Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 24 kwi 2024, 10:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2013, 18:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2013, 20:45
Posty: 33
Witam serdecznie!

Poszukuję informacji o moich 4x pra babciach, Dorocie i Katarzynie Kopankiewicz z Kórnika, prawdopodobnie siostrach.
Jak dotąd dowiedziałem się, że Dorota była drugą żoną Antoniego Szymanowskiego (ślub w Kórniku w 1843), matką mojej 3xpra babci Katarzyny (ur. 1847). W dniu ślubu Dorota miała 27 lat, czyli urodziła się pewnie około 1815-1816 roku. Zmarła w roku 1901 w wieku 89 lat (akt zgonu wskazuje zatem na rok 1812 jako datę urodzin) - w każdym razie obydwa dokumenty na pewno dotyczą tej samej osoby, a kilkuletnie rozbieżności dat wcale nie dziwią.
Druga 4xpra babcia, Katarzyna Kopankiewicz, była żoną Ignacego Kuberackiego z Kórnika (1796-1886), matką mojego 3x pra dziadka Jana (ur. zapewne w roku 1825). Nie znam daty jej urodzin ani śmierci - wiem tylko, że zmarła wcześniej od swojego męża, czyli przed rokiem 1886.
Dorota była przodkinią mojego pradziadka Władysława Nowackiego (1912-1982), zaś Katarzyna - jego żony, mojej prababci Krystyny (1914-2005). Jeżeli rzeczywiście były siostrami, to moi pradziadkowie byli trzecim kuzynostwem. Być może ktoś pomoże mi w ustaleniu imion rodziców Doroty i Katarzyny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Norbert

_________________
Białkowski, Owczarzak, Orlewicz, Matelski, Pieczyński, Ruciński, Grząślewicz, Przybylski, Ewicz, Grześkowiak, Idaszak, Łażewski, Kuberacki, Bartkowiak, Szymanowski, Smolarkiewicz, Lewandowski, Kopankiewicz - Kórnik, Bnin, Kleszczewo, Mądre, Krerowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL