Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 14:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2008, 20:21 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2008, 13:46
Posty: 12
Lokalizacja: Leszno
Jak odszukać dane o ur.1856r w Zwierzyńcu pow.Radzymin moim pradziadku Józefie
Rasińskim,który zm.17.12.1918r w Dworczysku [dziś Kiciny].Był synem Jana i Józefy z
Bardaków,małżonków Rasińskich.Żoną pradziadka Józefa była też o dziwo nazywająca
się tak jak ja Franciszka z Sokołowskich ur.?1870r pochodząca ze wsi Dworczysko i
spokrewniona z Duszyńskimi.Od połowy XX w powstał tam kościół.Do tego czasu tą
wsią administrował kośćiół w Niegowie.Moje liczne listy pisane do proboszcza w Niegowie pozostają bez echa.Tamtejsze archiwa odpisują mi,że akta pochłonęła II wojna światowa.Prababcia Franciszka Rasińska zd.Sokołowska zmarła około 1950 roku
i tamże w Kicinach została pochowana.Czy może ktoś potrafi podpowiedzieć mi gdzie
ewentualnie jeszcze jest możliwe żródło informacji.Z moich licznych prób poszukiwań
udało mi się ustalić,że brat mego dziadka Leopolda Rasińskiego- Stanisław Rasiński w
1922r w tymże Niegowie poślubił Julię Ołdak wywodzącą się ze strony swojej matki z
Powierżów - rodziny,która do dziś rzekomo tam zamieszkuje.Czy ktoś z tej rodziny jest
w stanie mi pomóc.
Pozostający w nadziei na pomoc

Zenon Sokołowski z Leszna
e-mail : zenon.sokolowski1@neostrada.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2009, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Panie Zenonie.
Poszukuje Pan informacji o rodzinie Rasińskich, Sokołowskich i Ołdaków z miejscowości Kiciny z Mazowsza.
Uprzejmie informuję, że na linku Gminy Zabrodzie pow. Wyszków znajdzie Pan nazwisko wójta Gminy Adama Ołdaka,
który mieszka na pograniczu wsi Kiciny i Choszczowe. Podejrzewam, że uzyska Pan niezbedne informacje. W dniu dzisiejszym rozmawiałem z mamą Pana Ołdaka, która wyraziła chęć wyjaśnienia sprawy i wzięła kopię Pana postu (ksero). Osobiście
byłem na cmentarzu w Kicinach i znalazłem 3 duże podwójne groby Sokołowskich. Pana adres elektroniczny jest załączony do postu, stąd pozwoliłem sobie nadać informację e-mailową.
Pozdrawiam. Edward Zając.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2009, 21:44 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2008, 13:46
Posty: 12
Lokalizacja: Leszno
Szanowny Panie Edwardzie !
Za zainteresowanie moją sprawą bardzo serdecznie Panu dziękuję.Moje wczoraj wyrażane wątpliwości w e-mail'ach do Pana były spowodowane tym,że dłuższy czas nie zaglądałem na stronę WTG Gniazdo.Skorzystam chętnie z Pana rad i skontaktaktuję się z Panem Wójtem gminy Zabrodzie.Dziękuję za informacje z kicińskiego cmentarza jak również za Pana numery telefonów ,które mi Pan podał.Jeśli mogę przydać się Panu w czymkolwiek co poszukuje Pan na temat swojej rodziny z Konarzewa-Dąbrówki ,Bojanowa poznańskiego czy Sułowa Małego to proszę pisać na mój e-mail.Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.
Zenon Sokołowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL