł - ur. 08.01.1874r.Zalesie
* Stanisław - ur.20.11.1875r., Zalesie, zm. 07.04.1876r. Zalesie
* Walenty - ur. 10.02.1877r. Zalesie
* Kazimierz - ur. 08.02.1879r. Zalesie
* Tekla (po mężu Buszkowska) - ur. 13.09.1881 Zalesie, zm. 26.10.1961r. Cegielnia
* Marianna (po mężu Berlik) - ur. 18.06.1885r. Zalesie, zm.20.01.1970r. Wapno
* Antonina - ur. 27.12.1887r. Zalesie, zm. 18.06.1968r. Bożacin
* Jan - ur. 27.12.1889r. Zalesie
* Magdalena - ur. 22.06.1893r. Zalesie, zm. 1976r. Damasławek

Moją prababcią była Marianna Berlik zd. Smaruj. Gdyby ktokolwiek z Państwa dysponował zdjęciami rodzeństwa mojej prababci, to będę wdzięczna za udostępnienie. W zamian prześlę zdjęcie Marianny.

Pozdrawiam,

Beata M.

P.S. - Pani Barbaro ja również mieszkam w Katowicach (dopiero od 3 lat).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2014, 17:54 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2012, 18:48
Posty: 11
Do Beaty.
Dziękuję za porcję uzupełniającej wiedzy o rodzinie mojej babci Krystyny Eichstaedt alias Dembowskiej z domu Smaruj urodzonej 24-07-1883 w Zalesiu, zm. 1916 w Gnieźnie, siostry Marianny Berlik z domu Smaruj.
Antoni Smaruj i Magdalena z domu Paluch i wszyscy w drzewie obok nich i powyżej są naszymi wspólnymi przodkami.
Niestety, z rodziny Smarujów nie posiadam żadnych zdjęć. Po śmierci babci, kontakty z jej rodziną prawdopodobnie bardzo się osłabiły.
Pozdrawiam
Barbara E-D
PS. Z racji zamieszkania w Katowicach mamy szansę się spotkać. Mieszkam w Katowicach od urodzenia, chociaż w tym czasie Katowice nazywały się Stalinogrodem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2017, 06:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2016, 14:45
Posty: 6
Polish: Pozdrowienia z Atlanty w stanie Georgia, USA. Jestem członkiem forum kilka miesięcy temu i jestem teraz próbuje komunikować się moje pytania do współpracy z wami wszystkimi na moich polskich przodków. I zostały poszukiwania linię Eichstaedt przez dwadzieścia lat. Niedawno widziałem posty identyfikujących ewentualnego alias Dembwoski, Dębińska. Przez wiele lat Szukałem małżeństwa moich wielkich wielkich pradziadków który byłby około 1842. Wiedziałem je za Joannes Eichstaedt (przypuszczalnie syn Mathias Eichstaedt i Dororthea Brek i Martianna Linetty duagher Michaela Linetti i Barbara Mnichowo. obszar zamieszkiwali był Kołdrąb, Lopienno, Juncewo. Wreszcie dzisiaj znajdę małżeństwa w 1841 roku w Juncewo o Joannes Dębiński (wiek 27) i Martianna LInethay (wiek 20), a ja naprawdę myśli to może mój Joannes Eichstaedt. i ma mieć wyjaśnienie, ani historia rodziny, aby wspierać alias, oprócz tego, że widzę, że wydaje się być aliasem zgłaszane przez wielu genealogów. Czy ktoś tutaj na forum wyjaśnić pochodzenie lub ważności tego? piszę w języku angielskim i za pomocą przełożyć się na Google. Proszę wybaczyć gramatyki i ortografii. marceeb@bellsouth.net~~V Marcee McCarthy





English: Greetings from Atlanta, Georgia, USA. I have joined the forum a few months ago and am now trying to communicate my questions to collaborate with you all on my Polish ancestors. I have been searching the Eichstaedt line for twenty years. I have recently seen posts identifying a possible alias of Dembwoski, Debinska. For years I have looked for the marriage of my great great great grandparents which would have been about 1842. I knew them to be Joannes Eichstaedt (believed son of Mathias Eichstaedt and Dororthea Brek, and Martianna Linetty duagher of Michael Linetti and Barbara Mnichowo. The area they resided was Koldrab, Lopienno, Juncewo. Finally today I find a marriage in 1841 in Juncewo of Joannes Debinski (age 27) and Martianna LInethay (age 20), and I am really thinking this is maybe my Joannes Eichstaedt. I have no explanation, nor family story to support the alias, except that I see it appears to have been an alias reported by several researchers. Can anyone here in the forum explain the origin or validity of this? I am writing in English and using a translate on Google. Please excuse grammar and spelling. marceeb@bellsouth.net Marcee McCarthy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2017, 21:21 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 12:35
Posty: 14
Witam też zajmuję się genealogią i do moich przodków należą Dembowscy z Zalesia, moim pradziadkiem był Franciszek Dembowski syn Laurentiusa (Wawrzyńca) Dembowskiego i Marianny Stefańskiej. Znalazłam rodziców Wawrzyńca byli nimi Jan (Johannes) Dembowski ur.1816 zm. 13.12.1868 Zalesie i Katarzyna (Katharina) Leszcz ur. 1826 zm. 26.04.1867 Zalesie, pobrali się 24.11.1844 w Ryszewku mieli
10-cioro dzieci. Rodzice Jana to Jakub i Anna a Katarzyny to Tomasz i Magdalena. W przypadku zainteresowania gotowa jestem udzielić więcej informacji.


Ostatnio edytowano 22 lut 2017, 11:39 przez MarlenaPrz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2017, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Mam w drzewku:
- Karolina Dębowska a. Eichstaedt ur. ok. 1829, zm. 1865 Sadowiec, córka Józefa i Doroty (nie znam nazwiska) ślub z Michałem Krygier 1852 Lubcz
Czy o Józefie i Dorocie są jakieś informacje?
- Magdalena Leszcz ur. ok. 1812 Zalesie, zm. 1908 Niestronno, córka Bartłomieja Leszcz i Apolonii (nie znam nazwiska Apolonii ani daty ślubu z Bartłomiejem) Może Tomasz Leszcz miał brata Bartłomieja?
Będę wdzięczny za jakieś informacje, powiązania itd.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2017, 15:55 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Do marceeb

Witam serdecznie
Niestety nie mam żadnych informacji o JANIE Eichstaedt z Juncewa. Być może są jakieś powiązania, ale na razie nie potrafię tego połączyć z moim drzewem genealogicznym. Moi przodkowie zamieszkiwali głównie w Zalesiu, Ryszewie i Ryszewku.
Pozdrawiam, Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2017, 16:42 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Do Marleny

Witaj Kuzynko, chyba mogę tak powiedzieć, jestem prawnuczką Józefa Dembowskiego. Chętnie zweryfikuję swoje informacje na temat rodziny
pradziadka, gdyż z moich notatek wynika, że Wawrzyniec miał 11-cioro dzieci. Cieszę się bardzo, że mogę poznać następnego członka mojej
Rodziny.Pozdrawiam serdecznie, Danka.


Do pana Mariana

Z potomstwa Bartłomieja i Apolonii mam tylko syna Tomasza ur. 1797 ożenionego z Magdaleną (nie znam nazwiska). Z tego zawiązku mam
odnotowane córki Katarzynę ur.1828 i Magdalenę. Na PP znalazłam jeszcze wpis o ślubie Wojciecha Leszcza syna Bartłomieja i Apolonii z
Marianną Cytlakówną. Ślub zawarto w Ryszewku, co pozwala sądzić, że to brat Tomasza, jest też informacja o ślubie Magdaleny Leszcz córki Bartłomieja i Apolonii z Antonim Trepińskim, jednak o Karolinie nie mam żadnych informacji.

Pozdrawiam, Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2017, 18:27 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Do Danki
Dziękuję za informację o Tomaszu Leszcz s. Bartłomieja i Apolonii.
Nie wiedziałem, że Tomasz był bratem mojej pra – Magdaleny Leszcz (I małżeństwo z Antonim Trepińskim, II małżeństwo ze Stafanem Smaruj).
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2017, 22:57 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 12:35
Posty: 14
Witam, cieszę się że mogę poznać nowych członków rodziny o podobnych zainteresowaniach. Kuzynko Danko . Wawrzyniec miał 11-ścioro dzieci a jego ojciec Jan 10 -cioro. (Rodzice Jana -Jakub Dembowski i Anna nie znam naz. )
Józef u.14.03.1846 zm.26.05.1857
Wawrzyniec
Wojciech u.19.03.1851 ślub 7.02.1877 Ryszewko Marianna Ulandowska
Magdalena u.7.05.1854 zm.6.05.1933 ,ślub 25.11.1872 Ryszewko Franciszek Głowski (też moja praprababcia )
Andrzej u.31.10.1856 zm.29.03.1857
Marianna u.16.05.1858 zm.6.01.1895 Cotoń ślub11.02.1879 Ryszewko Antoni Ciemnoczołowski
Weronika u.12.12.1860 ślub 15.11.1880 Ryszewko Fnanciszek Brzykcy Lubcz
Anna u.25.04.1863 zm.27.04.1863
Rozalia u.8.09.1864 zm.23.05.1872
Piotr Paweł u.22.06.1866 zm.22.06.1866

Jan i Anna Dembowscy mieli jeszcze syna Michała mieszkał w Lubczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2017, 02:11 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2017, 12:35
Posty: 14
Jeżeli chodzi o rodzinę Leszczów to znalazłam
Apolonia Bartłomiej Leszcz
*1771 #17.12.1851
ich dzieci:
Tomasz *1797 żona Magdalena nie znam nazwiska *1814
Walenty *1807 #26.12.1877
Magdalena *1813 mąż 1 Antoni Trepiński mąż 2 Stefan Smaruj
Wojciech *1818 żona 1 Marianna Cytlakówna żona 2 Antonina Rolińska


Magdalena Tomasz Leszcz
*1814 *1797
ich dzieci:
Katarzyna *1826 mąż Jan Dembowski
Szymon *1829 żona Marianna Małecka
Anastazja *1835


Magdalena Trepińska zd Leszcz i Sefan Smaruj mieli dwoje dzieci : Stanisław *2.05.1857 # 19.12.1857 i Katarzyna 13.11.1860

Serdecznie pozdrawiam Marlena .
Ja potrzebuję informacji o Wojciechu Dembowskim bracie Józefa .


Ostatnio edytowano 22 lut 2017, 11:40 przez MarlenaPrz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL