Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 kwi 2024, 05:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2008, 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witam serdecznie.
Intuicyjnie wyczuwałam, po rozmowach z najstarszymi członkami Rodziny w linii Taty, że losy moich przodków jeszcze raz zaprowadzą mnie do Wielkopolski.
I tak się stało. Mój Pradziadek Antoni Kamiński,ur. 1843, syn Kacpra Kamińskiego i Matyldy z Otrębów urodził się we wsi Pustkowie Muchy, parafia Kraszewice, ale ślub wziął w parafii Szadek.Najprawdopodobniej, jako dziecko, przeniósł się z Rodzicami do miejscowości Prusinowice w parafii Szadek.Tam, w 1858 r. urodził się Jego Brat Franciszek.
Na forgenie nawiązałam już kontakt z osobami, które mają przodków w tej parafii, ale... szukam dalej.

Pozdrawiam.
Anna.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2008, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Wiedziałam :!: , czułam to od chwili gdy Cię poznałam... :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2008, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Basiu, nie wiem jak to jest... Jeszcze przed moją genealogiczną przygodą, kiedy nie wiedziałam, że obaj moi Pradziadkowie (ze strony Mamy - Marcin Kubasik i ze strony Taty - Antoni Kamiński) pochodzą z Wielkopolski, przejeżdżając,a czasem zatrzymując się w Kaliszu, Gołuchowie, Pleszewie, Grabowie n. Prosną, czułam dużą sympatię :D to tych okolic. Myślałam, że to ze względu na "Noce i dnie" - moją ulubioną powieść. Ale to chyba było coś więcej...
Dziś, dzięki Kubie (po raz kolejny Kuba- wielkie dzięki!!!) mam kolejne dane o Rodzinie Pradziadka Antoniego. Pojawiają się nowe nazwiska: Czajka, Kiołb i ...Agnieszka Kamińska...

Pozdrawiam serdecznie.
...po części (i to znacznej!) WIELKOPOLANKA - Ania.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 195 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL