Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 mar 2016, 09:54 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2016, 09:55
Posty: 10
Witam,

pochodzę z okolic Częstochowy. Na pewnym etapie moich poszukiwań natrafiłem na nazwisko Lida oraz Sztejner. Córka Tomasza Lidy oraz Jadwigi Lida (z domu Sztejner) - Franciszka ożeniła się w parafii Konopiska w Częstochowie. W Konopiskach udało mi się odnaleźć jedynie akt zgonu Jadwigi Sztejner z 1903 r. (załącznik). Z aktu wynika że była ona córką Gotfryda oraz Marianny Sztejnert. Zmarła w wieku 70 lat. Wynika z tego że urodziła się ok. 1833 r. w parafii Popiołów/ Popów? (nazwa trochę nieczytelna) w Wielkim Księstwie Poznańskim. Tu moje poszukiwania się urywają.

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Tłumaczenie aktu zgonu:
Obrazek
114. Brzóska
Działo się we wsi Konopiskach 10/23.09.1903r. o godz.17.
Stawili się osobiście Adam Cierpiał l.60, i Michał Gębuś l.60, zamieszkali w Brzósce, i oświadczyli nam że dnia wczorajszego o godz.19, zmarła w Brzósce Jadwiga Lida wdowa, l.70, urodzona w parafii Popiołów? w Wielkim Księstwie Poznańskim, a zamieszkała w Brzósce, córka Gotfryda i Marianny małżonków Sztejnert robotników dniówkowych.
Po naocznym przekonaniu się o śmierci Jadwigi Lida, akt ten oświadczającym niepiśmiennym przeczytano, przez nas tylko podpisany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2016, 12:32 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2016, 15:42
Posty: 45
Według słownika Królestwa Polskiego folwark Popioły należał do Grabi, a Grabie należą obecnie do Aleksandrowa Kujawskiego. Parafia Otłoczyn.
W miejscowości Grabie jest kościół. Możesz także poszukać w bliższym odległościowo Służewie. http://www.szukajwarchiwach.pl/pradziad ... =15&page=1

_________________
Pozdrawiam,
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2018, 12:20 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2016, 09:55
Posty: 10
Dziękuję za informację i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL