Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 04:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Grams
PostNapisane: 29 maja 2011, 17:20 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witam serdecznie!
Poszukuję informacji dotyczących rodziny Grams z Wągrowca i okolic.Interesuje mnie zwłaszcza rodzina Antoniego Grams ur.w 1864r.i Rozalii Małeckiej z Wągrowca.Wiem,że para ta miała przynajmniej jedno dziecko-Zofię,urodzoną w Wągrowcu w 1887r.
Za wszelkie dane-z góry dziękuję.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 29 maja 2011, 20:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Witaj!
Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale w Międzychodzie natrafiłam na taki wpis:
Andrzej Małecki ur. 23.07.1954 Międzychód, zm. 3.08.1954 Międzychód
Rodzice: Eugeniusz Małecki i Irena Gromska

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 30 maja 2011, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witaj Agnieszko!
Na obecnym etapie poszukiwań,ciężko mi cokolwiek stwierdzić.Nie wiem właściwie nic na temat rodziny Małeckich,ale bardzo dziękuję za odpowiedź.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 02 cze 2011, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
rodzina Antoniego Grams ur.w 1864r.i Rozalii Małeckiej z Wągrowca.

Trochę przypuszczeń, jeśli połączmy zależności z Twego forum Nowak i Dziadoszek, to nazwisko Małecki/a jest w parafiach św. Trójca św. Piotr i Paweł Gniezno do 1832 r. przypisane dla Zdziechowy poźniej św. Trójca Gniezno i Mączniki parafia Sokolniki / Gniezno , jest takie " przypuszczenie" możliwe.
Pobliskie Mączniki i okoliczne wsie są przepełnione nazwiskiem Małecki, a te połącznie z Nowak, Chudy, Kapciński.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 03 cze 2011, 14:34 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witam serdecznie!
Grams-rejon poszukiwań to okolice Wągrowca,Łekna,Czeszewa i Kozielska
Nowak-Mieścisko i okolice,możliwe,że przybyli z Gniezna
Nie wiem kim była żona mojego Gramsa,skąd pochodziła,ale małżeństwo to mieszkało w Wągrowcu

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 03 cze 2011, 21:02 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 20:35
Posty: 60
Lokalizacja: Lubasz
Witam, znam Gramsów z Mirosławia Ujskiego,mogę podać nr telefonu na PW
pozdrawiam Włodek

_________________
poszukuję:Kubiak (Wronki,Biezdrowo),Korek,Uryzaj (Duszniki,Kleszczewo),
Kowalewski (Gulcz),Ratajczak (Mylin,Chrzypsko)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 04 cze 2011, 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Mam kilku Nowaków z okolic Mieściska - Młodasko, Grzebienisko, Podrzewie i kierunek Lwówek a także okolice Szamotuł - jeśli jesteś zainteresowana pisz na PW. Moja prababcia nazywała się z domu Nowak, urodziła się koło Nojewa w nieistniejącej już dziś wsi Stefanowo - parafia niegdyś Psarskie.

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 04 cze 2011, 17:06 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Włodek napisał(a):
Witam, znam Gramsów z Mirosławia Ujskiego,mogę podać nr telefonu na PW
pozdrawiam Włodek

Witam serdecznie!
Bardzo dziękuję,wiem z całą pewnością,że mam wspólnego przodka z rodziną Grams z Mirosławia.Otóż mój prapradziadek miał dwie żony.Moja rodzina wywodzi się z jego pierwszego małżeństwa,natomiast Grams z Mirosławia to potomkowie przyrodniego brata mojego prapradziadka..

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 19 wrz 2012, 12:03 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, 05:11
Posty: 10
A ja znalazłem wśród powstańców wielkopolskich 1918/19 z rejonu Lwówka:

Grams Franciszek, urodzony 9 października 1887 w Prusinowie, zam. Lwówek. Zmarł 28.01.1965 we Lwówku. Ojciec Wojciech i Ludwika zd. Szmyt, żonaty z Martą zd. Tomczak, leży na cm.par. Lwówek, sektor X, rząd XVII, miejsce 152


Jeśli chodzi o tę rodzinę, proszę o kontakt. Mój nr tel. 692-261-557, email: sz.konieczny@gmail.com .

Pozdrawiam,

_________________
www.cal.lwowek.com.pl - portal historyczny o Ziemi Lwóweckiej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 19 wrz 2012, 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
edi napisał(a):
Witam serdecznie!
Poszukuję informacji dotyczących rodziny Grams z Wągrowca i okolic.Interesuje mnie zwłaszcza rodzina Antoniego Grams ur.w 1864r.i Rozalii Małeckiej z Wągrowca.Wiem,że para ta miała przynajmniej jedno dziecko-Zofię,urodzoną w Wągrowcu w 1887r.
Za wszelkie dane-z góry dziękuję.

Karol Grams (11.1833 w Poznaniu, zmarł 30.07.1908 w Chicago w stanie Illinois), który poślubił Antoninę (Dargacz) Targacz (05.1835 w Słupowa koło Kcyni, zmarła lut-09-1917 w Chicago) 17 października 1858 roku w Wągrowcu, Wielkopolskie, Polska.
Dzieci:
John GRAMS, ur. Jun-01-1862, Poznań, Polska, zm.03.101933, Chicago, IL., ślub w 1886 z Michalina (Chlebowski)
FRANCISZKA GRAMS, ur. 1864, Slupowa (koło Kcyni) Polska, ślub z MICHAEL HOFFMAN, 16.04.1883, św Stanisława Kostki, Chicago, IL, ur. 1861, Cieszlawice (koło Wągrowca) Polska
ANTONINA GRAMS, ur. 1866, Polska
MICHALINA GRAMS, ur. 1870, Iwno (koło Kcyni) Polska, 23.07.1944, Chicago, IL., ślub w 1885 z Damski John
HELEN GRAMS, ur. 11.12.1872, Poznań, Polska, zm. 27.04.1947, Chicago, IL., mąż Martin Piotrowski, ślub 26 sierpnia 1890 w Chicago, Cook, Illinois, USA, St Hedwig Kościół.
Władysława GRAMS, ur. 15.08.1875, Polska; zm. 20.12.1921, Chicago, IL., żona Marta M. Schmidt, ślub 06 kwietnia 1903 w Chicago, Cook, Illinois, USA.

Imigrowal 18-Maj-1881 KARL GRAMZ (Granz): Wiek 45, robotnik, Pochodzenie: Prusy, Port: Hamburg Havre, statku: Wieland, przybył do portu w Nowym Jorku, NY , na statku była również siostra Karola - Franciszka Grams.
kontakt do zyjacych potomkow tej rodziny: E-mail: family2find@joltmail.com

par. Łekno k. miasta Wągrowiec
1899 r. (ślub Łekno) Józef Grams (lat 32) + Rozalia Myszkowska (lat 21)

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 19 wrz 2012, 16:46 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witam serdecznie!
Bardzo dziękuję za informacje. O Gramsach we Lwówku do tej pory nie słyszałm,reszta danych jest mi znana.Ślub w Łeknie został zawarty przez brata mojego pradziadka.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2012, 23:30 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2012, 12:44
Posty: 2
Lokalizacja: Illinois, USA
I am a descendant of the GRAMS/GRAMZA family from Wągrowiec, Poland. I live in the USA and just saw a post message from "izabela06" dated September 19, 2012, which is my family tree.

My Great-Great-Great Grandparents were:
Charles (Karl/Carl) Grams (11.1833 in Poznan, died on 30/07/1908 in Chicago, Illinois), who married Antoinette (Dargacz) Targacz on 17 October 1858 in Wągrowiec.

I am interested in exchanging information with you. I do not speak or read Polish, but I am using a Google-Page Translator that appears to be working fine.

Looking forward to hearing from you.
Pat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Grams
PostNapisane: 14 paź 2012, 01:06 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2012, 12:44
Posty: 2
Lokalizacja: Illinois, USA
izabela06 napisał(a):
Karol Grams (11.1833 w Poznaniu, zmarł 30.07.1908 w Chicago w stanie Illinois), który poślubił Antoninę (Dargacz) Targacz (05.1835 w Słupowa koło Kcyni, zmarła lut-09-1917 w Chicago) 17 października 1858 roku w Wągrowcu, Wielkopolskie, Polska.


Please tell me where you found the death date February 9, 1917 in Chicago for Antonine (Targacz) Grams. I have searched the death databases and unable to find any records. Please help! Karol & Antonine Grams are my 3rd Great-Grandparents. Thank You!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL