Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 12:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwi 2008, 16:20 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Witam poszukuje informacji o rodzinie Wiśniewskich w gminie Kikół a dokładniej dzieci i wnuki Walentego Wiśniewskiego który po II wojnie światowej kupił gospodarstwo w gminie Kikół potem kontakt sie urwał może ktoś mi udzieli jakis rad jak odnależć rodzine wuja Walentego. Może w Urzędzie Gminy czegos mógł bym sie dowiedziec prosze o pomoc pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 17:50 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2007, 14:53
Posty: 85
Lokalizacja: Inowrocław
A może na początek sprawdzić na"nasza-klasa",wyszukiwarka pokazuje 8 wyników na to nazwisko w miejscowosci Kikół.
No chyba,że to już przerobione:)
Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 20:02 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Wysłałem mejle do tych osób czekam na odp

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 20:16 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2007, 14:53
Posty: 85
Lokalizacja: Inowrocław
Niekonwencjonalnym sposobem odnalezienia rodziny posiadającej gospodarstwo obecnie,a nie figurującej na "nasza klasa" lub w spisie telefonicznym jest strona agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa.
Od zeszłego roku jest spis wszystkich,którzy otrzymują dopłaty (oczywiście nam chodzi o nazwisko i miejscowośc,a nie o stan konta:) )
Na stronie głównej po prawo jest zakładka z wykazem .
Dużo szukania ale jeżeli inne sposoby zawiodą...
Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 20:26 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Spr w spisie tylko sa nazwiska ale nie z tej miejscowosci i poza tym to niewiem jak maja na imie dzieci lub wnuki wuja Walentego wiem tylko ze po wojnie osiedlił sie w okolocach Kikołu byc moze jego rodzina tam już nie mieszka niewiem co jeszcze mogłbym zrobic

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 21:03 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2007, 14:53
Posty: 85
Lokalizacja: Inowrocław
Na stronie Urzędu Gminy Kikół jest notka o otwarciu w 2006r świetlicy wiejskiej i remizy we wsi Moszczonne.
Wśród osób do których jest skierowane podziękowanie za pomoc jest pięć osób o tym nazwisku z tej wsi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 12:53 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2007, 14:53
Posty: 85
Lokalizacja: Inowrocław
W bazie archiwum -sezam ,jest zespół nr 120 Gminna Rada Narodowa Kikół na lata 1945-1954
Akta znajdują się w AP Toruń oddział Włocławek
Może w aktach dotyczących podatków rolnych,protokołów z zebrań sołeckich ,list dotyczących gospodarstw poniemieckich,list repatriacyjnych itd będą dane o rodzinie z tego okresu.
A może właśnie chodzi o wieś Moszczonne ok.4km od Kikoła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 13:17 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Dziekuje za jakiekolwiek wskazówki byc może była to wieś Moszczonne spr na stronie gminy Kikół teraz spróbuje skontaktowac sie z tymi osobami telefonicznie pozdrawiam

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 17:04 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
skontaktowałem sie z osobami o tym nazwisku w Moszczannie niestety nikogo takiego nie znaja

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2008, 18:18 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Witam dowiedziałem sie ze wuj mieszkał we wsi Świętosław gmina Czernikowo skontaktowałem sie z osobami o tym nazwisku w Świetosławiu niestety nie znali takiego byc może wuj wyprowadził sie z tamtąd tylko gdzie ? niewiem co dalej licze na jakies rady :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 maja 2008, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Nie "rozpracowałem" tematu z mapą pod ręką, stąd nie bardzo nt. wymienionych miejscowości, ale wraz ze mną uczył sie w szkole średniej Wiśniewski z Włodzimierzewa k. Kcyni.
Były to lata 1961-1966.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2008, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Wiśniewski to bardzo czeste nazwisko rodzina mojego wuja osiedliła sie we wsi Świętosław gmina Czernikowo ale możliwe ze zmienili miejsce zamieszkania :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2009, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Próbowałem już chyba wszystkiego AP, Urzędy gmin i nic niewiem co dalej mam akt ur. wuja wiem że mieszkał w Świętosławiu- rejestr przybywających do gminy z lat 1945-1954 może ktoś coś doradzi :) pozdrawiam

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2009, 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
Pierwszą rzecz w poszukiwaniu jaką powinien Pan uczynić to dotarcie do miejsca urodzenia wujka, a konkretnie do właściwego USC, w którym odnotowano jego urodzenie. Tam w akcie zupełnym mogą znajdować się przypiski o jego związku małżeńskim lub o zmianie nazwiska. Np. pisał się ‘Wisniewski’ („s” bez kreski), jak większość Wiśniewskich w zaborze pruskim i dokonał on, albo jego potomkowie zmiany na ‘Wiśniewski’ („s” z kreseczką). Znajdzie tam Pan ewentualnie przypisek o zgonie, jeżeli był kawalerem, a jeżeli był żonaty to w akcie małżeństwa odszuka Pan taki przypisek. Warunek, że wie Pan gdzie wuj ślubował.

Jeżeli ma Pan datę jego urodzenia, to jest możliwość odszukania tejże osoby, jeżeli żyła on jeszcze w 1989 r. Tą ścieżką jest nr PESEL, po którego członie odnoszącym się do daty urodzenia odszuka Pan w Centralnej Bazie Danych MSWiA tę osobę lub związane z nią potomstwo. Ale z tym wiąże się procedura wynikająca z ustawy „o ochronie danych osobowych”. Wszystkiego może Pan dowiedzieć się w komórce Ewidencji Ludności pańskiego urzędu administracji samorządowej, właściwego dla stałego Pańskiego pobytu.

Ścieżką następną jest dotarcie do USC w którego rewirze wuj zamieszkał po zakupie gospodarstwa i tam przy odrobinie dobrej woli urzędnika odszuka pan w urodzeniach przyjście na świat dzieci wujka. Zakres poszukiwania może objąć kilka ksiąg, ale wertowanie idzie szybko i można tego dokonać i w ciągu godziny.
Jak znajdzie pan jakiekolwiek dziecko o nazwisku Wiśniewski to przy nim również imię ojca, a nóż to będzie Walenty, wówczas to już pestka.

Tego za Pana nikt nie zrobi, jakąś wiedzę Pan posiada o wujku: gdzie się urodził, gdzie zawarł związek małżeński, etc.

W drogę i powodzenia!

Słowianin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2009, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Mam akt ur. wuja ale brak jakichkolwiek przypisków w gminie gdzie wuj zamieszkiwał brak też narodzin dzieci :) niewiem gdzie zawarł związek małżeński bo chyba to jedyna droga ze na aakcie małżeństwa będzie jakiś przypisek wuj urodził się 14 lutego 1895 rok :) pozdrawiam

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2009, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Odnalazłem rodzinę wuja pozdrawiam :)
Jarek

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL