Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 maja 2024, 04:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 sie 2012, 15:42 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2012, 01:01
Posty: 8
Lokalizacja: Wyszyna
Witam. Poszukuje informacji o Krawczykach z okolic miasta Dobra. Ostatnim moim przodkiem do, którego dotarłem był Franciszek Krawczyk ur. ok 1790r. Nie posiadam, żadnych informacji na temat jego rodziców, ani rodzeństwa. Jedynie zdawkowy akt jego ślubu z 1814r., który wymienia z imienia jego i jego żonę Salome Kwaśniewską, urodzoną ok 1796r. Ślub wzięli w parafii Dobra, w akcie pojawiają się miejscowości Długa Wieś i Linne. Z innych źródeł wiem, że Salomea była córką Andrzeja i Katarzyny ze Strugałów, jej siostra Helena urodziła się w 1803r. w parafii Błaszki. Franciszek zmarł w 1832r w parafii Boleszczyn, jako Franciszek Krawczyński. Z tego co udało mi się ustalić mieli czworo dzieci Jadwigę ur. 1815, Jakuba ur. 1817 w Długiej Wsi, Marcina 1821 i Michała 1825. Był bym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i informacje, związane z Krawczykami i Kwaśniewskimi w tym rejonie. Przeglądałem akta parafii w Dobrej od roku 1818, ale nie występuje tam, żadne z wspomnianych nazwisk. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2012, 17:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witaj,

w parafii Boleszczyn w 1843 roku ślubuje Jakub Krawczyk, syn zmarłego Franciszka i żyjącej Salomei. Obstawiam, że to właśnie syn Twoich przodków. Akta z tej parafii są dostępne na szukajwarchiwach.pl, więc z pewnością dowiesz się gdzie Jakub w czasie ślubu mieszkał.
W tej samej parafii w 1836 roku wzięła ślub Salomea Krawczykowa z domu Kwaśniewska.
Nie wiem, czy dotarłeś do tych aktów, ale jeśli nie warto byłoby przejrzeć tę parafię, tam możesz natrafić na ślad swojej rodziny.

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2012, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2012, 01:01
Posty: 8
Lokalizacja: Wyszyna
Dzieki za zainteresowanie, posiadam juz te informacje. Parafie Boleszczyn dość gruntownie przeszukałem. Mam jednak problem ze znalezieniem informacji po 1814r. Szczególnie chodzi mi o to skad mógł pochodzic Franciszek, bo wstepnie wykluczyłem parafie Boleszczyn i Dobrą. Narazie utchnołem w miejscu. Staram sie odszukać akt urodzenia Franciszka. Tak myslałem, że może ktos z tego rejonu ma go w swoim drzewie, jako chrzestnego, czy brata przodka. Był by to chociaz jakis trop, chociaz wiem, ze musiał bym go jeszczce sweryfikować. Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.

Pozdrawiam,
Jakub Krawiec


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL