Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2022, 21:03 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2022, 14:05
Posty: 252
Parę dni temu oglądałem dokument "Prawdziwa historia hrabiego Monte Christo" na kanale Planete+. Ciekawostka nie pochodzi z Wielkopolski, ani nawet z Polski, ale pokazuje genealogię w działaniu. Otóż inspiracją do napisania "Hrabiego Monte Christo" dla Alexandre'a Dumasa stała się książka Jacquesa Peucheta "Wspomnienia wydobyte z archiwów paryskiej policji", a ściśle rzecz biorąc jeden z rozdziałów zatytułowany "Diament i zemsta", w którym opowiedziana jest niesamowita historia niejakiego François Picaud. Czy Picaud i inne wymienione przez Peucheta osoby naprawdę istniały? Czy tekst Peucheta jest oparty na faktach? Nie będę tego zdradzał, sami możecie się przekonać, bo Planete+ robi często powtórki. Dodam tylko, że niebagatelną rolę w dotarciu do prawdy odgrywają badania genealogiczne. Film znalazłem także na cda (nie wiem jak z legalnością kopii, więc może wkrótce zniknąć), dla zainteresowanych podaję link:
https://www.cda.pl/video/9290646e5

_________________

- Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL