Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2008, 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Poszukuje danych i spisów uczniów Seminarium nauczycielskiego z Kcyni.
nazwisko Kabaciński.
mamy kartkę z wycieczki uczniów tej klasy ( tak się domyślamy)
( albumy Franciszka Kabacińskiego udostępnił Jerzy Kabaciński Gdynia )


http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabac0.jpg
http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabac1.jpg
http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabacsum.jpg

Czy ktoś rozpoznaje te zdjęcia i osoby na tych fotografiach

Archiwum Państwowe Bydgoszcz wymienia dane 1918-1931

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam. ... ly_id=7265
Mam pytanie czy odwiedzający te archiwum może spytać lub zobaczyć czy tam są spisy uczniów.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2009, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Orendownik Szubiński 1927
Kabaciński uczeń seminarium Kcynia lata 1927 - to ten sam co ogłaszam się wyżej dalej nic nie wiemy - ale wiadomości przybywają.
Czesław Kabaciński Bydgoszcz
ogłoszenia lata 30
CZESLAW KABACINSKI -reklama salonu w Bydgoszczy Powodzenia w szukaniu

Obrazek
zobacz inne forum o Kabacińskich
viewtopic.php?f=3&t=16
viewtopic.php?f=3&t=1076
i 400 innych postów do marca 2009

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2009, 20:34 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Czołem! Otóż dysponuję kserokopią pewnego opracowania dotyczącego Kcyńskiego Seminarium Nauczycielskiego z 2 połowy lat 20-tych. Po przejrzeniu tytułów rozdziałów być może są tam jakieś nazwiska uczniów. Sprawdzę to jeszcze. Jakich nazwisk ewentualnie szukać? Jeśli jest zainteresowanie tematem, to piszę, że dziś w miejscu dawnego Seminarium mieści się Zakład Poprawczy, ale listy uczniów czy słuchaczy Seminarium w Kcyni nie posiada żadna instytucja. Wiem, bo sprawdzałem. Pozdrawiam Marc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2009, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Jak widać widać na wycinku; nazwisko Kabaciński nas (mnie i Jerzego z Gdyni) interesuje.
posadamy zdjęcia i podpisy składające życzenia Kabaciński ,Kabacińskiemu, uczeń Kcynia, Trzemeszno ?
Jest podstaw i przypuszczenie że to była rodzina
Oczywiści jak będą inne nazwiska lub lista, to na pewno ciekawa sprawa dla innych poszukujących.
Czy są monografie lub wspomnienia z tej szkoły?
Wyżej są linki do zdjęć i dedykacji - może opisując te zdjęcie ( tylko kto to jeszcze pamięta lub ma takie same), zawęzi się liczbe osób.
Szkoda, że tak prosty znaczek jak krzyżyk, nie ułatwił nam sprawę.
A jak odcztytałbyś inicjaly podpisującego się?.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2009, 01:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Może warto by było sprawdzić czy jacyś Kabacińscy mieszkali w Trzemesznie, czy np. na dworcu były mieszkania, w podpisać zdjęć jest Kcynia ( tu chyba się uczył) i Trzemeszno-Dworzec (czyżby tu mieszkał?)

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2009, 21:40 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Otóż tak. Monografii dotyczących Seminarium Nauczycielskiego im. Karola Libelta w Kcyni nie ma. Wspomnień też nie. Kcynianie, którzy kończyli tę szkołę z racji upływającego czasu nie żyją. Posiadam kserokopię pewnego sprawozdania z Seminarium z roku szkolnego 1926-28. Sprawdziłem i występuje tam w wykazie ówczesnych uczniów Wincenty Kabaciński uczeń kursu III. Na moje, zdjęcie (jedno) zrobione jest w Kcyni o czym świadczy charakterystyczna ceglana zabudowa (dziś Zakład Poprawczy). Zakładając, że podpis na fotografii sugeruje kurs IV, to fotka ta została zrobiona w roku szkolnym 1928-29.
Seminarium Nauczycielskie im. Karola Libelta w Kcyni funkcjonowało w latach 1865-1932 i kształciło kadry nauczycieli na tereny Wielkopolski i tzw. Kresów Wschodnich (Polesie). W 1938 r. postał tam Zakład Wychowawczy dla Młodzieży, przemianowany po wojnie na Zakład Poprawczy. Wykazów uczniów należałoby szukać w Archiwum, ale część z nich może być zniszczona, bowiem w okresie Powstania Wielkopolskiego mieścił się tam polowy szpital powstańczy. Od 1932 do 38 roku budynki były niewykorzystywane, częściowo okradane i niszczone, w latach okupacji Niemcy zrobili tam szkołę dla dziewcząt, potem Armia Czerwona rozlokowała tam swój polowy szpital. A kto wówczas dbał o dokumenty?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2009, 07:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Kolejna zagadka zamieszczona na forum nabiera realnych kształtów.

http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabac0.jpg
http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabac1.jpg
http://kabacinskileszek.ovh.org/zdj/niezkabacsum.jpg
Cytuj:
Sprawdziłem i występuje tam w wykazie ówczesnych uczniów Wincenty Kabaciński uczeń kursu III.

na zdjęciach pisze IV semestr, w moich wypisach jest 12 Wincetych w tym jeden mój.
Odpowiada jeden
1906 ur. Trzemeszno - dalej wzmianka emigracja.
rodzice : Stanisław Kabaciński i Apolonia Kabacińska d. Dolata.

Ciekawe, jeśli jest to ten Stanisław o którym wiem, że był? rodziną/kuzyn dziadka? (ustne wspomnienia z tej linii pani Dzikowska)
Moi kuzyni wspominali, że ich ojciec Bolesław a mego ojca nastarszy brat, chodzili na ulice Strumykowa w Gnieźnie do Kabacińskich - więc byli rodzina/kuzynami dziadka?
Może ktoś z tych linii przeczyta ten post- uszczególni/poprawi podane dane -zwlaszacza czy na ul.Strumykowej pasuje (blisko stadionu Mieszka /cmentarza Dziekanka
Stanisław Kabaciński i Apolonia Kabacińska d. Dolata.
Ale zdjęcia które znajdują sie w Gdyni -pewnie nie bez przyczyny "nasz Franciszek Kabaciński ' dostał je na pamiątke od ... kuzyna ...?
Teraz archiwum Bydgoszcz - może będą spisy - i podani rodzice Kabacińskiego.
Dużo danych z jednego zdjęcia dzieki forum i tych danych.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2009, 19:46 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Ten człowiek urodzony w 1906 roku (Wincenty Kabaciński) pochodzący z Trzemeszna to będzie ten, którego się poszukuje. Zakładając, że zdjęcie zostało zrobione w czasie, o którym wspominałem w poprzednich postach, to miałby wówczas około 20 lat. A więc wszystko układa się w całość. W posiadanym przeze mnie wykazie absolwentów występuje jedynie Wincenty Kabaciński i nikt inny o tym nazwisku. Trzeba pamiętać, że ludzie uczący się w Kcyni po zakończeniu nauki, rozjeżdżali się w różne strony Polski. Nie można wykluczać, że ów Wincenty Kabaciński pochodził gdzieś z okolic Trzemeszna. Sam jestem ciekaw tych archiwaliów znajdujących się w AP w Bydgoszczy.
Wtedy być może ustali się jego linię genealogiczną. Myślę, że jakoś pomogłem. Pozdrawiam.
Jeśli potrzeba byłoby jakoś wiadomości z rejonu Kcyni, to służę pomocą. Oczywiście w ramach moich możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2009, 20:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Witam
Ogłaszalem się z tym tematen na kilku poratalach. Bez echa (szkoda że nie ma genpolu).
Wiedzialem że regionalne portale i chyba kiedyś Gempol, najlepiej fubnkcjonują.
Wyszukalem z mych danych Dolata i 19'e z 9425 wypisanyc ma powiązania z różnymi Kabacińskimi.
teraz nastepny etap poszukiwan.
Potwierdzenie danych przekazanych i sugerowanych w okolicach Trzemeszna.
juz kiedys takie pytania zadawalem kabaciński - na razie .....
Wiem, i widzialem spisy nauczycieli w Polsce - może tam coś konkretnego da się wypisać.
Zakładam, szkola/seminarium - dawało możliwości pracy w tym zawodzie, może pozostal ślad, ale ma też wypisy mówią, emigracja tylko gdzie ? zachód europy czy za wielką wodę.
Pytania tak jak kiedyś o nazwisko, teraz dalej i dalsze pytani- licząc na tak szczęsliwe odpowiedzi po 1,5 roku
Dzięki za wpisy i odpowiedzi na forum.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2009, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Odnośnie emigracji, to trzeba mieć na uwadze fakt: po pierwsze innej linii granicznej II Rzeczypospolitej (Kresy Wschodnie), do tego ruchy migracyjne związane z wielkim kryzysem ekonomicznym na przełomie lat 30-tych, do tego naturalna emigracja za wielką wodę. Potem czasy II wojny światowej i zmiana granic Polski Ludowej. Tak, że biorąc pod uwagę te okoliczności śladów absolwentów Kcyńskiego Seminarium można szukać praktycznie wszędzie. Być może staram się ostudzić zapędy w poszukiwaniu spisów uczniów Seminarium, które są w Archiwum, bo chodzi tu tylko o dotarcie do tychże wypisów. Dlatego radzę zwrócić się bezpośrednio do Archiwum w Bydgoszczy. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2009, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Wiem
Od pewnego czasu wysłałem do znajomych w Bydgoszczy kwerendy na wymianę.
To samo na forach genealogicznych są umieszczone.
Entuzjam i upór, jak bym go nie miał, nie było by tych pstów i postępów choćby z Twoim udziłem.
Dzięki
Nie takie mity rodzinne obalałem (poświadczone dokumentami, i oczywiście takie działanie mają mieć pozytywny charakter, bez przynoszenia krzywdy)
Pytając się stale i tak agresywnie, pewnie narazam się na puk..puk ..
Na jedno ogłoszenie czekałem ponad 2 lat, i.... drzewo jest tak duże, że niektórzy uważają je za literacka ficje.
Co pewne to pewne, te założenia to następne wyznanie.
Niestety po 6 latach przeglądania parafii w archiwum wypisy rosną, księgi natomiast odkładają do konserwacji, trudno wrócić, do szegółowej analizy pewnych wpisów.
Pozostaje dostęp do mikrofimów
Niestety ustne zapewnienia, jesteśmy rodziną, to w tym wypadku za mało.
Takich linii Kabaciński, i pisany kowal ( mój też kowal 1788 Krzysztof wypisy tylko 5-6 o tym imieniu wcześniejszych lub trochę późniejszych czasowo)
Trzemeszno Michał 1790 1790 lata,
Ostrowite Prymasowskie Michał 1750 ( no i powiąznia z Huntami - to już poważny argument)
Łopienno Antoni 1760
Kalina Olędry pod Gnieznem 1750 lat Józef, gospodarze, poborcy podatkowi.
Mogilno Kabat-Job-Kabaciński 1720 - taki zakres poszukiwania tego Wincentego Kabacińskiego.
Rogowo, nie przeglądany Wagrowiec
Ptytać, pisać, Prosić o zdjęcia, dokumenty jedyna szansa, zwłaszcza, że ten temat (Kabaciński) od samego początku rozwija się świetnie.
Natomiast nazwisko Linette - słabiutko

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2009, 23:28 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj Leszku! Będąc ostatnio okazjonalnie na dużym cmentarzu przy ul.al.S.Wyszyńskiego w Bydgoszczy, natrafiłem na rodzinny grób Kabacińskich. Spoczywają w tym grobowcu: Dionizy Kabaciński (ur.1929-zm.1994),oraz Józef Czarnolewski (ur.1892-zm.1972). Mam foto tego grobu. I tyle na dziś. Pozdrawiam - hentomal@senior

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2010, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Nowe i ciekawe zdjecia z Kcyni dostałem dzieki uprzejmości Zbigniew'a Hartwich'a
http://www.leszekkabacinskikabat.com/zdjecia.html

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2010, 00:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2009, 15:18
Posty: 94
Witam!
Czy może ktoś ma jakieś informacje/dokumenty/zdjęcia dotyczące absolwentów z 1900 roku? Mój wuj Kazimierz Bryfczyński kończył to seminarium w tym roku. Pozdrawiam

_________________
Andrzej W. Szambelańczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2011, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Trzeba byłoby spróbować "przeszperać" archiwalia zdeponowane w Archiwum Państwowym w Bydgoszczy. Może zachowały się listy imienne słuchaczy i uczniów tegoż seminarium. Szkoła ta w ostatnim czasie bardzo mnie zainteresowała i być może zacznę szukać czegoś więcej. Może wybiorę się na kwerendę do Bydgoszczy. Częściową listę zestawił w swoim sprawozdaniu jeden z jej dyrektorów. Postaram się sprawdzić to nazwisko. Pozdrawiam (PS. Na fotografie to raczej bym już nie liczył, bo zachowały się jedynie pojedyncze egzemplarze, ale i tych ludzie strzegą jak mogą, jeśli tylko mają sentyment do takich rzeczy, bo większość, podejrzewam, już dawno została zniszczona w wyniku różnorakich wydarzeń i minionego czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 19:14 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Witam,
moj pradziadek zdawal pierwszy egzamin ( od 22 do 28 sierpnia 1895 roku ), majac 20 lat, przed komisja krolewskiego seminarium dla nauczycieli w Kcynii...w sumie bylo 15 przedmiotow.Po tym egzaminie byl upowazniony do pracy w zawodzie nauczyciela
pozdrawiam
Ewa

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
A czy masz jakiś dokument z tej szkoły, jako przykład pruskich dokumentów.
Pytam bo mnie interesuje np. nagłówek , podpis profesorów. itp

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2009, 19:11
Posty: 8
Lokalizacja: Kcynia
Takich dokumentów nie posiadam. Ostatnio na Allegro poszło jedno śródsemestralne świadectwo (polskie) z pieczątką i nagłówkiem za dość dużą sumkę pieniędzy.
Tak jak już napisałem może się okazać, że w Archiwum trzeba będzie przeszukać sporą masę dokumentów, ale czy znajdą się tam jakieś imienne listy absolwentów, tego gwarantować nie mogę. "Penetrowałem" niedawno w AP w Bydgoszczy dokumentację stosunkowo młodej szkoły, funkcjonującej w Kcyni od 1947 do 1953 roku i nie odnalazłem żadnej listy jej absolwentów. Ponadto w Kcyni nie zachowała się praktycznie żadna dokumentacja dotycząca funkcjonowania szkoły powszechnej (kroniki zostały zniszczone przez Niemców w czasie wojny). Budynek byłego seminarium przez 6 lat stał pusty (1932-1938), potem zaadaptowano go dla celów Zakładu Wychowawczego dla chłopców (dziś mieści się tam Zakład Poprawczy), w okresie wojny Niemcy zrobili tam jakąś szkołę dla młodych dziewcząt niemieckich, potem znów odtworzono tam Zakład Wychowawczy, tak, że dokumenty, jeśli się zachowały, to będą porozrzucane po różnych jednostkach archiwalnych, a przewertowanie tego może być bardzo czasochłonne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Dokumenty interesują mnie w formie kopi, jako świetne przykłady funkcjonowanie "sprawnej administracji pruskie" a pośredno naszych przodków, pisowni odręcznej itp.
Jest forum które zakładałem
viewtopic.php?f=2&t=2520&hilit=+dokumenty
jak zwykle moje pomysly są ole......e.
A gdyby byliśmy bardziej zdysplinowani to wiele cennych informacji trafiło by/ zapisano do odpowiednich for i nie było by małego mętliku jaki czasmi powstanie , gdy ktoś próbuje wystawić swoją wiadomość na topie nowych informacji"
A dokument, parafazując inne słowa" to potęga".
Mam i wystawiłem jako przyklad dokument ktory trzeba przedstawić każdy mlodzieniec przed 21 rokiem i przed lub na pobór w XIX wieku.
Info o rodzicach urodzeniu itp.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 09:02 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Witam,
posiadam swiadectwo mojego pradziadka, wstawie na WTG jezeli mi sie uda

pozdrawiam

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 19:58 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Obrazek

Obrazek

Dobry wieczor,
na pierwszym dokumencie -strona glowna swiadectwa/Krolewskie seminarium nauczycielskie w Kcyni
mam nadzieje ze mozna troche odczytac.....jezeli potrzebne tlumaczenie....pomoge
na drugim dokumencie podpisy komisji egzaminowej
+ podpisy dyrektora i nauczycieli seminarium

pozdrawiam
Ewa

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Są małe i nie powiększają się, to tylko ikonki.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 20:39 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Taka jestem ciapa....zobaczymy czy teraz sie uda..


http://tinypic.com/r/52gxld/7

http://tinypic.com/r/9h17x5/7

jak sie nie uda, ide na kieliszek soku...

pozdrawiam
Ewa

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
kieliszek soku...
powinien polepszyć stan ducha.
Dobra rozdzielczość.
Forum o seminarium w Kcyni, nabiera kolorów.
Świetne dokumenty.
Nadają się świetnie do forum.
viewtopic.php?f=2&t=2520&hilit=+dokumenty

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2011, 10:25 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Mam nazwiska nauczycieli i absolwentow ksynskiego seminarium nauczycielskiego, rok 1895:


dyrektor:Grüner
nauczyciele:Beyer,Kretschmere, Kukulka,Sander,Krawczynski,May, Jauer,Speer, Müller

Absolwenci:
Achfeld,Adamski,Bernatzky,Masiak,Klimaszewski,Birzynski,Blokesch,Böttcher,Petzelt,Moskwa,Mentkowski,Cwiklinski,Dankowski,Feldotto,Flieger,Strozewski,Radke,Popiolek(moj pradzadek)Freitag,Glatzel,Golla,Tadych,Strzyzewski,Witt

pozdrawiam
Ewa

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2016, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 31 maja 2013, 13:07
Posty: 172
Lokalizacja: Gdańsk
Witam serdecznie,
W ślad za autokarową pogawędką z Leszkiem w drodze do Kórnika :wink: , odświeżam wątek i przesyłam zdjęcie:
matura w Seminarium Nauczycielskim Męskim w Kcyni rok 1928, mój dziadek Nikodem Kaźmierczak stoi trzeci z lewej w górnym rzędzie:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/dda206962f422640
Również link do Polskiej Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych z 1926 z podpisami uczniów Seminarium: jest tu podpis mojego dziadka:
http://www.deklaracja.genealodzy.pl/ind ... rona&size=
http://www.deklaracja.genealodzy.pl/ind ... rona&size=
Oprócz tego trwają w mojej rodzinie poszukiwania świadectwa ukończenia tego Seminarium
Niestety nie ma już dostępu do wcześniej zamieszczonych tu zdjęć, może dałoby się odtworzyć?
Pozdrawiam,
Gosia

_________________
Pozdrawiam,
Małgosia

Kaźmierczak vel Kaźmierski (Rgielsko)
Ćwikła vel Ćwikliński (Paterek)
Eichstaedt, Eksztet (Budzyń)
Kado, Cado (Margonin)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 205 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL