Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 07:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2011, 22:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Może jeszcze komuś się przyda. Od niedawna (12 stycznia br) ruszyła robocza (beta) wersja serwisu "Radia Wolności",
Cytuj:
Serwis udostępnia tysiące archiwalnych audycji spoza żelaznej kurtyny: RWE, BBC, Radia France Internationale. Z czasem dołączy Głos Ameryki, Deutsche Welle, Radio Sztokholm i inne stacje, nadające do Polski przed 1989 rokiem.

http://www.polskieradio.pl/68/793/artykul/285366

Na stronie mnóstwo archiwalnych nagrań, wśród których można znaleźć również wiele audycji dotyczących Wielkopolski, m.in. wypadków poznańskich 1956 roku.

Dla mojej rodziny bardzo wzruszające: znalazłam nagranie z głosem mojego wuja, zaginionego brata mojej mamy. Taki dźwiękowy zapis cząstki historii mojej rodziny, a jednocześnie historii Polski. Dla mnie niesamowite przeżycie: usłyszeć głos osoby, której nigdy nie poznałam osobiście.

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2011, 10:01 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
:) Witaj Olgo,
znalazłam nazwisko Leon Biskup w Księdze Domów dotyczacej ul. Szamarzewskiego w Poznaniu
Szamarzewskiego 20/22 m. 29
- wprowadził sie 1.1.1908
- data wyprowadzenia nie wpisana.
W tym mieszkaniu mieszkało 2 mężczyzn i 2 kobiety

Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2011, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
krysia napisał(a):
znalazłam nazwisko Leon Biskup w Księdze Domów dotyczacej ul. Szamarzewskiego w Poznaniu
Szamarzewskiego 20/22 m. 29
- wprowadził sie 1.1.1908
- data wyprowadzenia nie wpisana.
W tym mieszkaniu mieszkało 2 mężczyzn i 2 kobiety


Witaj Krysiu, czy są tam jakieś dodatkowe dane? Leon Biskup to mój pradziadek :), Wiem, że mieszkali przy Szamarzewskiego, ale dzięki tej informacji mogę bliżej ustalić ich datę przeprowadzki do Poznania z Kościana. Do tej pory obstawiałam rok 1910 :) Ok. 1910 mieszkali przy Staszica (Moltkestrasse), potem przy ulicach: Jackowskiego, Wawrzyniaka i znów w tym samym mieszkaniu przy Szamarzewskiego.
Dzięki Krysiu :)

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL