Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 23:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2012, 11:02
Posty: 5
mam pytanie, przeglądałam wpisy dostępne w progaramie BASIA i nie mogę tam znaleźć dużej częsci rodziny. Chodzi o nazwisko Paluszak (znalazłam chrzest brata mojego pradziadka (Josephus Paluszak, syn Josephusa i Józefy Hojan (jest błędnie Hajan)) i nic więcej. Mój pradziadek Antoni był chyba najmłodszy , ale miał chyba ośmiu braci i śladu po reszcie ani po pradziadku brak...pochodzili oni z Sedzinka, ale parafią był Buk. Może ktoś wie i te księgi nie są jeszcze zindeksowane do końca i nalezy poczekac?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:25 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Po co czekać? Ty też możesz indeksować 8)
Sprawdź na stronie basia-famula.pl w zawartości Bazy i tam zobaczysz które lata są zindeksowane

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
goewa! Witaj,zapewne Ewa?!
Przyjemniej byłoby czytać, a mile odpisywać gdybyś się podpisała.
Faktem jest,że nie wszystkie lata są dostępne z parafii Buk.Paluszaków z jakich lat poszukujesz?
Możliwe,że mam coś u siebie.Natomiast tym,że są błędy to się nie przejmuj.Indeksujący jak odczytał nazwisko tak wpisał i za to i tak Im wielkie dzięki!
Pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 14:21 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2012, 11:02
Posty: 5
Już się przedstawiam: Gosia Ewa:) (stąd goewa:)). Za indeksację to moze i bym się wzięła, ale nie wiem czy małe dzieci by mi w tym za bardzo nie przeszkadzały...w lipcu następny potomek:)
na początek szukam Paluszaków z drugiej połowy XIX w, mój pradziadek był chyba najmłodszy a rodzeństwo gdzies się rozpierzchło...i ciekawa jestem gdzie to potencjalne kuzynostwo mieszka...ktoś na pewno został w Sędzinku; tę wielkopolską cześć rodziny i tak łatwiej odnaleźć, ze strony mamy mam korzenie na Wołyniu a tam to już dużo ciężej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj ponownie Gosiu!
Jeśli na początek XIX w to dobrze.Poszperałem u siebie i mam kilka aktów gdzie występuje Paluszak.
Jan ,Józef ,Marcin są świadkami na ślubach w parafii bukowskiej przed 1900 rokiem.Michał Paluszak w roku 1887 bierze ślub z Marianną Kołodziejczak.
Natomiast w roku 1921(Sędziny) Maria Szymaszek zd.Paluszak rodzi syna Franciszka.Jak to się ma do Twoich to już ocenić musisz sama.
Proszę podeślij mi na,, priv '' adres email to prześlę Ci Małgosiu zdjęcia aktów.
W latach '80 chodziłem do klasy z Marysią Paluszak ,ale skąd pochodzili Jej rodzice niestety nie wiem.Inna znajoma Paluszak mieszka w Opalenicy 10 km za Bukiem.Obie jednak mieszkały w Buku,a to ,,rzut beretem od Sędzinka.
....Dobra wiadomość jest taka,że w Sędzinku do dzisiaj mieszkają Paluszaki!

Pozdrawiam-
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 28 gru 2012, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2012, 11:02
Posty: 5
Dziekuję Krzysztofie za wszelkie informacje:). Za chwilę podeśle swojego maila. A u nas w parafii w Swarzędzu są Sibilscy...:).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 29 gru 2012, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Tak,tylko wydaje,mi się że Oni są od strony Kwilcza,aczkolwiek nie mam pewności.
Mimo wszystko gdyby coś to miej na uwadze za co z góry dziękuję.Na cmentarzu w Swarzędzu jest też pochowany Stanisław Nadobnik,noworodek z lat 1987 nie wiem czyje to jest dziecko.
Mam nadzieje,że fotki dotarły.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parafia Buk
PostNapisane: 04 sty 2013, 11:48 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2012, 11:02
Posty: 5
dziękuję za fotki, dotarły:) ja ostatnio choruję i zabieganie okołoświąteczne......


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL