Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2009, 17:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Zgodnie z tym, co u Łukasza na stronie podano, akta znajdują się w parafii.

Konradowo Kursdorf (Wschowa)
Roman Catholic parish
1447 souls (in 1888)
Includes: Alt Driebitz, Gurschen, Hintzendorf, Kandlau, Kursdorf, Mittel Driebitz, Neu Driebitz, Szlichtyngowa (Schlichtingsheim)
Local Roman Catholic parish
1838-1884
Link: http://bindweed.man.poznan.pl/posen/dat ... ds.php#227

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ale chyba od czasu jak ten spis stworzyłem, akta przeniesiono do AD. Tu podają inwentarz, tylko niełatwo się w nim rozeznać:
http://archiwum.kuria.zg.pl/zasobparafie.xls

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 20:22 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2009, 22:47
Posty: 50
Kontaktowałem się już z księdzem Kuflem z archiwum diecezjalnego w Zielonej Górze i okazało się że księgozbiór zawiera tylko akty ślubu i zgonu-brak akt urodzenia.
Jakieś sugestie gdzie te akta mogą się znajdować.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Pozdrawiam
Wojciech Rasz

_________________
Wojtek
Poszukuję Rasch-Konradowo(Kursdorf)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
To jeśli nie w AD i nie w parafii u proboszcza, to zapewne zaginęły :(
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 15:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś aktualizacja bazy.

Dodano nowe parafie: Zaniemyśl oraz Kórnik
Uzupełnienia: Wieleń, Gostyń, Borzęciczki (pow. Koźmin), Mogilno, Strzelcze (pow. Mogilno); Gryżyna, Konojad, Lubiń (pow. Kościan), Mchy i Mosina (pow. Śrem), Doruchów (pow. Ostrzeszów).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 21:59
Posty: 15
Lokalizacja: Zatonie / Zielona Góra
Witam.
Mam parę pytań odnośnie realizacji Projektu w kontekście udostępniania danych przez probostwa.

Jakie jest nastawienie księży i Archidiecezji do Projektu?
Czy jest w tym zakresie ich zrozumienie, przyzwolenie i aprobata dla działań uczestników Projektu?
Czy chcąc zindeksować jakąś parafię otrzymuje się list referencyjny skierowany do proboszcza od Was jako autorów Projektu?

Wiem, że to tylko dobra wola proboszcza pozwala na kopiowanie (indeksowanie ksiąg), ale gdyby była poparta czymś formalnym osoba indeksująca byłaby bardziej wiarygodna.

_________________
Pozdrawiam, Dariusz Pawlak
GeneaNet http://gw0.geneanet.org/index.php3?b=darkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 17:11 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2009, 17:00
Posty: 2
Witam,

czy brak podania rodziców państwa młodych w Projekcie Poznań oznacza definitywnie, że w oryginalnym akcie nie zostali oni wymienieni, czy też po prostu osoba, która dokonywała indeksowania nie zapisała tej informacji.

Pytam, ponieważ znalazłem w w Projekcie informację o dwóch ślubach mojego prapradziadka, ale niestety rodzice nie są wymienieni. Czy opłaca się zatem sprawdzać wpisy w archiwach archidiecezjalnym i państwowym?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję w pierwszym rzędzie za wspaniałą inicjatywę, jaką jest Poznań Project oraz za odpowiedź na moje pytanie.

Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 17:22 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
uniweria napisał(a):
Pytam, ponieważ znalazłem w w Projekcie informację o dwóch ślubach mojego prapradziadka, ale niestety rodzice nie są wymienieni. Czy opłaca się zatem sprawdzać wpisy w archiwach archidiecezjalnym i państwowym?

Opłaca się, tym bardziej że masz już dokładne namiary na dany akt! Najprawdopodobniej o ile indeksy były robione z oryginałów, znaczy to że rodzice nie zostali podani, jednak takiej pewności na 100% nigdy nie mamy. Oprócz danych uwzględnionych w projekcie, w aktach małżeństw zapisywani są przecież także świadkowie, miejscowości gdzie mieszkali młodzi, a czasem mogą się trafić inne ważne zapiski. Nie należy więc bazować jedynie na danych z projektu, mają one przede wszystkim pomóc naprowadzić na właściwy trop.

Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Większość indeksujących wpisuje te informacje o rodzicach, ale czasem są one nieczytelne albo trudno czytelne i bywają pomijane. Więc warto się upewnić.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
DarkP napisał(a):
Witam.
Mam parę pytań odnośnie realizacji Projektu w kontekście udostępniania danych przez probostwa.

Jakie jest nastawienie księży i Archidiecezji do Projektu?
Czy jest w tym zakresie ich zrozumienie, przyzwolenie i aprobata dla działań uczestników Projektu?
Czy chcąc zindeksować jakąś parafię otrzymuje się list referencyjny skierowany do proboszcza od Was jako autorów Projektu?

Wiem, że to tylko dobra wola proboszcza pozwala na kopiowanie (indeksowanie ksiąg), ale gdyby była poparta czymś formalnym osoba indeksująca byłaby bardziej wiarygodna.


Czy pytanie zmierza do propozycji zindeksowania jakiejś konkretnej parafii, czy jest ogólne?

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 21:59
Posty: 15
Lokalizacja: Zatonie / Zielona Góra
Oczywiście wszystko będzie zależało od stanowiska proboszcza parafii. Ponieważ jestem żywo zainteresowany parafią Kopanica chciałbym spotkać się z proboszczem i zaproponować indeksowanie.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie dotyczące informacji o obecnie toczących się indeksacjach - czy jest to gdzieś dostępne?

_________________
Pozdrawiam, Dariusz Pawlak
GeneaNet http://gw0.geneanet.org/index.php3?b=darkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Witaj Darku.
Może łatwiej byłoby indeksować na podstawie ksiąg w AA w Poznaniu lub ksiąg w AP w Zielonej Górze Oddział w Starym Kisielinie?
Nie ukrywam, że osobiście byłabym zainteresowana efektami takiej indeksacji ;)

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Mam obiecany indeks z Kopanicy. Niestety nie mogę podać dokładnego terminu wstawienia, ale myślę, że w ciągu miesiąca-dwóch.

Natomiast w parafii prawdopodobnie są małżeństwa dla lat od 1884 w górę. Oczywiście też by się przydały, jeśli uda ci się je spisać.

Ze strony Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu nastawienie do Projektu jest życzliwe i myślę że można ks. proboszczowi o tym wspomnieć. Nie jest to jednak projekt realizowany w ramach działań Archidiecezji, czy Archiwum, więc myślę, że urzędowego pisma z poparciem raczej się nie dostanie... W razie wątpliwości księdza, zawsze można zasugerować konsultację telefoniczną z Archiwum na Ostrowie Tumskim, w kwestii tego, jakie działania będą miały aprobatę. Ks. Jan Musielak w każdym razie zapewniał mnie, że nie ma przeszkód dla dokonywania indeksacji w formacie Projektu za każdorazową zgodą proboszczów.

W rejonie o którym mowa, warto by również zindeksować księgi znajdujące się na parafiach Nowe Kramsko (to już jednak diecezja zielonogórsko-gorzowska!) i Obra.

Jakiegoś spisu prowadzonych w danej chwili indeksacji nie ma, choć kiedyś był, gdyż w praktyce okazywało się, że część ochotników nigdy nie podejmowała indeksacji, co wstrzymywało postęp prac. Dlatego w każdym przypadku proszę o kontakt w sprawie konkretnej parafii, wtedy jeśli ktoś chce się zabrać za indeksację parafii, którą już ktoś inny był zainteresowany, podejmujemy ad hoc decyzję, czy podzielić zadanie, czy przejmie je nowa osoba, czy też z uwagi na zaawansowanie prac przez poprzednika, sugerujemy jej np. parafię sąsiednią, na którą dotąd nie ma chętnych.

Pozdrawiam,

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 21:59
Posty: 15
Lokalizacja: Zatonie / Zielona Góra
W takim razie, Łukaszu, nie będę nic obiecywał, ale zobaczę w jakim stanie są dane w AP z lat 1874 - 1905.

_________________
Pozdrawiam, Dariusz Pawlak
GeneaNet http://gw0.geneanet.org/index.php3?b=darkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2009, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Aktualnie jednak nie wprowadzam do bazy danych zapisów z akt USC.
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2009, 11:09 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2009, 17:00
Posty: 2
Czy Projekt Poznań przewiduje lub planuje rozszerzenie bazy o lata sprzed 1820 oraz o metrykalia dotyczące urodzin i zgonów?


Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2009, 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
W niedalekiej przyszłości przewidujemy przeniesienie Projektu na nowy serwer o większym potencjale. Można będzie wtedy pomyśleć o różnych rozszerzeniach zakresu tematycznego objętego Projektem, jak też o dodatkowych funkcjonalnościach wyszukiwarki i całego serwisu. Tym niemniej zasadniczym zadaniem Projektu Poznań jest i pozostanie indeksowanie małżeństw.

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2009, 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Tak wyszukiwarka wg. wpisanego z indeksacji nazwiska to znaczy rodziców też.
Oraz wpisywanie dane cząstkowe, to znaczy do te fragmenty wypisane przez indywidualne kwerendy.
A po zindeksowaniu parafii - indeksacja najwaznieszym tematem.
Poprawki w formie komentarzy dobry pomysł.
Tak jak tutaj próbuje udostępniać dane cząstkowe z kwerend moich i innych którzy ze mną wspólpracują
viewtopic.php?f=3&t=965
Ale więcej pyta niz próbuje współpracować - szkoda że nie tak jak w Projekcie Poznań

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2009, 03:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008, 12:18
Posty: 68
Lokalizacja: Lednogóra
Ja jeszcze raz dziękuję za Projekt Poznań, dzięki któremu odkryłem w sobie genealoga!

_________________
"By czas nie zaćmił i w niepamięć obrócił…"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2009, 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
DarkP napisał(a):
Oczywiście wszystko będzie zależało od stanowiska proboszcza parafii. Ponieważ jestem żywo zainteresowany parafią Kopanica chciałbym spotkać się z proboszczem i zaproponować indeksowanie.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie dotyczące informacji o obecnie toczących się indeksacjach - czy jest to gdzieś dostępne?


Proszę do mnie napisać maila na lucas.bielecki@gmail.com - mam ważną informację w sprawie Kopanicy.
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2009, 01:30 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witam Panie Łukaszu, chciałabym prosić o poprawienie nazwiska Pana Młodego w Projekcie: dotyczy parafii Kaźmierz wpis 34/1880 jest Laurentius PATEK winno być Laurentius INTEK. To mój pradziadek macierzysty, syn Stanisława Intek i Józefy Hoffmann. Dane Panny Młodej zgodne.Mogę dodać,że była córką Wojciecha Tomkowiak i Barbary Nowak. Zasyłam pozdrowienia. Aniela Awtuch.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2009, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Nelu, przy każdym wpisie w Projekcie jest narzędzie pod nazwą "Komentarz", więc sama możesz zapisać poprawną wersję, dodać nazwiska rodziców tej pary + np. kontakt do Ciebie, by ewentualnie ktoś poszukujący tych samych rodzin się do Ciebie odezwał.
Wątpię by Łukasz poprawił wpis, gdyż w księdze może być zapis właśnie z takim błędem. Ktoś już na forum pisał, że sprawdzał zapis ślubu przodków i okazało się, że to nie indeksujący się pomylił lecz ksiądz.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2009, 12:14 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Dokładnie tak, jak pisze Marzena. Pojedyncze wpisy nie są korygowane, bo nigdy nie wiadomo co napisał ksiądz. W przypadkach, kiedy indeksy były sporządzane przez obcokrajowców, Łukasz zazwyczaj zaleca korektę materiału przez Polaków, nie wiem czy to miało miejsce w przypadku parafii, o której piszesz.
W każdym razie najlepszą drogą sprostowania czy uzupełnienia informacji są komentarze.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2009, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Nelu, potwierdzam swój błąd powstały w wyniku nieprawidłowego odczytania nie do końca czytelnego wpisu księdza. Dzisiaj wiedząc o jakie nazwisko chodzi, widzę je na skanie. Najlepszy sposób poprawy tegoż błędu podali Marzena i Maciej.

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2009, 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Kiedyś można zrobić korektę całego materiału z Kaźmierza. Wtedy ten błąd też się poprawi. Na razie mamy dziesiątki parafii do zindeksowania oraz takich, które wprawdzie są zindeksowane ale z fatalną jakością, bo przez osoby nie znające polskiego.
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2009, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Dziękuję za odzew na moją prośbę. Poprawię te dane w komentarzu. Zasyłam pozdrowienia.Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2009, 07:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
O ile jest to możliwe to proponuję żeby wykonujący korektę mieli oprócz poprzedniej indeksacji również wszystkie komentarze dotyczące sprawdzanych wpisów. W wielu przypadkach ułatwiłoby to odczytanie niewyraźnych wpisów. Zachowana powinna być jednak zasada że pierwszeństwo ma zapis jaki odczytamy z oryginału, nawet jeśli zapisujący popełnił błąd.
Podczas opracowywania indeksów z Krotoszyna natrafiłem na przypadek że zapisujący śluby dwa razy zapisał ten sam ślub. Przy drugim zapisie panna młoda jest starsza o dwa lata, a poprzednia żona pana młodego miała na imię raz Katarzyna a drugi raz Konstantia.

Pozdrawiam wszystkich

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2009, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Roman_Szynka napisał(a):
O ile jest to możliwe to proponuję żeby wykonujący korektę mieli oprócz poprzedniej indeksacji również wszystkie komentarze dotyczące sprawdzanych wpisów. W wielu przypadkach ułatwiłoby to odczytanie niewyraźnych wpisów. Zachowana powinna być jednak zasada że pierwszeństwo ma zapis jaki odczytamy z oryginału, nawet jeśli zapisujący popełnił błąd.
Podczas opracowywania indeksów z Krotoszyna natrafiłem na przypadek że zapisujący śluby dwa razy zapisał ten sam ślub. Przy drugim zapisie panna młoda jest starsza o dwa lata, a poprzednia żona pana młodego miała na imię raz Katarzyna a drugi raz Konstantia.

Pozdrawiam wszystkich

Roman


Tak, to dobry pomysł :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2009, 20:34 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witam Łukaszu, chciałabym jakoś pomóc w Projekcie, np. mogłabym spisać śluby w parafii Duszniki lub Wilczyna albo Pniewy bo w tych księgach poszukuję swoich przodków. Mam tylko kłopot z pełną obsługą komputera, dlatego pytam czy mogę spisać na kartkach i potem je przesłać pocztą na Twój adres.Zasyłam pozdrowienia. Nela.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2009, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ja nie, ale może ktoś inny podejmie się wpisać do komputera z kartki. Rozumiem, że indeksy sporządzane będą w WAP?

Pozdrawiam

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2009, 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Chętnie zajmę się wprowadzeniem tych danych do Excela.

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2009, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Serdeczne dzięki Eugeniuszu!

Ponieważ Pniewy to domena Sławy, więc proszę o Duszniki i/lub Wilczynę.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2009, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Czekam na materiały!

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2009, 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
DZIŚ AKTUALIZACJA BAZY - przekraczamy 60% małżeństw katolickich (z lat 1835-1884 dla terenu prowincji poznańskiej) :)

Nowe parafie:
Winnagóra (pow. Środa); Zbarzewo (pow. Wschowa); Kopanica (pow. Babimost); Górzno (pow. Pleszew); Lewków i Skalmierzyce (pow. Ostrów)

Uzupełenienia:
Zaniemyśl (pow. Środa); Pakość i Trzemeszno (pow. Mogilno); Gostyń; Ostrzeszów i Kobylagóra (pow. Ostrzeszów); Czarnków - ewangelickie

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2009, 15:37 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Dzięki Eugeniuszu za gotowość wprowadzenia danych z kartek. Dnia 27.04.2009r. mam zapisaną wizytę w AAP i zabiorę się za Duszniki natomiast w czerwcu mogę pospisywać Wilczynę.Dane spiszę zgodnie z Projektem. Jak będę miała dane, poproszę o adres domowy i prześlę je pocztą. Piszę wyraźnie więc nie powinno być kłopotu z odczytaniem.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.Aniela Awtuch z Poznania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2009, 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
W AAP są Duszniki od 1860 roku a wcześniejsze można spisać w WAP z duplikatów.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2009, 16:07 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witaj Łukaszu, dzięki za podpowiedź. Spiszę również z duplikatów w Archiwum Państwowym.
Cieszę się,że mogę chociaż w ten sposób pomóc przy Projekcie. Pozdrawiam. Nela.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2009, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witam.

Jestem w trakcie indeksowania małżeństw parafii Brzezie k. Pleszewa - lata: 1821 - 1864. Mikrofilmy wypożyczyłam z AP w Poznaniu.
Myślę, że za 2 tygodnie będę gotowa przesłać dane do Poznan Project.

Pozdrawiam.
Ania.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2009, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Bardzo dziękuję za włączenie się do Projektu!
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Bardzo proszę poprawić zapis aktu ślubu nr 9/1866 z parafii Mączniki. Powinno być Antonius TABAŁA (nie Sobota) i Aniela Erbert.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 11:34 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Olu,

przeczytaj proszę 3 kolejne posty począwszy od tego:
viewtopic.php?p=10781#p10600

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Maćku, mam kserokopię oryginału, więc to indeksujacy sie pomylił, nie ksiądz. Jak ktos bedzie szukał po nazwisku "Tabała", a nie "Sobota", to nigdy nie trafi na tę osobę. Ja szukałam przez "Erbert" i dlatego znalazlam. Trzeba poprawić ZAPIS, a nie dodawać komentarz, bo to nic nie da. Nawet z AP w Poznaniu przysłali informację o przesyłanym akcie ślubu "Antonius Tabała i Aniela Erbert", a nie "Antonius Sobota i Angela Erbert". Oni tez tak to odczytali. Jak zeskanuje, to Ci wyslę.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Obrazek

_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 12:08 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Olu, w Poznań Project korekcie podlega cały indeks, nigdy pojedyncze wpisy, i to wyłącznie z całą księgą metrykalną przed oczyma. Wiem, bo kiedyś sam marudziłem Łukaszowi o paru poprawkach :)
Chodzi o to, by nie obciążać administratorów projektu drobnymi poprawkami, bo jeśli się na przyzwoli, zaraz będą mieć na karku setki zgłoszeń (z czego 90% w stylu: jest - Przynicząnka, ma być – Pszenica ;)) Bardzo mi się podoba pomysł Romka: wszelkie wątpliwości notujemy w komentarzach, które przed przeprowadzaniem korekty są przekazywane korektorowi.

Pozdrawiam!
PS. Co do poprawności zapisu, który podałaś, to oczywiście masz 100% racji.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 14:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Parafię Mączniki indeksował p. Wojciech Liśkiewicz z duplikatów w WAP, możliwe, że ten akurat zapis był tam źle wpisany, albo niewyraźnie i stąd błędnie odczytany.

Zapraszam do wykonania korekty ślubów z Mącznik, skoro ma Pani dostęp do mikrofilmów czy też skanów oryginalnej kościelnej księgi ślubów. Będzie z tego potencjalnie duża korzyść dla wszystkich użytkowników Projektu.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 14:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Niestety nie dysponuje ani jednym ani drugim. Mam tylko to 2-stronicowe ksero z AP w Poznaniu, które otrzymałam poczta po uiszczeniu stosownej opłaty.

Nie rozumiem tylko, dlaczego w bazie jest napisane, że zalecana jest dalsza korekta zapisow z parafii w Środzie, a kiedy proponowałam pomoc, otrzymałam informację, że nie trzeba. To ta parafia jest do korekty, czy nie? Pytam juz po fakcie, bo teraz nie mam dostępu do mikrofilmów. Chciałabym jednak wiedzieć jak jest naprawdę.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
aerbert napisał(a):
Niestety nie dysponuje ani jednym ani drugim. Mam tylko to 2-stronicowe ksero z AP w Poznaniu, które otrzymałam poczta po uiszczeniu stosownej opłaty.

Nie rozumiem tylko, dlaczego w bazie jest napisane, że zalecana jest dalsza korekta zapisow z parafii w Środzie, a kiedy proponowałam pomoc, otrzymałam informację, że nie trzeba. To ta parafia jest do korekty, czy nie? Pytam juz po fakcie, bo teraz nie mam dostępu do mikrofilmów. Chciałabym jednak wiedzieć jak jest naprawdę.


Przecież pisałem powyżej że korektę zrobić należy. Nie wiem kto i kiedy pisał, że nie trzeba. Owe mikrofilmy (1201192 i 1201193) można wypożyczyć do CHR we Wrocławiu :)

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Pozwalam sobie na zamieszczenie naszej korespondensji z 20 stycznia br. Cos żeśmy się chyba nie dogadali :(

Cytuj:
Przepraszam za opóźnienia w kontakcie. Akurat materiały z tego mikrofilmu
są już w bazie.
Pozdrawiam,
Łukasz

On Tue, 13 Jan 2009, skarbek39 wrote:

> Witam,
> mam zamówiony u mormonów mikrofilm z parafii Środa nr 1194851. Czy mam na cos zwrocić uwagę, zindeksować? Nie wiem, czy dam radę z odczytaniem, bo jeszcze nic nie przegladałam z tych terenow, ale pytam będąc dobrej myśli.
> Pozdrawiam,
> Ola Erbert

Lukasz Bielecki

_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 23:00 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2008, 21:42
Posty: 33
Lokalizacja: Śrem
Witam!Jestem zainteresowany tym zapisem,nazwisko to zostało zniekształcone .Faktycznie powinno brzmieć Antoni Toboła, bo takie występuje na tym terenie od kilkuset lat.

Pozdrawiam Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2009, 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
aerbert napisał(a):
Pozwalam sobie na zamieszczenie naszej korespondensji z 20 stycznia br. Cos żeśmy się chyba nie dogadali :(


No nie, bo Pani raz o Mącznikach, raz o Środzie, to i nie zauważyłem że już nie chodzi o ten błędny wpis.

Do Środy potrzebna jest korekta, ale akurat nie materiału z tego mikrofilmu.... Ten jest zindeksowany dobrze.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL