Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2014, 11:52 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Szukam rodziny Wierzchowieckich z Wrąbczyna. Franciszek Wierzchowiecki ożenił się z Barbarą Tomaszewską. To byli moi prapradziadkowie ze strony ojca. Franciszek urodził się koło 1850 r. (muszę sprawdzić na cmentarzu :) )Interesują mnie informacje na temat rodzeństwa i rodziców Franciszka.

Odkryłam, że rodzina mojej mamy i taty była spokrewniona właśnie poprzez osobę o nazwisku Wierzchowiecki. Wiem, że prababcia mojej babci miała właśnie nazwisko Wierzchowiecka i pochodziła ze stron Zagórowa.

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2014, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 gru 2010, 16:12
Posty: 72
Lokalizacja: Konin
Wierzchowiecki Franciszek, Tomaszewska Barbara slub 1898 akt 19


Maciej Wierzchowiecki- Maryanna zd Matuszewska Wrąbczyn
Józefa 1892
Magdalena 1874
Urszula 1882
Walentyna 1880

_________________
Poszukuje;Socha(par Konin,Gosławice,Kawnice) Drzewiecki (par Ląd,) Bryl (par Krzymów,Kramsk)
Śmiechowski(par Zagórów,Ciążeń) Kasznia (par Zagórów) Górski(par Szymanowice,Zagórów) Kurzawa(par Ciążeń)
Andrzejak(par Zagórów)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2014, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Bardzo dziękuję za informację. Babcia opowiadała, że prawdopodobnie ojciec Franciszka był dziedzicem/hrabią i miał pałac/dworek. Gdzie można sprawdzić takie informacje?

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2014, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Nessa napisał(a):
Bardzo dziękuję za informację. Babcia opowiadała, że prawdopodobnie ojciec Franciszka był dziedzicem/hrabią i miał pałac/dworek. Gdzie można sprawdzić takie informacje?


Ile jest babci w Polsce opowiadających o "hrabiowskich" przodkach ? :)

Żeby sprawdzić takie "informacje", wystarczy chyba odnaleźć akt urodzenia Franciszka ...

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2014, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
śmiechowski napisał(a):
Wierzchowiecki Franciszek, Tomaszewska Barbara slub 1898 akt 19


Maciej Wierzchowiecki- Maryanna zd Matuszewska Wrąbczyn
Józefa 1892
Magdalena 1874
Urszula 1882
Walentyna 1880



Mam informacje na temat rodziny od strony mojej mamy: Marianna Wierzchowiecka wyszła za mąż za Jana Piechalaka w 1851 r. w Rzgowie. Byli oni rodzicami babci mojej babci. Czy możliwe by było, że Marianna i Maciej Wierzchowiecki to rodzeństwo? Babcia mówi, że Marianna pochodziła zza Zagórowa, więc to by się zgadzało.

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2014, 22:23 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Chrystian Orpel napisał(a):
Nessa napisał(a):
Bardzo dziękuję za informację. Babcia opowiadała, że prawdopodobnie ojciec Franciszka był dziedzicem/hrabią i miał pałac/dworek. Gdzie można sprawdzić takie informacje?


Ile jest babci w Polsce opowiadających o "hrabiowskich" przodkach ? :)

Żeby sprawdzić takie "informacje", wystarczy chyba odnaleźć akt urodzenia Franciszka ...

Pozdrawiam

Chrystian


Tak też myślę, że to hrabiostwo to naciągane raczej jest. To nie jest dla mnie aż tak ważne. Ale z ciekawości pytam :)

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2015, 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2014, 15:38
Posty: 19
Lokalizacja: Olsztyn
Jan Piechalak występuje w moim drzewie genealogicznym - mam opracowane drzewo genealogiczne Piechalaków. Służę zatem...

_________________
Stefan OFM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2015, 14:06 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Sprawdźmy zatem czy to ten sam Jan Piechalak :)

Moje dane na temat rodziny Piechalaków są bardzo skąpe:
Jan Piechalak ożenił się z Marianną Wierzchowiecką w 1851 r.
Mieli córkę Katarzynę (urodzona ok. 1858), która wyszła za mąż za Mikołaja Durasa.
Nie wiem skąd pochodzili. Mikołaj Duras pochodził z Kopojna.

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2015, 00:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2014, 15:38
Posty: 19
Lokalizacja: Olsztyn
zgadza się, Katarzyna i Mikołaj Durasowie mieli z pewnością córkę Antoninę urodzoną w 1880 roku.

_________________
Stefan OFM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2015, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
moja prababcia to marianna duras, siostra wspomnianej Antoniny :)

czy mógłbyś mi napisać coś więcej na temat Jana Piechalaka? Może masz jakieś info na temat jego żony Mariannny Wierzchowieckiej?

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2015, 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2014, 15:38
Posty: 19
Lokalizacja: Olsztyn
Marianna najwyraźniej miała siostrę Anastazję, która w 1852 pobrała się z Józefem Sobańskim. W 1840 w aktach jest też ślub Mateusza Wierzchowieckiego. Jednakże na dzień dzisiejszy nie mam pewności, co do ich koligacji. Trzeba to sprawdzić. W pobliskiej parafii Kawnice także są akta małżeństw, w których występuje to nazwisko, ale o tym już z pewnością Pani wie.

Co do Jana Piechalaka. Mam dość dokładnie opracowane drzewo genealogiczne, a Piechalaków było bardzo wielu... generalnie skupiali się oni w parafii Szymanowice. Jan Piechalak wraz ze swoją rodziną to dla mnie element niedopasowany. Mam go uwzględnionego w moim drzewie, ale ciągle czeka na "podpięcie". Nie mógł spaść z księżyca... brakuje mi tylko jego rodziców, aby sprawa stała się klarowna. Na razie mogę tylko przypuszczać, kogo jest potomkiem, ale dziś wysłałem prośbę do Archiwum i czekam za odpowiedzią. To dotyczy także Marianny

_________________
Stefan OFM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2015, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Stefanos napisał(a):
Marianna najwyraźniej miała siostrę Anastazję, która w 1852 pobrała się z Józefem Sobańskim. W 1840 w aktach jest też ślub Mateusza Wierzchowieckiego. Jednakże na dzień dzisiejszy nie mam pewności, co do ich koligacji. Trzeba to sprawdzić. W pobliskiej parafii Kawnice także są akta małżeństw, w których występuje to nazwisko, ale o tym już z pewnością Pani wie.

Co do Jana Piechalaka. Mam dość dokładnie opracowane drzewo genealogiczne, a Piechalaków było bardzo wielu... generalnie skupiali się oni w parafii Szymanowice. Jan Piechalak wraz ze swoją rodziną to dla mnie element niedopasowany. Mam go uwzględnionego w moim drzewie, ale ciągle czeka na "podpięcie". Nie mógł spaść z księżyca... brakuje mi tylko jego rodziców, aby sprawa stała się klarowna. Na razie mogę tylko przypuszczać, kogo jest potomkiem, ale dziś wysłałem prośbę do Archiwum i czekam za odpowiedzią. To dotyczy także Marianny


Witam :)

Jeżeli nie ma Pan jeszcze informacji na temat Jana Piechalaka to chętnie prześlę akt małżeństwa jego i Marianny Wierzchowieckiej oraz małżeństwa ich córki Katarzyny z Mikołajem Durasem.
Jan Piechalak był wdowcem żeniąc się z Marianną.

Jeśli ma Pan już te informacje jestem ciekawa czy udało się Panu znaleźć żonę i ewentualne dzieci z pierwszego małżeństwa Jana, a także z mażeństwa z Marianną Wierzchowiecką :)

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2018, 14:29 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2014, 22:56
Posty: 239
Poszukuje wszelkich informacji na temat rodziny Wierzchowieckich:

Antoni i Łucja z domu Kozłowska Wierzchowieccy (daty śmierci i urodzenia, rodzice) i ich dzieci:

- Marianna - mąż Jan Piechalak - potrzebna info o ich dzieciach (na pewno jest Katarzyna) i datach śmierci, prawdopodobnie par. Szymanowice, Trąbczyn lub Rzgów.
- Tomasz - żona Anastazja Prus - potrzebne info o dacie śmierci Tomasza - par. Kleczew , Kawnice lub Kazimierz Biskupi
- Anastazja - mąż Józef Sobociński - potrzebna info o datach śmierci i urodzenia, par. Trąbczyn
- Agnieszka - mąż Stanisław Mikołajczyk - potrzebna data śmierci i dzieci (narazie mam Józef, Józefa, Antoni, Wiktoria, Wawrzyniec), prawdopodobnie par. Lądek
- Mikołaj - żona Marianna Janiszewska - data urodzenia i śmierci, dzieci (mam Antonina i Stanisława) - par. Trąbczyn lub inna,
- Maciej - żona Marianna Kopczyńska i Marianna Matuszewska - śmierć Marianny Matuszewskiej (po śmierci Macieja wyszła za mąż za Andrzeja Tomaszewskiego) - par. Zagórów.

Mateusz Wierzchowiecki z Szetlewka - żona Marianna Łojewska - dane na temat rodziców, dzieci, daty urodzenia i śmierci.

Bartłomiej Wierzchowiecki - z Oleśnicy - żona Zofia Michalak - chodzi mi przede wszystkim o date urodzenia i śmierci Bartłomieja i rodziców. Potwierdzone jest że Antoni i Bartłomiej to bracia.

Pozdrawiam,
Paulina

_________________
Poszukuję: Piasecki, Klockowski (par. Zagórów), Wierzchowiecki (par. Trąbczyn, par. Zagórów), Duras, Graczyk (par. Rzgów), Schachtschnajder (Par Zagórów), Pogoda (Rawicz - Golejewko, Nakło nad Notecią)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL