Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 00:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2012, 12:39 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:37
Posty: 271
Witam,
Poszukuje osób spokrewnionych z rodziną Altenburg i Rauch.

Ich suche nach einer Familie Altenburg und Rauch.


Pozdrawiam:)
*Wojtek*


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2012, 01:00 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, 16:36
Posty: 2
Witam.
Odnośnie Rauchów, to w Brodnicy żył Jan Fryderyk z żoną Marią Józefą z Heberów (zmarli przed 1837r.). Ich córka Eleonora (ur. ..? ..? 1810 w Brodnicy, zm. po 10.06.1843 a przed 1872 - nie wiem jednak gdzie jest pochowana) była od 31.12.1837 żoną Henryka Wilhelma Brauera (ślub w par. ew.-augsb. w Michałkach). Mieszkali w Kobrzeńcu Nowym w Guberni Płockiej a od 1853r. - o ile jeszcze żyła - w Juncewie k. żnina. Eleonora z Henrykiem są moimi przodkami w 4-tym pokoleniu.
Nie jestem pewien, czy powyższa informacja będzie przydatna bo Twoje pytanie jest zbyt ogólne, gdybym jednak trafił to proszę o podzielenie się posiadanymi danymi ww osób.
Pozdrawiam Marek B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2012, 18:52 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:37
Posty: 271
Witam,
Odnośnie rodziny Rauch to wiem tylko tyle, że byli oni kolonistami niemieckimi i mieszkali do zakończenia II wojny światowej w Ruchocinie (wówczas Neuzedlitz). Wiem również, że byli oni jakoś spowinowaceni z rodziną Altenburg, która również mieszkała w tej miejscowości.

pozdrawiam:
*Wojtek*


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2012, 12:42 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2012, 12:36
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Dzień Dobry,

Mam na imę Monika i pochodzę z rodziny Rauch. Nazwisko panieńskie mojej mamy Marii to Rauch. Pochodzimy ze wschodu, dokładniej okolice Zamościa. Ostatnio nawiązałam też kontakt z kuzynką z zachodniej części naszego kraju.

Jeśli jest Pan zainteresowany dalszymi informacjami, to proszę o kontakt granatowa@interia.pl

Pozdrawiam,

Monika.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL