Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 17 kwi 2024, 00:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 gru 2008, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 05 gru 2008, 21:45
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie:-) Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat mojego pradziadka Antoniego Haremzy, urodzonego w 1906 roku w Dolsku, powiat śremski. Na początku wojny został przewieziony do Poznania i osadzony w więzieniu na Młyńskiej. Zginął prawdopodobnie na przełomie 1939/40 roku. Nie znam miejsca Jego ewentualnego pochówku. Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje z tego okresu, dotyczące również innych więźniów, będę ogromnie wdzięczna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2008, 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:12
Posty: 245
Lokalizacja: Wójcin nad jeziorem Wójcińskim
Może w Archiwum Państwowym w Poznaniu będą jakieś dokumenty
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam. ... y_id=55473

Szukałam kiedyś informacji o krewnej, skazanej przez sąd specjalny w Poznaniu na karę pobytu w obozie koncentracyjnym. I okazało się, że w AP Poznań zachowała się cała dokumentacja procesu oraz informacja o tym, gdzie została osadzona, by tę karę odbyć. Było to więzienie w Fordonie koło Bydgoszczy. Szczęśliwie i tu zachowały się karty więzienne, przechowywane obecnie przez AP w Bydgoszczy.

Powodzenia w poszukiwaniach.


Pozdrawiam


Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2008, 10:55 
Offline

Dołączył(a): 05 gru 2008, 21:45
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Witaj Ewo:) Ogromnie dziękuję za odpowiedź:) W AP już szukałam, nie udało się niestety odnaleźć żadnych dokumentów. Ze względu na to, iż sytuacja działa się na początku wojny, nie posiadają tam kompletu dokumentów, które mogły ulec przypadkowemu lub nie, zniszczeniu.
Za bardzo nie wiem gdzie szukać dalej... Właśnie dziś wysłałam dokumenty poszukiwawcze do Polskiego Czerwonego Krzyża i pokładam w nich dużą nadzieję:)
Cieszę się, że Tobie się udało:) Pozdrawiam serdecznie!:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL