Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 17 maja 2024, 11:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lis 2012, 01:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
Witam szukam info. o tym małżeństwie(rodzice,rodzeństwo itp.) zawarte zostało 08.11.1818 w Powidzu
Pozdrawiam :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2012, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
Pawel Klonowski napisał(a):
Witam szukam info. o tym małżeństwie(rodzice,rodzeństwo itp.) zawarte zostało 08.11.1818 w Powidzu
Pozdrawiam :P
Witam widze ze poszukujesz informacji o rodzinach mieszkajacych w Powidzu ,a czy masz moze jakies powiazania z Szeszyckimi w Powidzu?Pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2012, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
krystynarzym napisał(a):
Pawel Klonowski napisał(a):
Witam szukam info. o tym małżeństwie(rodzice,rodzeństwo itp.) zawarte zostało 08.11.1818 w Powidzu
Pozdrawiam :P
Witam widze ze poszukujesz informacji o rodzinach mieszkajacych w Powidzu ,a czy masz moze jakies powiazania z Szeszyckimi w Powidzu?Pozdrawiam Krystyna Maria
Ja posiadam takie notatki Powidz 1856r slub Miczynski Franciskus 33 i Marianna Szeszycka 17 ,1866 Powidz Marcelus Miczynski 29 i Marianna Szeszycka 18 oraz Ladislaus Miczynski 50 i Josepha Szeszycka 19 czy te malzenstwa masz w swojej rodzinie pozdrawiam i prosze o odpowiedz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2012, 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
Witam

Miczyńscy to linia rodzinna mojej mamy, koligacje były z Maćkowiakami, Wolickimi, Kaczyńskimi. Moja babcia z kolei była z domu Welsandt z tego co udało mi sie ustalic to wiazali sie oni z: Czaszewiczami, Niedzielskimi. Moja prababcia była z domu Kownacka, kownaccy koligacili sie z Strzelewiczami i Kosmalewiczami. Jak narazie nie znalazłem powiązań z Szeszyckimi, aczkolwiek ja z braku czasu bawię się w genealoga amatora dość sporadycznie. Może być tak ze w jakiejś bocznej lini znalazło by się takie powiązanie, ale na ta chwile nic o tym nie wiem, a o wspomnianych miczyńskich to gdzieś mi się w notatkach przewijali, ale na ta chwile nie potrafie udzielic odpowiedzi. Być może udzielilby jej inny użytkownik tj. Krystian Wiktor Kaczyński on także badania koncentruje na Powidzu i troche informacji posiada może będzie pomocny. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2012, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
Pawel Klonowski napisał(a):
Witam

Miczyńscy to linia rodzinna mojej mamy, koligacje były z Maćkowiakami, Wolickimi, Kaczyńskimi. Moja babcia z kolei była z domu Welsandt z tego co udało mi sie ustalic to wiazali sie oni z: Czaszewiczami, Niedzielskimi. Moja prababcia była z domu Kownacka, kownaccy koligacili sie z Strzelewiczami i Kosmalewiczami. Jak narazie nie znalazłem powiązań z Szeszyckimi, aczkolwiek ja z braku czasu bawię się w genealoga amatora dość sporadycznie. Może być tak ze w jakiejś bocznej lini znalazło by się takie powiązanie, ale na ta chwile nic o tym nie wiem, a o wspomnianych miczyńskich to gdzieś mi się w notatkach przewijali, ale na ta chwile nie potrafie udzielic odpowiedzi. Być może udzielilby jej inny użytkownik tj. Krystian Wiktor Kaczyński on także badania koncentruje na Powidzu i troche informacji posiada może będzie pomocny. Pozdrawiam

Dziekuje za szybka odpowiedz.Szkoda a juz myslalam ze posune sie dalej z moimi poszukiwaniami.Jezeli chodzi o Niedzielskich to wiem ze mieszkali w lesnicowce kolo Powidza ,jeden z nich byl kolega mojej mamy. Byl Dyrektorem Lasow Panstwowych w Toruniu,mial by teraz okolo 90 lat.Z Krystianem juz sie kontaktowalam ,obiecal ze mi cos przesle . Jedna z Kaczynskich wyszla za maz za Szeszyckiego.Pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2012, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
Widze, ze jednak w jakis sposób pomogłem.
Pozdrawiam i powodzenia w badaniach. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2012, 16:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
Pawel Klonowski napisał(a):
Widze, ze jednak w jakis sposób pomogłem.
Pozdrawiam i powodzenia w badaniach. :D

Dziekuje ...oczywiscie ,ze pomogles.Kazda osoba interesujaca sie Powidzem to skarb,nie ma ich wiele.No i dzieki tobie dowiedzialam sie o nastepnej Miczynskiej. Jest to wdowa Kaczynska Jozefa wychodzi za maz za Szeszyckiego Stanislawa ur 1806 r a jej panienskie nazwisko to Miczynska /w archiwach Wiczynska/.Ja notuje wszystko skrupulatnie ,moze uda mi sie powiazac to w calosc. pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2012, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
powodzenia w badaniach :P
jeśli można prosić to wdzieczny bede za jakiekolwiek info o miczyńskich zawsze to może byc coś co pchnie mnie dalej. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2012, 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
Pawel Klonowski napisał(a):
powodzenia w badaniach :P
jeśli można prosić to wdzieczny bede za jakiekolwiek info o miczyńskich zawsze to może byc coś co pchnie mnie dalej. Pozdrawiam

Witam o MIczynskich narazie nic nie mam ,ale.np .Czeszewicz, Rozalia Kozlowska,Walentina Kozlowska.bliskie powiazania z Szeszyckimi szukaj w internecie . PARENTEEL van Josephie Choryan .Jest tam duzo nazwisk z Powidza, jest to drzewo genealogiczne Holendra. pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2012, 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
ok. dzieki w wolnej chwili sprawdze, a masz moze link do tej strony? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2012, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
Paweł wejdź tutaj:
http://www.myheritage.pl/site-19825671/frieling

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 00:12 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:37
Posty: 271
Witam,
Co do rodziny Mathias to wiem, że niedaleko Powidza w miejscowości Ruchocin opiekunem w tamtejszym sierocińcu był pastor F. Matthies. Być może nazwiska Mathias i Matthies są tym samym nazwiskiem i wystąpiła tu tylko literówka, bo w innym źródle nazwisko pastora pojawia się bez podwojonego "t".

P.S Również interesuje się historią Powidza i jego okolic:)

Pozdrawiam:
*Wojtek*


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2012, 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
dzieki za info, może coś mi podpasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2012, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2012, 12:39
Posty: 32
Dzięki za info. może coś mi podpasuje. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL