Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 09 maja 2024, 02:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 sie 2012, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 442
Interesuje mnie osoba i rodzina, szczególnie przodkowie Marcina Buzalskiego (vel. Marcin Buza, ewentualnie mógł też używać nazwiska Łubkowski).

W latach 1814-1818 jego dzieci z żony Marianny z Dąbrowskich rodziły się Łopiennie (Feliks Buzalski 1814, Stanisław 1816 i Zuzanna 1818). Jego córki w latach ca 1830-1850 wychodziły za mąż w Wenecji pod Żninem. Jego żona zaś zmarła 1848 w Godawach. Jeden z synów - Antoni - nauczyciel w Trzemesznie, powstaniec 1848, zmarł tamże w 1888. Syn Florian zaś był burmistrzem Gąsawy, a wcześniej nauczycielem (preceptor) w Biskupinie.

Sam Marcin opisywany jest w niektórych aktach metrykalnych jako nauczyciel (preceptor) z Godaw. Nie udało mi się jednak tam odnaleźć jego zgonu.

Szczególnie interesuje mnie miejsce i data urodzin, zgonu i ślubu z Marianną z Dąbrowskich, a także informacje o jego rodzicach.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje o Marcinie Buzalskim, a także o jego rodzinie zarówno wcześniejszej (przodkowie), równoczesnej (rodzeństwo) i późniejszej (potomkowie).

Podaję także mail: wlajoz@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL