Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 sty 2009, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 08 sty 2009, 17:02
Posty: 52
Witam Państwa,

w związku z badaniami historii mojej rodziny poszukuję kontaktu z osobami, które mogą mieć informacje na temat rodziny Rudzkich i Hurnik (Hurnickich), zamieszkałych na poczatku XX w. w WIELICHOWIE powiat ŚMIGIEL. Moja prababka MARIANNA z domu RUDZKA urodzona w 1889 roku w WIELICHOWIE była córką TOMASZA RUDZKIEGO i MARIANNY z domu HURNIK.

Niestety AP w Lesznie i Poznaniu nie może/nie chce mi pomóc w poszukiwaniach, tłumacząc się brakiem zasobu archiwalnego. Aktualnie trwa kwerenda w Archiwum Archidiecezjalnym.

Będę zobowiązany za informacje.

Pozdrawiam

Marcin Nawrocki

_________________
Morawski - Czerniejewo, Gurowo
Nowak, Zielniewicz, Wegner - Janowiec
Nawrocik, Nycz, Walczak - Brzostków
Ostrowscy - Żegocin
Waliszewski - Golina
Czerwiński, Fręś, Koza, Seelig - Piłka, Wrzeszczyna
Schielmann, Schwebs - Brodnica w Prusach Zachodnich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2009, 11:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Marcinie!
Z tą pomocą jest tak,że musisz być zdany na siebie.W AP Poznań są księgi i nie ma problemu aby je przeglądać.W posiadaniu mają także duplikaty z Arch.Archidiecezjalnego.Ja od początku roku wiele razy na tyle ile mi czas pozwalał bywałem tam bez problemów.
W swoich notatkach znalazłem tylko taką:
Leon Hurnik ur.12.06.1895r Powstaniec Ziemi Wielichowskiej.
Wielichowo to także moje tereny poszukiwań.
Jeszcze jedno może w poszukiwaniach i łączeniu rodziny się przyda.Wielichowska kompania garnizonowa-bezpieczeństwa:Jan Rudzki ur.21.05.1883 Łukasz Rudzki ur.19.10.1877
Serdecznie pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2009, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 08 sty 2009, 17:02
Posty: 52
cristovoro napisał(a):
Witaj Marcinie!
Z tą pomocą jest tak,że musisz być zdany na siebie.W AP Poznań są księgi i nie ma problemu aby je przeglądać.W posiadaniu mają także duplikaty z Arch.Archidiecezjalnego.Ja od początku roku wiele razy na tyle ile mi czas pozwalał bywałem tam bez problemów.
W swoich notatkach znalazłem tylko taką:
Leon Hurnik ur.12.06.1895r Powstaniec Ziemi Wielichowskiej.
Wielichowo to także moje tereny poszukiwań.
Jeszcze jedno może w poszukiwaniach i łączeniu rodziny się przyda.Wielichowska kompania garnizonowa-bezpieczeństwa:Jan Rudzki ur.21.05.1883 Łukasz Rudzki ur.19.10.1877
Serdecznie pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.


Witaj Krzysztofie,

dziękuję Ci za te cenne informacje. Łukasz o jakim piszesz to brat mojej praprababki. Nie znałem jego daty urodzenia. Skąd są te dane?
Niestety mieszkam i pracuję w Warszawie, szanse na wyjazd do Poznania prawie żadne. Ale mimo to szukam nadal :) Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Marcin

_________________
Morawski - Czerniejewo, Gurowo
Nowak, Zielniewicz, Wegner - Janowiec
Nawrocik, Nycz, Walczak - Brzostków
Ostrowscy - Żegocin
Waliszewski - Golina
Czerwiński, Fręś, Koza, Seelig - Piłka, Wrzeszczyna
Schielmann, Schwebs - Brodnica w Prusach Zachodnich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2009, 07:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witaj Marcinie !

Polecam dwie pozycje:

1. Kaletka Adam Henryk: Z przeszłości miasta Wielichowa. 1429-1929, Wielichowo, 1929. => http://www.wbc.poznan.pl/Content/15417/directory.djvu
Kompendium wiedzy o historii miasta Wielichowa od momentu powstania do dnia wydania książki. Patrz skorowidz, str. 147 (162) i "Z dawna osiadłe rodziny", str. 139 (154). Książka zaczerpnięta z Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej w Poznaniu.

2. Jabłoński Tadeusz : Materiały do historii Powstania Wielkopolskiego 1918/19, Poznan, 1938 => http://www.formanowicz.pl/powstancy_pliki/materialy/show_djvu.html
Monografia omawiajaca kompleksowo przebieg działań zbrojnych na froncie zachodnim (Rakoniewice, Wolsztyn, Babimost, Kargowa, Zbąszyń) w czasie Powstania Wielkopolskiego. Praca wzbogacona wspomnieniami dowódców poszczególnych kompanii powstańczych: grodziskiej, wolsztyńskiej i wielichowskiej. Znajdziesz tam pełny wykaz powstańców z Wielichowa.

Na mojej stronie internetowej, wśród drzewa genealogicznego Fórmanowiczów i Świetlińskich z Wielichowa, przewijają się osoby o interesujących Cię nazwiskach.

Pozdarwiam -
Mariusz

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2009, 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Marcinie!
Tak,tak posłuchaj Mariusza,moje informacje pochodzą właśnie z tych zródeł,ale niestety zapodziałem gdzieś linki do nich,a jedynie mam to na płycie.Bardzo ciekawa lektura.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL