Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 05 maja 2024, 19:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lut 2011, 13:18 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Witam
Znalazłem ciekawą stronkę o powstaniu Wielkopolskim na ziemi Jutrosińskiej,są podane nazwiska powstańców.Może kogoś zainteresuje?
http://www.mgok.jutrosin.eu/files/73/str._6_i_7.pdf
Pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Może ten wątek włączyć do już istniejącego na forum "92 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918"?
viewtopic.php?f=2&t=3287&hilit=powstanie+wielkopolskie

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2012, 13:38 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Witam!
Chciałbym się podzielić wiadomością ,którą wielu z nas się zainteresuje na pewno.Chodzi o dwie książki ,jedną z nich jest-


SŁOWNIK BIOGRAFICZNY Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Jutrosińskiej 1918-1919

Promocja książki z udziałem autora oraz zespołu opracowującego książkę, zaproszonych gości i władz odbędzie się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jutrosinie 20 kwietnia 2012 roku.

Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Jutrosińskiej 1918-1919

Autor: ADAM GRZELAK. Wydawca: Towarzystwo Miłośników Ziemi Jutrosińskiej. Liczba stron: 200. Wymiary: 165x235 mm.

Publikacja poświęcona Powstańcom Wielkopolskim, uczestnikom jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. Zawiera kilkadziesiąt biogramów uczestników powstania, wykaz powstańców, relacje powstańcze oraz fotografie i dokumenty. Publikacja jest pierwszą pozycją rozpoczynającą cykl "Zeszyty Historyczne", mające na celu popularyzowanie oraz przybliżanie historii ziemi jutrosińskiej.

Natomiast druga ,,Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w powiecie krotoszyńskim,koźmińskim i w Sulmierzycach,,
15 marca odbyła się promocja tej książki w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.
Pozdrawiam wszystkich .
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2012, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2010, 10:53
Posty: 11
Witam!
I ja mam już pytanie-czy książka będzie dostępna jako zakup wysyłkowy i gdzie ew.będzie można się zwrócić o kupno?
Pozdrawiam-Mirka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2012, 15:14 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
O książce '' Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w powiecie kroto....''przeczytałem w gazecie RZECZ KROTOSZYŃSKA z dnia 27 03 2012 str 19.i podane jest ,że osoby zainteresowane nabyciem książki winny zgłaszać się do urzędów lub bibliotek w swoich miejscowościach i tam pytać o nową cenną publikację.

pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL