Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 16:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2008, 01:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2008, 01:18
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Witam, poszukuję wszelkich informacji na temat Feliksa Grochowskiego, urodzonego w 1742 roku (gdzie?) zm 1807 w Gnieźnie (gdzie pochowany). Był właścicielem wsi Pławnik, okręg Pustachowo koło Gniezna ( w tamtych czasach). Od roku 1781 był burmistrzem Gniezna. Po wkroczeniu wojsk pruskich w 1795 roku usunięty z funkcji. W okresie Księstwa Warszawaskiego w 1807 roku był radcą miasta Gniezna. Jego syn Józef w 1807 roku był sędzią miejskim Gniezna. Staram się ustalić jakiekolwiek informacje o przodkach Feliksa Grochowskiego. Z góry dziękuję za pomocne informacje.

PS
Portret Feliksa jest w zbiorach MN w Poznaniu. Mam też niepotwierdzony przekaz o tym, że był fundatorem kaplicy i znajduje się w niej jego owalny portret. Sądziłem, że przekaz dotyczył Katedry ale po sprawdzeniu nie ma żadnej informacji o fundacji kaplicy ani jej remontu ani tez obecności portretu. Ponieważ znalazłem w archiwum, w dokumentach kościelnych św Trójcy informację o jego zgonie w 1807 roku być może przekaz o kaplicy i portrecie dotyczy kościoła pw. św. Trójcy?

_________________
Jacek

Felix Grochowski ( lata ~ 1740 do 1774) - Napisz do mnie gdy gdziekolwiek zobaczysz wpis o tej osobie
____________________________________________________________________________________________


Ostatnio edytowano 19 lis 2008, 14:57 przez Olmek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grochowski
PostNapisane: 29 paź 2008, 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Syn Michala. Mnostwo wiadomosci o tej rodzinie jest w Tekach Dworzaczka. Zona Balbina. Ich syn Jozef Augustyn ur. 1774 Sw.Trojca Gniezno. Moge przeslac na priv calosc o tej rodzinie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grochowski
PostNapisane: 31 paź 2008, 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2008, 01:18
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
wysłałem do Pana mail na pocztę ze strony WWW.dobrzyńscy.pl .

Będę wdzięczny za przesłanie wiadomości o Grochowskich.

Pozdrawiam
JCH

_________________
Jacek

Felix Grochowski ( lata ~ 1740 do 1774) - Napisz do mnie gdy gdziekolwiek zobaczysz wpis o tej osobie
____________________________________________________________________________________________


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL