Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Orpelowie
PostNapisane: 22 wrz 2008, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2008, 10:38
Posty: 4
Witam serdecznie! Przypadkowo wszedłem na tą stronę i zaciekawiła mnie informacja Pani Anny o tym, że Orpelowie mieszkali w Głupicach do lat 70, a później wyprowadzili się do Cieszyna. Tak się składa, że podani przez Panią Annę absolwenci 6-klasowej szkoły w Drużbicach - to moi bliscy kuzyni, dwoje Henryk i Kazimiera już nie żyją, z pozostałymi jestem w stałym kontakcie. Według mojej wiedzy to wymienieni absolwenci zamieszkiwali w Stokach, Henryk w Lesie Drużbickim parafia Drużbice, i właśnie ze Stoków Orpelowie wyprowadzili się w latach 70 ale do Pabianic. Nadal mieszkają potomkowie Orpelów w Stokach, Grabostowie, Zelowie i Bełachotowie oraz Pabianicach i Łodzi, a także poza tym regionem na terenie Polski i za granicą, którzy pochodzą z GŁupic. Prawie wszyscy są umieszczeni w drzewie genealogicznym Chrystiana Orpela i moim. Być może nie wszystko wiem, a więc prosił bym o kontakt meilowy z Panią Anną.Pozdrawiam. Krzysztof Orpel


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Orpelowie
PostNapisane: 22 wrz 2008, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witaj Krzysztofie.
O Rodzinie Orpelów z Głupic dowiedziałam się przypadkowo będąc nie tak dawno w Drużbicach u rodziny mojego męża. Przy okazji miałam możliwość przejrzenia publikacji o Szkole w Drużbicach.Skojarzyłam nazwisko Orpel z Chrystianem, który pomógł mi w moich poszukiwaniach.
Informacja,że Rodzina ta przeprowadziła się do Cieszyna może być nie do końca prawdziwa.Uzyskałam ją od jednej z sąsiadek Orpelów, która w latach 70 miała ok. 15-18 lat.Zrozumiałam jej informacje w ten sposób: Orpelowie wyprowadzili się z Głupic do kogoś z rodziny,kto był celnikiem w Cieszynie.
Pozdrawiam.
Anna.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Orpelowie
PostNapisane: 23 wrz 2008, 07:46 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2008, 10:38
Posty: 4
annastregiel7 napisał(a):
Witaj Krzysztofie.
O Rodzinie Orpelów z Głupic dowiedziałam się przypadkowo będąc nie tak dawno w Drużbicach u rodziny mojego męża. Przy okazji miałam możliwość przejrzenia publikacji o Szkole w Drużbicach.Skojarzyłam nazwisko Orpel z Chrystianem, który pomógł mi w moich poszukiwaniach.
Informacja,że Rodzina ta przeprowadziła się do Cieszyna może być nie do końca prawdziwa.Uzyskałam ją od jednej z sąsiadek Orpelów, która w latach 70 miała ok. 15-18 lat.Zrozumiałam jej informacje w ten sposób: Orpelowie wyprowadzili się z Głupic do kogoś z rodziny,kto był celnikiem w Cieszynie.
Pozdrawiam.
Anna.


Witam Pani Anno! Dziękuje bardzo za informację, bardzo jest mi miło, że Pani znalazła chwilę czasu na odpowiedź.Powiem tak, że wymieniony przez Panią Henryk Orpel był bratem mojej chrzestnej Marii Orpel z męża Skibińska która obecnie mieszka w Warszawie. Już zacząłem sprawdzać wątek Cieszyna, bo być może ktoś z Olszewskich z Głupic którzy byli blisko spokrewnieni z Orpelami wyprowadził się do Cieszyna. Jeszcze raz dziękuje i serdecznie pozdrawiam. Krzysztof.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Orpelowie
PostNapisane: 24 wrz 2008, 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witaj Krzysztofie.

Po kolejnej rozmowie z sąsiadką Orpelów w Głupicach,uzyskałam następujące informacje:
- to nie Orpelowie wyprowadzili się do Cieszyna - Pani ta pomyliła ich z innymi sąsiadami, za co bardzo przeprasza
- W Bełchatowie Stanisław Orpel jest właścicielem Zakładu Fotograficznego
- Ojciec Stanisława to Jan, a Dziadek - Józef, mąż Cecylii
- Jana rodzeństwo :Henryk,Maria i Stanisław
- rodzina Stanisława mieszka też w Zelowie - Krzysztof Orpel z Zelowa interesuje się genealogią


Pozdrawiam.
Anna.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Orpelowie
PostNapisane: 24 wrz 2008, 18:38 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2008, 10:38
Posty: 4
Witam Pani Anno! Wszystko co Pani napisała jak najbardziej się zgadza. Jest mi naprawdę bardzo miło, że zadała Pani sobie tyle trudu w wyjaśnienie tego wątka rodziny Orpelów. Jestem pełen podziwu dla Pani i bardzo wdzięczny. A teraz powiem Pani, że nazywam się Krzysztof Orpel i mieszkam właśnie w Zelowie. Jestem tym o którym Pani pisze i rzeczywiście interesuje się ale tylko amatorsko genealogią rodziny Orpelów,a także Turków i Makowskich. Często bywam w Drużbicach, a nawet w niedługim czasie wybieram się do księdza Proboszcza w sprawach genealogicznych. Podam Pani swój adres internetowy: k.orpel@op.pl Serdecznie pozdrawiam. Krzysztof.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL