Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2008, 09:34 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2008, 09:33
Posty: 33
Drodzy forumowicze liczę na Wasze rady w poszukiwaniu informacji o Józefie Sternalu-ofiarze obozu w Oświęcimiu.
To brat mojej babci,urodzony w Trzcielinie 15.09.1902.Przed wojną służył we dworze w Jeziorkach koło Stęszewa.
Według opowiadań babci został aresztowany przez gestapo w Warszawie,chroniąc jakieś dobra właściciela Jeziorek-
Stefana Dąbrowskiego herbu Rawicz.Do tej pory udało mi się uzyskac tylko suche informacje z Oświęcimia:został przywieziony do KL Auschwitz w dniu 3.2.1942 transportem z Warszawy.W obozie oznaczony numerem 20070.W dniu 16.6.1942 odnotowano jego zgon w KL Auschwitz.Z Pawiaka nie dostałem żadnych informacji poza numerem i terminem transportu. Chciałbym się dowiedziec gdzie mieszkał w Warszawie(byc może w jakimś
mieszkaniu nalężącym do rodziny Tabędzkich-Stefan Dąbrowski ożenił się z Zofią z Tabędzkich),potwierdzic okoliczności
aresztowania.Proszę o rady i odpowiedź na pytania:
1.Czy są na to szanse?
2.Czy jeśli zwrócę się z pytaniami do Archiwum Państwowego będę musiał płacic za kwerendę?
3.Czy celowe będzie zwrócenie się do IPN.
W dziale Ciekawe historie podam link pod którym można znaleźc historię wsi Jeziorki,jej kolejnych właścicieli,warunki życia
robotników rolnych w tym majątku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL